Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Koupit NDS?


Zweimal

Recommended Posts

zlatokop zjevně neví o čem mluví, protože zapoměl říct že graficky sice lepší, ale nextgen to není, za druhé většina her na psp je i na ps2 a to znamená nezajímavost...protože nds má only ovládání a hry které jinde nenajdete nebo jen bez dotykového ovládání

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

Taky zde prihodim sve polinko do ohne.

Podle meho nazoru debata ohledne rozdilu mezi PSP a NDS neni primarne o tech konzolich, ale o hrach, ktere na tech konzolich jsou. Podobne jako na XBOX/PS3/Wii.

Uz davno davno tomu se prokazalo, ze hardware jakehokoliv herniho zarizeni je tak dobry, jak dobre ho dokazou hry pozivat. A v konecnem dusledku je platforma tak dobra, jak dobre jsou pro ni hry.

Uz to tu nekdo uvedl: Ptas-li se, co je pro tebe lepsi - PSP nebo NDS, odpovez si, ktere hry z jejich dlouheho seznamu si chces zahrat. Podivej se na recenze, podivej se na video-recenze (www.gametrailers.com) a pak se rozhodni. A poznas-li, ze je nekolik her, ktere si chces zahrat na obou platformach, pak ti nezbyva proste nic jineho nez si je obe taky koupit.

Ja to tak udelal. Nejdriv jsem si poridil NDS. Protoze se mi zalibily hry, ktere jsem na tom videl: New Super Mario, Legend of Zelda, Castlevania, Phoenix Wright.... atd. atd. je toho spousta. A po nekolika mesicich jsem videl, ze by se mi libilo si zahrat nekolik her na PSP (God of War, Locoroco, Patapon, ...), a tak jsem si koupil i PSP. A asi to podobne dopadne az se rozhodnu koupit si nejakou "velkou" konzoli. Zkoncim s tim, ze mi doma bude lezet Wii i PS3 i X360 ;)

A mozna ani tak u techto hracek neni dulezite, ktera je "multimedialnejsi". Jak PSP tak NDS umeji prehravat filmy a MP3 (moonshell na NDS je ta aplikace). Ano jiste PSP ma vetsi display a je rychlejsi, takze ty filmy tam vypadaji mnohem lepe. Ale ruku na srdce - skutecne jste si nekde na cestach poradne uzivali sledovani filmu na PSP? Zkousel jsem to jak s PSP, tak s NDS. A ani u jednoho to nebyl kdovi jaky zazitek. Takze v dusledku ten mensi displej (a o neco horsi framerate) NDS nehral takovou roli. Proste hry rozhoduji.

A cenove NDS a PSP vychazeji priblizne stejne.

Paklize by clovek nepiratil, tak PSP vychazi o neco draz (tusim, ze u nas tak o tisicovku). Hry stoji priblizne stejne.

Paklize by clovek chtel i warezit (nebo v lepsim pripade spoustet jen homebrew), pak se cena vice vyrovnava. Pro NDS je treba koupit slot1 kartu a pametovou microSD kartu. Naopak pro PSP je treba koupit vetsi MSProDuo pametovou kartu (2GB, 4GB nebo 8GB...). Cenovy rozdil se tedy snizuje, protoze Slot1 karta neco stoji (cca tisicovku), naopak na PSP je o neco drazsi pametova karta.

Bohuzel pro NDS je mit nejakou slot1 kartu temer nutnosti, paklize si clovek chce prehravat nejake filmy a mp3. Takze i kdyby clovek hral jen z originalek, presto je u NDS dobre investovat do slot1 karty (treba proto, aby mohl spustit ScummVM DS - a hrat stare Lucasart adventury dotykovym displejem).

Na druhou stranu se i u PSP s custom-firmwarem a s vetsi pametovou kartou oteviraji nove moznosti i cloveku, ktery nechce piratit - treba tim, ze muze spoustet ruzne emulatory.

Takze zaver? Nasetri si casem na oba handheldy a nemusis nic resit! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu