Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

NAT type 2 + rychlost připojení k internetu neodpovídá skutečnosti...


Jiqer

Recommended Posts

Ahoj všichni,

jsem tu nový a tak nevím, zda to, na co se chci zeptat, už tu někde je či není.

Mám připojený PS3 k internetu přes wifi modem - klasika O2. Kabel z telefonní zásuvky do wifi modemu a z wifi modemu kabel do PS3. Ntb mám připojený přes wifi. Rychlost připojení dle papírů je 40Mbps download a 2Mbps upload, ale reálně podle měření je download 35Mbps a upload 1,9Mbps. Ale když dám v PS3 Connect Test, tak mi konzole napíše download jen 14Mbps a upload 1,7-1,9Mbps. Četl jsem na internetu, že by to mohlo být způsobeno tím, že mám NAT typu 2, což je připojení přes router. NAT typu 1 je přímé připojení k internetu a to by mělo běžet rychleji. Kamarád má při připojení PS3 přes wifi NAT typu 2 a přes kabel NAT typu 1 či OPEN.

Prosím, poradím i někdo, jak změnit NAT na typ 1 a zvýšit si tak rychlost dowloadu?

Děkuji za každé rady a postřehy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všichni,

jsem tu nový a tak nevím, zda to, na co se chci zeptat, už tu někde je či není.

Mám připojený PS3 k internetu přes wifi modem - klasika O2. Kabel z telefonní zásuvky do wifi modemu a z wifi modemu kabel do PS3. Ntb mám připojený přes wifi. Rychlost připojení dle papírů je 40Mbps download a 2Mbps upload, ale reálně podle měření je download 35Mbps a upload 1,9Mbps. Ale když dám v PS3 Connect Test, tak mi konzole napíše download jen 14Mbps a upload 1,7-1,9Mbps. Četl jsem na internetu, že by to mohlo být způsobeno tím, že mám NAT typu 2, což je připojení přes router. NAT typu 1 je přímé připojení k internetu a to by mělo běžet rychleji. Kamarád má při připojení PS3 přes wifi NAT typu 2 a přes kabel NAT typu 1 či OPEN.

Prosím, poradím i někdo, jak změnit NAT na typ 1 a zvýšit si tak rychlost dowloadu?

Děkuji za každé rady a postřehy.

napadlo tě, že z PSN víc nedostaneš? Opravdový problém bys měl pokud bys měl NAT 3, který zásadně ovlivňuje MP(některé hry by ti nešly).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A napadlo tebe, že z PSka dostaneš víc? Kamarád naměří na PS 20-25Mbps.

mám 24 mbit net a je dosti vzácné aby mi to stahovalo tak rychle z psn. Nejsi ale sám kdo si na to stěžuje, ale nic stím neuděláš. Nejhorší je stahovat v době po ps+ update. Existuje jedno řešení :D před vypnutím ps3 dej něco stahovat, pak vypni ps3 v menu(né přes držení tlačítka ps) a zaškrtní, že se má ps3 vypnout až se obsah stáhne a naistaluje. Ještě je jedna důležitá věc, sony ná prostě na♥♥♥♥♥ servry, bohužel.

edit: jak vidíš mám nat 2 a rychlost stejnou, jako netu. V routru ti může pomoct ještě hodit ps3 do DMZ

post-48659-14687168160535_thumb.jpg

Upraveno uživatelem seth123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rychlost downloadu od isp muže být třeba 100 mega,pokud se ovšem budeš připojovat na extrémě vytížený server určitě to nebude odpovídat 100 mega a vina poskytovatele internetu to není, ale provozovatele serveru.To stejné platí i o měření rychlosti, záleží jak je aktuálně ten server vytížený,jak je daleko,a přes co vlastně PS měří, jednoduše ve většíně případu v těchto měřeních nemužeš čekat stejné hodnoty jako máš deklarované na papíru od isp.

Měření přes PC "prohlížeč" je kolikrát také zkreslené

Nejlépe se měří přes příkazový řádek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne tak...ked ta server nepusti, mozes mat ultrarychle pripojenie a ♥♥♥♥♥ z toho. ....maly priklad: ked tahas z free serveru (ulozto,rapid share...a pod) ako free uzivatel, tiez ta nepusti povedzme viac ako 300 kb/s....a Sony server, ked je pretazeny - je to podobne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám 24 mbit net a je dosti vzácné aby mi to stahovalo tak rychle z psn. Nejsi ale sám kdo si na to stěžuje, ale nic stím neuděláš. Nejhorší je stahovat v době po ps+ update. Existuje jedno řešení :D před vypnutím ps3 dej něco stahovat, pak vypni ps3 v menu(né přes držení tlačítka ps) a zaškrtní, že se má ps3 vypnout až se obsah stáhne a naistaluje. Ještě je jedna důležitá věc, sony ná prostě na♥♥♥♥♥ servry, bohužel.

edit: jak vidíš mám nat 2 a rychlost stejnou, jako netu. V routru ti může pomoct ještě hodit ps3 do DMZ

[ATTACH=CONFIG]22215[/ATTACH]

kdyz to dam do DMZ, tak mi to snizi upload :D ja nevim, co s tim. jedine si koupit od poskytovatele dalsi IP... jinak nevim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc si nejsem jisty, jak by ti v tomhle pripade pomohla dalsi IP..

Je treba pochopit, ze nezalezi jen na tve lince - to je strasne kratkozrake. Uvedom si, ze zalezi na rychlosti/propustnosti a vytizenosti ruznych spoju (zde predevsim tranzitnich/zahranicnich)... Kazdy poskytovatel muze pouzivat jine spoje/tranzity (peeringy) s jinou rychlosti a kapacitou. Pak take samozrejme PSN servery maji urcitou linku s urcitou obsazenosti...

23 Mbps je preci pekna rychlost - nevim co resis... Nereknu, kdybychom se bavili o rychlosti v radech stovek Kbps - ale desitky Mbps jsou preci fofr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc si nejsem jisty, jak by ti v tomhle pripade pomohla dalsi IP..

Je treba pochopit, ze nezalezi jen na tve lince - to je strasne kratkozrake. Uvedom si, ze zalezi na rychlosti/propustnosti a vytizenosti ruznych spoju (zde predevsim tranzitnich/zahranicnich)... Kazdy poskytovatel muze pouzivat jine spoje/tranzity (peeringy) s jinou rychlosti a kapacitou. Pak take samozrejme PSN servery maji urcitou linku s urcitou obsazenosti...

23 Mbps je preci pekna rychlost - nevim co resis... Nereknu, kdybychom se bavili o rychlosti v radech stovek Kbps - ale desitky Mbps jsou preci fofr.

já mám právě 14Mbps .. tak já to úplně nehrotím, jen mi přišlo prostě divné, že někteří mají 20, 25, 30Mbps a mně to ukazuje jen 14 a to mam 35Mbps internet. Myslel sem si zda to nemám někde špatně nastavené či tak něco. Na supportu PS3 je napsáno, že NAT může zpomalovat internet. Jelikož to není přímé spojení k internetu, ale jde to přes router.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu