Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Playstation VR


mikas_cze

Recommended Posts

  • Moderators

To sice ne, ale musi to neco vydržet a ne se sesypat pod tíhou navěšených propriet :)

Už se mi mnohokrát vyplatilo vzít si produkt renomované značky, nejlépe ještě navíc "Officially licensed" od výrobce konzole, kde je jistá garance provedení a funkčnosti. Já jsem nakonec zjistil, že mám originál nabíječku na dva MOVE ovladače, to stejné pro dva DS4 ovladače, takže by mi ten multifunkční stojan pouze duplikoval něco, co už mám a čeho bych se pak musel zbavit. Takže jsem pro PSVR vzal pro uložení to pouzdro z prvního odkazu, ale přímo licencovanou verzi. Vzal jsem to z UK Amazonu [ODKAZ] a vyšlo mě to i s dopravou do ČR na necelých 37 GBP, doručení v pátek tohoto týdne. Jelikož mám ještě za platbu kartou % zpět, vyjde mě to na krásných cca 1.150 Kč.

Než dávat 900 Kč za Hamu u nás, tak to si raději nechám líbit ten oficiální :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Tak jsem četl, že se našim biatlonistům nepodařilo rozchodit na PS4 tu virtuální realitu. Někdo z NMnM, kdo by to tam klukům zítra nahodil, ať pořádně zrelaxujou před sobotní stíhačku?:)

http://sport.idnes.cz/rozhovor-moravec-0za-/biatlon.aspx?c=A161215_201710_biatlon_tm2

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

hosi dostal som psVR na vianoce a mam par otwzok

 

kdyz si ho nasadim na hlavu tak vidim ten virtualny svet ako keby wom sa pozeral cez dalekohlad po stranach vidim cierne a v strede je proste gulaty vyrez ma to tak byt? ja som myslel ze ked si to nasadim na hlavu tak uvidim ako v reale a nie ako cez kruhovy tunel

 

dalej mam rozmazany obraz v okoli a v strede je obraz ostry ale ked otocim hlavu na niaky objekt tak sa obraz zaosyri a znova vidim rozmazane okolo seba

 

ak to tak ma byt tak som cakal trochu viac od toho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mno to ostrenie mi celkom vadi ale asi to bude zlym nastavenim helmy mam pocit niekedy ako by som sa pozeral cez lupu a pismenka pripadne titulky su rozmazane

 

 

ale co ms nsjviac zaujima je to ci je to tak spravne mam pocit ako keby som sa pozeral cez rolku toaletneho papiers proste proste cez valec to znamena ze ako keby si do stvorca nakreslil kruzidlom kruh a cez ten kruh sa pozeram a po stranach vidim ciernu tmu 

 

cakal som ze budem vidiet cely obraz a nie len niaky vyrez 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Mas na hlave bryle, ktere ti umoznuji jen zhruba 100stupnovy uhel pozorovani... pochopitelne to nebude jako realita, pri ktere vnimas 180 stupnu. Virtualni realita nenahrazuje skutecnost. Pokud ale vnimas extra ostry obraz jen uprostred a v okoli hodne rozmazany, tak jsi bud extremne citlivy nebo mas spatne nasazenou helmu. To rozmazani mimo primeho pozorovaciho bude neni tak markantni. Nikdo, vcetne me, kdo si u me bryle zkousel, s tim nemel problem... mas bryle spravne nasazene? Podivej se radeji jeste jednou do manualu... a pouzivas klasickou ps4 nebo ps4 pro? U pro je ve VR znatelne lepsi grafika...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mno ps4pro mam a nemam scim porovnat takze asi je to fajn

 

napriklad pri driveclub na tachometri sa nedaju rozoznat cislice ale to bude tou grafikou nez ostrostou

 

neviete mi nahodou poradit ako mam ps4pro aj virtualnu realitu do domaceho kina cez hdmi tak aby mi isiel stale obraz aj zvuk z domaceho kina a nemusel prehadzovat kabely?

 

domace kino ma 2x hdmi vstup a 1xhdmi vystup

 

ked zapojim ps4 do domaceho kina a kino pak do televize tak je to ok ale ja by som tam chcel zapojit aj virtualnu realitu tak aby mi fungoval zvuk z domaceho kina a aj obraz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro lepsi ostrost obrazu je dobre nastavit na PS4 tzv. IPD ( https://en.wikipedia.org/wiki/Interpupillary_distance) - jinak receno vzdalenost mezi ocima.

Je nutne aby PS VR bylo alespon jednou pripojene k profilu na PS4. Pak je mozne jit do menu  [Settings] > [Devices] > [PlayStation VR] > [Eye-to-eye Distance].

PS4 si vas vyfoti a pak po vasi korekci nastavi IPD.

Je to celkem fajn funkce jenom ma tu nevyhodu, ze clovek nemuze s tim IPD trochu experimentovat. Zjistil jsem, ze mensi IPD u mne dava lepsi vysledky obrazu. Proste ji nemuze zadat rucne kdyz uz asi vi jakou ma a samozrejme pokud pod jednim profilem hraje vice lidi (dospeli - dite) pak je problem to neustale prenastavovat - pres to foceni.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Mám kompletní sadu a myslím, že například takovej Resident Evil 7 je s VR úplně zážitek o level vejš, než když to hraju klasicky. Myslím, že to budoucnost má a jak jinak dostat hráče do hry, než ho tam prostě nacpat? Já toho nelituju že jsem si to koupit a už teď se těším na další pořádné tituly co na VR vyjdou. A že přijdou. 

Ahoj lidi, neví tu někdo, jak převádět a přehrávat videa 360° na ps4 VR? stáhl jsem pár videí přes 4K Video Downloader, ale když jsem pak chtěl video přehrát v tom media playeru s VR tak to přehrávalo jen normálně bez VR. Chtěl bych si přehrát videa 360 z youtubu i bez netu z flashky, kdybych byl třeba o dovolené na chatě, kde net nemám. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Robbyy napsal:

Ahoj lidi, neví tu někdo, jak převádět a přehrávat videa 360° na ps4 VR? stáhl jsem pár videí přes 4K Video Downloader, ale když jsem pak chtěl video přehrát v tom media playeru s VR tak to přehrávalo jen normálně bez VR. Chtěl bych si přehrát videa 360 z youtubu i bez netu z flashky, kdybych byl třeba o dovolené na chatě, kde net nemám. 

Nerozumím, VR mediaplayer mi 360kový offline přehrává. Když to pustíš v nějakém PC playeru, tak se to tváří jako 360? Přepnul si to do VR módu v přehřávači?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, tojejedno napsal:

Nerozumím, VR mediaplayer mi 360kový offline přehrává. Když to pustíš v nějakém PC playeru, tak se to tváří jako 360? Přepnul si to do VR módu v přehřávači?

To mě v tu chvíli vůbec nenapadlo mrknout do nastavení, asi jsem si myslel, že to pozná samo, že je to video ve VR. Hned jak dorazím domů z práce a mrknu se na to. Dík za reakci. ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...
V 13. 2. 2017 at 0:01, Nadzi napsal:

Hosi z nicoho nic mi zacal vrcat a tocit ventilator na plne otacky tej PSVR jednotke z ktorej vedu vsetky kable.

robi to aj vam? Je to velmi otravne

znie to asi takto 

https://sendvid.com/0x72zynm

podotykam ze nepouzivam virtualnu realitu teda nieje tam ziadna zataz 

Ahoj, mal som rovnaky problem. Ten ventilator za normalnych okolnosti prakticky nie je je pocut. Pri vypnutej PSVR su otacky ventilatora procesnej jednotky (PU) nizsie - vtedy ventilator vrcal intezivnejsie. Po zapnuti PSVR doslo k zvyseniu otacok ventilatora PU a hlucnost sa znizila.

Avsak jednalo sa o zavadu na samotnom ventilatore, podobne sa prejavuje "vrcanie" ventilatorov napr. v notebookoch. Odporucam zaslat PSVR na reklamaciu priamo do servisneho centra Sony je to najrychlsie. (pokial je v zaruke).

Je potrebne zaslat komplet balenie i s nahlavnou sadou a kabelazou, nestaci zaslat len samotnu PU. Vymena prebieha sposobom kus za kus, tzn. dostanes uplne nove PSVR. Reklamacia trvala cca tyzden.

Snad to niekomu pomoze, pretoze na strankach Sony nie su uvedene ziadne detailnejsie info ohladne reklamacneho postupu PSVR.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 6 months later...
  • Moderators

The company has also warned existing owners that they will not be able to hotswap the Processor Unit in order to enjoy HDR content as the cabling is different.

A to se vyplatí :D

https://blog.us.playstation.com/2017/10/02/playstation-vr-the-ultimate-faq/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu