Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

[PS4] Všechny info sem


tekken90

Recommended Posts

  • Moderators

Taky si nemyslim, ze je dobry tah portovat exkluzivky po case na pc, ale jsem jen malej ceskej erek (cti h*vno) a verim, ze to maji dobre spocitane. Kazdopdne exkluzivky pak zacnou postradat smysl, protoze si hraci reknou - ono to stejne po case vydaj i na pc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, mirai_trunks napsal:

a nebo se vratime z5 k PC kam patrime:)

já sa nemám kam vracat, já začínal na tv hrách od vietnamců - první kopie atari a pak žluté kazetkové kopie segy :D  PC jen na football manager a japonské přírodopisné dokumenty o bobřicích

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořád nechápu co Vám tak vadí na tom, že ta hra výjde na více platforem .. chápu, že někteří mají rádi 20fps slideshow hry a potřebují svoje denní fapuke  nad tím že to je PS/Xbox only( To uz teď neplatí spíše no :D )..ale není lepší když si dobrou hru může zahrát kdokoliv? ... třeba takovej bloodborne na PC by byl pecka, ten balast se na PS nedá hrát :D .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Míru loajality ke značce určuje politika značky, a politika Nintenda či Sony se odjakživa opírala o exkluzivitu herních titulů. Pokud by neexistovalo IP jako Zelda či Mario, anebo Uncharted či God of War v současnosti, příslušné značky by se nikdy netěšily takové oblibě.

Sony PS bez exkluzivních titulů je pouze podřadným PC, zatímco s exkluzivními tituly jde o krabičku, kterou lidé kupují právě proto, aby si příslušnou hru zahráli. To generuje společnosti zisk, který slouží jako kapitál pro vývoj dalších kvalitních exkluzivních her, které zajistí následné prodeje. Ztratí-li hra svou exkluzivitu, není důvod pořizovat si dedikovaný hardware, což se promítne na dynamice rozhodování cílové skupiny zákazníků. Nižší prodeje se pak odrazí v nižších ziscích, které způsobí, že nebude tolik peněz na vývoj kvalitních her. Značka pak bude muset změnit svou politiku, anebo prohraje konkurenční boj.

PS v současnosti nemá kapacity na to, aby se stalo Xboxem, který zas nabízí jiné přednosti, pro které si jej lidé kupují.

Coby casual hráč, který používá notebook a preferuje konzole, jsem si PS4 pořídil právě kvůli hrám, které na Xbox/PC buď nejsou, anebo běží katastrofálně (na Xbox). Pokud by PS4 nabízelo jen dva nebo tři opravdu kvalitní exkluzivní tituly, určitě bych si kvůli tomu konzoli jen tak nekupoval. Má-li Sony v plánu generovat časově omezené "exkluzivní hry", anebo otevírat "Only on Playstation" tituly širší skupině hráčů, aniž by to v době vydání bylo dopředu naznačeno, v budoucnu ode mě určitě neuvidí ani korunu. :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

Připojím se do debaty: Proč myslíš, že budou nižší prodeje? Osobně si naopak myslím, že díky tomu, že hra po několika letech od svého vydání vyjde na jinou platformu naopak ty prodeje zase nakopne. Člověk by mohl namítnout, že peníze budou "ztrácet" na konverzi na PC, ale stále si myslím, že následným prodejem se jim to vrátí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nehledě že né každý má doma pc za 30 a víc tisíc... já osobně mám doma 2x pc oba kancelářské jen na internet a mp3 atd, takže třeba pro mě to bude pořád exkluzivka na playstation i když vyjde na pc a nemyslím si že jsem jediný... fascinujou mě ty Vaše debaty jste tady pár šílenců a myslíte si že tak jak vy uvažujou všichni... Nevím proč by někdo kdo má kompa za 50k nemohl hrát exkluzivku z blbého plejstejšnu za 8k

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, spenat napsal:

Připojím se do debaty: Proč myslíš, že budou nižší prodeje? Osobně si naopak myslím, že díky tomu, že hra po několika letech od svého vydání vyjde na jinou platformu naopak ty prodeje zase nakopne. Člověk by mohl namítnout, že peníze budou "ztrácet" na konverzi na PC, ale stále si myslím, že následným prodejem se jim to vrátí.

Protože primární motivací lidí, kteří nákupem konzole vydělávají peníze Sony je v tomto případě právě to, že si konkrétní hru (či spíše více konkrétních kvalitních her) nikde jinde zahrát nemohou. Kdyby Nintendo uvolnilo Breath of the Wild či srovnatelně kvalitní exkluzivní hry na jiné platformy paralelně či s časovým odstupem od vydání na Wii U/Switch, procento lidí, kteří budou ochotni koupit si tablet diskutabilních kvalit výrazně klesne. Lidi by si zkrátka Switch nekoupili jen proto, aby na něm mohli hrát porty existujících her v horší kvalitě za přepálené částky, tak velký trhák Switch zas není, alespoň ne pro většinu lidí. A stejně nebo podobně funguje i Sony se svým PS (Microsoft se svým Xbox One takto nefunguje, a proto musí vymýšlet jiné způsoby, aby si udržel přízeň hráčů a mohl být nějakým způsobem rentabilní).

Pokud se z uvolňování původně exkluzivních kvalitních AAA her stane trend, pak je vysoce pravděpodobné, že to pohřbí i PS coby značku ve své aktuální podobě, leda že by si Sony vymyslelo alternativní způsob, kterak si udržet přízeň hráčů navzdory absenci toho, co většinu z nich doposud motivovalo, a to se při konkurenci v podobě Microsoftu, který má vše ostatní kromě her lepší, či PC, které nabízí mnohem širší možnosti, jeví jako vlhký sen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 32 minutami, Kinimod84 napsal:

Je zajímavé že píšeš microsoft musí vymýšlet, protože se mi zdá že vymýšlí sony.

Xbox One nemá prakticky žádné plnohodnotné hry, které by šlo označit za exkluzivní (console only), oproti Xbox 360 proto jde o ohromný propadák, což značku výrazně zasáhlo. Microsoft toto kompenzoval různými jinými cestičkami a nezdá se, že by v budoucnu měl v plánu tuto svou stávající politiku měnit. Neumím si představit, co jiného by Sony kromě exkluzivních her, mrzké VR a toho, co už uživatelé u Xbox dávno mají (služby, rentalware, zpětná kompatibilita, apod.), mohlo nabídnout, aby v konkurenčním boji s Microsoft uspělo. Pro lidi by v takovém případě mělo smysl mít kombo jakkoliv výkonného počítače a Xbox Series X spíš než jakkoliv výkonného počítače a PS5 (což byl doposud typičtější scénář).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators
Před hodinou, JSi napsal:

Protože primární motivací lidí, kteří nákupem konzole vydělávají peníze Sony je v tomto případě právě to, že si konkrétní hru (či spíše více konkrétních kvalitních her) nikde jinde zahrát nemohou. Kdyby Nintendo uvolnilo Breath of the Wild či srovnatelně kvalitní exkluzivní hry na jiné platformy paralelně či s časovým odstupem od vydání na Wii U/Switch, procento lidí, kteří budou ochotni koupit si tablet diskutabilních kvalit výrazně klesne. Lidi by si zkrátka Switch nekoupili jen proto, aby na něm mohli hrát porty existujících her v horší kvalitě za přepálené částky, tak velký trhák Switch zas není, alespoň ne pro většinu lidí. A stejně nebo podobně funguje i Sony se svým PS (Microsoft se svým Xbox One takto nefunguje, a proto musí vymýšlet jiné způsoby, aby si udržel přízeň hráčů a mohl být nějakým způsobem rentabilní).

Pokud se z uvolňování původně exkluzivních kvalitních AAA her stane trend, pak je vysoce pravděpodobné, že to pohřbí i PS coby značku ve své aktuální podobě, leda že by si Sony vymyslelo alternativní způsob, kterak si udržet přízeň hráčů navzdory absenci toho, co většinu z nich doposud motivovalo, a to se při konkurenci v podobě Microsoftu, který má vše ostatní kromě her lepší, či PC, které nabízí mnohem širší možnosti, jeví jako vlhký sen.

Tomu rozumím, ale osobně si myslím, že aktuálně už prodeje Horizonu na PS4 nejsou nějaká zásadní část příjmů pro Sony (což už ostatně psal i mirai_trunks o pár příspěvků dříve), proto mi konverze na jinou platformu u tři roky staré hry skutečně dává smysl. Něco jiného by to bylo u pár dní staré hry (viz třeba právě ten Breath of the Wild).

A jen tak mimochodem: Já si třeba Switch primárně kvůli konverzím her pořídil :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, ale tady nejde o jednu hru a už vůbec ne příjmy z jejích prodejů, ale o to, jaký trend může na toto navázat a jak takový trend posléze ovlivní rozhodování cílové skupiny lidí s ohledem na loajalitu značce.

Třeba má Sony s nástupem nové generace PS úplně jiné plány a svou dosavadní strategii spočívající v zisku z prodejů, které velkou měrou závisí na tom, že vydávají izolované exkluzivní hry, otočí o 180 stupňů, a uvolnění HZD pro PC je jen první vlaštovkou toho, co teprve přijde. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Argumentovat switchem ... zajímavé že PS se v JP prodává příšerně a to i při podstatně lepších nabídkách než v EU/USA  a switch/vita tam má prodeje obrovské ... pro někoho je mobilita podstatně lepší, než pracholap za 10k, případně PC za desítky tisíc .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

asie je porad v pohybu. nintendo jede. sony predelava exclusifky na zapad bo trh a prodej tak urcuji. hrdost a prislusnost ke znacce, nevim. Mam PC za xy tisic, ps4 pro, switch a xbox jsem po 3 mesicich pracholapu prodal. hraju to kde jsou hry, PS tedka. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 year later...
  • Junior Moderators
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 months later...
  • 8 months later...

Tuda je ta věc ohledně kuponů dobře popsaná

https://www.eurogamer.cz/sony-prinesla-tabulku-jak-prevede-stavajici-vouchery-na-nove-varianty-playstation-plus

Citovat

Sony také potvrdila, že aby zamezila hromadění stávajících voucherů a různé čachry s nimi, aby na tom dotyčný vydělal či získal nějakou výhodu, až do startu nové podoby služby nepovolí jejich vkládání a aktivaci. Poprvé jsme o zneužívání chyb psali začátkem dubna.

V podstatě platí, že použít voucher teď mohou jen ti, kteří zatím členství na PS Plus či PS Now neměli. Pokud ho už nyní máte, musíte vyčkat se zadáním kódu z voucheru až na restart služby kvůli změnám, které aktuálně probíhají. Nemusíte se bát, zůstane stále platný, ale nyní se prý děje hodně věcí na pozadí, aby restart služby hladký.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu