Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Blu Ray přehrávač.


NuDiXs

Recommended Posts

Ahoj všem,

rád bych se zeptal na jednu věc,potřeboval bych poradit při koupi Blu Ray přehrávače,

především z důvodu přehrávání MKV formátu,zakoupil jsem přehrávač,konkrétně tento:Panasonic DMP-BD75

filmy přehrávám pomocí externího HDD,ale problém nastal téměř okamžitě,stahuji MKV filmy ve formátu 1080p,mají tedy něco okolo 10-12 gb

po cca 2-5 minutách přehrávání spadne.

Zdá se mi,že to ten přehrávač nepřekouše,je asi slabej,taky je to jeden z nejlevnějších k sehnání,okolo 2000,-

Má někdo zkušenosti s nějakým Blu Ray přehrávačem,který nepadá a vše přehrává jak má?Díky za info...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud si chtěl přehrávač speciálně kvůli *mkv neměl sis kupovat BD přehrávač, ale spíš toto http://www.alza.cz/western-digital-tv-live-hd-media-player-d281285.htm To přecvaká v podstatě cokoli. Nebo existuje ještě tzv. Popcorn Hour, ale to je dražší záležitost. Nicméně špička v oboru! U klasických BDček je to horší, ten můj taky skoro nic nedává. Nebo klasicky z PC, a natáhnout HDMI kabel do TV jako to mám já. TOP řešení ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud si chtěl přehrávač speciálně kvůli *mkv neměl sis kupovat BD přehrávač, ale spíš toto http://www.alza.cz/western-digital-tv-live-hd-media-player-d281285.htm To přecvaká v podstatě cokoli. Nebo existuje ještě tzv. Popcorn Hour, ale to je dražší záležitost. Nicméně špička v oboru! U klasických BDček je to horší, ten můj taky skoro nic nedává. Nebo klasicky z PC, a natáhnout HDMI kabel do TV jako to mám já. TOP řešení ;)

Děkuju za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jeste bych zkusil updatovat firmware. Hodne to pomaha, najdi si na panasonicu presne tvuj model, mel by k tomu byt i ke stazeni firmware, nebo pokud ma bd prehravac internet, a mas ho pripojenej, tak by si to mohl stahnout i sam.

"Vykonem" bd prehravace to urco nebude, kdyz prehraje bd film z disku, kterej ma vetsi datovej tok.

Nicmene me treba u myho samsungu bd playeru u nejakych mkv/avi/mp4 videi udela to, ze po 20ti minutach stopne zvuk a zacne vyskakovat nejaka hlaska, o neregistrovatelnym zvuk.kodeku. Ale jen u nekterych.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jeste bych zkusil updatovat firmware. Hodne to pomaha, najdi si na panasonicu presne tvuj model, mel by k tomu byt i ke stazeni firmware, nebo pokud ma bd prehravac internet, a mas ho pripojenej, tak by si to mohl stahnout i sam.

"Vykonem" bd prehravace to urco nebude, kdyz prehraje bd film z disku, kterej ma vetsi datovej tok.

Nicmene me treba u myho samsungu bd playeru u nejakych mkv/avi/mp4 videi udela to, ze po 20ti minutach stopne zvuk a zacne vyskakovat nejaka hlaska, o neregistrovatelnym zvuk.kodeku. Ale jen u nekterych.

Firmware jsem také řešil,je tam nejnovější 1.56

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud si chtěl přehrávač speciálně kvůli *mkv neměl sis kupovat BD přehrávač, ale spíš toto http://www.alza.cz/western-digital-tv-live-hd-media-player-d281285.htm To přecvaká v podstatě cokoli. Nebo existuje ještě tzv. Popcorn Hour, ale to je dražší záležitost. Nicméně špička v oboru! U klasických BDček je to horší, ten můj taky skoro nic nedává. Nebo klasicky z PC, a natáhnout HDMI kabel do TV jako to mám já. TOP řešení ;)

Tak jsem si pořídil ten WD tv live hd media player,parádní věc,přehraje to opravdu vše,MKV 1080p žádný problém,jen se ještě zeptám,neví někdo,jak v tom roztáhnout obraz přes celou obrazovku?Nahoře a dole je černý proužek...

edit:nemůže to ty proužky dělat z důvodu,že namám full HD tv?mám telku s rozlišením 1366x768

Upraveno uživatelem serlicky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty proužky jsou naprosto běžná věc. Je to tím, že většina filmů se nenatáčí ve formátu 16:9, ale 2,35:1 což je kino-formát. A i z toho důvodu je hodně ripů v rozlišení třeba 1920x800, i když je to Full HD. Jestli se to dá natáhnout nevím, ale jestli ano, tak budeš mít buďto za 1, šišatý hlavy způsobený natažením obrazovky, nebo za 2, zvětší to prostředek scény a ty neuvidíš co se děje v rohu obrazovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

Jen taková otázka - chápu to dobře, že pouštíš FullHD video na televizi, která FullHD rozlišení nemá? Protože jestli ano, tak je ti pak FullHD video celkem k ničemu, televize ho stejně nezobrazí v téhle kvalitě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty proužky jsou naprosto běžná věc. Je to tím, že většina filmů se nenatáčí ve formátu 16:9, ale 2,35:1 což je kino-formát. A i z toho důvodu je hodně ripů v rozlišení třeba 1920x800, i když je to Full HD. Jestli se to dá natáhnout nevím, ale jestli ano, tak budeš mít buďto za 1, šišatý hlavy způsobený natažením obrazovky, nebo za 2, zvětší to prostředek scény a ty neuvidíš co se děje v rohu obrazovky.

Spravne vysvetlenie!

Ja osobne sa radsej pozeram na kinofilmy, ktore zostali v povodnom formate 2,35:1 aj s pruhmi hore a dole, ako ked su zazoomovane na 16:9. Mam lepsi pocit z toho sirokouhlejsieho kinoformatu, ako bol film aj skutocne nakruteny...ziadne orezavacky z filmu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu