Přejít na obsah
Luke25

[NÁVOD #1.1 - aktualizace] Jak hrát stažené hry na Wii U (5.5.x)

Recommended Posts

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aktualizace 1.1:

V nastavení sítě nastavte jako Secondary DNS tuto adresu: 104.236.072.203 (viz v návodu bod 3.3) - zpřístupní YouTube a zamezí výpadkům internetového připojení.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zde jsem se pokusil sepsat návod, jak hrát stažené Wii U hry. Návod je především určený pro konzole s firmwarem FW 5.5.1. Pokud nevíte, jaký FW máte, stačí jít do nastavení ve Wii U a nahoře vpravo uvidíte vaši verzi.

Co budeme potřebovat

• Wii U konzoli :D
  • WiFi připojení na Wii U
  • SD kartu - SDHC, class 10, doporučuji minimálně 8GB a co největší přenosovou rychlost nebo SDXC
  • Čtečku karet
  • WinRar na PC (odkaz) nebo třeba 7zip (odkaz)

1) Příprava SD karty

1. Kartu vložíme do PC a zformátujeme výhradně na formát FAT32, jiný není podporován!
  2. Stáhneme program Loadiine (odkaz). Stahujte vždy aktuální verzi kliknutím např. na "loadiine_gx2_7e4313d.zip".
  3. Nyní vytvoříme na kartě novou složku s názvem "wiiu" (bez uvozovek). V ní vytvoříme složku "apps" a tam ještě složku "loadiine_gx2" a do ní překopírujeme soubor "loadiine_gx2.elf" přes WinRar z právě staženého souboru. Cesta MUSÍ být tedy taková: "F:\wiiu\apps\loadiine_gx2\loadiine_gx2.elf". Pokud něco budete mít jinak, nebude to fungovat!
  4. Dále stáhneme Hombrew Launcher, který slouží pro spuštění Loadiine GX2 (odkaz). Rozbalíme ze zipu a znovu celou složku vložíme do složky "apps". Cesta bude tedy taková: "F:\wiiu\apps\homebrew_launcher\homebrew_launcher.elf (+ další dva soubory)".
  5. Nyní znovu ve složce "wiiu" vytvořte složku "games". Zde vložte stažené hry. Každá stažená hra má tři složky - code, content a meta. To jsou všechna data jedné hry a nesmí se měnit.
  6. Cesta ke hře musí být vždy následující: "F:\wiiu\games\Captain Toad [AKBP01]\a zde jsou ty tři složky - code/content/meta"
  7. Modře označená část je název hry, který si můžete určit sami a takový se potom zobrazí ve výběru her. Červená část je ID hry, podle kterého se pak stahují obaly a ikony do přehledu her. Musí být vždy v hranatých závorkách (napíšete je stisknutím Alt+91 a Alt+93). ID každé hry můžete zjistit na této stránce http://www.gametdb.com/. Tam stačí vyhledat požadovanou hru a ve výběru je před názvem vždy uvedené ID hry. Někdy jsou dva ID, tak si nějaké vyberte :). (Více k problematice názvu a formátu her zde --> [NÁVOD #3] Příprava her na SD kartu + WUD soubory)

2) Přístup ke vzdáleným souborům

Abychom mohli spustit onen Loadiine program, je potřeba načíst nějaké soubory vzdáleně.

1. Zapněte Wii U a vložte do něho SD kartu.
  2. Spusťte internetový prohlížeč na Wii U.
  3. Zadejte tuhle adresu: http://loadiine.ovh/
  4. Nyní zaškrtněte políčko "Rember this choice" a klikněte na tlačítko "Submit". Po kliknutí se zobrazí zelená obrazovka, načte se program a pokud vše proběhlo správně, zobrazí se domácí obrazovka (jako když zmáčknete tlačítko domeček na ovladači).
  5. Znovu zapněte prohlížeč.
  6. Znovu zadejte předešlou adresu (PS: Je možné, že kroky 5 a 6 nebudou potřeba a ihned po kroku 4 se načte Loadiine, tak jak je uvedeno v kroku 7).
  7. No a pokud jste všechno udělali správně, tak se po chvíli načítání automaticky načte Loadiine GX2 (popř. se načte obrazovka s výběrem aplikací, tak zde vyberte Loadiine GX2) a zobrazí se vaše uložené hry na SD kartě. (POZOR! Tato verze Loadiine je poměrně nová a je nestabilní. To znamená, že někdy Wii U zamrzne nebo se hra nespustí, apod. Není se čeho bát, konzoli se nic nestane. Podržte on/off tlačítko na konzoli dokud se nevypne a opakujte tuto celou druhou část, dokud Loadiine s hrami nenačte - někdy i vícekrát!).
  8. No a můžete hrát! Vyberte hru, stiskněte A a poté ještě jednou A. ......A je to!

3) Zakázání aktualizací

V nejbližší době Nintendo určitě vydá opravu FW, aby bylo znemožněno hraní stažených her. Z tohoto důvodu je potřeba předejít aktualizacím.

První způsob je jednoduchý. Po zprovoznění Loadiine GX2 jednoduše odpojte Wii U od internetu :).

Druhý způsob je trochu složitější, ale zase budete mít ve Wii U stále přístup k internetu.

1. Jděte do Wii U Menu/System Settings/Internet/Connect to the Internet
  2. Vložte ručně název vaší sítě (SSID) a heslo k síti (většinou WPA2-PSK AES).
  3. Vložte následující údaje:
    IP Address: Auto-obtain
    DNS: Don't Auto-obtain
    Primary DNS: 107.211.140.065 - pozn.: znemožní přístup k eShopu.
    Secondary DNS: 104.236.072.203
  4. Uložte a nyní vaše Wii U nemá přístup k aktualizačním serverům od Nintenda. Internet je však stále funkční.

4) Doplňující informace

• Druhou část postupu (přístup ke vzdáleným souborům) musíte udělat vždy po novém zapnutí Wii U. Proto doporučuji v prohlížeči vytvořit záložku s danou adresou, abyste ji nemuseli pořád vypisovat. Pokud jste zaškrtli podle návodu dané políčko, nyní ihned po načtení stránky se vše provede automaticky.
  • Když budete chtít vypnout hru, normálně zmáčkněte domeček a přejděte do Wii U menu. Po té spusťte MiiMaker a ihned vám načte Loadiine.
  • Znovu připomínám, že se jedná o poměrně novou záležitost a zamrznutí konzole není neobvyklé. Avšak poškození konzole se nemusíte bát.
  • Myslete na to, že hry jsou načítány z SD karty a vše závisí na její přenosové rychlosti (přesněji rychlosti čtení). Většina her načítá v pohodě i při obyčejnějších kartách, ale např. Super Mario 3D World načítá někdy i 5 minut, v závislosti na kartě. Tato hra má totiž hodně mini souborů a proto načítání trvá déle. Může se zdát, že konzole zamrzla, ale není tomu tak, pouze se načítají soubory. Zjistíte to, když zmáčknete domeček a načte vám menu. Jinak jsem prozatím nenarazil na jiné větší problémy s načítáním (občas u her Mario Party 10 a Yoshi's Woolly World menší pomlka).
  • Pokud máte FW 5.3.2 nebo 5.4.0, tak ho neaktualizujte! Pokud máte FW 5.5.0 tak v klidu oficiálně zaktualizujte na 5.5.1.
  • Prozatím není podporována hra ONLINE.
  • Načítání her z USB/HDD prozatím nepodporováno.
  • Všechny stažené hry jsou v základní verzi bez aktualizací. Jak aktualizovat hry --> "[NÁVOD #2] Aktualizace her v Loadiine GX2"
  • Při zájmu o hry mi napište SZ.
  • Pokud vám něco nejde, napište tady nebo SZ.

I když se nejedná o nijak složitou operaci, vždy se něco může pokazit. Proto berte na vědomí, že vše děláte pouze na vlastní riziko. Děkuji ;).

To by mělo být vše. Doufám, že to pomůže!

PS: Pokud vám to podle tohoto návodu pojede, tak se tím určitě pochlubte. Alespoň budu vědět, zda je návod OK. Díky.

Upraveno uživatelem Luke25
Aktualizace návodu...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Páni WiiU hack vyšel tak tiše :D, já sice už žádnou nintendo konzoli nevlastním tak jsem se od té doby co je nemám přestal v tom naprosto orientovat, pokud se ale i ty o to tolik zajímáš, rád bych věděl, jaké to má zatím mínusy. Jestli má smysl si ted koupit WiiU kdybych se rozhodl hrát hry tímto způsobem nebo lepší ještě počkat

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No hack na Wii U už vyšel na přelomu roku, ale pouze do firmwaru 5.3.2. Vyšší byl ještě donedávna neprolomen. Teď, ale už je hack funkční i pro zatím nejnovější FW.

Co se týče mínusů, tak asi to nekomfortní vkládání her na SD kartu, hlavně, pokud je pomalá čtečka karet. Hry mají totiž tisíce malých souborů a to trvá déle, než jeden třeba 5GB soubor. Ale to není zase nic tak strašného :). No a jediné už pak asi jenom omezení přenosové rychlosti kartou. Zde je potřeba říct, že to vadí jen u velmi málo her, např. ten SM 3D World a i to pomalé načítání není za tak strašné. Mám SD kartu class 10 se čtecí rychlostí 90 MB/s a 3D world načte do asi tak minuty a půl. Jinak mám i pomalejší kartu a všechny hry, co tam mám jedou v pohodě, např. Captain Toad, Mario Party 10 nebo Yoshi's woolly world.

No a co se týká zamrzání celé konzole, tak to se mi teď už dlouho nestalo. Vše načte na první pokus.

Takže asi tak... :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No s tou pomalou prenosovou rychlosti urcite pocitam a to by me taky tak netrapilo. Zajimalo by me jak je to napr. s pripojenim konzole na internetu. Jestli je bezpecne pouzivat legalne zakoupene aplikace/hry s pripojenim na net, behem pouzivani tohoto "softmodu"(uz nevim jak se to oresne rika)

seth123: samozrejme riziko tu je to sem ochotnej podstoupit

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ta zpráva od setha byla asi pro mě :D.

seth123: Díky za radu, přidáno.

Lazyt: Tady je právě problém v tom, že pokud podle návodu přidáš DNS adresu do nastavení Wii U, tak si tím zablokuješ aktualizační servery. Tím pádem, když vyjde nějaká aktualizace pro tvou originální hru, nestáhneš si ji. Také je nedostupný eShop. Ale jinak všechny ostatní online funkce pro origo hry jsou stále dostupné. To je právě otázka, jestli chceš na konzoli hrát stahované hry, tak potom ty originální ani nemusíš kupovat. Anebo hrát pouze originální hry bez možnosti hrát stahované hry. Obojí je dost obtížné. Prozatím to jde, když ještě nevyšel nový FW. Ale později to bude horší.

Ono, očekává se úplný hack konzole, tzn. i načítání her HDD a to bez omezení firmwarem. Ale zatím si musíme vystačit s tímhle.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Píšu jen, abych podpořil autora za dobrý návod. Předevčírem jsem si to přes noc všechno upravil, jakmile byla možnost na konzoli klasicky s 5.5.1E verzí a vše šlape bez problémů... místo loadiine.ovh chodím tedy přes http://www.wiiubru.com a pak opětovné spouštění přes MiiMaker. Vše jedu z karty Sandisk ultra 64gb microsd xc 10, kterou jsem vyndal z telefonu, je v redukci. Píši jen, abych návod potvrdil, dělal jsem to nezávisle sám na 99% stejně.o) Takže já jdu pařit, ať se daří.o) samozřejmě až se dostaneme ke spouštění z HDD, bude to dokonalost sama... zdraví skalní fanoušek Nintenda od dob SNESu.o) "See you next time!"

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

MarioCZ: Díky a gratuluji k úspěšnému zprovoznění... Co se týká webu odkud čerpat Exploit apod., tak je to jedno. Akorát ten můj z návodu tam má automatickou funkci, takže je to ještě trochu jednodušší a rychlejší. Ale jinak je to úplně stejné :) .

PS: Vidím, že máš celkem rychlou kartu. Mohl bys prosím tě zjistit, jak rychle ti najíždí SM 3D World? Díky...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

...tak jsem na to kouknul, je pravdou, že jediný SM 3D nabíhá trošku déle...takže:

1. do bílé obrazovky s "ovladačema" to trvá 6sekund

2. potom 31 sekund do hlavního menu hry.

3. loadování do hry 12vteřin.

Takže nic drastického, jako se psalo jinde i minuty atp., je pravda, že karta rychlá je.

Ostatní hry naprosto v pohodě.

PS: mám všechny hry co jdou na Loadiine. Jediné problémy které jsem měl bylo jedno spadnutí s Luigym(když za něj hrál malej) po prvím kole po "save" v právě SM3D, ale hraju jinak s Mariem a vše dále bez problémů. Minecraft byla hra, která mi zamrzla pokaždé, ale to ani nehraju( chtěl malej), takže to mi je jedno.o) ale jak říkám, vše ostatní bez problému, karta narvaná:o) Jako nintenďáckej patriot je škoda, že v čr je to toálně mrtvá záležitost, což byla vždycky už od mého mládí a to už je nějakej pátek...hlavně že to pak u mě každej chce pařit:o) a xko ani psko nikdo zapínat nechce.o) ať se daří...případně problémy pište sem, ať víme...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Podle mě je xenoblade chronicle x naprosto perfektní RPG(JRPG to není) zasazené do MMORPG světa bez multiplayeru :D . Na mě aspoň tak hra působí, je to takové wowko, které hraješ sám. Jestli máš rád roboty/transformery určitě to za vyzkoušení stojí, ke skellům se dá dostat za nějakých 20-30 hodin hraní. Hra má ale i nějaké technické problémy, protože je jedna z největších her na wiiu s obrovským open worldem bez loadingů, vybírá si to svojí daň, datový tok z optického média nestačí a věci se zjevují, datové packy na eshopu to trochu zlepšují ale né o moc.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj, mám možná hloupé otázky, ale nemám v tom moc jasno. Měl jsem hacklé Wii a tam to byl zásah na systémové úrovni, pokud se nepletu. Ale tady kompletně všechno frčí přes SD kartu, ne? Ptám se proto, že kdybych náhodou Wii U prodával, tak prostě vyndám SD kartu, odstraním historii prohlížeče a všechno je čisté, ne? A pofachá mi ve stavu, kdy podle návodu zakážu update softwaru, stále online multiplayer u originální Mario Kart 8? A je nějaký způsob, jak se potom komplet hacku zbavit? Že bych třeba odstranil SD kartu, připojil se normálně k netu, ev. aktualizoval a konzole byla jako dřív i s přístupem k eShopu atd.? Díky mockrát.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

janhrd: Mario Kart 8 vlastním, takže jsem si to ještě vyzkoušel a potvrdil, a všechny online funkce jsou po "hacku" a zákazu update plně dostupné. A to platí pro všechny hry. Hack jsem dal do uvozovek, protože jak jsi správně napsal, nejedná se o přímý zásah na systémové úrovni v tom smyslu, že bys něco musel do konzole nainstalovat a upravit. Tím pádem, po odstranění SD karty a historie (cookies) v prohlížeči, a popř. aktualizaci, máš konzoli jako novou. Ještě můžeš třeba dát tovární nastavení :) .

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

gambler82: Mě to taky někdy nejde. Nejlepší bude si tam ty obaly dát ručně. Stáhni si tento soubor: covers3d.zip, rozbal ho a celou složku vlož na SD kartu do složky apps a tam do složky loadiine_gx2. Potom jen zkontroluj, zda název příslušného obalu odpovídá tvému [iD] u názvu hry.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No neviem... ako 128GB naformatujes na FAT32 ?? FAT 32 je len do 32GB nie ? a za druhe ked pozrem podporovane formaty pre wiiu tak tam nikde nevidim SDXC, max SDHC ... Ale ak ma niekto skusenost a vie ako tam vopchat a pouzit aj SDCX kartu budem tiez vdacny ...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat