Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Nový PC - Rada


danfri

Recommended Posts

pitris97 - tak znova poradím ber 3570K lepší OC potenciál, pokud opravdu chceš taktovat kup Noctuu DH14, pokud koupíš GELID chybu neuděláš, ale není to ono (a už vůbec nemusíš kupovat další pastu, GELID co je k chladiči je velmi kvalitní), desku si hrubě přestřelil, neznamená čím dražší tím lepší, stačí něco v rozmezí 1800,- - 2000,-, stejně se v domácích podmínkách nepodíváš na vysoký takty, kór s tím chlazením co jsi vybral. Myslíš třeba vůbec na chlazení RAM, budeš taktovat CPU tím pádem půjdeš výš i s RAM, tím větší teplota.. Víš vůbec, že CPU od Intelu mají problémy s IHS? To znamená, že se hodně přehřívají a pokud si je sám nepřepastuješ, takovýhle chladič jim prostě jednoduše nestačí pokud provedeš OC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 111
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

pitris97 - tak znova poradím ber 3570K lepší OC potenciál, pokud opravdu chceš taktovat kup Noctuu DH14, pokud koupíš GELID chybu neuděláš, ale není to ono (a už vůbec nemusíš kupovat další pastu, GELID co je k chladiči je velmi kvalitní), desku si hrubě přestřelil, neznamená čím dražší tím lepší, stačí něco v rozmezí 1800,- - 2000,-, stejně se v domácích podmínkách nepodíváš na vysoký takty, kór s tím chlazením co jsi vybral. Myslíš třeba vůbec na chlazení RAM, budeš taktovat CPU tím pádem půjdeš výš i s RAM, tím větší teplota.. Víš vůbec, že CPU od Intelu mají problémy s IHS? To znamená, že se hodně přehřívají a pokud si je sám nepřepastuješ, takovýhle chladič jim prostě jednoduše nestačí pokud provedeš OC.

Raci bych volil SB i5 2500k....min se přehřívá,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co jsem napsal, že mají problémy s IHS = přehřívání chipu

Jo, ale určitě bych do nové sestavy nevolil starou strukturu SB, když je IB, která je dělaná 22nm procesem, má 77W TDP což je zase o něco méně než 2500K, který je na tom cenově úplně stejně a SB struktura sklidila hodně úspěchu, ale i neúspěchu z nepovedené řady v které se našlo spousta chyb.

Pokud taktovat tak 3570K, pokud nechcete taktovat tak jasná 3350p všechno IB I5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skiz- u suck > To bylo myšleno obrazně na všechny kdo tu tvrdí že je potřeba pořádná deska, za mě bude stačit ta levná. Záruka 2 roky jako 2 roky. Tak je o 2 usb mín? tak si koupíš usb hub, naco mít 3 sloty na grafiku a 6x satu? Vždyt jemu bude stačit i ta nejzákladnější deska. A s tím taktovanáním jsem to myslel na ostatní co tu píšou jak je potřeba pořádná deska a pořádnej procesor a jak to oni taktujou :) .... Já se nechci někoho dotknout, třeba tu někdo z vás taktuje fakt co to jde, já třeba taky taktuju co to jde a jezdím na různé soutěže, zajímám se o to dost,.... Ale z různých for znam že si lidi koupily procesor za 7tisíc s otevřenym násobičem + ktomu desku za dalších 8K + zbytek věcí koupily. Postavily to a píšou jak už taktujou a za týden z nich vypadne že z 3.4ghz udělaly 3.6hgz. Asi takto jsem to myslel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak tady je moje opravdová sestava co si chci pořídit : http://www.czc.cz/bgrjf52laahuiaf3v4s9c3cp76/seznam

Ulevil jsem trošku v těch méně podstatných věcech jako je skřín,mechanika,ram (sice je hodně důležitá ale myslím že mě bude zatím stačit 4gb, hlavě jsem chtěl ušetřit abych mohl koupit lepší grafiku a procesor. Teplovodívá pasta a chladič zajistí mnohem lepší teploty na procesoru takže budu taktovat až na samou hranici.

u tebe bych už dal možná trochu silnější zdroj vzhledem k OC a sandy bridge procesoru. ;)

např. http://www.czc.cz/seasonic-s12ii-620-620w/75373/produkt?q-category-id=bst14lqjjiis5aqejbl375ob53&q-c-0-producer=s5ek7pl22g2fbf837ki2651udc4

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nene k dusíku jsem se zatím nedostal, pouze pár soutěží kde profíci taktovaly s disíkem. Já jsem taktoval doam klasicky vzduch, občas voda a když už chi nějakej ten lepší overclock zkusit tak doma vytáhnu peltierův článek. Jinak co taktuju tak tuhle core i7 3570 provozuju dlouhodobě na 4,6ghz a předtím jsem měl phenoma ii x6 1055t a po odemknutí násobiče a ladění biosu jsem se na něm dostal na 4,2 Ghz a dlouhodobě jsem ho provozoval na vzduchu na 3,7 ghz. A vzheldem ktomu že tu 3570 už nemá cenu taktovat, protože má výkonu až dost takže tedkon taktuju víc tu grafiku ;) . Ale taktuju pouze pro zábavu, když je nuda a nebo vytáhnem s kamarádama starý kompy, oprášíme hodíme nouvou pastu a zábava na celej víkend ;)

EDIT: Jo a nikdy jsem si nekupoval žádný drahý desky. Tedkon mám Core i5 3570, sapphire hd 7850 2gb, corsair vengeance 1600 2x4gb, desku gigabyte z77-ds3h a zdroj corsair cx600 v2. Žádný drahý díly a všechno jde v pohodě, takže nevidím důvod proč kupovat drahý věci kvůli domácímu taktovaní. Jo a předtím jsem měl taky nějakou desku od gigabajtu, nějakou obyčejnou a ktomu phenoma ii x6, ramky Adata viseta game edition 4x1gb 800mhz a grafiku jsem měl 5770, pozdějc 6790 a zdroj nějakej fortron 500w a bohatě to stačilo ;)

Upraveno uživatelem kdyr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezky, tak taktovat 3570 opravdu smysl nemá. Já jsem taktoval pouze 2x s dusíkem a to Phenoma II 965BE a dostal jsem ho na 5,8 GHz, dále už to nešlo.

Jinak k té desce ano ono to bohatě stačí mít nějakou levnější, jenže teď je tu otázka koupit pořádný základ PC nebo tady na tom uškudlit 500,- a přidat 700,- na RAMkách mi přijde jako zhovadilost, když s fotkami dělat nechce. Toť můj názor. Je to jako kdyby si někdo koupil vršek BMW a vnitřek měl Dacie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

trochu OT: jaký má 965 defaultní napětí? Já mám na 960T 1.425 a dostanu se při 1.45 stabilně pouze na 3,7GHz a při zátěži mám 55°C... to defaultní napětí se mi zdá nějaký vysoký :/

Tuším, že default měla 1.36V Phenomy i celkově AMD má napětí trošku over. Když jsem toho Phenoma používal normálně, tak jsem ho měl na 3.6GHz při 1.1V a běhal v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže kluci.Je to tu samé OT, radši to přehlédnu :D .. založil jsem pro Vás speciální téma --> http://console-forum.net/tema/156269-vseobecna-diskuze-o-pc-taktovani-modding-upgrade-tipy-a-triky?p=1329191#post1329191 zde můžete o taktování a všeho co jste zde doposud řešili hovořit "do zblbnutí". :)

LOCK, autor mě může kontaktovat pro znovu oživení, ale už se dlouho neozval, takže má nejspíš vybráno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu