Jump to content

Nintendo DS lite (Game Boy Macro) ovládaný pomocí SNES ovladače


HannibalCZ
 Share

Recommended Posts

Neni to nic převratnýho, jen pro info na čem zrovna dělám. Nějakým tmelením, lakováním, nebo barvením zatím nemá smysl se zabývat, takže kryt je ve stavu "oddělal jsem horní půlku" :-).

Momentálně mám funkční prototyp připojení SNES ovladače ke konzoli Nintendo DS Lite, která je upravená pouze pro přehrávání her pro Game Boy Advance. Cílem této části projektu bylo:

1. Navrhnout zapojení tak, aby všechna přidaná elektronika (včetně Arduina) byla napájena pouze přímo z konzole a nepotřebovala žádný přídavný zdroj ani větší baterii (nejvíc obav jsem měl z rozdílných napětích pro napájení konzole (3,7V) a dekodéru s ovladačem (5V)).

2. Umožnit připojení SNES ovladače tak, aby nebylo potřeba ho nijak upravovat ani znehodnocovat (tedy přes originální konektor).

Oba cíle se povedlo splnit, takže paráda. Samozřejmě se nejedná o úpravu, kterou by konzole potřebovala, nebo by nějak vylepšovala zážitek z hraní (na což jsem byl už několikrát výsměšně upozorněn). Jedná se hlavně o zajímavost a dělám to, protože mě to baví.

Další krok bude všechnu elektroniku naládovat do konzole, ale protože uvnitř je až podezřele hodně místa, tak by to neměl být problém. jakmile to dokončím, tak se začnu zabývat realizací video výstupu pro připojení do TV. Konečným výsledkem by měla být přenosná konzole bez žádného omezení a "dokovací stanice", která bude stát doma u TV a do které bude možné konzoli postavit, což k ní připojí ovladač, TV a nabíječku, a tak umožní pohodlnější hraní doma. Prostě blbina pro osobní potěšení.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. Privacy Policy