Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Raspberry Pi 2 vhodný software.


lipka1slipka

Recommended Posts

Chci si koupit Raspberry Pi 2, ale nevím, pro jaký software se proto rozhodnout, níže popíšu na co to chci používat, takže pokud poradíte, budu rád.

-budu to mít připojene přes hdmi do televize, a chtěl bych na tom hrát hry, které mám nainstalované na mém ntb (na ntb mám windows 8),chtěl bych to mít jako druhý monitor tu televizi díky raspberry pi 2, takže bych na tom nechtěl vždy vidět obraz co mám na ntb, prostě jako druhý monitor.

-někdy budu potřebovat abych na tom viděl i to co budu vidět na ntb (na dvou monitorech zároveň to samé).

-bezdrátově se k tomu připojit pomocí ntb a ovládat to (nechci si kupovat extra klávesnici a myšku pro to).

-bezdrátově s k tomu připojit nejen pomocí ntb, ale i přes mobil a ovládat to aspon částeně i přes mobil.

-určitě si připojím k tomu externí hdd abych věci pro to mohl instalovat/stahovat na externí hdd a ne na SD kartu (tam bych chtěl mít jen operační systém).

-stáhl bych si na to SPOTIFY abych to mohl na tom spouštět

-abych se na to mohl připojit ikdyž nejsem doma a nahrát na to něco/stáhnout si něco z toho.

Myslím si, že nejlepší proto bude Raspbian, ale chci se prvně poradit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators

-budu to mít připojene přes hdmi do televize, a chtěl bych na tom hrát hry, které mám nainstalované na mém ntb (na ntb mám windows [/color]8),chtěl bych to mít jako druhý monitor tu televizi díky raspberry pi 2, takže bych na tom nechtěl vždy vidět obraz co mám na ntb, prostě jako druhý monitor.

Jako druhý monitor to nepřipojíš, leda bys používal nějaký streamovací software typu VNC nebo TeamViewer, ale přesto si žádnou hru nezahraješ.

-někdy budu potřebovat abych na tom viděl i to co budu vidět na ntb (na dvou monitorech zároveň to samé).

Stejná odpověď, jako výše. Mnohem jednodušší by bylo zapojit HDMI či VGA z NTB do televize.

-bezdrátově se k tomu připojit pomocí ntb a ovládat to (nechci si kupovat extra klávesnici a myšku pro to).

Ve Windowsech používám ShareMouse, ale netuším, jestli existuje něco, co funguje na dvou platformách.

-bezdrátově s k tomu připojit nejen pomocí ntb, ale i přes mobil a ovládat to aspon částeně i přes mobil.

Tohle jediné je zatím (když vezmu v potaz výše zmíněné) relativně reálné, aplikací na ovládání PC/Linuxu je na Androidech/iOS zařízení spousta.

-určitě si připojím k tomu externí hdd abych věci pro to mohl instalovat/stahovat na externí hdd a ne na SD kartu (tam bych chtěl mít jen operační systém).

-stáhl bych si na to SPOTIFY abych to mohl na tom spouštět

Tohle půjde.

-abych se na to mohl připojit ikdyž nejsem doma a nahrát na to něco/stáhnout si něco z toho.

Buďto použiješ TeamViewer apod. (jak už jsem psal výše), nebo nějaký FTP server, pokud přesměruješ porty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nejsem si moc jistý jestli je raspi dobré k zobrazování streamu her z NTB. Nejde o tom, že by to nezvládlo ale o to že tam budeš mít nejspíš prodlevu ale to musíš zkusit. Ten raspbian bude nejspíš dobrá volba k tomu tightvnc, tady máš návod z offic stránek http://www.raspberrypi.org/documentation/remote-access/vnc/ . Jestli nemáš zkušenosti s linuxem počítej s malým šokem. Bohužel víc ti asi neporadím. Jinak je i možnost bootovat přímo z HDD a na SD kartě mít pouze nějaký boot soubor který odkáže na HDD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Junior Moderators
Nejde o tom, že by to nezvládlo ale o to že tam budeš mít nejspíš prodlevu ale to musíš zkusit. Ten raspbian bude nejspíš dobrá volba k tomu tightvnc...

Přes aplikace typu VNC, TeamViewer se prostě hrát nedá, zkoušet to ani nemusíš. Ty aplikace na to nejsou vůbec přizpůsobené, při nejlepším dostaneš extrémně nehratelný a trhaný obraz hry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu