Přejít na obsah
Luke25

[NÁVOD #2] Příprava her na SD kartu + WUD soubory

Recommended Posts

Pokud nemáte na svém Wii U funkční Loadiine GX2, pokračujte zde --> "[NÁVOD #1] Jak hrát stažené hry na Wii U... (5.5.x)" (Potřebné pro tento návod)

Zde najdete návod, jak správně připravit hry do programu Loadiine GX2. Většinou jsou hry již po stažení připravené pro přímé vložení na SD kartu, ale může se stát, že stáhnete hru a nebudete vědět, co s ní. A i když už je v prvním návodu ukázka, jak má hra vypadat, zde to máte více popsané :).

Jak má správně připravená hra vypadat?

• Stažená hra musí obsahovat 3 složky - code, content a meta. Kdyby nějaká složka chyběla, hra se vůbec nezobrazí v Loadiine.
  • Tyto tři složky musí být umístěny do jedné hlavní složky., kdy má tato složka jasně daná pravidla pojmenování. Při porušení se rovněž hra nezobrazí ve výpisu.
  • Zde je schéma názvu hlavní složky: Název hry<mezera>[TitleID]
  • Modrá část udává tedy název hry, který je libovolný a přesně takový se zobrazí i v Loadiine. Mezery jsou povoleny, ale háčky samozřejmě ne.
  • Červená část už libovolná není. Jde o identifikátor hry, podle kterého se pak např. stahují náhledy do Loadiine. Pokud ho u tažené hry nenajdete, tak máte dvě možnosti, jak ho zjistit. První je zjištění z webu http://www.gametdb.com/, kde do vyhledávání napište název hry a ID najdete vždy před názvem hry. Druhá možnost je možná rychlejší. Podívejte se do složky meta a otevřete soubor meta.xml (měl by se vám otevřít automaticky v prohlížeči).
    Najdete tam něco takového:
    <version type="unsignedInt" length="4">33</version><product_code type="string" length="32">WUP-P-[b][color=#ff0000]ARKE[/color][/b]</product_code>
    <content_platform type="string" length="32">WUP</content_platform>
    <company_code type="string" length="8">00[color=#ff0000][b]01[/b][/color]</company_code>
    <mastering_date type="string" length="32"/>
    .....

• Vyznačené červené části pak spojíme dohromady a máme TitleID: ARKE01
  • No a pokud máte takto připravenou hru, máte vyhráno. Stačí ji vložit na SD kartu a hrát.
  • Zde je přesná struktura na SD kartě:
    F:/wiiu/games/Mario Maker [AMAP01]/code
    F:/wiiu/games/Mario Maker [AMAP01]/content
    F:/wiiu/games/Mario Maker [AMAP01]/meta
    [i]F:/wiiu/games/Mario Maker [AMAP01]/updates ([url="http://console-forum.net/tema/187177-navod-2-aktualizace-her-v-loadiine-gx2"]viz návod #2[/url])[/i]

Stáhl jsem WUD soubor, co s tím?

Může se vám stát, že si stáhnete hru, která však bude pouze ve formě jednoho souboru, a to .wud. Zde je návod, jak z toho udělat ony potřebné tři složky code, content a meta.

1. Stáhněte si program Uwizard (odkaz).
  2. Rozbalte třeba na plochu.
  3. Spusťte program Uwizard.exe.
  4. Přejděte na záložku Settings.
  5. Do pole Wii U Common Key vložte tento klíč: D7B00402659BA2ABD2CB0DB27FA2B656.
  6. Přejděte zpět na záložku WUD Manager a dejte Open Wii U Game.
  7. Vyberte staženou hru ve WUD formátu.
  8. Nyní je potřeba vložit unikátní klíč do pole Title Key. Klíče ke hrám najdete zde: odkaz.
  9. Najděte si v tabulce svou hru ve správném regionu a zkopírujte klíč ze sloupce WUD Key.
  10. Nyní tento klíč vložte do zmiňované kolonky. Pokud se zobrazí zelené potvrzení klíče, je klíč správný (neměl by se stát opak :)).
  11. Nyní klikněte na Save Game Information, po té na Extract Game Files a vyberte umístění souborů.
  12. Program bude chvíli "vyrábět" ony tři potřebné složky, které pak najdete ve složce data.
  13. No, a HOTOVO! Nyní stačí zkopírovat složky, podle návodu výše, na SD kartu. Složka system je nepotřebná!

Upraveno uživatelem Luke25

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mam dotaz ke kroku 7 a 10... mozna se to nekomu uz stalo taky ;)

7)

Pri otvirani WUD souboru mi uwizard napise, ze tento WUD nema v databazi a musim jmeno hry vlozit rucne, je to ok? (nekdy se mi totiz stane, ze ikdyz mam stazeny PAL tak po rucnim vlozeni nazvu vidim region NTSC)

10)

Kdyz vlozim klic a ten uwizard nerozpozna - nezezelena a napise No SHA1 available - je to taky problem? Co to muze ovlivnit?

Diky za info

Upraveno uživatelem miz012

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Hmm, tezko rict. kdyz jsem z klice umazal posledni 2 znaky, tak hra nesla extractnout - invalid key. Ale kdyz jsem vlozil klic z uplne jine hry, extrakce probehla OK.... Tak jestli to vubec ma na neco vliv :-D

Upraveno uživatelem drak3go
Příspěvek nad tvým se necituje

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Loadiine nemá regionální zámek, takže hry můžeš stahovat z libovolného regionu. Jediné, na co si potom musíš dat pozor, je, aby při stahování updatu pro danou hru souhlasil původ updatu se základní hrou. Jinými slovy, můžeš si klidně stáhnout USA Maria, jen dávej pozor, abys pro něj eventuálně potom taky stáhnul USA aktualizaci.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jedině tak, že to vyzkoušíš v Loadiine... jinak asi ne. Ale nevím, proč by sis to měl nějak ověřovat. Když už to stáhneš, tak to jednoduše dáš na SD a zkusíš. Já jsem ještě nikdy neměl problém a to jsem stáhl 97% extrahovaných her (3% WUD :D). ...Takže asi tak...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat