Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Můj PRVNÍ skládaný počítač.


vojtisek27899

Recommended Posts

Ono se nevyplatí šetřit prakticky na ničem, ale je zbytečnost kupovat takovou grafickou kartu pokud nechce hrát v nějakým super extra rozlišení nebo dělat grafiku popřípadě nahrávat videa. Pokud mě pokud by chtěl hrát jako člověk, tak by mu bohatě stačila grafická karta kolem 4 tisíc. Raději bych ty peníze investoval do lepší základní desky a SSD disku, plus bych doporučoval koupit nějaký lepší chlazení na procesor.

Upraveno uživatelem dogmaster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 105
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Dle recenzí té skříně jsou tam 4ks 120mm velmi nekvalitních ventilátorů, ono za tu cenu se není čemu moc divit. Grafická karta má odběr až 225W, CPU 84W to není až tak málo odpadního tepla, zvláště pokud nepředpokládáš že uživatel bude pravidelně čistit chladiče od prachu Když použiješ místo toho Seasonicu, Fortron HYPER 500, 500W, PCI-E, >85% máš cca 400 k dobru a použiješ ho na chladič CPU Arctic Cooling Freezer 7 PRO Rev.2, tak jsi cca 100 v mínusu. Vyměníš ten WD Blue za HDD 1TB WD1003FZEX 64MB SATAIII/ 600 7200rpm 5RZ který stojí o 600 více, takže jsme už navýšili cenu o 700,- Teď ještě najít skříň která má prachové filtry, inteligentně vedené teplo, ideálně bez ventilátorů, ty dokoupit zvlášť, protože v setu to většinou není nic moc. Skříň bych volil spíše menší, než větší s dvěma velkými ventilátory, uložené v gumových "úchytech" (na vstupu a výstupu) se sníženou hlučností a ručním regulátorem otáček. Umíš i něco jiného než mě urážet?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No chladič mi tam někdo doporučil tento http://www.czc.cz/silentiumpc-fera-2-he1224/141073/produkt ten by asi měl stačit a hlučnej taky neni podle udaju jeho a ostatních. Co se týče toho SSD tak o něm začínám uvažovat, jelikož tam časem binec mám a jednou za čas dělam system novej

Samozřejmě to neni daný že toto hned vemu a když budu muset nějakou korunu přihodit tak to už mi nezabije.. tu skříň bych raději asi taky nějakou kvalitnější, neni to pc na dva roky.

Upraveno uživatelem Mígl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče chladiče tak lepší než ten co jsem uváděl (Arctic Cooling Freezer 7 PRO Rev.2) za ty peníze nenajdeš. Kvalitní ventilátor, uložený v gumě, heatpipe, měděná základna. Instalaci provedeš orientací odvodu vzduchu na zadní ventilátor skříně. Co se týče disků, tak SSD v nějaké rozumné kapacitě je celkem ranec. Takže buď kombinace, nebo použít nějaký rychlejší HDD, např klasický (Black) HDD 1TB WD1003FZEX 64MB SATAIII/ 600 7200rpm 5RZ, nebo hybridní SSHD 1TB Seagate Desktop 64MB SATAIII 8GB NAND 3RZ. Skříň se špatně doporučuje, každému se líbí jiná, proto jsem předešle jen napsal zásady které obecně platí. Proto vyber nějakou, která se Ti vizuálně líbí a napiš jí tu, zkouknu to. Nejlepší jsou ty hlukově stíněné, jednak kvůli tomu hluku, jednak proto že už většinou mají prachové filtry ale taky i pro to že ten antihlukový materiál, zamezuje rezonování skříně.

Edit: Tak a teď mě kamenujte odborníci :wohow:

Upraveno uživatelem Mojmir
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono se řekne není to pc na 2 roky, ale u pc jde technologie rychle dopředu. Navíc pokud by někdo chtěl hrát nejnovější pecky úplně na plno, tak se za pár let update stejně nevyhne. Já bych nedoporučoval kupovat to co tu radí jako třeba malou skříň nebo tu desku.

No chladič mi tam někdo doporučil tento http://www.czc.cz/silentiumpc-fera-2-he1224/141073/produkt ten by asi měl stačit a hlučnej taky neni podle udaju jeho a ostatních. Co se týče toho SSD tak o něm začínám uvažovat, jelikož tam časem binec mám a jednou za čas dělam system novej

Samozřejmě to neni daný že toto hned vemu a když budu muset nějakou korunu přihodit tak to už mi nezabije.. tu skříň bych raději asi taky nějakou kvalitnější, neni to pc na dva roky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mojmíre, odpadní teplo z GPU a CPU má odvádět chladič grafiky a chladič CPU..nikoliv skříň.....Tam už se bavíme úplně o jiných hodnotách tepla.....Navíc ta grafika to nebude foukat do skříně, ale ven.....V dnešní době řešit ventilátory ve skříni mi už přijde naprosto zbytečný...Pokud teda nepoužiješ nějakou pidi skříň a žravé komponenty...a když už, tak co největší ventilátor, na co nejmenší otáčky....

Disk..nevím, co je na něm tak extra lepšího na to, aby stál za příplatek....vybíral bych disk s jedinou plotnou....a rychlostní rozdíl mezi nimi podle mne nebude....

Co se týče zdroje, k tomu jsem svoje řekl...

GTX 970 je nepochybně drahá grafika....ale je to PC na několik let a bohužel na několik let nelze doporučit gtx 960, jinak jsou to všechno staré karty a ze stáje AMD....toť otázka, jsou to staré karty, žravé.....výkon to má, ale....Nové grafiky mají přijít, ale otázkou je, do kdy chce Mígl čekat....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nestačil by na system tento? http://www.czc.cz/patriot-blaze-60gb/166058/produkt

to dogmaster: S upgradem v budouncu právě počítam, proto se taky chci vyhnout tim menším skříním i když by vedle televize vypadali lépe.

to smartmax: Maj se objevit nové grafiky? Myslel jsem že nové jsou právě gtx 960,970,980

Upraveno uživatelem Mígl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mojmíre, odpadní teplo z GPU a CPU má odvádět chladič grafiky a chladič CPU..nikoliv skříň.....Tam už se bavíme úplně o jiných hodnotách tepla.....Navíc ta grafika to nebude foukat do skříně, ale ven.....V dnešní době řešit ventilátory ve skříni mi už přijde naprosto zbytečný...Pokud teda nepoužiješ nějakou pidi skříň a žravé komponenty...a když už, tak co největší ventilátor, na co nejmenší otáčky....

Disk..nevím, co je na něm tak extra lepšího na to, aby stál za příplatek....vybíral bych disk s jedinou plotnou....a rychlostní rozdíl mezi nimi podle mne nebude....

Bohužel je vidět že jsi termou kameru neměl, a obrázky zaplých PC s ní ani neviděl, řeknu Ti novinku - teplo stoupá vzhůru, mylně se domníváš že deska grafické karty na které je napájeno GPU a chladič netopí, vše je to odvedeno chladičem, tak to prostě NEFUNGUJE. Co se týče disků, tak to už snad nemá ani smysl komentovat. Protože rozdíl mezi nimi JE a to OBROVSKÝ. Když Ti řeknu druhou novinku, tak se obávám že si z ní asi už sedneš na pr*el - rychlost HDD/SSD nejvíce ovlivňuje pocit z toho jestli je PC rychlé. (Daleko více, než tuning, drahé RAM, GIGA procesor, Mega deska...) Tak to prostě je a buď to chceš pochopit, nebo zůstaň v rovině současného uvažování a nediv se, že někdo nevěřícně kroutí hlavou, jak někdo zm*ví potenciál skládaného PC za tolik peněz!

Disky WD Blue, WD Black i SEAGATE SSHD jsem měl možnost otestovat na stejném PC s tím že jsem na ně nalil stejnou Image a měřil start OS W7pro 64bit. Seagate SSHD se v operacích co se opakují přibližoval SSDčku. WD Black rychlá klasika s 5let zárukou, WD Blue disk do kancelářských sestav, kde je nutné co nejníže stlačit cenu.

Migl: 60GB nestačí, dnes minimum 128GB.

Upraveno uživatelem Mojmir
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Být zakladatelem tématu, nenašel bych PC, které mám tedy nakonec koupit, ale to je druhá věc ...

Četl jsem poslední post a z toho jsem pochopil, že ještě stále existují "teoretici", kteří tvrdí, že mezi SSD a HDD, popř. SSHD není žádný rozdíl? Zajímavé.

Osobně mám herní PC, herní grafiku, procesor Intel - Kčko (netaktované!!), z počátku koupen WD Black, start Win 7 64bit nějakých cca. 25-30 sekund (opravdu nejsem takové prase, co má mnoho programů, mám skype, office, chrome, photoshop, steam, origin a toť vše). Po zakoupení 128 GB SSD OCZ s rychlostí 550/550 je start Win i s úplným načtením otázka 5s. Jsem zastáncem té teorie, že ani procesor za 30k nedokáže zrychlit PC tak, jako SSD. Ostatně to mám ozkoušené i u P4, kde při výměně je vše neskutečně (s ohledem na stáří komponent) neskutečně rychlé a to bylo SSD zapojeno pouze do SATA, nikoli SATA 3.

Ohledně otázky stoupajícího tepla ... to je snad jasné, ne? Kdo dával pozor při fyzice na ZŠ, tak mu jistě neušla ta skutečnost, že teplo jde opravdu směrem nahoru, jak neuvěřitelné, že? Osobně mám 2 ventilátory přidané na horní části bedny a nemůžu si stěžovat, je to udivující, ale občas ani nemusím pouštět klimatizaci (TČ), jak dokáže PC vytopit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mojmíre...dokážeš pochopit, že to je PC na hry? Na HRY! SSD se při hrách nikterak neprojeví max možná kratšími load obrazovkami a to ještě v případě, že ty hry bude na to ssd instalovat, ale to se mu jich tam na tak malé ssd moc nevydá.

S termokamerou si můžeš měřit, klidně......Pokud tě to baví takto hrotit. Běžnému smrtelníkovi ty skříně od Zalmana stačí. Podívej se, jak ta grafika má navržené větrání, samozřejmě, že do skříně něco půjde, ale ta skříň není malá. Budeš tady vymejšlet teorie, přitom skříň, i ta nejlevnější už nějaké větrání zajišťuje.....GTX 970 nebude topit víc jak 70...max 80 stupňů a to v zátěži, ale to nebude odvádět skříň přece....v klidu max kolem 35. Pokud jde o gtx 970 strix....jde o naprosto minimálně hlučnou kartu a to i v zátěži.

Pak je samozřejmě důležitý, jak moc tiché PC chce...za ticho se platí a opravdu hodně. I skříň za 2,5k nebude toto plnit, ani omylem....

Ukaž mi nějaký test toho disku, ať můžu posoudit, co je to zač, našel jsem jen testy jeho více TB kolegů a nic zvláštního nepředvedl....Jinak je to tvé subjektivní doporučení, které beru asi tak jako ty bereš můj seasonic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Být zakladatelem tématu, nenašel bych PC, které mám tedy nakonec koupit, ale to je druhá věc ...

Četl jsem poslední post a z toho jsem pochopil, že ještě stále existují "teoretici", kteří tvrdí, že mezi SSD a HDD, popř. SSHD není žádný rozdíl? Zajímavé.

Osobně mám herní PC, herní grafiku, procesor Intel - Kčko (netaktované!!), z počátku koupen WD Black, start Win 7 64bit nějakých cca. 25-30 sekund (opravdu nejsem takové prase, co má mnoho programů, mám skype, office, chrome, photoshop, steam, origin a toť vše). Po zakoupení 128 GB SSD OCZ s rychlostí 550/550 je start Win i s úplným načtením otázka 5s. Jsem zastáncem té teorie, že ani procesor za 30k nedokáže zrychlit PC tak, jako SSD. Ostatně to mám ozkoušené i u P4, kde při výměně je vše neskutečně (s ohledem na stáří komponent) neskutečně rychlé a to bylo SSD zapojeno pouze do SATA, nikoli SATA 3.

Ohledně otázky stoupajícího tepla ... to je snad jasné, ne? Kdo dával pozor při fyzice na ZŠ, tak mu jistě neušla ta skutečnost, že teplo jde opravdu směrem nahoru, jak neuvěřitelné, že? Osobně mám 2 ventilátory přidané na horní části bedny a nemůžu si stěžovat, je to udivující, ale občas ani nemusím pouštět klimatizaci (TČ), jak dokáže PC vytopit.

Nikde jsem nenapsal, že popírám, že by teplo lezlo nahoru. Desetkrát jsem ovšem napsal, že na skříni záleží, ale stojím si za tím, že ty skříně od Zalmana poskytují za svou cenu naprosto dostačující kvalitu. Nikdo nikoho nenutí mít ty systémové ventilátory zapojené nebo si je může nahradit čím chce. Ty skříně to umožňují.

SSD ano, ale pokud chce mít hlavně výkon ve hrách, pak není nutností...a že mi windows bude místo 5s startovat 30, to třeba mne absolutně netankuje. A je pochopitelně otázkou, co tazatel preferuje. Na předešlých stránkách jsem postoval sestavu, kde ssd je a je tam 960 gtx. Dostačující, ale tak max na full HD.

A ano...však jsem to psal...toto není fórum, kde bych hledal pomoc....Malá koncentrace lidí, co jsou schopni něco konkrétního navrhnout....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém je v tom že potřebuješ mít na vše papír, důkazy, testy... Testy HDD jsou velmi subjektivní, jsou často ovlivněny použitým řadičem. Výsledky ani tak kolikrát neodpovídají tomu co člověk naměří samotným startem OS. Hrotit mě to opravdu nebaví a dost dobře chápu že se jedná o herní PC, stejně jako pochybuji že to bude jediná činnost co se na něm bude dělat. Já myslím že už si každý udělá z toho co se tu napsalo názor sám a nemyslím si že by to bylo třeba nějak dál komentovat, pro mně za mně ať si o mně kdokoli myslí že jsem bl*ec, bude to jeho úhel pohledu který mu vymlouvat nebudu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim že každej sem psal solidní a využitelný informace ale někdy se holt lidi neshodnou a každej má jiný názor na věc, to se nedá nic dělat. Každopádně díky všem za snahu!

A ještě názor na tu zvukovku, myslíte že má cenu kupovat nějakou lepší nebo bude kvalitně hrát ta integrovaná desce?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem se nějak ztratil, jakou desku jsi to vlastně vybral, ale obecně velmi často mají integrované zvukové karty problém s interferencemi (takové popískávání), asi bych Ti doporučil externí zatím nekupovat a uvidíš později sám jestli to bude mít vůbec nějaký význam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Copak CiDe...šlápnul jsem na kuří oko? Holt za pravdu se každej zlobí.....Myslím, že ten "spam" je naopak k věci a pro Mígla řekl bych užitečnější, než naše pětistránkové teoretizování. Sestavu jsem tady napsal já, pak ty, tuším ještě někdo na první stránce? navíc jsme v tématu, které patřilo původně někomu jinému....takže tady bys měl začít a ne tady s prominutím buzerovat se spamem. Myslím, že zaměření tohoto fóra je poněkud jiné a odkazem na mnohem specializovanější fórum tomuto nijak neškodím..když se dívám na to, jak to v této sekci "žije".

Můj poslední příspěvek zde a už víc reagovat nebudu, neb to nemá smysl. PC za 25000 není zase tak moc peněz, aby mělo dost výkonu jak na hry, aby bylo mimořádně tiché, aby obsahovalo smysluplně velké ssd, aby měl nadprůměrně dobrou skříň apod. Takové PC prostě s GTX 970 nepostaví a takovou kartu podle mne chce. Nevím jakou jinou grafiku mu doporučit. V této cenové relaci není jiná volba, pokud nechce žravé AMD. Takže středobod není Mojmírova teorie teploty, ale výkon ve hrách...jestliže 10000 z rozpočtu sežere grafika, 6000 CPU, dejme tomu 2000 základovka, 2000 paměti, pak na SSD věru nezbyde....A já osobně jednoznačně doporučím upřednostnit grafiku před ssd....rychlost práce s komplem vybaveným ssd nezpochybŇuju ani náhodou, ale ani nepřeceňuju. SSD pomůže i blbému zacate nebo atomu k oživení, ale proboha o tom tady není, tak si to laskavě uvědomte...

Co se týče zvukovky....od integrované nečekej zázraky....ale bude hrát a dost možná si žádné špatné kvality nevšimneš. Ale chraň Bůh, jestli máš nějaký dobrý zesilovač a sestavu.....To bys byl u mne za křupana, že to budeš prznit nějakou integrovanou zvukovkou...Pokud nejsi audiofil, pak není co řešit...

EDIT CiD: Ještě jednou si přečti můj příspěvek... Psal jsem snad, že mi vadí odkazováni na specializovanější forum? Jen to ze už si musel představu udělat a popr. Se poptat tam. Jediný kdo tu buzeruje a schazuje názory druhých jsi ty.

EDIT Smartmax: mno, ono z konstrukce věty jaksi nebylo poznat, že spamem myslíš vše ostatní, OK, pak se tedy musím omluvit....reakce byla nesprávným směrem a neuvážená. Za vším ostatním si ale stojím. Mojmír nedal jedinou kloudnou radu, krom teoretického tvrzení. Možná je opravář PC, ale pokud bych se řídil jeho doporučením, velmi by mne zajímalo, co bych si jako neznalý na základě jeho rad postavil. Vyzval jsem ho, ať dá návrh sestavy a toho nebyl schopen, pak nechápu, proč sem psal.

Upraveno uživatelem Smartmax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Migl to nenapsal zde, ale na onom fóru, že chce i5 a nejlépe GTX 970. Takže ano, nemůžeš to vědět, ale já to vím, takže za něj nemluvim. Poslední věc, velmi bych rád, kdyby Mígl nakonec postnul sestavu, kterou si koupil, pokud nějakou koupí. Věřím tomu, že bude s gtx 970 spokojenej dloooouhou dobu, pokud je to náruživý hráč.

Toto je můj návrh sestavy s vědomím, že chce gtx 970 https://www.alfa.cz/basket.php?items=_1Z4L012LEJ012UAK011O1X012MYM010U8201

k tomu tuto 970 http://www.czc.cz/asus-strix-gtx970-dc2oc-4gd5/160226/produkt za 9990 ,-

A je na 23000 a nějaké drobné.....na skříň mu zbývá 2000,-....s trochou opatrnosti bych doporučil tuto skříň http://www.czc.cz/corsair-carbide-seriestm-300r/111301/produkt

EDIT: Blbě jsem tam naklikal 620tku, stačil by i ten 500W podle mne....ta sestava nebude žrát víc jak 350W...

EDIT2: ty paměti tam může dát i 1600, je to fuk...cenově to prostě vychází +- nastejno....toto nemá smysl řešit...věřím, že to bude pochopeno. Kdyžtak si může nastavit lepší časování, což podá lepší výkon a frekvenci stáhnout na 1600.

EDIT3: pokud to chce všechno od jedné firmy, pak bude muset vzít jinou 970tku na alfě nebo to vše koupit na czc, ale tam nemají tray verzi toho procesoru, takže +500 Kč v podstatě k ničemu. Box chladič nechá v krabičce.

Upraveno uživatelem Smartmax
úprava zdroje...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Smartmax: až sestava bude tak ji postnu a kdyžtak přiložim i nějaký foto.

to Kjuler: konzole mam už dob sega megadrive a momentálně hraju na ps4 kterou si stejně necham ale asi je už čas na změnu. A navíc už nebudu muset kopírovat filmy z ntb do multimedia ale mužu je pouštět rovnou do telky :)

EDIT: co teda takto? Skříně jsou tam dvě jelikož se nemuzu rozhodnout jakou, tak s ceny odečíst 1700kč http://www.czc.cz/5pmuoc0v1iikrb1kmrp8m10fm2/seznam

Upraveno uživatelem Mígl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Celá ta řada se mi líbí, nejvíc tato: CoolerMaster Centurion Silencio 352 Matte , USB3.0

Dle výrobce se tam všechno s rezervou vleze, takže pokud nepotřebuješ nahradit chybějící nohu stolu, tak něco takového máš ideální.

Upraveno uživatelem Mojmir
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu