Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Půjčovna her


Robert Horčík

Recommended Posts

Dobrý den,

už delší dobu mám nápad. Myslím si že toto ještě v čr není, a pokud je tak o tom alespoň nevím a nikdy jsem neviděl. Chtěl bych si otevřít v Praze (někde poblíž centra) půjčovnu her na Xbox a PS, fungovalo by to na principu kdysi videopůjčoven. Peníze na to mám, dělal jsem i nějaké finanční odhady. Jen jde o to jestli by jste zrovna třeba VY si takovou hru půjčili. Jde o to že hry nejsem dnes nijak levné a pokud vyjde novinka např. Battlefield 4 za 1600,- a hráč si chce hru jen zahrát a projít ( ne hrát přes net) tak by pro něj bylo adekvátní si hru např za 3 stovky půjčit na týden.

Zajímají mě vaše názory připomínky námitky prostě vše. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

udělal bych hlavne členství, s tím že by dotyčný zaplatil (dám příklad konečné ceny bych uvedl až později) 5 000,- na rok a mohl by si libovolne půjčovat kteroukoliv hru po dobu 1 roku. hru by si vždy mohl půjčit na týden a po domluvě by si mohl ještě o týden prodloužit, zajistil bych půjčovnu i pro lidi mimo prahu, po celé čr, hry by mu chodili poštou. Přijde mi to jako dobrý nápad, co vy na to tedy? šli by jste do nečeho takového

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to seth: vím jak to legálně provozovat, zjištoval jsem si něco o tom. takže s tímto problém nebude, jde jen o to jestli by byl zájem počítal jsem a potřeboval bych mít minimálně 200 memberů, co by tuto službu využívali, myslím si že dát 5000,- za rok a pak si půjčovat hry jak chci je lepší než si koupit 5 origo her

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nápad to není špatný ale mě se zdá, že to není možné u nás legálně provozovat. Musel bys to mít spíš jako bazar kde za 1600 prodáš a za 1300 ti hru prodají zpět

přesně tak u nás v Ostravě něco podobného je takže určitě by si nebyl první koho to napadlo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nápad to není špatný ale mě se zdá, že to není možné u nás legálně provozovat. Musel bys to mít spíš jako bazar kde za 1600 prodáš a za 1300 ti hru prodají zpět

Robert Horčík

přesně tak u nás v Ostravě něco podobného je takže určitě by si nebyl první koho to napadlo :)

sorryposlal jsem to dvakrát

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasně no v nabídce by bylo měsíční kvartální a roční (celoživotní :D )

první možná nejsem, ale byl bych první co by to opravdu rozjel a dostal do podvedomí lidí. Z mích kamarádů o tom nikdo neslyšel

jde mi jen o to jestli by hráči měli zájem o tuto půjčovnu

prostředky na to mám, plán taky ted jde jen o to udělat průzkum trhu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jako v praze to fungovat může tam problém nevidím ale abys to posílal po celé republice :D při ceně poštovného, zadara to balit nebudeš takže pochybuju, že se vlezeš do 50 kč na balným. Posílání poštou je nebezpečné, často se stává, že dojde rozmlácený obal. Pokud budu mimopražskej vůbec se mi to nevyplatí. Při ceně za jakou by nakonec byla i s poštou jsem schopný hrát celý rok bez šibeničního termínu na dohrátí. Jinak máš obrovskou konkurenci jménem PS+ :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

princip placení za rok je podle mého z pohledu běžného uživatele píčovina, žádnej normální člověk do toho nebude investovat 5 táců za rok... nerdi možná jo, "normální" člověk nedá do her 5 tisíc, víš co je to peněz pro studenta a člověka s normálním platem... asi žiješ v jiné komunitě nebo si to nedokážu vysvětlit... není to špatnej nápad, jednou jsem si takhle hru pujčoval a nechal si ji a nelituju... pujceni stalo nejak 200 -300 + zaloha což byla cena hry... podle mě to chce najít lepší způsob... kdybych dal 5 tisíc za hry tak se podřežu asi, že utrácím za takový hovadiny... do her jsem za celou dobu nastrkal tak 10 tacu max a jsem spokojenej... ber to víc z pohledu běžnýho uživatele, né zapařence, kterej chce všechny prachy za rok co nejvíc využít...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

alexxx :D tož to jsi mě pobavil. Doporučuju ti navštívit sekce bazar/ sběratelé a weby jako konzolista/zing abys měl představu co jsou lidé schopní utrati za hry i měsíčně :D

ano, ale asi tak pětkrát jsem zdůraznil, že mám na mysli normálního hráče... ne nerda... pokud je to nerd, tak je to jeho hobby, lifestyle a investuje do toho peníze. Například mé záliby jsou: auta, sex, drugs and rocknroll, tak na hry fakt prachy nemám. Klientela tvořená z nerdů a bohatých lidí... já bych se stím osobně nespokojil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, ale asi tak pětkrát jsem zdůraznil, že mám na mysli normálního hráče... ne nerda... pokud je to nerd, tak je to jeho hobby, lifestyle a investuje do toho peníze. Například mé záliby jsou: auta, sex, drugs and rocknroll, tak na hry fakt prachy nemám. Klientela tvořená z nerdů a bohatých lidí... já bych se stím osobně nespokojil...

jasný ale beru běžný lidi, ne 15ti letý kluky který maj 300,- týdně to by opravdu moje cílová klientela nebyla, dělal jsem už hodně byznysů, ale chtěl jsem zkusit něco co by mě bavilo a co tu ještě není ( nebo alespon ne v takové míře) a napadlo mě toto. Myslím si že cílová skupina bude jasná, ted jim to jen dostat do podvědomí. Jde o to udělat nějakej zákaznickej systám výhody atd. to na lidi odjakživa platí. jinak si myslim ze vyhodit 5000:12 = 400,- měsičně za to že si mohu libovolně půjčovat hry je velmi slušné, lepší než si koupit každý měsíc jednu hru, kterou za víkend dohraju. Musíte to brát z tohoto hlediska

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

udělal bych skupiny her (novinky, hry do 1000 500 atd s tim ze by bylo členství např. za 2500,- ročně a hráči by si mohli půjčovat hry do 500,-

jde o to to kvaltně promyslet a udělat kvalitní marketing

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

šak jasný, jdeš na to dobře, snad na něco příjdeš... třeba, jak psal Sovel, měsíčně se mi to zdá pohodlnější, můžeš to zrušit na měsíc třeba a příští měsíc pokračovat... ale sám si řekni, tou cestou co chceš ty, dostat z člověka 5 tacu na místě, je pro většinu czechian populace, out of reall...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasny no chce to pořádně vymyslet, udělám ještě rozsáhlejší průzkum trhu,cenové kalkulace a mám v plánu to koncem září spustit. Doufám, že vše půjde jak má. Dále bych nabízel prodej konzolí a příslušenství, jelikoz bych na tom nebral skoro žádnou marži, protože by to nebyl můj primární záměr podnikání tak se dostanu mozna i pod internetové ceny. Mohl bych nabízen např. nový dualshock na PS 3 za 400,- a to si myslím že už je slušné, ale tyto ceny by byli pouze pro membry :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a není lepší mít větší klientelu a mít víc peněz, než spoléhat na to, kdy si přijde ten zasranej bohatej fracek pro hru co slíbil?

tak pro ty "normalni" lidi jak ty rikas by mel prave ty mesicni clenstvi .... to mas treba jak s fitkem vetsina ma mesicni permice ale nekteri co to zerou jako prave ty hry tak neni problem dat bura za rocni permici

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak pro ty "normalni" lidi jak ty rikas by mel prave ty mesicni clenstvi .... to mas treba jak s fitkem vetsina ma mesicni permice ale nekteri co to zerou jako prave ty hry tak neni problem dat bura za rocni permici

pětka ve fitku na rok to je ještě pohádková cena :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu