Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Naše PC Poradna


buddyfriend

Otázka

S PC mám hodně zkušeností (otec má firmu na repasování PC), přededvším co se hardwareu týče. Takže kdybyste chtěli, abych vytvořil tutoriál na konkrétní téma napište sem do topicu nebo klidně PM. Pokud byste chtěli poradit soukromě nebo individuálně, napište mi PM, já vám rád poradím.

Pokud byste měli větší hardwareový problém, tak opravovat do jisté míry také umím (některé kompy od otce opravuju sám)

Poznámka: V současné době nejsem profík co se kompatibility, týče, ale pracuju na tom. ;)

Tak tedy kdybyste měli nějaký problém, nestyďte se a napiště PM. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 260
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Top Posters For This Question

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Top Posters For This Question

Recommended Posts

  • 0

Při surfování na netu se mi na obrazovce přímo uprostřed objevil šedej (cca 5 cm) průhlednej pruh. Vypadá to jako kdybych na to místo prostě dal šedou fólii. Táhne se to i přes dolní lištu. Normálně všecko funguje na monitoru, i na místě, kde je, ale je to dost nepříjemný. Nevíte někdo co s tím? OS Okna XP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
zdar chtel bych se zeptat jak je to na XP s tim service packem 3 o kolik % to zvysi vykon hry...windows to ptej zrychli o 10% a kdyz sem se ptal odbornika u na hry tak rikal ze to muze bejt az o 20% co si myslite vy?

vazne jo?:blink: a ja myslel ze ti to asi o 5% komp zpomalí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
zdar pisu z ps3 takze sorry za chyby. vcera me asi odeslo pc. kdyz ho spustim tak se me na monitoru ukaze signal out. to co to znamena je vsem snad jasne. zkontroloval jsem kabel k monitoru a ten je v poradku. kdyz jsem vyjmul 1ramku obraz naskocil, ale poprve se pc zaseklo pri nacitani windows, na podruhy uz to bylo ok. pak se to asi po hodine kouslo a zase nesel obraz. signalizace diod hlasi initializing video interface this will start detecting cpu clock ,checking type of video onboard. than detect the video adapter........a tady se to vzdycky zastavi, tim myslim ze diody nemeni svuj stav. pc samozrejme poslu do opravny. ale kdyby preci jenom mel nekdo napad tak budu dozajista rad.
vyznas se trochu ve vnitrku pc? kdyz ho otevres uvidis jumpery z_000744jumpers.jpg

to cerny je jumper. otevres komp a podivas se na zakladni desku a najdes jumpery.. bude tam jeden a bude mit odlisnou barvu nez ostatni poradne je zkontroluj.. jak vidis na obrazku jak sou takovy kovovy vezicky tak tam budou 3 tzn. ze na 2 bude jumper a jedna bude volna.. tak vyndej jumper a posun ho vedle aby koukala jedna vezicka na strane kde byla predtim prikryta. (nevypinej pc z el.) pockej 17-20 sekund a vrat to zpet.. a zkus pc znova zapnout:idea:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Čau , dnes jsem si koupil headset (nějakej šunt) a s kámošem jsme zkoušeli přes skype komunikovat při on-line hraní ... jenže nastal takovy maly problem , kdyz jsme normalně kecali bez hraní tak vše jelo OK , ale jak jsme zapli wara a začali se domlouvat tak jsem každé jeho slovo slyšel 2x ... Nevíte čím to může být , nebo jak to opravit ? Kdyžtak by s eaj šikl návod jak kecat přes Ventrio, Teamspeak atd. ... Nepodařilo se nám totiž rozjet server (teda jestli se to vubec má) ... Dík za rady ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Čau , dnes jsem si koupil headset (nějakej šunt) a s kámošem jsme zkoušeli přes skype komunikovat při on-line hraní ... jenže nastal takovy maly problem , kdyz jsme normalně kecali bez hraní tak vše jelo OK , ale jak jsme zapli wara a začali se domlouvat tak jsem každé jeho slovo slyšel 2x ... Nevíte čím to může být , nebo jak to opravit ? Kdyžtak by s eaj šikl návod jak kecat přes Ventrio, Teamspeak atd. ... Nepodařilo se nám totiž rozjet server (teda jestli se to vubec má) ... Dík za rady ...

server rozjizdet nepotrebujes :D

Ventrilo i teamspeak nabizi spoustu verejnych serveru..

Ventrilo server, pro starsi verzi Ventrila (2.X.X) nabizi primo Rixcz na svem webu rix.cz, dalsi servery vygooglis. TS public servery najdes i primo na strankach TS..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Cafte chcem sa pripojit cez VNC na moj PC z iPodu Touch (to je ale vlastne jedno problem mam s PC) . Ked to vsetko na PC nastavim tak proste mi to na iPhone vypise "connection timed out" . Robil som si aj test cez jaadu connect a vypisalo mi to ze nemam dobre nakofigurovany router. Tak som sa donho prilhasil, nastavil port forwarding na porty 5500, 5800 a 5900. NAT mam spusteny. Dalej mi to pisalo ze nemam aktivovany uPnP ale co pozeram v routeri tak ho aktivovany mam :D Furt to nefunguje. Ked som ale zobral notas a spravil z neho AP tak sa mi nanho iPod cez VNC napojil uplne v pohode v priebehu par sekund. Inac ako server pouzivam TightVNC a router mam Zyxel P-320W. Uz ma stve ze to nejde. Stacil by mi iba local acces. Pri nom mi na PC vypise ze je vsetko v poriadku ale aj tak ipod vypise "connection timed out" pomozte plz nekdo :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Zdravim

Potřebuju pomoc. Mám zakladni desku MSI 745 ultra a koupil sem si teď starši grafiku ATI Radeon x1600. Když grafiku zapojim do desky a zapnu PC tak mi naskoči LOGO desky a kompik zamrzne. Může to být tím, že ta deska neni kompatibilni s tou grafikou?

Pokud vím tvoje základní deska nepodporuje PCI-E a tvoje grafická karta která musí mít PCI-E pak nemůže fungovat :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

čus potřeboval bych radu u cod2 a cod4- totální sekání hry a to jak v singleplayeru tak u v mulťáku cca 4fps. nevím čím by to mohlo být? Netem těžko to by se nesekal single, jedině sestavou počítače ale to nechápu jelikož splňuji doporučené hw nároky. dík za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
čus potřeboval bych radu u cod2 a cod4- totální sekání hry a to jak v singleplayeru tak u v mulťáku cca 4fps. nevím čím by to mohlo být? Netem těžko to by se nesekal single, jedině sestavou počítače ale to nechápu jelikož splňuji doporučené hw nároky. dík za radu.

zksu naintalovat novy graficky ovladače:blink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

soubory .tar.gz je treba zkompilovat.. tomu se snazte vyhnout, nebo si na binarce rozhodite zavislosti

EDIT: aby zde nedochazelo k omylum..

.gz se samozrejme musi rozbalit pres gzip (viz gzip --help), pokud je to tarball: tar.gz tak tar xzfv soubor.tar.gz to rozbalite.. Pokud se jedna o program, tak bude *NEJSPISE* v source - tedy zdrojaky. Zkompiluje se to pak pres ./configure && make && make install .. ale nedoporucuji to v distru jako je Debian (like), tzn. Ubuntu, Fedora...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ptám se...

Jak ve Windows Home nastavit wirelles (wifi) připojení k internetu? (možná se vám to zdá lamácká otázka ale vyzkoušejte si to ;))

je to čistý Windows Home bez jakýchkoliv SP a podobných pytlovin

btw...proč je to v linuxech tak jednoduchý? :lol: okamžitě připojen bez jakýchkoliv nastavení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
chci se zeptat jakej monitor bysme mi doporucili v kategorii 4k az 5k a popr. jestli 19' nebo 22' :) a este se chci zeptat jaka je doporucena vzdalenost od 22' dik :D

Tak záleží na více aspektů tak např. jakou máš u toho grafickou kartu aby ti vzládala rozlišení monitoru doporučená vzdálenost si myslim pokud nemáš něco s očima :D tak je 1m - 1,5m

tak asi bych investoval už do 22 palců

Samsung 2243BW - http://www.alza.cz/22-lcd-samsung-2243bw-d91788.htm

+design

+dotykové ovladání displeje (jako zapnutí, změna kontrastu)

+možnost polohování

+dynamický kontrast

-menší pozorovací úhly

-horší barevní podání

-malá výbava

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Myslím že by mohla bohatě postačit za tu cenu celkem luxus 256MB DDR3 / 128-bit sběrnice 9500GT: pasivní chlazení-bez hlučnosti a velmi malá spotřeba nevyžaduje přídavné napajení podora HD videa

http://www.alza.cz/graficka-karta-gainward-bliss-9500gt-256mb-ddr3-d97846.htm

Crysis (16,DX10,sd) - 23fps

BioShock (16,DX10,AAAF) - 32fps

Assassns Creed (16,DX10,vd) - 21fps

Pokud bys chtěl na tom hrát více hry je to o 500kč dražší (2106kč) a nevadí ti tolik o trochu větší hlučnost ale spotřeba a poměr cena/výkon luxusní

Sapphire Radeon HD 4670 - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=59415

Crysis (16,DX10,sd) - 36fps

BioShock (16,DX10,AAAF) - 57fps

Assassns Creed (16,DX10,vd) - 33fps

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Myslím že by mohla bohatě postačit za tu cenu celkem luxus 256MB DDR3 / 128-bit sběrnice 9500GT: pasivní chlazení-bez hlučnosti a velmi malá spotřeba nevyžaduje přídavné napajení podora HD videa

http://www.alza.cz/graficka-karta-gainward-bliss-9500gt-256mb-ddr3-d97846.htm

Crysis (16,DX10,sd) - 23fps

BioShock (16,DX10,AAAF) - 32fps

Assassns Creed (16,DX10,vd) - 21fps

Pokud bys chtěl na tom hrát více hry je to o 500kč dražší (2106kč) a nevadí ti tolik o trochu větší hlučnost ale spotřeba a poměr cena/výkon luxusní

Sapphire Radeon HD 4670 - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=59415

Crysis (16,DX10,sd) - 36fps

BioShock (16,DX10,AAAF) - 57fps

Assassns Creed (16,DX10,vd) - 33fps

ta HD 4670 by nemusela bejt spatna:)ale zase neni moc dobra na ten comp?nebrzdil by to procesor?:)ale jinak dik...ta 9500gt je dobra:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
ta HD 4670 by nemusela bejt spatna:)ale zase neni moc dobra na ten comp?nebrzdil by to procesor?:)ale jinak dik...ta 9500gt je dobra:)

Tak to tedy nechápu jak by mohl procesor brzdit grafickou kartu. :wohow:

Jedině bys musel koupit novej zdroj stačí 300W. Jinak tam není nic co by ti to mohlo brzdit... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu