Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Nový PC - Rada


danfri

Recommended Posts

Koukám, že se tu pěkně rozjela diskuze, občas i OT.:)

danfri, už si se nějako rozhodl?

skiz, já dával sapphire protože od nich mám/měl jsem všechny GK a nikdy žádný problém.K tomu CPU .. osobně bych bral s int.grafikou, protože jakmile se ti pokazí to HD-čko, máš alespoň "záložní" kdežto s 3350P máš smůlu:)

grep, zkus sestavit PC za 18k s 670, je hezké, že mu jí prodáš, ale šel bych do toho jedině "osobně" .. stejně ti ale plná záruka dodá lepší pocit:)

ME slo o to ze mu ji dam za tu cenu co on ma tu 660ti/7950..Chtel jsem pomoct jemu i me....Me by to osobne problem nedelalo..prez aukro kde koliv..Ja si koupil 2 a byla to chyba..absolutne to nevyuziju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 111
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

kruta,ale jo já to beru, jenom říkám, že mi to přijde úplně zbytečný a vyhazuješ peníze úplně za nic. Pravděpodobnost, že se Ti porouchá grafika je minimální (a když jo tak to snad 14 dní bez PC přežiješ), jinak ještě jsem v životě vadný kousek nechytil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já koupil novou 7870, a nešla, reklamace .. integrovaná grafika super, stejně jsem koupil v bazáči 9800GT za 400Kč:D.A 14dní (v 99% ti reklamaci vyřídí stejně až 30. den) bez PC si nedokážu představit.Máme úkoly do školy, máma na PC pracuje, táta s ním neumí :D .. prostě bych si těch 400Kč za tu jistou připlatil.Šance to je malá, máš pravdu, ale nikdy nevíš .. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nic poslední muj příspěvek zde protože už to nemá cenu řešit... cena byla do 18000.

Moje sestava je taková

http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...011R1K011TTQ01

intel core i5 3470 - za tu cenu je to asi nejlepší volba

GeForce 660Ti PE - Zde záleží na tobě. V něčem je výkonější než 7950 někde zase ne. ( http://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/24952-msi-gtx-660-ti-pe-tichy-a-vysoky-vykon-za-solidni-cenu?start=12 )

ASUS P8H61-MX USB3 - cenově dostupná deska a myslím, že má vše co potřebuješ...

Seasonic SS-500ET T3 500W - do takových sestav je snad bez konkurence

CM Elite 330 - Ověřená bedna, možná za tu cenu konkuruje ještě BITFENIX Merc beta/alpha

ostatní položky už nejsou uplně podstatný ;)

Toť vše... příjemný kauf ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to pročítal s tátou , jediný co uděláme je to že nebudem kupovat DVD mechaniku , domluvil jsem se s kámošem že mi jednu dá :) Jinak jsme se pro sestavu od CIDA rozhodli ůplně , tak uvidím jak mi za ten půl měsíc pošlape :) Díky všem za rady a pomoc , zatím čau a hodně zdaru :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezáleží na tom, jakou to má cenovku, ale kolega to vystihl, dávat k I5 + GTX660 takovouhle desku to je sick. A ty paměti bych vyměnil za Kingstony a HDD za Seagate 7200.14 je rychlejší a měl by být i tišší.

Tak poskládej svoji :D Pak ji sem pošli , projedu to s tátou :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sice jsem řekl že už přispívat nebudu ale...

byla stanovená hranice do 18000,- k tomu jsem přizpůsobil komponenty... je zbytečné dávat grafiku za 5000 a desku za 3000. Ty si dal sestavu za 20 000,- (bez OS) tak je jasné že máš o 2000 víc který si mužeš jebnout do desky!

mimochodem tohle je z článku na pctuningu, podle které jsem desku vybral!

Při výběru základní desky nezbývá než se držet při zemi. K velkému utrácení však není důvod, i levné desky nabízí vše důležité a v herním počítači bez větších problémů poslouží. Pro počítač za deset tisíc jsem vybral jednu z nejlevnějších desek vůbec a to model Asus P8H61-MX USB3. Deska má dva sloty pro operační paměť, PCI Express ×16 slot pro grafickou kartu a dva rozšiřující PCI Express ×1 sloty. Lze tedy v budoucnu přikoupit například TV Tuner nebo lepší zvukovou kartu. Samozřejmostí je integrovaná síťová karta, zvukový kodek (nutno však říct, že nijak kvalitní) a šestice USB portů. Dva z nich jsou novější revize 3.0. Z moderních rozhraní chybí snad jen SATA 6 Gb/s, velmi rychlé SSD však do nejlepší sestavy bude pravděpodobně kupovat jen málokdo. Velmi lákavá je naopak cena desky, která se pohybuje jen okolo 1250-1300 Kč.

Proto jsem raději vybral ten "mercedes" za 7000 a desku za 1200. A Ano vím, že tam bylo napsáno pro PC do 10 000,- ale dá se použít i pro sestavu do 18 000,- když nechce taktovat.

jinak já bych vzal teda tuhle http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514008M0984YC1O26

Končím... za chvíli se tu budou dávat sestavy za 30 000... mějte se

Upraveno uživatelem CiD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já naprosto souhlasím s CiDem. Na co budeš kupovat desku o 2k dražší když pak zase budeš muset koupit grafiku a cpu o 2k levnější. Mnohem lepší je levnější deska, která bude naprosto dostačující a radši koupím lepší grafiku a cpu. A bude víc výkonu. A většina zvás co tu píšete jak taktujete tak by vám stačily deska za 2k. Já se nechci někoho dotknout ale na to vaše domácí taktování by vám stačily i ty nejlevnější desky. A pokud nehodlá taktovat tak je mu to uplně jedno protože jemu bude stačit v pohodě levná deska a pořádnej cpu a grafika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano já s CIDem také souhlasím, jenom bych tedy zvolil o něco málo kvalitnější desku, za kterou si připlatíš cca. 500,- Kč, které můžeš ušetřiš na RAM pamětech. Jinak mimochodem k tomu Vašemu taktování, tak tenhle CPU NELZE přetaktovat! (možná ano o nějakých 200Mhz, ale to není taktování), nemá odemčené QSB, FSB, násobič). Jinak deska není jenom o taktování, ale i o dalších věcech, jako USB, SATA porty. Materiál, značka, kvalita výrobce atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak tady je moje opravdová sestava co si chci pořídit : http://www.czc.cz/bgrjf52laahuiaf3v4s9c3cp76/seznam

Ulevil jsem trošku v těch méně podstatných věcech jako je skřín,mechanika,ram (sice je hodně důležitá ale myslím že mě bude zatím stačit 4gb, hlavě jsem chtěl ušetřit abych mohl koupit lepší grafiku a procesor. Teplovodívá pasta a chladič zajistí mnohem lepší teploty na procesoru takže budu taktovat až na samou hranici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak tady je moje opravdová sestava co si chci pořídit : http://www.czc.cz/bgrjf52laahuiaf3v4s9c3cp76/seznam

Ulevil jsem trošku v těch méně podstatných věcech jako je skřín,mechanika,ram (sice je hodně důležitá ale myslím že mě bude zatím stačit 4gb, hlavě jsem chtěl ušetřit abych mohl koupit lepší grafiku a procesor. Teplovodívá pasta a chladič zajistí mnohem lepší teploty na procesoru takže budu taktovat až na samou hranici.

Jenom bych desku vzal Asus..viz poslední testy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu