Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Teplá PS4


lupama

Otázka

Ahoj, mám asi týden PS4 ,kvůli tomu aby měla místo na nasávání a aby se krásné chladila jsem předělal TV atd. No PS4 stoji na podložce Zalman NC3 a na ze všech stran má fůru místa. Když hraju TLOU tak je psko dost teplé uprostřed konzole když na ní sahnu z vršku. Ale výfuky zadní jsou sotva vlažné. Větrak běží, tak,že jde slyšet, ale vysavač to není . Je to normální? Ptam se , protože moje PS3 fat 5let stará byla v uzavřeném prostoru úplně chladná a možná i tišší. Tak mám strach jestli to vyfukuje správně, protože ,že by z toho šel nějaký proud teplého vzduchu se říct nedá... Udělal jsem na ni místo na stolku a TV přidělal na zeď kvůli tomu,ze jsem myslel, ze ji chybí prostor na chlazení, ale je to furt stejné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 62
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Top Posters For This Question

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Top Posters For This Question

Recommended Posts

  • 0

Není to v pořádku. Takhle jsem si jednou koupil TLOU a myslel jsem si, že mi to rozseká PS4 zevnitř. Psal jsem na support ps4 a ti mi doporučili to reklamovat, reklamoval jsem to a později se dozvěděl, že byla jedna várka "šmejdů" blbě vypáleno. Chyběly občas textury a PS4 byla opravdu horká a hlučná. NESMI BYT! Vždy když nabíhá tak se trošku profoukne, když ověřuje hru tak taky ale potom nemá jít ani slyšet, jak jde slyšet tak je něco špatně. :) Osobně mně to dělalo zvuky jak když tůruješ, mechanika se stále spouštěla spolu s větrákem a vypínala, stále přerušovaně, zahřívalo se to nehorázně a ten zvuk, no už jsem si myslel, že se mi to uvnitř rozseká. Reklamovat doporučuji, jestli ti to dělá divné zvuky a přehřívá u takové hry, tak to není rozhodně v pořádku. Mě jede PS4 s TLOU potichounku a zahřívat se nezahřívá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Co se týče zahřívání konzole, trochu to pro mně bylo zklamáním (měl jsem PS1,PS2,PS3 nyní PS4). Po delší době se konzole zahřeje včetně jejího okolí a pak už je poměrně hlučná, protože nasává již ohřátý vzduch. Protože ale pracuju jako servisní technik IT zařízení a tyto problémy řeším denně, tak to pro mne nebylo žádné překvapení. Konzole je na svou velikost velmi výkonná a odpadní teplo prostě musí někam jít. Dnes se v téměř žádném odvětví věcí do domu nedělají praktické ale dizajnové, které trpí tím, aby byly pěkné. Poměrně zajímavé bylo jak tu někdo psal že dal konzoli na děrovaný vrch nepoužívaného Receiveru a konzole je tišší důsledkem toho že vlastně vytvořil pasivní chladič. Já jsem zvažoval možnosti a rozhodl zakoupit podložku Coolermaster CMC3 pro NTB 12-15" black, 20cm fan, která rozměry je podobná a má velmi velký ventilátor (20cm) což by mělo zajistit téměř neslyšitelný chod a velkou plochu k chlazení. Až jí pořádně otestuju, dám vědět, jestli to za těch 240Kč stojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Někde jsem to tu v jiném vlákně četl s tím Receiverem, ale koukáš na to příliž jednoduše. Konzole nasává z boku, jenže ona v podstatě leží na povrchu (nemá žádné nožičky, což způsobuje maximální nahřátí povrchu na kterém to leží včetně jeho okolí. 1) A pak logicky teplo jde navrch a konzole nasává ohřátý vzduch. 2) pokud je nahřátý povrch, tak konzole i při ventilaci nemůže rychle snížít teplotu protože povrch jí i bez zatížení bude ještě dlouho zpětně zahřívat.

Pokud mi nevěříš, stačí jednoduchý pokus. Zahrej si hru vypni PS4ku, dej jí kousek vedle a rukou zkus jak je místo pod konzolí horké a jak dlouho setrvačností ještě bude. Ono by pravděpodobně stačilo dát nějaké vyšší gumové nožky pod konzoli aby vzduch mohl "obtékat", ale já jsem spořílek a konzoli chci mít dlouho, pro to ta podložka :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Konzoli jsem mel na podlozce coolermaster. Tim, ze je zkosena ta podlozka tak zadek konzole byl asi cca 5 cm nad povrchem stolku. Rozdil v hlucnosti s podlozkou a bez aboslutne zadny. Rozdil v teplote podle prilozeni ruky zadny. Mozna to o 5 stupnu bude mene, ale to je asi vse jako uzivatel to nepoznas, leda bys musel merit vydech teplomerem. . Jedine co pomaha je mit dost mista za konzoli nad konzoli a z boku konzole a tim ze to ma clovek podlozene jo fajn, ale kupovat podlozku jsou vyhozene penize. Nevim co furt resite, mate na to 2 roky zaruku mate a pokud si myslite, ze vam vydrzi 8 let tak snete dal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Tak to jsi mě dost překvapil, rozdíl tam musí být zřetelný už z rychlosti ochlazení po vypnutí hry - dal jsi tam mezi podložku a konzoli nějaké nožičky, aby ventilátor mohl kolem konzole protlačit vzduch? Co řeším je jednoduché, nechce se mi po dvou letech kupovat nová PS4ka a litovat že jsem nekoupil podložku za 240Kč. U Notebooků je jedna s nejčastějších poruch odpájení grafické karty vlivem častého přehřívání. Nicméně neuvěřím, dokud neuvidím, zatím se to tu točilo kolem konzolí Japan vs China při čemž nikdo hlučnost nezměřil. Pro ideální měření by stejně musely být ve stejném prostředí se stejnou teplotou místnosti - ideálně na shodném místě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Myslím, ze koupit polyuretanový nalepovací nožičky, který zlepšej odvod tepla zespod konzole, je dobrej nápad. Osobně nad tím uvažuju. Stojí to pár korun a i když neočekávám téměř žádnou změnu, ublížit to ničemu nemůže a nijak odpudivě to vypadat ani s nimi nebude: http://www.conrad.cz/nozky-pristroje-samolepici.k525847

Upraveno uživatelem Wyder
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ahoj, takže částečně otestováno a rozdíl je propastný, - předčil očekávání. Pokud někdo říká že to nemá vliv tak KECÁ. Podložka barevně sedí ke konzoli a dizajnově jí nijak zvláště neruší akorát logicky zvětší. Nyní je konzole takřka neslyšitelná na omak pouze teplá. Udělal jsem to tak jak jsem to popsal (podložka, zhruba cm vysoké nožičky jsem nalepil na konzoli - můžete nalepit i na podložku toť vše). Pokud by byl zájem pošlu foto. Nyní jsem 100% spokojen!

Pro ty kteří chtějí ušetřit cca 300,- za materiál bych vzkázal jediné - UŽIJTE SI SVÉHO VYSAVAČE. Pro ostatní v prvé řadě kupte nožičky ať je konzole větraná ze všech stran, pokud budete chtít ještě více stišit konzoli udělejte to jako já.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Hod foto, chci videt, jak to vypada. Jaky tam mas ty podlozky? Asi taky koupim. Ja teda konzoli nijak zvlast hlucnou nemam, ale jak rikas. Zivotnost tim stoupne.

Jak je ten ventilator hlucnej?

Edit: ja mam bilou konzoli takze se musim podivat po nejake svetle.

Upraveno uživatelem mike03
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Čekal jsem že se někdo ozve :-) Je obrácena záměrně, protože mám TV na stěně a už se mi nevlezla k televizi. Kupodivu to i takto funguje na jedničku a vzhledově to je i zajímavější. Ventilátor je slyšet v běžném prostředí cca do vzdálenosti 50cm, takže o něm nevíte. Jediné co by mohl být problém je REST mód na nabíjení, kdy v noci by točil 3 hodiny bezdůvodně a naprostém tichu by slyšet mohl být. Podložky jsem nekupoval, ty jsem vyštrachal, ale dají se koupit, třeba tyto zde: http://www.ges.cz/cz/e-20-GES06800428.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ta je na pevno. Se koukni do nejakych eshopu a uvidis. Maximalne ji vypodlozit.

Nenasel jsem zadnou podlozku, kde by byl jeden velky ventilator, tichy chod, svetla barva a zaroven dobre uzivatelske recenze. Tahle podlozka od CM je decentni, jsou na ni dobre uzivatelske recenze (az na odkryty ventilator zespod) a cena je prijatelna. Skoda, ze je to cely plast, ale budiz no. Za ty prachy to muzu rozebrat a nalakovat na jakou barvu chci :D.

Ja ji zitra objednam. Jen me sere, ze musim platit dvoji postovny kvuli podlozkam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu