Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Naše PC Poradna


buddyfriend

Otázka

S PC mám hodně zkušeností (otec má firmu na repasování PC), přededvším co se hardwareu týče. Takže kdybyste chtěli, abych vytvořil tutoriál na konkrétní téma napište sem do topicu nebo klidně PM. Pokud byste chtěli poradit soukromě nebo individuálně, napište mi PM, já vám rád poradím.

Pokud byste měli větší hardwareový problém, tak opravovat do jisté míry také umím (některé kompy od otce opravuju sám)

Poznámka: V současné době nejsem profík co se kompatibility, týče, ale pracuju na tom. ;)

Tak tedy kdybyste měli nějaký problém, nestyďte se a napiště PM. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 260
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Top Posters For This Question

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Top Posters For This Question

Recommended Posts

  • 0

Chtel bych poradit.mam pc

P 35-Ds4 6600 2,4Ghz core2 2x kit DDR2 Geil 2Gb ,Asus 7950Gt 512Mb HDD 350Gb seag. + externi wd 1TB a problem je ten ,kdyz hraju treba cod4 nebo krysu nebo cokoliv jineho tak treba po pul hodine jako by se zasekl zvuk a hned atomaticky restart nebo modra smrt.tak sem skusil vyndat 2Gb pameti a zustali tam jen 2Gb a v pohode.Docela me to mrzi protoze ty Black dragony Geily byly docela drahy kdyz sem je kupoval ,tak mi skus poradit pls.budu hodne vdecnej kdyz se to nejak vyresi

------

edity by Bobo : omlouvam se za moderaci tohohle postu ... preklikl jsem se

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Zdarek, chci se zeptat, da se nekde vymazat historie googlu? Myslim tim ted vyhledavaci slova, co jsem psal do googlu. Pouzivam Mozilu FF. Diky za rady.

jo, klikni do toho vyhledavaciho pole, tak aby se ti zobrazily slova co jsi vyhledaval, pak sipkama najed na to co chces vymazat a stiskni shift + delete ;)

nebo das Nastroje -> Vymazat duverna data.. -> Formulare a historie vyhledavani -> vymazat.. (ale tim vymazes vsechno vyhledavani)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
jo, klikni do toho vyhledavaciho pole, tak aby se ti zobrazily slova co jsi vyhledaval, pak sipkama najed na to co chces vymazat a stiskni shift + delete ;)

nebo das Nastroje -> Vymazat duverna data.. -> Formulare a historie vyhledavani -> vymazat.. (ale tim vymazes vsechno vyhledavani)

Diky moc za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Mam základku Asus M2R32-MVP - ATI CrossFire Xpress 3200

A procesor ADM2 5000 + black edition a nevim nejde mi to nějak taktovat a přitom by tenhle procesor měl jít v klidu taktovat na jakýkoliv zakladce .

A pak ještě jedna otázka :D

Jak se daj taktovat ramky ??

mam tyhle :

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=53261

Díky za každou radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
já bych to taky využil když už to tady je, vyplatí se koupit nově sestavenej PC (samotnej, bez monitoru , apod.) nebo postupně obnovovat starej (myslim finančně ;) )

Dle toho jak je starej, pokud ho mas starej uz dva roky a vice, vyplati se na 100% zacit sestavovat novej a sterej si nechat - prodavat se to taky nevyplati..

Proc se nevyplati upgrade? Protoze jsou jiz jine normy a musel by jsi snad krome case a mozna zdroje, menit uplne vse..

Hele jaky je rozdil mezi 32-bitovim systemem a 64-bit? Co je lepší?

to je snad jasne, pokud mas 64bitovy procesor, tak 32bitova verze logicky nevyuzije procesor na 100%, protoze nevyuzije kompletne jeho instrukce a nebude pro tvuj procesor zkompilovana..

Proste, rozdil je jen v rychlosti a v tom, ze nejake aplikace jdou na obojim a nektere ne - takze muze nastat problem s kompatibilitou.. Ale jen blazen by na 64bitovym CPU pouzival 32bitovou verzi aplikace/OS, pokud existuje 64bitova varianta..

a 64bit aplikace/OS samozrejme nejde na 32bit..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

to je snad jasne, pokud mas 64bitovy procesor, tak 32bitova verze logicky nevyuzije procesor na 100%, protoze nevyuzije kompletne jeho instrukce a nebude pro tvuj procesor zkompilovana..

Proste, rozdil je jen v rychlosti a v tom, ze nejake aplikace jdou na obojim a nektere ne - takze muze nastat problem s kompatibilitou.. Ale jen blazen by na 64bitovym CPU pouzival 32bitovou verzi aplikace/OS, pokud existuje 64bitova varianta..

a 64bit aplikace/OS samozrejme nejde na 32bit..

Tady je o tom nejake info...

http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=10110&Itemid=41

Mam základku Asus M2R32-MVP - ATI CrossFire Xpress 3200

A procesor ADM2 5000 + black edition a nevim nejde mi to nějak taktovat a přitom by tenhle procesor měl jít v klidu taktovat na jakýkoliv zakladce .

A pak ještě jedna otázka :D

Jak se daj taktovat ramky ??

mam tyhle :

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=53261

Díky za každou radu

hodne zalezi na desce, nektere totiz treba vubec nenabizi zmenu hodnot napeti, taktu, ...

ja mam sice c2d intel, ale predpokladam, ze princip bude stejny xD AMD jsem jeste nemel moznost taktovat..

Příklad

Procak nebo-li CPU taktujes zvysenim FSB. CPU disponuje tzv. nasobicem (7x, 8x, 9x, .......) a kdyz vynasobis FSB nasobicem, tak ti vyjde vysledna frekvence CPU. Dejme tomu, ze mas procesor 1.8GHz, 7x nasobic, FSB 266 -> zvednes FSB (JEN O PAR MHZ - kolem 10 (po kazde je treba udelat restart)) na 280 a vysledna frekvence CPU uz bude 1.96GHz...

Ted je tu druha vec, zvysenim FSB se zvysuje i takt ramek...to si zase na desce musis najit neco jako "system memory multiplier" nebo jen "multiplier" nebo nak tak (kazda deska to ma jinak). Jakmile to najdes, tak tim srazis frekvenci RAMek, ale jak tak koukam na ty tvoje, tak ty snesou asi docela dost, ale i tak bych je nedaval nad 950MHz, proste se snazit korigovat to k puvodnimu taktu 800mhz. BTW budes do nich muset pustit vice stavy (zase zalezi na taktu, pohybuje se to mezi 800mhz-1.90V, 900mhz-2.10V) , protoze jakmile by si mel treba 900mhz a 1.80V (coz je puvodni napeti), tak se ti PC bud vubec nenakopne, nebo ti zamrzne pri nacitani OS.

A jeste neco...bacha, aby ti deska neridila napeti procesoru automaticky, jinak se ti muze stat jako me, ze to skoro upeces (2.8GHz + 1.53V = +85C) takze bacha na voltaz a bacha na teplotu, je treba to kontrolovat.

To je asi tak vse, je treba to zkouset a "trenovat" xD

Na svym PC s intelackym c2d, mam nastaveno 400FSB.7x -> 2.8GHz, 1.43V a Ramky mam 800MHz, 1.90V

Mam od cervence sestavu

C2d 6320 1.86 -> 2.80

Asus p5b plus

Corsair 2x 1GB + 2x 512MB Kingstone

Nvidia Asus 8800GTS 320MB

....

Pokud jsou nejaky nedostatky nebo nesrovnalosti, tak me opravte, tohle jsou jen sepsane moje osobni zkusenosti amaterskeho samouka :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

mam ješte problém s 3-D hrama. Když sem nataktoval CPU... na 2 gHz (puvodni 1,8 gHz) tak mi proste padají nové hry. A skoušel sem taktovat GPU a pak to pomohlo ale jen trochu. když koupim nove chladení pujde to nataktovat více ?

btw. moje sestava v podpisu :lol: co myslíte ze muj PC je alepson na neco ? nebo ho mam vyhodit ?

PC: ASUS K8V-X, AMD Athlon 64b S754 2800+ overclocked ~2214mHz, ATi RADEON 9600 383MB overclocked 466mHz, Seagate Barracuda 250GB SATA x 3, 2GB DDR400, Audigy Platinum, Windows Vista Ultimate CZ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
mam ješte problém s 3-D hrama. Když sem nataktoval CPU... na 2 gHz (puvodni 1,8 gHz) tak mi proste padají nové hry. A skoušel sem taktovat GPU a pak to pomohlo ale jen trochu. když koupim nove chladení pujde to nataktovat více ?

btw. moje sestava v podpisu :lol: co myslíte ze muj PC je alepson na neco ? nebo ho mam vyhodit ?

PC: ASUS K8V-X, AMD Athlon 64b S754 2800+ overclocked ~2214mHz, ATi RADEON 9600 383MB overclocked 466mHz, Seagate Barracuda 250GB SATA x 3, 2GB DDR400, Audigy Platinum, Windows Vista Ultimate CZ

s taktovanim jsou jenom same problemy , nehlede na to ze z casoveho hlediska je to naprosto nerentabilni (vyplati se koupit nove zelezo). Navic jak psal Anonymous meni se normy ... taktovat jen pouze v pripade ze je nekdo zaryty fanousek PC a chce si porovnavat vykony v benchmarcich ...

Tvoje sestava zadny zazrak , ale urcite bych ji jeste neodpisoval ... zamrzi snad jenom chybejici PCI-e slot , ktery brzdi mozny upgrade graficke karty ... Pro obycejnou praci dokonaly , starsi hry si zahrajes ale pro moderni uz musis upgradovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

^^

Ale existují ješte AGP grafické karty napriklad tahle... http://graficke-karty.alza.sk/graficka-karta-sapphire-ati-radeon-hd-2600xt-d83087.htm a to je celkem good... když se na moji sestave rozbehl NFS: PS na medium, 800x600 tak si myslim ze ta grafarna by celekm pomohla :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
^^

Ale existují ješte AGP grafické karty napriklad tahle... http://graficke-karty.alza.sk/graficka-karta-sapphire-ati-radeon-hd-2600xt-d83087.htm a to je celkem good... když se na moji sestave rozbehl NFS: PS na medium, 800x600 tak si myslim ze ta grafarna by celekm pomohla :)

od ati nevim ... ale od nvidie se myslim jeste vyrabela sedma generace karet pro agp ... dokonce vsechny vykonostni skupiny ... ale presto doporucuji zainvestovat do nove desky ktera uz PCI-e slot ma ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

dovolil jsem si vypichnout kousek tvyho prispevku :)

... taktovat jen pouze v pripade ze je nekdo zaryty fanousek PC a chce si porovnavat vykony v benchmarcich ...

U tech novejch prociku, 2-3-4 jadra, je taktovani citelne znat jak na chodu systemu, tak v daleko lepsi plynulosti her... btw ja svuj CPU pretocil o 1GHz na boxovanym chladici bez jakyhokoli problemu a to je jeste nic oproti tomu, co ti "zaryti fanousci PC" s tim delaj v labech...

Takze muj nazor na taktovat zni: Ano, ale jen v rozumne mire :)

od ati nevim ... ale od nvidie se myslim jeste vyrabela sedma generace karet pro agp ... dokonce vsechny vykonostni skupiny ... ale presto doporucuji zainvestovat do nove desky ktera uz PCI-e slot ma ...

pokavad budes fakt chtit investovat jen do karty, tak bych volil nejakou atinu HD 3850 nebo tak neco. Bohuzel ti tu grafiku bude brzdit procak. Je to jedno s druhym...Jak pise bobo, bylo by lepsi porit novej stroj...Ale kde na to ma clovek vzit, ze? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
dovolil jsem si vypichnout kousek tvyho prispevku :)

U tech novejch prociku, 2-3-4 jadra, je taktovani dost hodne citelne znat, ja svuj pretocil o 1GHz na boxovanym chladici bez jakyhokoli problemu a to je jeste nic oproti tomu, co ti "zaryti fanousci PC" delaji s tema CPU v labech...

Takze muj nazor na taktovat zni: Ano, ale jen v rozumne mire :)

........

DUTCH ma pravdu.....ja svuj c2duo 6300 pretocil 1,86@2.8 GHZ :) vykon je docela znat, akorat chladic sem si koupil jinej, AC freezer pro 7.

Bulku kartu si dobral dobrou...v tehle cenove kategorii AGP GPU je to nejlepsi volba ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

tu kartu budu muset koupit, protože ta moje brzdí procák :( když sem nataktoval na 2200 Mhz tak už nešli gamesy a bylo to zduvodu toho, že proste grafika nestíhala... a umne to jde taky poznat, index uzivatele ve Viste se mi zvedl z 3.8 na 4.2 a to to sem zvisil takt jen o 400mhz :D ale stoho se mi posrala Vista :D a to budu mít ješte paradní chladění :D

ImgW.asp?fd=f2&cd=CB127b

ImgW.asp?fd=f2&cd=CT350a

ImgW.asp?fd=f2&cd=CA078b

:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Tak už jsem zjistil jak taktovat procesak . Na ty desce se to děla jinak , ale už vim jak na to . zatim sem si to dal s 2600 na 3000 mhz

Jak rikam, kazda deska moje svoje specificky menu a nastaveni, jinak bacha na teploty...nemel by si mit v zatezi nad 65C, pak uz by to chtelo resit nejakym chladicem..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu