Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Naše PC Poradna


buddyfriend

Otázka

S PC mám hodně zkušeností (otec má firmu na repasování PC), přededvším co se hardwareu týče. Takže kdybyste chtěli, abych vytvořil tutoriál na konkrétní téma napište sem do topicu nebo klidně PM. Pokud byste chtěli poradit soukromě nebo individuálně, napište mi PM, já vám rád poradím.

Pokud byste měli větší hardwareový problém, tak opravovat do jisté míry také umím (některé kompy od otce opravuju sám)

Poznámka: V současné době nejsem profík co se kompatibility, týče, ale pracuju na tom. ;)

Tak tedy kdybyste měli nějaký problém, nestyďte se a napiště PM. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 260
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Top Posters For This Question

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Top Posters For This Question

Recommended Posts

  • 0
no jo kazdy ma na to svuj nazor ... ja nevidim v taktovani zadnou vyhodu , kvuli ktere bych mel obetovat svuj cas ...

presne tak, tech par % vykonu se nevyplati, kdyz to srovnam s investici do noveho chladice (box nestaci) a pokud se to neuchladi a necha se to prehrivat, tak se celkem bleskove snizuje zivotnost...

..radeji 3-5 let stejna konfigurace (pripadne nejaka ta nova mechanika - proste neco co se da pak opet pouzit) a pak rovnou nove sestava..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

No já v tom teda vyhodu vydim . Hlavně sem si koupil Black Edition a k tomu nebyl chladič takže jsem si koupil rovnou novej . A hned jde vidět výsledek . Přetaktoval jsem to z 2.6 na 3000 Mhz. A v Crysis jsem hned vyděl výsledek .

A teplota po hodině hraní Crysis jsem byl na 40 stupněch . Takže v poho

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
No já v tom teda vyhodu vydim . Hlavně sem si koupil Black Edition a k tomu nebyl chladič takže jsem si koupil rovnou novej . A hned jde vydět výsledek . Přetaktoval jsem to z 2.6 na 3000 Mhz. A v Crysis jsem hned vyděl výsledek .

A teplota po hodině hraní Crysis jsem byl na 40 stupněch . Takže v poho

Fuj, ta cestina.. Vydel....

Ty uz nehraj..

Kolik te ten vetracek stal? Nevyplatilo by se koupit rovnou 3GHz CPU s BOXovanym chladicem? Tipuji ze by to o tolik draz nevyslo..

Navic u her zalezi z 80% na GPU/GRAM ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
No já v tom teda vyhodu vydim . Hlavně sem si koupil Black Edition a k tomu nebyl chladič takže jsem si koupil rovnou novej . A hned jde vydět výsledek . Přetaktoval jsem to z 2.6 na 3000 Mhz. A v Crysis jsem hned vyděl výsledek .

A teplota po hodině hraní Crysis jsem byl na 40 stupněch . Takže v poho

me to taky pomohlo, NFS: PS mi jde na medium a upe v pohode a pri 100% vytizení CPU mam teplotu 38°C :D

a potreboval bych nejaky program na taktovani GPU, protže mam PowerStrip, a ten takt se zvedne jen když ho zapnu a to ja nechci :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Sorry ja pospíchal tak sem se přemáčk :D

A chladíč mě stál 5xx Kč . Ale procesák mužu dát v poho i na 3.2 .Takže bych to levnější neměl .

A těd jsem zkoušrl Pro Streat a uplně v poho vše na plný 2x anti a rozlišení 1680 x 1050 . A teploty na jádrech mam : na 1 Stupňů : 25 a na 2 : 21 Stupňů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

u crysisu pochybuji ze poznate rozdil po nataktovani procesoru o 400 mhz ... jedine po nataktovani grafiky ... u her je dulezitejsi grafika a ram ... to je dalsi duvod proc netaktovat (vetsina uzivatelu pouziva pc na filmy , hudbu word a podobne nenarocne veci a hry : u her takt procesoru nepomuze - jedine nove zelezo , pro sledovani filmu nepotrebujes extra vykon) ... nikdo mne nepresvedci o tom ze taktovani se vyplati

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
no jo kazdy ma na to svuj nazor ... ja nevidim v taktovani zadnou vyhodu , kvuli ktere bych mel obetovat svuj cas ...

tohle me fakt dojima...ze to kua je, tak casove narocny.

presne tak, tech par % vykonu se nevyplati, kdyz to srovnam s investici do noveho chladice (box nestaci) a pokud se to neuchladi a necha se to prehrivat, tak se celkem bleskove snizuje zivotnost...

..radeji 3-5 let stejna konfigurace (pripadne nejaka ta nova mechanika - proste neco co se da pak opet pouzit) a pak rovnou nove sestava..

Ja tady nechci nikoho presvedcovat nebo poucovat, ale dle myho nazoru jste vedle, ono tech "par procent" je totiz narust vykonu o tretinu a jeste jak uz tu psalo par lidi, je to hodne znat, jak ve hrach, tak treba v prevadeni videa apod. Nazor ze boxovanej chladic nestaci neni na miste...teploty kolem 50C jsou ok.

Tjn. ale jsme opet u OC...zvysis tim trvandlivejsi pouzitelnost komponentu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
tohle me fakt dojima...ze to kua je, tak casove narocny.

jednou jsem to delal ... a to jsem taktoval procesor i grafiku ... je to nekolik let zpatky ... nekolik dni jsem si s tim hral nez jsem vyladil pomer mezi vykonem a teplotou ... tak vykon moc poznat nebyl ... obcas ... a pak to s tim kompikem skoncilo tak ze prvni mi odesla grafika (prepalena) a nedavno mi shorel procesor ... takze tak

edit : co se tyce toho casu ... pred temi 4 lety jsem jeste ten cas mel ... ted uz moc ne ... sorry mam svoje povinnosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

hele posral se vám nekdy Windows Vista pri taktovani? Me to pri startu vyhodilo nejakou chybu, že se neco smazalo v C:/WINDOWS/System32/config nevíte čím to muze byt ? a musel sem preinstalovat Win. Muze to byt chlazením ? Koupil sem si AC 64 PRO a ješte sem ho nedal do PC tak nevim....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Ja mam Vista 64 bit ultimate a při taktováni se mi nic nestalo

a pres co taktujes, pres BIOS ? Ja jenom zvysuju takt FSB a jde to ale ted sem mel skoro mrtvici. Zapnu PC a ptá se me to jestli hci naformátovat DISK E kde mám všechny filmy, hudbu etc. Nevíte co tomu je ? mam ted 32-bit ale jak me to jeste jednou nasere musim dat 64b. huh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Cau lidi, hele potreboval bych pomoct s vyberem graficke karty, ta moje už nestiha a chtel sem se zeptat jestli tahle bude stačit http://graficke-karty.alza.sk/graficka-karta-sapphire-ati-radeon-hd-2600xt-d83087.htm

Teda chtel bych si zahrat novší hry... Jeden maník psal ze CoD 4 hraje stouhle grafikou a procak ma 1100mHz... tak myslim, ze NFS: PS a flatout Ultimate Carnage rozbehnu. dík :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Cau lidi, hele potreboval bych pomoct s vyberem graficke karty, ta moje už nestiha a chtel sem se zeptat jestli tahle bude stačit http://graficke-karty.alza.sk/graficka-karta-sapphire-ati-radeon-hd-2600xt-d83087.htm

Teda chtel bych si zahrat novší hry... Jeden maník psal ze CoD 4 hraje stouhle grafikou a procak ma 1100mHz... tak myslim, ze NFS: PS a flatout Ultimate Carnage rozbehnu. dík :)

Záleží kolik do grafiky chceš vrazit .

Tady ta je taky celkem dobrá za tu cenu

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=54315

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Záleží kolik do grafiky chceš vrazit .

Tady ta je taky celkem dobrá za tu cenu

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=54315

tak neco kolem 2400 SKK ale už sem vybral tu HD 2600XT 256MB btw. ja potrbuji AGP a ne PCI_E :D

Hele mam ješte takovej dotaz když taktuju zvysovanim FSB tak netrpí HaDD ?

EDIT: mohl by mi nekdo pomoct jak spravne zvysit voltaz aby mi naskočil HDD (E) ? dík

Ted mam 2016mhz a když jen o neco zvisim tak ne nabehne DISK E :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Zdravim,mam dotaz.Bylo mi receno,ze jde aby po usb kabelu pripojenemu k modemu sel do PC net.Jenze kdyz to zapojim,pise to ze to chce tento hardware nainstalovat a ze mam vlozit instalacni cd.Jenze ja to od provozovatele nedostal.Prosim,nevite co s tim?Mam modem motorola sb5100e.Dekuji predem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

hej nemohl by jsi mi poradit nejde mi nataktovat procík chtěl bych prostě tutorial od začátku do konce co skotrolovat (teplota atd.) ptže když tu byl kámoš a chtěl to taktnou tak v biosu tam nebyla žádná kolonka jako je u něj na takt CPU prostě jakoby to tam nebylo pls dik moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Hele ja mam pretaktovanej procesor o 350Mhz PC, dělal mi to ten chlap od kterého mám sestavu (ani se nezeptal. proste to rovnou udělal) dal mi k PC budik ktery ukazuje mimojiné i teploty (PWM, SYS, CPU) a teplota CPU je pri startu již na zmiňovaných 50C, pri hrani je bezne 70C. Bratrancovo kamarad mel pry okolo 87C, ale notebook to nevydrzel ani 2 hodiny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
hej nemohl by jsi mi poradit nejde mi nataktovat procík chtěl bych prostě tutorial od začátku do konce co skotrolovat (teplota atd.) ptže když tu byl kámoš a chtěl to taktnou tak v biosu tam nebyla žádná kolonka jako je u něj na takt CPU prostě jakoby to tam nebylo pls dik moc
Záleží hlavne na tom jakou máš desku, tvoje deska nemusi podporovat OC anebo podporuje a nema AGP/PCI lock. Skus najit Jumperfree Configuration, nebo neco podobne. A kdyby si to tam mel a nemas AGP lock, tak to moc nenataktujes, protože jde nahoru i AGP a PCI frekvence a muze se ti taky posrat grafarna nebo zvukovka v PCI... Ja musel kvuli tomu koupit novou mobo...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Moderators

Mam problem se svoji mp3 , kdyz ji zapojim do USB , hlasi se mi jako zarizeni i.beat jump ale nemuzu se do ni dostat , v tento pocitac neni , ve spravci zarizeni ji taky vidim . Zkousel sem ji doma na trech PC a stejny problem , dokonce sem ji zkousel i odebat ze spravce a pak znovu pripojit , ale nic . Zajimavy je ze v praci na PC me jde a hlasi se jako vymenitelny disk . Fakt nevim cim to muze byt .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu