Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Jak nakupovat na eBay - všechny informace a rady


ramalamadingdong

Recommended Posts

taky bych ráda věděla, jak si vybereš přepravce (ještě nejsem ani zaregistrovana) jde o to, že jsem tady četla, jak se musí něco platit fedexu atd.. prostě nevím jak si to vybrat. Koukala jsem se a u těch mých bot se píše, že žádné další daně, clo ani poplatky neplatím, tudíž po mně nebude chtít nic ani přepravce? že by třeba dejme tomu ta přepravní firma přijela dala mi balík a nic nechtěla?

Zadna dobirka pri nakupu ze zahranici logicky nefunguje :D

Vzdy platis predem a vzdy ti to ve finale doruci Ceska Posta.

Clo neplatis prakticky nikdy, resi se jen dane a to zpravidla pri nakupu neceho vetsiho z US. Male a levne baliky neresi. Treba notebook z US je jistota, ze na celnici zadrzi a DPH budes platit. Bud se musis zastavit primo na celnim urade a dodas podklady k baliku nebo ti DPH vymeri sami a balik si vyzvednes na poste, kde zaplatis dan.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 156
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

mimo EU, by mělo být na 22 EUR(nad 150 i CLO) + cca 20% + 180,-kč zastoupení českou poštou pokud si to nevyřídíš na poště 120. Cenu berou i vč. pošty což je na ♥♥♥♥♥. takže někdy zbytečně stopnou i co nemusí, záleží asi na koho to kápne a co je obsah.

a stím dopravcem toho asi volí prodejce nebo mu můžeš napsat zda jde něco jiného. Jinak Fedex kdyby se něco danilo tak to vše vyřídí, jen ti pošle papíry na vyplnění plné moci.

Párkrát mě čapli ale většinou jsem prošel, z obyč. adres mimo EU stačí GIFT a čus, eshopy to je jiná, to většinou típaj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...

Zdravím,

měl bych na zkušenějších nějaké otázky :) jelikož je v ČR mnoho věci, které nemohu sehnat, rozhodl jsem se šáhnout po Ebay. Určitě každého už napadlo, jak "obejít" celní úřad. Jak to na tom Ebay funguje koupíte si věc-zaplatíte přes Paypal a prodejce odesílá balík s fakturou, která obsahuje cenu ZBO pro ten celní úřad?

Jestli to funguje takhle mohu tomu prodejci prostě napsat aby tu cenu ve faktuře napsal výrazně menší? Je tu nějaké riziko, že by měl problémy? A jak to ti celníhci kontrolujou, vybalejí to a zjišťujou cenu? Chci s koupit nějaké starší sběratelské karty/hry, které rozhodně přesáhnout 22EU(některé i 150EU) a platit skoro stejnou cenu navíc za DPH a clo se mi zdá přehnané.

Pokud máte nějakí tipy, triky nebo nějakou levnou firmu byl bych rád za každou radu. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U her, BD filmů a pod. problém nebude, problém budei větších zásilek. Pokud bude cena výrobku jednoznačně vyšší, musíš dodat doklad o zaplacení, případně bude CLO/DPH určeno dle tabulek. Za další je riziko ztráty balíku někde cestou, jelikož v takovém případě ani nemůžeš počítat s pojištěním na skutečnou cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 6 years later...
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu