Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Při hraní HER hlučná konzole - ŘEŠENÍ


Mojmir

Recommended Posts

Co se týče zahřívání konzole, trochu to pro mně bylo zklamáním (měl jsem PS1,PS2,PS3 nyní PS4). Po delší době se konzole zahřeje včetně jejího okolí a pak už je poměrně hlučná (nasává již ohřátý vzduch). Protože ale pracuju jako servisní technik IT zařízení a tyto problémy řeším denně, tak to pro mne nebylo žádné překvapení. Konzole je na svou velikost velmi výkonná a odpadní teplo prostě musí někam jít. Dnes se v téměř žádném odvětví věcí do domu nedělají praktické ale dizajnové, které trpí tím, aby byly pěkné. Poměrně zajímavé bylo jak tu někdo psal že dal konzoli na děrovaný vrch nepoužívaného Receiveru a konzole je tišší důsledkem toho že vlastně vytvořil pasivní chladič. Já jsem zvažoval možnosti a rozhodl zakoupit podložku Coolermaster CMC3 pro NTB 12-15" black, 20cm fan, která rozměry je podobná a má velmi velký ventilátor (20cm) což by mělo zajistit téměř neslyšitelný chod a velkou plochu k chlazení.

Po provedení je konzole tichá, rozdíl je doslova propastný, proti občasnému "leteckému" provozu, který je schopna při nejvyšších otáčkách konzole vyprodukovat.

Potřebný materiál: Coolermaster CMC3 pro NTB 12-15" black, 20cm fan, gumové nožičky ideálně 7mm-1cm vysoké (třeba tyto: http://www.ges.cz/cz/e-20-GES06800428.html).

Postup: Na konzoli nalepíme do rohů 4ks gumových nožiček, položíme na podložku, připojíme USB napájení ventilátoru.

Přeji nerušený zážitek z her

Mojmír

Upraveno uživatelem Mojmir
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mel stejny problem, konzole byla jak tryskac...tak sem ji dal do batuzku a napochodoval do sony v praze...za tyden mi volali ze je vyrizeno, prisel jsem a obdrzel jsem fungl novy ps4,kterej je uplne tichoucky:) nejjednodussi reseni a zdarma:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Víte co, vy se točíte stále dokola, záleží na pokojové teplotě, umístění od překážek, ne čem je položeno, jak je položeno a dalších faktorech. V diskuzích uživatelé měnili konzole 3x a více a stejně si nepomohli, což napovídá jedinému - že pár lidí má problém s hardwérem a ostatní pouze s prostředím. Pokud já vím, tak zatím neexistuje PS4ka ve více konstrukčních provedeních, takže co v servise tak asi udělají, přepastují CPU a GPU a hurá zpátky. Nebo si snad myslíte že vymění procesor za nějaký méně topící, heatsink za nějaký více žebrovaný???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V servise ti daj vetsinou nove ps4, jako me i jako spouste dlasim, pac to proste nejspis opravit nejde..

U me to treba s teplotou nemelo nic spolecnyho, protoze jsem zapnul ps4,hned na to hru a vetrak jel okamzite na plno a hucel...pochybuju ze by se behem 2 minut teplota konzole zvedla o tolik

Upraveno uživatelem Libro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Libro: To co píšeš je bohužel jen pohled uživatele, který nezná servisní procesy. Nechci se tu rozepisovat jak, proč a na základě čeho se mění rychlost regulace otáček, to by bylo asi na déle. Chtěl bych napsat jinou věc, nad kterou by se měl každý takový jako ty zamyslet. Koupím si NOVOU věc, kterou reklamuji proto že někdo jiný řekl že jí má tichou a mi se zdá hlučná - skutečně jí má tišší? Na základě čeho - protože to tvrdí? Tak fajn dám to na reklamaci a oni v rámci reklamaci produkt vymění, tak a teď pozor, skutečně věříte že ho vyhodí, nebo dají chudým dětem? V tom je ten omyl, oni ho v jiné zemi s menší cenou za práci zkontrolují, případně opraví, poškrábané plasty vymění, přelepí sériové číslo a hurá k dalšímu člověku co reklamuje Playstation. Toto je dnes poměrně častý způsob jak značky postupují, zákazník má zboží za chvíli doma a je spokojený. Stinná stránka věci je na tom ta, že jsem měl věc novou a nyní mám starou... Toto je běžně legální postup jak se opravuje elektronika, která by se u nás neoplatila opravovat. Takže dokud nebude nová verze PS4, která bude konstrukčně jinak provedená, nebo nebude osazena novějším CPU/GPU který bude méně topit, tak tahle diskuze ztrácí smysl.

Upraveno uživatelem Mojmir
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě ty nožičky se zdají být kritické, takže je potřeba je tam dát. Třeba tyto: http://www.ges.cz/cz/e-20-GES06800428.html

Jeste se zeptam, kdyz jsi dal pod ps4 tu chladici podlozku pomohlo to? Mensi hluk lepe chlazena ? Jde me hlavne oto az bude leto a budu mit v byte 29 stupnu, tak zese to chlazeni konzole bude vic pracovat. A ta podlozka by mela byt v tomhle pripade hodne dobra je tak ?

Upraveno uživatelem MajlloB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravda je taková, že před tím než jsem instaloval podložku a nožičky byl hluk takový že výrazně zasahoval do zvuků z televize a konzole byla rozpálená. Nyní o konzoli skoro nevím, teplota vlažná. Ale jak jsem psal každý bude mít hlučnost jinou dle umístění (horizontálního/vertikálního), teploty v místnosti, na čem je položena, jak je daleko od překážek, atd. Rozdíl v chlazení je tedy po instalaci značný a je přímo dán konstrukcí. V případě že by Sony chtělo zefektivnit chlazení, muselo by dát na spodek konzole nožičky a udělat průduchy pod ventilátorem ze spodní strany, což by narušovalo "čistý" design konzole. Je tedy naprosto logické, že je to tak jak to je (udělal bych jí stejně). Pak záleží na uživateli, zda tento "čistý" design naruší nějakými nožičkami, podložkou, nebo jiným řešením.

Upraveno uživatelem Mojmir
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu ze jina konzole je tissi: koupil jsem ps4 na a zdalo se mi ze je dost hlucna, ale rek sem si ok, je to vykonny stroj, musi se chladit tak huci...jenze pak jsem byl u kamose, ktery hral stejnou hru (gta v) a mel uplne ticho...proto jsem se zeptal dalsich dvou lidi, a poslal jim video s moji ps4 a ti mi rekli ze maj taky ticho...kdybych nikoho neznal a osobne to nevidel, tak to neresim, ale kdyz nekdo ma konzoli tichou a ja ne, tak asi nekde bude chyba...kazdopadne dali mi novou a ta je uplne tichoucka, takze sem docilil sveho...:) je mi jasny ze tu starou jen opravi, nebo s ni neco udelaj a poslou ji dal:) ale to uz neni muj problem a je mi jedno,zda i ja mam starou konzoli, hlavni je ze je ticha, funkcni a se zarukou:) jinak u te hucici jsem zkusil vsechno, dal ji i na svicky aby mela pod sebou dost prostoru a hucela stejne:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted mas uplne tichouckou a vubec nic neslysis a chladi ti ta konzole vubec ? :-D Ja ji rozpalenou nikdy nemel na povrchu na prave strane je tepla a hlucnejsi je jen, kdyz obcas sepne chlazeni, po celou dobu nikdy nehucela.

Upraveno uživatelem MajlloB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak že bych jí neslyšel vůbec se říct nedá, ale už není rušivým prvkem. Když se nad tím zamyslím tak aby byla úplně tichá ani nejde snad leda s vodním chlazením... Mám NB s ULV procesorem Core I7 s integrovanou grafikou a v zátěži slyším i jej, to by bylo zatím celkem SCIFI kdyby výkonný AMD procesor s velmi výkonnou externí grafikou AMD byl i v zátěži neslyšitelný :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, z principu by to vadit nemělo. Teď ještě budu zkoušet jiné řešení, protože se mi PS4 taktak vleze k televizi, objednal jsem:http://www.aliexpress.com/item/NI5L-USB-Mini-Octopus-Laptop-Fan-Cooler-Cooling-Pad-Folding-Coller-Fan-Black/1217099482.html

Pokud to bude OK, bylo by to nejspíše elegantnější řešení, které nevyžaduje dávat ještě nožky pod konzoli. Až to příjde z Číny a otestuju, nafotím, dám vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj tak jsem si koupil tu podložku, ale nepřijde mi, že bych měl PS méně hlasitou. Pokud se konzole zahřeje, tak stále hučí, než se schladí. Nemůžu posoudit, jestli více či méně, ale vnímám to. Nemůže to být tím, že mám malé nožky? Nesehnal jsem žádné, tak jsem si zatím vyrobil provizorní, ale ty mají výšku tak 5mm. Já předtím moc nehrál, tak nemám porovnání jak normálně hlasitá PS4.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu