Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Otázky před koupí WiiU


seth123

Otázka

Takže tady se ptejte pokud vás něco zajíma před koupí WiiU. Pokud to bude jen trochu možné určitě každý vám rád odpoví.

post-48659-14687171326755_thumb.jpg

Jakou koupit verzi?

V současnosti jsou 2 verze 8GB(basic) pouze v bílé barvě a 32GB(premium) v černé a bílé barvě. Po zapnutí konzole je na 8GB verzi dostupných 3GB dat a na 32Gb verzi 28 GB dat.

Monster hunter 3 ultimate 6GB

Zelda wind waker 1,7 GB

Zombiu 5,7 GB

Trine 2 2GB

New super mario bros. U 1,7GB

Resident evil revelation 13GB

Assassins Creed 3 17GB

NBA 2K13 20GB

Jak je vidět nintendo exkluzivity na tom nejsou tak strašně jako multiplatformní tituly. Pokud nebudete nakupovat na eshopu bohatě vám stačí 8GB verze. Pokud ale jste rozhodnuti nakupovat na eshopu i jenom NES/SNES hry určitě se vyplatí 32GB verze. 32GB verze nenabízi pouze více dat ale také premium program.

Co je to premium program?

Premium program je způsob jak ušetřit na digitalní distribuci. Po založení účtu na 32GB verzi WiiU se váš účet automaticky stává premium, nemusíte vůbec nic aktivovat. Po zakoupení hry se vám na účet připisují body, po nastřádání 500 bodů vyměníte, pokud máte CZ účet za 100 Kč, pokud UK za 5 gbp dobíjecí kartu. Výměnu provedete na https://p.nintendo.net premium bude aktivní do 31.12 2014

3 kč= 1 bod (reálně je to 2,4 Kč=1 bod)

1 gbp= 8 bodů

Založit si UK nebo CZ účet?

Odpověd je celkem složitá, pokud máte v UK kamaráda dá se využívat Nintendo Club a přijít si tak na pěkné sběratelské věci, bohužel u nás stále nejde :( Nákup pro UK i CZ probíhá stejně přes platební kartu uplně bez problémů. Rozdíl je pouze v cenách her na eshopu.

1gbp = 33kč

[TABLE=width: 500, align: left]

[TR]

[TD][/TD]

[TD]UK[/TD]

[TD]CZ[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Dr. Luigi[/TD]

[TD]13,49 gbp(445kč)[/TD]

[TD]375 Kč[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Super Mario 3D World[/TD]

[TD]49,99 gbp(1650kč)[/TD]

[TD]1499 Kč[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Trine 2 director's cut[/TD]

[TD]13,99 gbp(462Kč)[/TD]

[TD]399 Kč[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Sonic Lost world[/TD]

[TD]39,99 gbp(1320kč)[/TD]

[TD]1249 Kč[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Rayman Legends[/TD]

[TD]23,99 gbp(792kč)[/TD]

[TD]799 Kč[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]Resident evil Revelations[/TD]

[TD] 39,99 gbp(1320kč)[/TD]

[TD]1399 Kč[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]ZombiU[/TD]

[TD]15,99 gbp(528kč)[/TD]

[TD]539 Kč[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]NES hry[/TD]

[TD]3,49 gbp(116Kč)[/TD]

[TD]125 Kč[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]SNES hry[/TD]

[TD]5,49 gbp(181Kč)[/TD]

[TD]199 Kč[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Nintendo eshop určitě nepatří k nejlevnějším způsobům jak sehnat hru ale jsou hry jako je třeba Trine2, Dr. Luigi které na disku neseženete a musíte je koupit na eshopu a tam drtivě vede CZ účet u NES, SNES her je to zase opačně :)

Mohu rozšířit paměť WiiU?

Ano k WiiU lze připoji až 2 datová úložiště a na ně ukládat hry.

Mohu na WiiU hrát Wii hry?

WiiU je zpětně kompatibilní s Wii hrami, pro přístup do Wii módu je nutné mít Remote ovladač.

Co je to off-TV mód?

Off-TV mód je, že můžete hrát hru pouze na Upadu(hlavním ovladači konzole) bez zapnuté TV, velká spousta her tento mód podporuje, bohužel najdou se i výjimky, které musíte hrát se zapnutou TV.

Jak se mohu připojit k internetu?

Tady WiiU celkem pokulhává v připojení a umožňuje připojení pouze po wi-fi(IEEE 802.11b/g/n). Připojení pomocí ethernetového kabelu není v základu podporováno a musí se dokoupit LAN adapter(použitelný z Wii), který není zrovna nejlevnější.

Má WiiU internetový prohlížeč?

Ano a velice kvalitní. Podporuje až 6 záložek, HTML5, uložení několika desítek stránek, uložení hesel, nepodporuje flash, změnu agenta(velice výhodné při youtube, někdy se stane, že vídeo z youtube nejde přehrát, změníte si aby se váš prohlížeč tvářil jako android a video jde rázem přehrát bez problému), s internetovým bankovnictvím a např. aukrem taky bez problému. Našel jsem za jeho používáni 2 nevýhody, prohlížeš nemá historii takže co si neuložíte to si později nepamatuje, velký problém nastává při obrovských stránkách(prohlížeč zobrazí třeba jen polovinu stránky pak vyhodí hlášku pro opětovné načtení stránky).

Mohu si na WiiU přehrát svoje DVD, BD, MP3?

Bohužel ne.

Upraveno uživatelem seth123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Recommended Posts

  • 0

O tom Premium programu jsem neměl ani páru a taktéž děkuji za přiložený link, ale nějak mi nesedí ty body.. např. u Trine 2 - Price Basis for Points: 133,61Kč a dostal jsem 66 points.. tudíž asi 1 bod = 0,5Kč.. Ale i tak, až mi pošlou 100,- zpět tak do nacpu do nějaký NES/SNES hry :D Zajímavé je to srovnání cen CZ/UK e-shop.. rozdíl 150,- u Maria 3D už je docela velký..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

jsem se sekl :D 3kč = 1 bod podle https://p.nintendo.net/premium/static.do#anchor-02 ale i tak to nevychází

btw sice na eshopu stojí mario 3d 50 gbp ale na game.co.uk http://www.game.co.uk/en/games/nintendo-eshop/wii-u/?attributeName1=Shop%20By&sortColumn=popular&sortTypeStr=DESC&inStockOnly=false&listerOnly=true&provenance=Download&attributeValue1=107&cm_sp=eshop-_-headerflash-_-wiiugames se dá koupit digi za 40 gbp a po zadání kódu ti přičte premium body jakoby jsi zaplatil 50 gbp :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ahoj,

mám Wii U na cestě a rád bych nainstaloval Homebrew. Návod je zde na foru dostatečně popsán, za což děkuji, mám ale dotaz k vytváření channelů pro jednotlivé zálohy her.

Na starém Wii jsem si channely vytvářel přes Wad manager. Tak mě zajímá, zda je stejný postup možný i na Wii U. No a hlavně se mi v minulosti podařilo několikrát Wii bricknout při vytvoření špatného channelu ( např. Mario Party 9), ale pomocí priiloaderu se mi podařilo channel zase odsranit a Wii zprovoznit.

No a jak pátrám, jak pátrám, tak jsem nikde nevyčetl, zda existuje priiloader i pro Wii U. Nerad bych riskoval, ale kvůli dětem preferuji pro hry mít channels, než spouštění z USB loaderu.

Prosím o radu,

děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Ahoj,

mám Wii U na cestě a rád bych nainstaloval Homebrew. Návod je zde na foru dostatečně popsán, za což děkuji, mám ale dotaz k vytváření channelů pro jednotlivé zálohy her.

Na starém Wii jsem si channely vytvářel přes Wad manager. Tak mě zajímá, zda je stejný postup možný i na Wii U. No a hlavně se mi v minulosti podařilo několikrát Wii bricknout při vytvoření špatného channelu ( např. Mario Party 9), ale pomocí priiloaderu se mi podařilo channel zase odsranit a Wii zprovoznit.

No a jak pátrám, jak pátrám, tak jsem nikde nevyčetl, zda existuje priiloader i pro Wii U. Nerad bych riskoval, ale kvůli dětem preferuji pro hry mít channels, než spouštění z USB loaderu.

Prosím o radu,

děkuji

Tak už jsem dopátral. Nelze. :(

  • Install Bootmii on vWii? NO (No Boot2 access yet, and there likely won't be, due to how vWii was designed.)
  • Install Priiloader on vWii? NO (Ditto)

Nicméně dotaz opravuji, vyzkoušené channels z Wii tedy lze bez problémů vytvářet? Zkoušel někdo?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Jak se mohu připojit k internetu?

Tady WiiU celkem pokulhává v připojení a umožňuje připojení pouze po wi-fi(IEEE 802.11b/g/n). Připojení pomocí ethernetového kabelu není v základu podporováno a musí se dokoupit LAN adapter(použitelný z Wii), který není zrovna nejlevnější.

Tohle mi prijde jako pitomost.

Nerekl bych, ze v tomhle Wii U pokulhava. Prijde mi zcela normalni, ze ma jen Wifi :) Neznam v dnesni dobe cloveka, co by doma nemel Wifi (a pokud nekdo takovy je, mel by ted utikat koupit si Wifi router, kdyz stoji pouhych par stovek).

Na koncova zarizeni rozhodne patri Wifi, diky neskutecnemu pohodli a mobilite :) Rychlost by take nemela byt problem protoze:

a) Wii U podporuje n-kovou Wifi

b) neni nutne mit extra rychle pripojeni u Wii U a rychlost Wifi (i obyc Beckove - 11 Mbps) staci

A pokud by precijen nekdo chtel tu LAN, tak nesouhlasim s tvrzenim, ze neni zrovna nejlevnejsi. Zarizeni za 270 Kc mi prijde za hubicku ( http://dx.com/p/usb-internet-lan-network-adapter-connector-for-wii-grey-15cm-cable-155557#.Uuogs03TxdU ) :) (a na ebayi se da sehnat i levneji http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.Xwii+lan&_nkw=wii+lan&_sacat=0&_from=R40 )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

toto je asi o osobních preferencích, samozřemě wifi doma mám už mnoho let ale i tak dávám přednost ethernetu u statického zařízení. Absence portu za pár korun je dost hrubý nedostatek. Možná můj negativní postoj k wifi u wiiu je způsoben tím, že jako jediné zařízení doma není shopné si udržet stabilní signál :(. Ten lan adapter jsem psal, že je drahý jen z důvodu, že nebudu doporučovat něco co nevím, jestli to vůbec funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

nastaveni v routru co se tyce wifi

Beacon Period : 1000

RTS Threshold : 2347

Fragmentation Threshold : 2346

DTIM Interval : 1

WLAN Partition : dis

WMM Enable : ena

Short GI : ena

zkousel jsem merit rychlost netu primo z wiiu a celkem hukot 20140486011-0ae335d769.png

Upraveno uživatelem seth123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

23/6 Mbps? To docela odporuje tvrzeni ze by jsi mel signal nejak zasadne spatny :)

Jinak spis se vyplati treba na notesu nechat vyhledat vsechny wifi v dosahu a zkontrolovat si Kanal (Channel) tve Wifi, jestli nejsi na stejnem, jako napriklad soused. Hodne wifi na jednom kanalu se muze prekryvat a muze to pak zpusobovat problemy s kvalitou pripojeni.

Pripadne - pokud nutne nepotrebujes rychlost, ale potrebujes stabilitu, tak nastav router (nebo wii u) na 802.11b, ktere ma lepsi pokryti (stabilitu), nez 802.11g... za cenu nizsi rychlosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

No dulezity jsou finance. Pokud jsi ochotny investovat alespon tech 7-8k (cena za premium 7k + nejake to prislusenstvi - Wiimote apod.), tak jdi rozhodne do Wii U.

Pokud bys na Wiicko nemel hodne casu anebo dostatek financi, tak jdi do Wiicka. Na Wii U stejne zatim jeste neni tolik her a tak pomer cena X vykon je zatim rozhodne lepsi u Wiicka - starsi Wiicko sezenes za 2k i s prislusenstvim (nebo nove za 3,5k) - takze za hubicku. A treba za rok, az zase o par tisic spadne cena Wii U a pribude her, tak muzes jit do Wii U, ktere v tu dobu pujde sehnat treba i za 5k :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

No já bych šel rovnou do Wii U. Čekat rok na to až na Wii U vyjde dost her a koupit si do té doby Wii a čekat až spadne trošku cena je zavádějící páč za ten rozdíl co ušetříš koupíš vlastně to Wii jak ti radí výše. A všechny hry co jdou hrát na Wii jdou i na Wii U. A je jen věc názoru jestli je těch her na Wii U málo nebo hodně. Mě ty hry co jsou teď v nabídce stačí na pár let a to hraju v průměru cca 2-3 hodiny denně a nejsem žádný nováček.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Wiiu koupis bazarove taky tak za 4k, tzn jestli 2k nebo 4k za wii / wiiu bych skoro az neresil. Pac zalohy wii her si zahrajes stejne a mas porad moznost si koupit nejakou tu wiiu hru. Pripadne doufat, ze se vyhledove rozjede nejakej ISO loader i pro wiiu hry, coz je imho celkem realne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
A já budu oponovat. O vzniku a hlavně funkčnosti loaderu pochybuju. Jinak bych rozhodně volil Wii U. Dokonce na ninty.cz a gamebazaru to někdo prodává asi s 5 hrama za 5 000 kč. A to už je sakra rozdíl oproti novýmu Wiičku..

Co je to ten loader. To je něco jako crack?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

zatím klíídm taky jsem to četl. No i na wii se mastilo ze zálohy a prodeje šlapaly i když tam ty čísla byly jinde :(

Wii U zatím přeji stále jen pozitiva. Osobně nevím ale už jsem z těch různej loaderů/flashů apod. vyrostl. Nekupuji hry za tisíce krom Mária :D day one :) ale v klidu si počkám, tak si alespon vyhlédnu co chci a užiju si to.

když jsem měl wii a xko vošéfované pomali jsem nic nedohrál bo jsem stahoval jak o život a hry přeskakoval ještě rychleji.

Za sebe: ne žádným loaderům apod ....

ps. a z takovou už na wii u nemusí být už tuplem nic ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu