Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Pomoc s vytvořením herní sestavy (cca 30 - 40k)


Molda22

Recommended Posts

Zdravím,

už je to snad 10 let, co jsem se celkem přestal orientovat v oblasti HW, skládání PC atd. Doba dost pokročila v tomto a budu si pořizovat nový herní PC. Chtěl bych tedy poprosit o pomoc, rady, tipy, názory se složením sestavy. Předem všem moc děkuji a budu rád za každou odpověď. Nějakou představu už mám, takže ji níže uvedu. PC je to hlavně na hraní, nějakou tu editaci videa, photoshop atd, ale hlavně hraní. Mám i pár dotazů.

1) Kde sestavu pořídit? Chtěl bych, aby mi z vybraných komponentů sestavu složili už v obchodě, kde to koupím. Dost lidí uvádí CZC. Jaké máte zkušenosti? Ze zakoupených komponentů Vám PC řed odesláním sestaví. Ale udělají to dobře? Bude tam dobrý cable management apod? Nebo se s tím nemažou, naflákají to tam nějak šíleně a špatně?

2) Cenově bych se asi pohyboval okolo 30-40 000, ideálně i s monitorem, ale asi to bude oříšek.

Tady je nástřel sestavy o které uvažuju:

http://www.czc.cz/bpcs2ptgc4ib1a4fq7u7ukmb25/seznam

CPU:

Intel i7 4790k (původně jsem se chtěl taktování vyhnout, takže ušetřit a vzít buď Xeon nebo i7 4790, ale asi z dlouhodobějšího hlediska bude lepší si tu možnost taktování nechat otevřenou a vzít Kčko?)

ZÁKLADNÍ DESKA:

GIGABYTE GA-Z97-D3H - Intel Z97 (tím pádem i kvůli případnému taktování viz výše i desku Z97)

GPU:

Gigabyte GTX 970 G1 gaming (určitě chci nvidii, uvažoval jsem o MSI nebo GIGABYTE, ale nakonec asi vyhraje gigabyte)

RAM:

Crucial Ballistix Sport 16GB (2x8GB) DDR3 1600

SSD:

Crucial MX100 - 256GB

HARD-DISK:

Seagate Barracuda 7200.14 - 2TB

(možná zbytečně velké a stačil by 1 TB, mám externí 2TB disky na zálohu dat, takže i když jsem četl, že seagate jsou poruchové, za tu cenu se mi to asi vyplatí a kdyby náhodou umřel, tak jak jsem psal, zálohuju pravidelně. Spíše, aby mi nezpomaloval PC. Sice mám na systém a důležité programy nebo hry SSD viz výše, ale asi by měl být dobrý i normal HDD ať nebrzdí jinak dobrou sestavu ne?)

CASE:

Corsair Carbide Series™ 300R nebo Fractal R5 (u výběru skříně jsem strávil snad hodiny, pokaždé když se mi něco zalíbilo a vypadalo, že obsahuje vše co má a je kvalitní, vždy se nakonec našly nějaké duležité zápory v recenzích atd. Nakonec jsem skončil u Corsairu 300R, případně Fractal R5. Chtěl bych mít USB vepředu, ideálně 1-2x 3.0, dobrý průtok vzduchu, dostatek místa na komponenty a kabeláž, a ideálně něco, co bude tiché a nezacpe se hned prachem.)

ZDROJ:

Seasonic S12II-620 620W (seasonic a konkrétně tato S12IIka patří prý k tomu nejlepšímu co se dá sehnat a i cena je solidní. Prý by mělo těch 620 W stačit i na i7čku i v případě, že bych taktoval, ale nevím)

CHLADIČ CPU:

SilentiumPC Fera 2 HE1224

PŘÍDAVNÉ VENTILÁTORY (1-2):

Arctic Fan F12 PWM

MECHANIKA:

Samsung SH-224DB

MONITOR:

absolutně netuším, vůbec se v nich nevyznám. Chtěl bych něco, co bude dobré na hraní, takže asi dobrá odezva, barvy a pozorovací úhly. Ale fakt netuším co vybrat.

Co říkáte? Co byste doporučili a radili vy? Je tam něco špatně? Ještě jednou předem díky moc všem!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Ahoj,

mám v plánu si koupit nový stroj na hry a internet, cena 30 - 40 tis ale nemůžu se rozhodnout jestli notebook https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051K008101Y0CE323M

nebo počítač zde jsou komponenty

https://www.alfa.cz/basket.php?eid=104140

Z. DESKA ----------------------- 3590 --- GIGABYTE GA-Z170-D3H

PROCESOR -------------------- 6537 --- Intel Xeon E3-1226 v3 ,,,,,,,,,,,,,,,,,,NEBO,,,,,,,,,,,,,,,,, 6553 --- AMD FX-9590 VISHERA

GRAF. K. ------------------------ 7260 --- MSI NVIDIA GTX 960 GAMING 4G

RAM ------------------------------- 3994 --- Kingston HyperX Fury 16GB (Kit 4x4GB) 2400MHz DDR4 CL15, čer

HARDDISK ---------------------- 2257 --- WD Black 1TB

ZDROJ ---------------------------- 1043 --- ECO+85 ATX-500WA-12-80(85)

CASE ------------------------------- 828 --- Aerocool QS-101 White Edition

MECHANIKA -------------------- ???

REPRODUKTORY ------------ 1139 --- Genius SW-HF2.1

KLÁVESNICE ------------------- 1475 --- GIGABYTE Aivia K8100 V2

MYŠ -------------------------------- 1849 --- ROCCAT Kone Pure Phantom White

-------------------------------------- 29 972

zatím mírně vede notebook s tím že mě velmi zaujalo to, že má 4k obrazovku, ale nevím jestli bych na něm dnešní hry které jdou ve 4k, rozjel. u PC komponentů nevím jestli jsem vybral dobře a jestli budou do sebe zapadat, co myslíte vy?

Upraveno uživatelem Finchmeister
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau, pokud nepotřebuješ PC přenášet či to nemá nějaký jiný důvod, pak je notebook na hry totální konina...Za stejné peníze postavíš v provedení na stůl úplně jinou ligu... V alfě to nahaž do košíku a dej sem jen odkaz na košík...Pak se dá radit. Takhle po jednom se to nikomu nebude chtít luštit....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten košík mi to ukazuje, že je prázdný....

Musíš si uvědomit, že ta 960tka v notebooku není ani náhodou to samé, jako 960tka do desktopu. Takže je otázka, co vlastně chceš....jestli výkon na úrovni té notebookové 960tky, pak takový stolní počítač lze postavit i do 20k hádám....Chceš taktovat?

Drobné postřehy......4x4GB RAM proč? Ten black disk..zbytečně drahý, dal bych tam SSD na zbytek je fuk, co tam dáš.....nějaký tichý green by stačil.....Ta 960tka....to je na sestavu za 30-40k pomalá karta....GTX 970 považuju do takové sestavy jako základ a to se pak ten notebook nechytá.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.czc.cz/155711,145290,176319,157889,176247,174125,100665,164759/kody něco pro inspiraci.....ten tvůj notebook to pochopitelně rozemele na prach...skříň si tam dodej jakou chceš....ale je tam full ATX deska, kdybys volil menší skříň, dá se vzít mATX deska....dělá se taktéž...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, v czc si komp za 40k skladat nenechaj.. Zajdi ma forum zive.cz (tusim to je teraz pod nazvom diskusia) a byvaly moderator Kineczek ti sestavu poradi, posklada, pripadne nataktuje, otestuje a dovezie:) a nie, nie som kineczek:)))

No...nechápu, proč by si to na czc nenechal poskládat případně kdekoliv jinde...Dost pochybuju, že nějakej soukromník bude v konečném efektu levnější...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak on je hlavně nerozum dávat za PC 40k a neumět si to poladit či poskládat sám. To bych pak nechal udělat sestavu úplně jinou a určitě ne na skylake....toto cpu by bylo úplně v pohodě http://www.czc.cz/intel-core-i5-4590/152569/produkt?utm_source=heureka.cz&utm_medium=cpc&utm_campaign=Procesory&utm_term=Intel_Core_i5_4590 a v návaznosti na to by ušetřil jak na RAM i na desce.....A za ušetřené prachy by si tam mohl dát gtx 980. Na čem si trvám, že herní notebook je nesmysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čau,

nemůžu se rozhodnout kterou g. kartu koupit.

MSI R9 390 GAMING 8G, 8GB

MSI GTX 970 GAMING 4G

tohle je prozatimní sestava

Z. DESKA ----------------------- 3590 --- GIGABYTE GA-Z170-D3H

PROCESOR -------------------- 7190 --- Intel Core i5-6600K

CHLADIČ. PROC ----------1245 --- SCYTHE Mugen MAX

RAM ------------------------------- 3656 --- Crucial Ballistix Sport DDR4, 16GB(2x8GB),2400MHz,CL16

HARDDISK ---------------------- 1700 --- Seagate Pipeline HD 1TB

ZDROJ ---------------------------- 2431 --- Corsair CX750 750W

CASE ------------------------------- 828 --- Aerocool QS-101 White Edition

MECHANIKA --------------------- 389 --- Samsung DVD RW SH-224DB

REPRODUKTORY ------------ 1139 --- Genius SW-HF2.1

KLÁVESNICE -------------------- 599 --- Connect IT CI-46 klávesnice 3 barvy, USB, podsvícená

MYŠ -------------------------------- 1849 --- ROCCAT Kone Pure Phantom White

snad to všechno bude do sebe zapadat, nikdy sem si sám žádný pc nestavěl, první pc stavěl kámoš rok 2004, pak to byl notas 2009..

rád bych si konečně zahrál něco pořádného na pc, např

Alien: Isolation

Assetto Corsa

Far Cry 4

Need For Speed: Shift

Need For Speed: Shift 2

Project C.A.R.S.

Battlefield 4

The Evil Within

Dead Rising 3

Doom 4, Need For Speed a Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain až vyjdou :)

Dying Light

Ale hlavně Grand Theft Auto V s čes. tit.

nedávno jsem měl PS4 ale většinou to byly hry z ps plus, některé sem kupoval na ps store ale přece jenom na pc jsou hry levnější.

Upraveno uživatelem Finchmeister
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš to postavené hrůzostrašně s množstvím zásadních chyb...přečetl sis něco vůbec?....rozměrově nepůjde deska do skříně, nejspíše nepůjde ani chladič do té skříně....zdroj o ničem za ty prachy....krom toho skříň za 800 do sestavy za takové prachy....Ale hlavně, že je to skylake...16 GB paměti....OK, pokud budou v jednom modulu ideálně.... ...Kde je ssd disk? Kde je systém?

Napiš sem, kolik dáš za vlastní PC bez klávesnice a repro....Ať se hneme z místa, jinak těžko radit...

Tady je odkaz na košík na alfa.cz, co bych tak viděl za optimální ale opravdu narychlo naházené https://www.alfa.cz/basket.php?items=_357Y013589012MYM012ZHU011JD8012X8R0133OS011SDO012UO501

Upraveno uživatelem Smartmax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bez klávesnice a repro 30 - 35. není zbytečná tak drahá deska?

jinak strávil jsem u toho asi 2 hodiny a stejně sem si nevšilm že deska se nevejde do skříně

system mám doma pokud by v tomhle byl problém tak bych koupil tento

https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514008C0V6AW52F5M

a nová skřín

https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051400060000002GXQ&Search=Aerocool&SearchType=1

Upraveno uživatelem Finchmeister
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bez klávesnice a repro 30 - 35. není zbytečná tak drahá deska?

jinak strávil jsem u toho asi 2 hodiny a stejně sem si nevšilm že deska se nevejde do skříně

system mám doma pokud by v tomhle byl problém tak bych koupil tento

https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514008C0V6AW52F5M

a nová skřín

https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051400060000002GXQ&Search=Aerocool&SearchType=1

OK...deska může být i ta gigabyte, ale ta asuska má viditelně lepší napájení procesoru a já tak nějak ke gigabyte netíhnu....ale poslouží. Teoreticky bys mohl jít do desky s DDR3 paměťmi, protože DDR4 jsou přecejen pořád dražší a rychlostně nic navíc nepřinesou. Systém, pokud doma nemáš OEM licenci, tak nový nekupuj. Ať už win 7 či 8.1 se dají první rok upgradovat bezplatně na win 10. Pokud máš doma OEM licenci a už nainstalovanou na PC, pak by sis měl koupit nový a pak kup ten nejlevnější s možností upgrade na win 10.

Ale pořád bych zvážil, zda to má smysl na skylake stavět...

Upraveno uživatelem Smartmax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak....skylake je bezpochyby rychlejší než předchozí modely...navíc není v podstatě nijak extrémně dražší než 4690k.....desku na skylake může koupit i tu nejlevnější a ta stojí do 3k....sice má ddr3, ale to by nevadilo....A musí koupit chladič, který u skylake není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu