Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Starnet - ČeskÉ budĚjovice - wifi - optika- byt- problÉm


Tool

Otázka

Ahoj všem měl bych prosbu a potřebuji radu - poskytovatel internetu je Starnet - optika v baráku, bohužel kabel je tak demetně vyveden, že je v dětském pokoji a obývák na druhé straně bytu. Koupil jsem již v pořadí 2 router, dneska naběhl technik od Starnetu, milej človíček. Změřil jsem přes PC a mám 98mb/s, jenže teď přijde průser. To je v pokojíčku, připojím se přes wifi na PC - mám 30mb/to je furt v pohodě, ale PS4 mě ukazuje 1mb/s a upload b kb/s! Technik mě poradil koupit 3 v pořadí router, kterej je fakt silnej. PS4 mě ukazuje sílu signálu 60%-70%max. Je to panelák, naladil jsem i kanál na kterém je volno. Ale stejně špatný. Jinak prý musíme vrtat do zdí, což se mě jako nájemníkovi úplně nechce. Má někdo podobné zkušenosti, proč to WIFI je tak nízký? protože předím jsem měl UPC WIFI a pohodička, O2 a pohodička. S4NET pohodička, ale nikdy to nebyl panelák..... Jsem trošku v prdelce a nevím co s tím.A absťák je dlouhej už týden...

Koupil jsem dneska tenhle router - [h=1]MIKROTIK RB951Ui-2HnD 128 MB RAM, 600 MHz, 5x LAN, 1x 2,4 GHz, 802.11n, L4 a požádal o veřejnou IP, pokud by to tím taky mohlo být.[/h]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3 odpovědi na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0
  • Moderators

Pokud máš Mikrotik RB, tak máš jeden z těch nejlepších routerů, co současný trh v sektoru home/small business nabízí. Samozřejmě u wifi signálu hrají největší roli překážky a není tajemstvím, že železo-betonové panely jsou přkážkami zdatnými. Záleží přes kolik zdí jdeš, záleží na vyzařovacím výkonu routeru (ale v případě Mikrotiku tam slabinu nehledej) no a samozřejmě záleží na kvalitě síťové karty přijímače, v tomto konkrétním případě PS4. Tady bych osobně viděl ten kámen úrazu, protože jak už tu několikrát zaznělo (naposled dnes v chatboxu, kde si jeden stěžoval na totéž co ty), tak kvalitou této komponenty si PS4 evidentně nezadá. To může být také důvodem toho, proč na stejně vzdáleném PC naměříš lepší signáíl/rychlost.

V případě tolik diskutované PS4 bych opravdu raději volil připojení kabelem a tam kde to není jinak možné se snažil router co nejvíce přiblížit ke konzoli a pokud není anténa všesměrová, tak zároveň anténu routeru nasměrovat směrem ke konzoli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu