Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

PlayStation®Plus


nepster

Recommended Posts

Zdravím vás. Znovu sa ozývam s daľším problémom.

 

Videl som možné riešenia problémov z debetnou kartou ako platiacim prostriedkom v obchode PS STORE.

 

Videl som videá na youtube atd... 

 

Ale neviem ,napriek tejto pomoci,kde je u mna problém. Skúšal som všetko možné.

 

Opíšem problém:

 

Najprv som mal prvý PSN účet, mal som k nemu pridanú kartu niekoľko mesiacov, a fungovalo to normálne bez jedinej známky problému, mal som tam pridanú samozrejme aj kreditnú kartu.

 

December bol problémový mesiac. Nastal problém, a kartu mi nebralo. A problém bol ešte ten,že som nemal zapísané údaje z PSN konta.. takže dokým som hľadal urobil som si provizorne druhý účet, a pridal teda inú kartu ,kedže hentá mi robila problém, čiže iný účet=iná karta.

 

No fungovalo to , asi necelý mesiac, a dnes pri sťahovaní to isté, karta už neplatí blá blá.. 

 

Vymazal som ju ako platiacu metodu. A chcel som použiť novú, a teraz mi zase pre istotu píše,,že si mám overiť údaje,že nie sú správne.

 

Mám overený region=Slovenský, karta je Slovenská,Meno držiteľa je jasné, a Adresa tiež.

Kde môže byť problém? Absolútne nerozumiem, dvakrát v priebehu mesiaca sa zopakoval ten istý problém,že karta ktorá na pár nákupov fungovala,už nefunguje. 

 

A nejde s tým nič urobiť,jedine si zas vytvoriť nový účet, a  to sa mi už naozaj nechce riešiť znovu ... 

 

Je normálna metoda,ako toto vyriešiť? Je to nejaký bug,alebo čo sa vlastne deje? Vdaka všetkým za postrehy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás v čr probíhala/proběhla změna certifikací plateb kartou po internetu, vešla v platnost 1.1.2021. Některé banky na změnu přistupovaly postupně už od začátku prosince. Jestli to nebude i tím. Mám dojem, že mi Sony na to téma poslala aj mejl někdy koncem roku

 

EDIT: Tak tady je část mejlu:

V platnost vstupují některé nové právní předpisy o platebních službách, které mohou ovlivnit způsob nákupu digitálního obsahu pro PlayStation®4 a PlayStation®5 v několika příštích měsících.

Co se děje?
Tato legislativa vychází z „revidované směrnice o platebních službách“ EU (známé také jako „PSD2“) a je navržena tak, aby zvýšila bezpečnost online plateb tím, že zajistí, aby osoba provádějící online transakci byla skutečným držitelem platební metody.

Banky, poskytovatelé kreditních karet a platební instituce jsou v procesu přizpůsobování svých bezpečnostních opatření tak, aby splňovala standardy PSD2. Nový bezpečnostní standard je známý jako 3DS. 3DS bude vyžadovat, aby kupující během své platební transakce prošli dalším zabezpečením, jako je zadání jednorázového hesla (přijatého do mobilního telefonu) nebo poskytnutí odpovědi na bezpečnostní otázku.

Během procesu aplikování těchto změn může bohužel selhání ověřování 3DS způsobit odmítnutí plateb provedených na herních konzolích, a to včetně PS4™ a PS5™. Předpokládáme, že toto ovlivní kreditní a debetní karty více než PayPal a jiné platební metody, které přijímáme. Uplatnění poukazu s kódem ovlivněno nebude.

Jak mohu pokračovat v nákupu digitálního obsahu pro PS4™ nebo PS5™?
Placení na konzoli pomocí služby PayPal nebo jiné alternativní platební metody by stále mělo být možné. Můžeš si také zakoupit poukazy na doplnění peněženky, které můžeš uplatnit na své konzoli, a poté použít finanční prostředky v peněžence k nákupům.

Alternativou je také použití verze obchodu Playstation™Store, která není určena pro konzole a je přístupná přes stolní počítač nebo mobilní zařízení – předpokládáme, že nebude tak nepříznivě ovlivněna procesem implementace 3DS, takže můžeš zkusit použít kreditní nebo debetní kartu k nákupu obsahu v obchodě PS Store na adrese store.playstation.com

Po přihlášení do obchodu PS Store a zakoupení obsahu se můžeš vrátit zpět do konzole a příslušný obsah si stáhnout.

Moje platba je odmítána jak na konzoli, tak na stolním nebo mobilním zařízení. Co můžu udělat? Jak dlouho to bude trvat?
Pokud si přeješ zjistit, proč byla platba odmítnuta, kontaktuj přímo svou banku nebo poskytovatele kreditní karty. Obrať se na ně také ohledně informací, kdy bude jejich implementace 3DS fungovat u herních konzolí.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

@marceljesik33

Já mám u svého psn účtu kreditní kartu zadanou od české spořitelny už asi dva roky, nikdy žádný problém. V listopadu mi expirovala karta, zadal jsem údaje z nové a platím dál 🙂  Na PS4 a teď i PS5 si koupím na konzoli co chci a ani nic potvrzovat nemusím dalšího. Nedávno jsem si tam přidal v nastavení v PS5, abych musel zadat heslo před každým placením, tak to možná můžeš zkusit, třeba to takto stačí jako druhé ověření. A funguje mi to pořád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, romeno napsal:

@marceljesik33

Já mám u svého psn účtu kreditní kartu zadanou od české spořitelny už asi dva roky, nikdy žádný problém. V listopadu mi expirovala karta, zadal jsem údaje z nové a platím dál 🙂  Na PS4 a teď i PS5 si koupím na konzoli co chci a ani nic potvrzovat nemusím dalšího. Nedávno jsem si tam přidal v nastavení v PS5, abych musel zadat heslo před každým placením, tak to možná můžeš zkusit, třeba to takto stačí jako druhé ověření. A funguje mi to pořád.

Ja i kdyz mam kartu ulozenou, tak cca pul roku zpatky zacalo to, ze musim pri kazdem nakupu zadavat platnost a CVV kod... (taky CS)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...
  • Moderators
  • 2 weeks later...

Jen pro info ohledne Control U.E.

Hru jsem koupil pro PS4 ve vanocnim vyprodeji.

Kdyz jsem se ted dival na PS4 do PS+ nabidky, tak jsem ji samozrejme uz mel, ale kdyz jsem se podival na PC, tak verzi pro PS5 jsem nemel automaticky aktivovanou, musel jsem si ji rucne pridat!

Mozna bych ji jako vlastnik PS4 verze videl free i v breznu,.. ale kdyby nahodou ne, radeji si to taky zkontrolujte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

a ráčejí si povšimnout první hry z balíčku pro ps5..-Days Gone-počítám že další měsic bude i další hra z toho balíčku ....Sony musí být fakt v zoufalé situaci když nemůže dát něco jiného-člověk se těší na začátek měsíce -co kdyby bylo nějaké překvapení v ps plus a ono tohle-tipuji že ty hry z toho balíčku pro ps5 budou hňuhňat do další nabídky v ps plus teď i další měsíce......potom ale nechápu proč banovali ps4 s jinou adresou když tam někdo stáhl ty hry z toho balíčku ps5.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 42 minutami, okajos napsal:

a ráčejí si povšimnout první hry z balíčku pro ps5..-Days Gone-počítám že další měsic bude i další hra z toho balíčku ....Sony musí být fakt v zoufalé situaci když nemůže dát něco jiného...potom ale nechápu proč banovali ps4 s jinou adresou když tam někdo stáhl ty hry z toho balíčku ps5.....

Dědo, ten "balíček" je pouze pro ps5. DG je hra pro ps4. Kdo má ps5 stáhnout může nebo nemusí. A spousta lidí třeba objednávala ps5 u alzy a bude ráda když ho bude mít na vánoce 2023, viz třeba info na hrej. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu