Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

PS4 hlučná a jeste hlučenjší když se postaví


sallvator

Otázka

Ano je to tu nekolikrat a i ja se přidávám svím topickem a otazkou zda je to normální...

Přešel jsem před dvěma dny z Xbox 360 na svuj první playstation, PS4 (WD bundle)

Konzoli sem hned od prvního zapnutí měl ve stojanku ve svisle poloze, konozle behem prvních minut hučela kvuli disku to sme byl zvyklej i z XBOXU, ale když přestal ject disk, začaly postupně jít nahoru otačky a behem tak 2-3 minut je konzole při hraní hlučná jak blazen, mnohonasobne víc než například muj starej xbox 360 v zatěži ten vubec nesliším i po nekolikahodinách hraní, PS4 mam hned vedle a přehluší to i zvuk hry, v noci kdbych to zapl asi zbudim i sousedy, proste mnohem mnohem hlucnejší než X360

když dam konozli bez stoajnku vodorovne, je to lepší ale stale je hlušnejší než X360

moje otazka ma bejt PS4 hlucnejsi nez X360, a nebo mam vadný kus jak se o tom casto zde mluví ?

šel jsem do s xboxu do playstationu ale začínam mít pocit že to byla chyba, ale xONE me moc nenadchl (výkon, zprasený ovladac, velikost, cena, trapne gold hry)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

24 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

pokusil sme se nahrát tu novou ted rozbalenu konzoli, ale to video na youtube je nakonec tiche, kdby to bylo tak jak na videu byl bych spokojen je to tak 2x hlučnejší a je slyšet takovej pískot jak u letadla...v tom killzonu hlavne a dela to narazove nazacatku nic, pak se to rozjede jak blazen a pak to trochu zeslabne a zustane, ale i tka je to hlucnejší než ten starej xbox :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

no mam 3 kus a zase to same, totožne a je asi blbost mít tolik stejne vadných za sebou tkaze je to asi normoš a sem jen zhíčkanej z xboxu 360 slim kterej neslišim ani v menu ani ve hre, to PS4 je v klidu jako ten xbox v zatěži, a v zateži teda v killzone je PS4 skoro jak PCcko, ale je kakt ze jine hry jsou tizší a npř warframe je tichej

ale bojim se do budoucna pokud je opravdu killzone takovej topič tak časem na tom tka budou všechny hry :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
no mam 3 kus a zase to same, totožne a je asi blbost mít tolik stejne vadných za sebou tkaze je to asi normoš a sem jen zhíčkanej z xboxu 360 slim kterej neslišim ani v menu ani ve hre, to PS4 je v klidu jako ten xbox v zatěži, a v zateži teda v killzone je PS4 skoro jak PCcko, ale je kakt ze jine hry jsou tizší a npř warframe je tichej

ale bojim se do budoucna pokud je opravdu killzone takovej topič tak časem na tom tka budou všechny hry :-/

Zkus v nastavení hry Killzone dát ten lock na 30 fps je to úplně dole. Jen by mě zajímalo jestli ti to pomůže, nebo ne. Mě to citelně ztichlo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Zkus v nastavení hry Killzone dát ten lock na 30 fps je to úplně dole. Jen by mě zajímalo jestli ti to pomůže, nebo ne. Mě to citelně ztichlo....

30fps cap to jen trochu odalil ale nakonec stejne zacala konzole hucet, dela to spis ale to ze to huci narazove jednou za par minut se vetrak roztoci na max tak na 1-2 min a zas trochu stichne a taky me stve ze kdyz uz rozjedu killzone a pak ho vypnu tak vetraky zustavak docela hlucne uz nespadnou na ti minimalni hodnotu az po resetu konzole delali my to vsechny 3 kusy co sem doma mel mimochodem vsechny made in china, ale napriklad lego marvel je pri hrani tiche jak v menu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Hrál jsem několik her na své PS4 (Japan) Assassin4, Watch Dogs, MGSVGZ, indie kraviny a F2P tituly, mám ji na stolku vedle TV v horizontální poloze s dostatečnou vzdáleností od stěny.

Jestli jde konzole slyšet, tak jen opravdu decentně, asi jako tišší herní PC. Osobně mám k porovnání momentálně jen PC (skoro všechno v pasivu) a PS3 FAT a ta při hraní je někdy stejně hlučná jako můj vysavač. (jeden z důvodů, proč na PS3 nerad hraju a Slim verzi si nekoupím, leda že by FATka umřela ošklivou smrtí).

Bohužel na dálku se těžko dá soudit, jestli je ten hluk z tvé konzole normální nebo ne. Zkus jiné hry a pokud je konzole přehlušuje zvuk z her, tak je něco špatně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Japan konzole je proste lepsi... mel jsem ten samej problem a hledal jsem JAPAN verzi az jsem nasel a je razem po problemu....

(Hraju vetsinou vecer kolem 22-24h a na china verzi se to nedalo mel jsem vzdy strach ze me nekdo z vedlejsiho pokoje serve at to vypnu) ja si myslim ze je to vlastnost CHINA verzi konzole....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

No, tak pokud i po vypnutí hry ještě konzole řve i v menu, tak to asi není dobré, protože když mě hučela, tak po přechodu do menu ihned ztichla. Jinak já mám Made in Japan a taky mi při killzone slušně hučí, ikdyž není to nějaké extra peklo, ale slyšet je. Pokud dám lock na 30 fps, tak je to znatelný rozdíl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

no už jsem zřejme na počtvrte narazil na celkem tichej kousek, jinak sme se pídil a tak ty nejtižší jsou první varka z foxkonu z japonske, ty další varky už nejsou tak povedené v tomhle smeru...

tkaže sehnat tu uplne tichou je ted už skoro nemožne max bazarovou...

jinak resi ted teda prechod z jedne konzole na druou, jde nak přenest savy her ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Tak já mám třeba China od launche, od začátku v horizontální poloze a ani o ní nevím, ať jsem hrál Killzone ,Tomb Raider, COD,Battlefield,Wolfenstein ,tak je tichá. Nezáleží na tom kde je vyrobená ,některý konzole jsou prostě hlučný a už se to tu v jednom vlákně řešilo a je to pořád dokola. Aby se konzole co nejmíň hřála tak musí mít okolo sebe prostor a taky je si třeba uvědomit že je léto a málo kdo má v pokoji klimatizaci a teplotu v místnosti 22´C A taky pokud jí má někdo vedle,nebo pod LCD TV která nemá LED podsvícení, tak je to jako by jí měl u radiátoru topení :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Chtěl jsem na to taky něco napsat když jsem to četl od začátku ale pak jsem přečetl příspěvek od Rekwon1 a ten to napsal přeně jak bych to napsal i já sám... Hodně záleží kde konzole je na čem leží a zda má dostatek prostoru kolem sebe a ne jestli je to China a nebo Japan každý máme doma jiné teploty.

Tak já mám třeba China od launche, od začátku v horizontální poloze a ani o ní nevím, ať jsem hrál Killzone ,Tomb Raider, COD,Battlefield,Wolfenstein ,tak je tichá. Nezáleží na tom kde je vyrobená ,některý konzole jsou prostě hlučný a už se to tu v jednom vlákně řešilo a je to pořád dokola. Aby se konzole co nejmíň hřála tak musí mít okolo sebe prostor a taky je si třeba uvědomit že je léto a málo kdo má v pokoji klimatizaci a teplotu v místnosti 22´C A taky pokud jí má někdo vedle,nebo pod LCD TV která nemá LED podsvícení, tak je to jako by jí měl u radiátoru topení :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

tak rozdily v launch jpn a china jsou,ale bylo tak malo ks,ze se nemam cenu o tom dohadovat. Nejlepe vychazeji jpn ps4 na francouzsky nebo britsky trh.

Jinak co se mi osvedcilo nikdy,ale nikdy nenechat svitit slunce na konzole. To je pak sileny peklo. To vam nepomouze nic ani kdyby to byla uplne prvni vyrobena japonska konzole.

save se daji prenest na flashku a pak nahrat na ps4 pokud si nenastivl cloud ukladani. samozrejme jen pod stejnym uctem,co je primarni. Otazka je,jestli neco nebylo skryteho u novych firmwaru,ale melo by to jit stale snad. Uz jsem to nezkousel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

ten poslední kousek co mám je uz celekm snesitelnej, sice oprpti třeba xboxu 360 slim je to mnohem hlucnejší v klidu i ve hře, ale co už, je to přecijenom už spíš male PCcko a i to tak proste hučí, když sem u přítelkyně v bytu v praze tak o ní nevím protže okolo je hluk z ulice atd, ale když sem doma v prdeli sveta hned u lesa kde je hrobove ticho vim o ní i když je v menu a sem na WC :-D...

ale je vtipné (možna i smutne) že jsme doma měl 4 kousky a každej hučel jinak, jeden pískal, druhej zas hučel, jeden je tizží v menu a hlucnjší v zatezi druhej zas naopak...

předpokladam ze tohle zase vyřeší až druha,třetí revize, jako u PS3 a x360, první verze byly vysavače

je to taky proste o tom že poslední rok jedu na tom x360 a zvykl sme si že je absoliutně tichý (možná i štestí na kus) a přechod na PS4 si zas musim zvyknout na trochu hluku no...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Tak já mám třeba China od launche, od začátku v horizontální poloze a ani o ní nevím, ať jsem hrál Killzone ,Tomb Raider, COD,Battlefield,Wolfenstein ,tak je tichá. Nezáleží na tom kde je vyrobená ,některý konzole jsou prostě hlučný a už se to tu v jednom vlákně řešilo a je to pořád dokola. Aby se konzole co nejmíň hřála tak musí mít okolo sebe prostor a taky je si třeba uvědomit že je léto a málo kdo má v pokoji klimatizaci a teplotu v místnosti 22´C A taky pokud jí má někdo vedle,nebo pod LCD TV která nemá LED podsvícení, tak je to jako by jí měl u radiátoru topení :)

Pamatuju si na minulé léto, pařáky jak svině, v pokoji jsem měl totální, ale opravdu totální saunu a na PS3 FAT jsem hrál Last of Us, který ždíme z FATky totální maximum. Ta konzole řvala jako stíhačka při startu (ve skutečnosti asi jako když čistíte větrák ve FATce, takže větráky jely na 100%), sluchátka nepomáhaly. Konzole se hřála už tak, že hra začala bugovat (nenačítaly se ikonky v menu u výběru zbraně, fyzika a grafika dělala bugy), ale byl jsem tak zapálený, že jsem to prostě nemohl vypnout.

Dodnes se divím, že ta konzole funguje dál.

Chci tím říct, že PS4 po těch letech balzám na nervy. :D

2 sallvator: buď rád za ten malý hluk, který PS4 vydává, minulá generace v první revizi je neuvěřitelné peklo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu