Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Jak vypalovat XGD3 hry - Aktualizováno


spenat

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Odpovědi 206
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Přidané obrázky

Ahoj, po delší době jsem si chtěl vypálit hru a abgx360 mi píše nějakou chybu. Neví někdo co s tím ? Děkuji za jakoukoliv radu :-)

Checking for updates to GameNameLookup.csv and abgx360.dat...

ERROR: Could not resolve host: abgx360.net; Host not found, try again

There seems to be a problem with the db so online functions have been disabled

Try again later...

C:\Users\ass\Downloads\Farming Simulator 15 XBOX360-COMPLEX\complex-farming.15.dvd is valid

Checking Game

ISO: "C:\Users\ass\Downloads\Farming Simulator 15 XBOX360-COMPLEX\complex-farming.15.iso"

Size: 7838695424 bytes

Files in ISO: 1180, Folders in ISO: 223

Total bytes used: 440820321 (6.04%)

Game appears to have random padding

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

Upřímně prosím - nejen tebe, ale i všechny ostatní nováčky - ČTĚTE. Kdyby sis přečetl první stranu, tak zjistíš, že zde najdeš i odpověď na tvůj dotaz.

Q: Při použití programu ABGX360 dostávám ve výsledném logu chybu "ERROR: Could not resolve host: abgx360.net; Host not found, try again". Je to problém? Jak to opravit?

A: Problém to samozřejmě je a a dosti zásadní. Jakmile aplikace tuto chybu vypíše, ve výsledku neudělá s obrazem (.iso) téměř nic. Důvodem problému je, že se servery ABGX360 přesouvaly, proto je potřeba program opět spojit s databází, to uděláte následovně:

1.) Stáhněte si tento .zip, který obsahuje nový konfigurační .ini soubor.

2.) Zapněte ABGX360 a zmáčkněte CTRL+F, otevře se vám dialogové okno - klikněte "Yes", otevře se vám složka.

3.) V této složce běžte o jednu složku zpět (nachází se v ní také soubor "abgx360.dat") a do této složky rozbalte stažený zip.

4.) Restartujte ABGX360 a spusťte kontrolu obrazu znovu. Nyní by se již problémy neměly vyskytnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

Na prvním obrázku tě pouze ImgBurn upozorňuje, že tvá mechanika neumí vypalovat rychlostí 2x a místo toho nastavila rychlost vypalování na 2,4x, což není problém. Na druhém obrázku značí vykřičník pouze to, že s vypalováním čeká na to, až se vypalovačka připraví (hned pod tím je potvrzené, že je připravena).

Nicméně jsou to věci, které bys naprosto bez problémů nalezl (pokud neovládáš angličtinu) na Google translatoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

ahoj , chci se zeptat na pár věcí o ABGX , zajímá mě jestli musí být vše vždy zelené , někdy se mi tam objeví i modré hlášky a ty nevím co znamenají a někdy i žluté , červené si myslím že je něco špatně , např teď chci zkusi tvypálit Dishonored a hodí mi to tohle , pak nevím jestli to mám vůbec palit . diky .post-42545-14687188452674_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Zdravím

Kupoval někdo v nedávné době vypalovačku, na které jsou bez problému vypalovat XGD3 hry? Jde mi to, že většina prodejců nabízí jiné revize vypalovaček, které jsou uvedeny v seznamu, popř. vůbec revizi neuvádí. Ocenil bych tedy nějaký zaručený aktuální tip na prodejce/vypalovačku. Popř. pokud by se našla nějaká hodná duše z Ostravy, která by mi občas něco vypálila - vůbec bych se nezlobil :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Jedinou unikátní mechanikou byla a je Liteon iHAS 124 rev. "B". Ta už se ale dlouho nevyrábí a tak ji lze sehnat pouze bazarovou.

Poté autor unikátního FW Burner MAX přišel s alternativou v podobě Payload tool. Ten je univerzální v tom, že podporuje všechny mechaniky, které mají hlavní IC čipset MediaTek (MTK). Těmi disponuje drtivá většína současných mechanik na trhu, mezi kterými najdeš ty lépe i hůře funkční ve vztahu ke kvalitě vytvořené zílohy formátu XGD3. Na webu najdeš stovky témat, zabývajících se zkušenostmi jiných, doporučeními typů, porovnáním mezi jednotlovými modely a jejich správném a optimálním nastavení.

Ti prodejci o kterých se zmiňuješ, co prodávají rádoby "unikátní" funkční mechaniky skrývají přesný model mechaniky z jednoho a jediného prostého důvodu - protože kdyby prozradili model který nabízejí tak by se ukázalo, že je to zcela běžně dostupná mechanika na trhu za celkem mrzký peníz a oni by tak nemohli na svém prodeji parazitovat. Ehm, tedy vydělávat pod záminkou, že k mechanice nabízejí přesný návod jak mechaniku nastavit pro korektní vypalování, tedy to, co se všude jinde na netu válí volně k dispozici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Zdravim, mam potiz s nastavenim rychlosti vypalovani na2,4x. Koupil jsem novou mechaniku Pioneer DVR RW-221 a slape i bez pouziti burnermax. DVD pouziva samozdrejme Verbatim DL 8.5GB. Bohužel mi imageburn pise při spuseni vypalovani, ze tyto media nepodporuji vypaleni rychosti 2,4 a prepna 4....Co s tim???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

Zdravím, nějak nerozumím tomu, že šlape i bez použití BurnerMax..? Pokud chceš vypalovat XGD3 hry, musíš mít BurnerMax či upravený FW mechaniky (kromě velmi omezeného množství typů mechanik, které samy o sobě vypalují až do úplného konce). Bez jedné z těchto dvou věcí korektně XGD3 hru nevypálíš.

Co se přepnutí rychlosti týče, 4x rychlost by u Verbatimek problém dělat neměla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mas pravdu..vcera jsem poprvé vypalil korektne za pouziti Burnermax..Vypalene DVD jsem projel v ABGX360 a krom chybejicih topologických dat bylo OK. V Xboxu se načetlo natitulni stance a pote co jsem dal launch vyskocila hlaska xbox nepodporuje toto CD navštivte stranky xbox.supoprrt.....tak jsem zase v koncích

Vypalovano rychlosti 4, DVD verbatim DL 003, burnermax, abgx360 fix3, imgburn...nastaveni optimal...512buffer, OPC, ...

Checking for updates to abgx360.dat...
ERROR: Could not resolve host: abgx360.net; Host not found, try again
There seems to be a problem with the db so online functions have been disabled
Try again later...
Checking Game
    ISO: "TSSTcorp CDDVDW SH-224DB SB00 <  0708> [ATA] (D:)"
    Layerbreak: 2133520
    Size: 8738865152 bytes
    Files in ISO: 208, Folders in ISO: 11
    Total bytes used: 7312777587 (84.42%)
Game appears to have random padding
Checking default.xex
    Original PE Filename:  installer.exe
    Original PE Timestamp: 2014/09/17 14:46:50
    Min Kernel Required:   v2.0.16537.0
    Game Name:             Far Cry(R) 4
    No Avatar Awards
    Achievements:          50 Achievements totaling 1000 Gamerscore
    XEX CRC = 20AB317A
    XEX Media ID: A987AE49211B15BE3BF93ACE-08BF0610
Region Code: 0xFFFFFFFF
    Region Free!
Checking topology data
Topology data is blank!
You need to enable online functions (assuming your connection works and the db
is up) if you want to verify the topology data
Checking SS
    Timestamp of Authoring: 2014/10/20 00:00:00
    Timestamp of Mastering: 2014/10/30 07:12:14
    SS Version: 2 (trusted)
    SS CRC = D88E4381 (RawSS = 0D139CF7)
    SS Media ID: A987AE49211B15BE3BF93ACE-08BF0610 (matches game)
SS looks valid
Checking DMI
    Timestamp of Authoring: 2014/10/20 00:00:00 (matches SS)
    DMI CRC = 64605E71
    DMI Media ID: A987AE49211B15BE3BF93ACE-08BF0610 (matches game)
DMI looks valid
Checking PFI
    PFI CRC = 26AF4C58
PFI matches known data (XGD3)
Video partition found
    Video CRC = BECFCFFE (V0 = 43DA99C8, V1 = A35EC30D)
Basic Stealth check passed!
Starting Verification
You need to enable online functions (assuming your connection works and the db
is up) if you want to check for the latest files in the online database.
Failed to find a verified ini file for this Xex/SS combination
Attempting to at least verify the PFI, Video and game data
Failed to find a verified ini file for this Xex
Verification failed
Press any key to exit . . .

vypalovano na Samngu.... diky z radu...

Upraveno uživatelem drak3go
Používej tlačítko "EDIT"
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

Projel jsi v ABGX samotné ISO? Chybějící topology data jsou totiž dost zásadní - když projedeš DVD v ABGX, je to jen a pouze pro informaci, k ničemu ti to ve výsledku není.

A druhá věc: Přečti si znovu první stránku tohoto tématu a podívej se na Q: Při použití programu ABGX360 dostávám ve výsledném logu chybu "ERROR: Could not resolve host: abgx360.net; Host not found, try again". Je to problém? Jak to opravit?

A teď pro všechny: Lidi, prosímvás, čtěte, než něco napíšete - vážně nerozumím tomu, jak se někdo dokáže ptát na něco v tématu, které bylo založeno právě s odpovědí na tento dotaz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

Ahoj, vypaloval som XGD2 hry a všetko prebehlo v poriadku, hry fungujú, ale akonáhle vypálim XGD3 tak mi ich xbox nezoberie, prebehnem hru cez abgx360, všetko v poriadku (PAL alebo Reg. free), mám napalovačku SH-S223F, payload tool funguje, postupoval som podľa návodu ktorý tu je uvedený, ale nedá sa mi nastaviť toto, je to problém? Bez tohto nastavenia nebude možné napáliť disk korektne? (logy zatiaľ nechcem pridávať, iso je v poriadku pred napálením ale vypálené dvd už obsahuje chyby) hlavne mi ide či je veľmi dôležité toto nastavenie, prípadne nejaká odpoveď prečo mi to nejde nastaviť, vďaka ;)

Advanced settings

Click on Advanced Settings then LiteOn and set it up in the following way(Remember to redo it every time after using the Payload tool, the Payload Tool resets it to default settings again):

Force Hypertuning - Enabled

Online Hypertung - Disabled

Smartburn - Enabled

Overspeed - Enabled

OPC history - Do not clear

Vypálené DVD v abgx360 pri tomto mi neukáže ani miniatúru hry, len Play Game a hodí error, pri Forze Motorsport 4 napíše aj názov a miniatúru no žiaľ tiež ju nespustí, zlá mechanika?

Hq15Q2q.png

EDIT: problém vyriešený, už fungujú aj XGD3, bolo treba nastaviť isoburn, všetky zbytočné programy vypnúť vyčistiť dvd pred napalovaním a už to šlape

Upraveno uživatelem peter33321
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 months later...

Ahoj, chci se zeptat, jestli můžu vypálit takovouto hru:http://www.imgup.cz/image/2AD. Když jsem vypálil jinou hru, která mi ukazovala toto, tak mi to asi týden jelo a pak mi XBOX 360 začal házet unreadable disc. Mám LT 3.0+ nevím tu verzi úplně přesně.

Upraveno uživatelem Lukas007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je pouze neověřená verze, která není v databázi a se kterou bys neměl chodit na Live, třeba některé české verze her na xbox, takovéto hry jsou funkční, jestli ti ostatní hry fungují, tak to, že ti vypálená hra po týdnu ukazovala hlášku o špinavém disku, není kvůli výpisu abgx , ale kvalitou vypálení, zkontroluj vypálené dvd přes kprobe a podívej se na výsledky, to je jediná možnost.

Upraveno uživatelem liborpoulik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 months later...

Aha, díky za odpověď, asi jsem to přehlédl. A pokud bych teda koupil jednu z těch kompatibilních mechanik, bude návod platit nebo už je to o něčem jiném ?

Našel jsem akorát tuhle a v komentech dole vidím jak se lidi ptají zda mají revizi B :-D takže může být něco takového ?

https://www.czc.cz/lite-on-ihas124-cerna-bulk_2/135452/produkt?gclid=CjwKEAiAj7TCBRCp2Z22ue-zrj4SJACG7SBE6BBpoK7uqSgkmNG5fxZXyquB9KpuVgOQxnrzmmmbcBoCJ2Xw_wcB&dclid=CLjWstzc69ACFeEg0wodk24LUw 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Oni tam nepíší, o jakou jde revizi (zcela jistě to nebude "B"), ale je to Liteon a lze předpokládat, že bude kompatibilní s Payload.

Jinak úspěch pořízení korektní XGD3 kopie je mimo správné mechaniky také o kvalitních a spolehlivých DVD médiích, nastavení parametrů programu pro vypalování a celkový stav systému na PC, ke kterému je mechanika připojena (velikost volného místa na HDD, jeho fragmentace, různé rezidentní programy, které mohou ovlivňovat komunikaci řadiče PC s mechanikou atd.). Obvykle najít to "srpávné" a optimální nastavení znamená několik nepovedených kopií a s tím je potřeba počítat.

Všechno toto se zde ale můžeš dočíst, pokud si téma projdeš. V době, kdy bylo vytváření XGD3 žhavým tématem se tu kolem toho vedla spousta diskuzí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...

Dobrý den,

snažím se vypálit hru Forza Horizon 2. Hru zkontroluju v ABGX vše v pořádku. Při vypalování také vše proběhne bez problému, vypaluju rychlostí 4x v IMG Burn verze 2.5.7.0. DVD používám značky Verbatim DVD-DL, metodu Burner Max Payload a Layer brake jsem daval jak Calculate optimal tak i User Specified. Ovšem vždy při instalaci hry do Xboxu se mi ve 49% sekne a napíše Disc is not readable. Když dám DVD zkontrolovat do ABGX tak se mi rovněž sekne ve 49%. Pokud dám kontrolu v IMG burn napíše mi to ve 49% chybovou hlášku:

I/O Error!
Device: [2:1:0] TSSTcorp CDDVDW SH-224DB SB00 (D:) (ATA)
ScsiStatus: 0x02
Interpretation: Check Condition
CDB: 28 00 00 20 3B E1 00 00 01 00
Interpretation: Read (10) - Sector: 2112481
Sense Area: 70 00 03 00 00 00 00 0A 00 00 00 00 11 05 00 00 00 00
SK Interpretation: Medium Error
ASC/ASCQ Interpretation: L-EC Uncorrectable Error

Prosím o radu, kde dělám chybu, nebo zda je problém ve vypalovačce. 
Předem děkuji.

 

30020134_2056686931012998_202340887_n.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu