Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

HDMI kabel


JohnnyLi

Recommended Posts

hlavně pozor na podporu rozlišení 1080i - 1080p (pokud máš)

mám full hd lcd, a přes origo hdmi typ kabelu od sony mi ps3 jelo "jen" na 1080i

dnes mi dorazil z alza.cz tento hdmi kabel http://www.alza.cz/kabel-ps3-hdmi-d72651.htm

a ps3 už jede na 1080p.Hlavně mi prodavač v Sony tvrdil že kabel na maximální rozlišení tv vliv nemá, tož tak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 year later...

Propojil jsem PS3 250GB slim s touhle TV kabelem HDMI. Když jsem nastavoval rozlišení menu PS3 tak mi to nabídlo max. rozlišení a 1920*1080p, ale blikalo to. Tak jsem musel dat nižší rozlišení. Když spouštím hru Dirt 2, tak mi TV v levém horním rohu ukáže že je rozlišení 720*576 ( toto rozlišení bylo i přes SCART). Včera jsem si stáhnul demo Killzone 2. Při spouštění mi TV ukázala, že je rozlišení 1920*1080, ale menu hry blikalo v samotné hře už byl obraz špička a neblikal.

Prosím o radu:

1/ Co udělat s blikáním v menu PS když zvolím rozlišení 1920*1080p.

2/ Jak dostat do hry Dirt 2 rozlišení 1920*1080p.

3/ Bliká menu v Killzone 2 normálně? Ono se jakoby nachvilku rozostří a pak je zase vše v pořádku - možná je to součást menu??

Děkuji za odpovědi. Mám PS3 asi týden, takže se v něm ještě moc nevyznám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HDMI kabel za stovku...?! Ty vole, nestacim se divit na cem sou lidi schopni usetrit....

Mas v Display settings v PS3 v zalozce HDMI zatrhnuty vsechny moznosti..?

Kazdopadne bych doporucoval zakoupit lepsi HDMi kabel, protoze za stovku sem ho jeste nikdy nevidel, to je opravdu hodne malo. Na tomhle se vazne nevyplati setrit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HDMI kabel za stovku...?! Ty vole, nestacim se divit na cem sou lidi schopni usetrit....

Mas v Display settings v PS3 v zalozce HDMI zatrhnuty vsechny moznosti..?

Kazdopadne bych doporucoval zakoupit lepsi HDMi kabel, protoze za stovku sem ho jeste opravdu nikdy nevidel, to je opravdu hodne malo. Na tomhle se opravdu nevyplati setrit.

Příteli, kabel za stovku mi udělal lepší službui nez kabel za 300 :-) Ano, s dražším kabelem (stíněným, robustním, zlaceným) jsem ve finále měl mnohem horší výsledky než s kabelem obyčejným. Dokonce jsem kvůli tomuto problému dal do opravy TV, protože jsem si myslel ,že je rozbitá.

Technik mi řekl, že nělkdy může být lepší kabel opravdu na škodu, zvlášť v případech, kdy je TV vybavena dodatečnou funkcionalitou HDMI portu (třeba Simplink, VIERA link, apod.), a zároveň jsou použity přístroje různých značek, takže se mohou navzájem těmi dodatečnými signály ruší, protože lepší kabel přenáší lépe i tyto "rušivé povely". Výsledkem je např. blikání obrazu.

Nechtěl jsem tomu věřit a považoval to nejprve za velkou za hovadinu, ale po testech s generátorem signálu a různými kabely jsem musel dát technikovi za pravdu.

Takže někdy nemusíš šetřit a jsi stejně v pytli. Bohužel, digitální technika prostor pro "hloupou náhodu" asi nezmenšila ... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na tohle opravdu nevim co napsat, to musi byt nahoda 1:1000, v naprosty vetsine pripadu (99,9,99) je na vine spatnej a levnej HDMI kabel. Dyt kvalitni HDMI kabel by prave mel byt stinenej a tyhle rusivy a dalsi signaly by mel stinit. Proste by mel tomuhle vsemu zabranit.

To co popisujes (vubec nic proti tobe prave), si strasne odporuje, to musi byt nejaka setsakramentska vyjimka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na tohle opravdu nevim co napsat, to musi byt nahoda 1:1000, v naprosty vetsine pripadu (99,9,99) je na vine spatnej a levnej HDMI kabel. Dyt kvalitni HDMI kabel by prave mel byt stinenej a tyhle rusivy a dalsi signaly by mel stinit. Proste by mel tomuhle vsemu zabranit.

To co popisujes (vubec nic proti tobe prave), si strasne odporuje, to musi byt nejaka setsakramentska vyjimka.

Mně se to zdálo taky jako blbost, ale když jsem to viděl, musel jsem dát tomu technikovi za pravdu. Když jsem kabel přepnul na jinou zdířku HDMI, která nepodporovala tu datovou komunikaci mezi přístroji stejné značky, tak to šlo bezvadně ... :-)

Napadá mě, že to by to mohlo být mojí PS3, která do HDMI portu vysílá kromě obrazu nějaké další datové ionformace, které tu mojí TV matou ... ale vzpomínám sio, že ten technik mi říkal, že se běžně stává, že přístroje různých značek, které jsou připraveny na přenos datových signálů (všechny ty Simplinky VERA linky, apod) se mezi sebou ruší poměrně běžně, takže kabelem to asi nebude ...

Tady asi není na vině nedostatečné stínění kabelu ...

M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Primátore, trosku si zagoogluj mezi renomovanymi zahrnaicnimi test weby (odkazu te treba na cnet.com), kde provedli recenze a testy tohoto mytu (levny HDMI = sunt, zatimco za 2000Kc = nejlepsi na svete) a zjistis, ze kabel za stovku byva stejny, ne-li lepsi, nez predrazene kabely za 500Kc ci jeste vic. V USA klidne sezenes 3-pack noname HDMI kabelu za 6-7$ a je to kvalitativne naprosto stejne, jako HDMI pod nejakou 'znackou' jako Hama, ktera si to necha za jeste mene, nez jsou ty 2$ na jeden kus vyrobit v Cine, nalepi svoje logo, zalepi do plastu a prodava za 600Kc.

Samozrejme jsi mohl narazit na spatky kus, ale to lze u kazdeho druhu zbozi v kazde cenove kategorii. Tim, ze to je nekdy OK (hra) a nekdy ne (menu), bych rekl, ze si to chce pohrat s nastavenim at uz v TV nebo PS3.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozrejme ze sem si cet spoustu testu na HDMI a kabely a IMHO tam pokazde vyslo ze levny kabel je nedostacujici a znackovy a lepsi kabely odvedou daleko lepsi praci. Zvlast kdyz se pouziva nekde, kde je kolem spousta audio aparatury a dalsi techniky tak je kolem spousta rusivych signalu a levny kabel si s tim proste neporadi a ve vysledku je na obrazovce spousta chyb.

A taky nejde o to kde je vyrobenej a imho se vsechny nevyrabej stejne. Ty kabely maj spoustu vlastnosti a specifikaci co vsechno zvladnou a takova HAMA bude urcite lepsi nez nejakej neznackovej kabel za 100,-. Ja sem se zatim s nicim takovym nesetkal ani to neslysel, tak to zatim budu brat pouze jako informaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 9 months later...

Kdyz uz se tu resi HDMI kabel. Chci se zeptat zda Vam funguje automatocke zapinani TV pri zapnuti PS3? Vlastnim LCD LG 37LF66 a porad ji nemuzu dokopat k tomu, aby se automaticky zapinala (nebo aspon automaticky nastavila HDMI vstup) pri spusteni Playstationu 3. Nemate s tim nekdo nejake zkusenosti? Funguje Vam to..?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 weeks later...
Kdyz uz se tu resi HDMI kabel. Chci se zeptat zda Vam funguje automatocke zapinani TV pri zapnuti PS3? Vlastnim LCD LG 37LF66 a porad ji nemuzu dokopat k tomu, aby se automaticky zapinala (nebo aspon automaticky nastavila HDMI vstup) pri spusteni Playstationu 3. Nemate s tim nekdo nejake zkusenosti? Funguje Vam to..?

Nemá to náhodou fungovat jen s Sony TV s Bravia Sync a to ještě jen u PS3 slim?

Jinak nemáte někdo ponětí, jak je to s HDMI 1.4? Někde se píše že PS3 má jen 1.3 a jinde že má 1.4.... doma mám kabel 1.3... Dostal jsem přes e-mail nabídku od DATARTU ohdledně PS3 s GT 5 a HDMI 1.4... je to vylepšená verze s 1.4? Nebo i ostatní mají 1.4?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sejvi: Mám Panasonic Vieru, nvm přesně co za typ, ale při zapnutí PS3 se přepne na správný kanál, a při přepnutí na určitý kanál se konzole taky zapne :)

Xbox mi tohle ale neudělá

PS3 má pokud vím jen a jen 1.3, s 1.4 někdy mají lidé problémy (někde tu bylo nedávno o tom vlákno)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu