Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Jak nakupovat na eBay - všechny informace a rady


ramalamadingdong

Recommended Posts

  • Odpovědi 156
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

jde si založit kartu (aby šla na paypal) za kterou se nebude měsíčně platit ? je to blbost , ale zkusit to můžu :D . diky
jo jde taky takovou mam :) VISA Electron :)
Ted jsem cetl ze cena pod 22 euro sse neplati CLO ale ty jsi mel asi kliku :wohow:
tolhe je blbost, ja kupuju vecinou pres 30 liber a nikdy sem nic neplatil ;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jde si založit kartu (aby šla na paypal) za kterou se nebude měsíčně platit ? je to blbost , ale zkusit to můžu :D . diky

Ja mam Student+ od Ceske Sporitelny a mam Visa Electron - stacilo si jen u operatora servis24 pozadat o navyseni limitu pro internetove platby pres platebni kartu a do druheho dne to bylo hotove. Potreboval jsem jen klientske cislo a bezpecnostni heslo a kreditni kartu (+ vedet udaje o sobe xD).

Pochopitelne nic navrch neplatim (celkove za vyuzivani uctu neplatim prakticky nic, naopak, diky urokum mi jde kazdy mesic cash do plusu..).

EDIT:

Jeste bych rad k tomuto navodu doplnil - ten 4 mistny PayPal kod je "Zprava pro prijemce", nebo konstantni symbol, ted presne nevim. Kazdopadne jde o to, ze neni treba, jako trapak volat na infolinku (nic proti bulku), staci se jednoduse podivat na vyuctovani (bud na papirove, co vam mozna chodi kazdy mesic - nemusite ho vsak mit zavedene - nebo na e-bankingu - u mne servis24... ) - na vyuctovani se to objevi po 2-3 dnech..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

^^

Ale vyuctovani jaké? Mě žádné nechodí :D

1) Bud v papirove forme - obalka s vyuctovanim - to ti chodit nemusi, protoze to stoji dodatecny cash.

2) anebo primo v internetovem bankovnictvi - e-bankingu - u CS je to sluzba servis24, kterou mit musis, protoze e-banking je nutny k funkcnim platbam pres internet. Pres e-banking muzes provadet platby a nastaveni tveho uctu a mas tam take vyuctovani, rozpis co jsi komu poslal a kdo co poslal tobe - tak tam to je ;)

.. nerikej mi, ze nemas ani jedno (1 asi mit nebudes, ale 2 musis mit :) ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, protoze kupujes z anglie :cheesygrin: tam se clo neplati .. alespon podle tebou udavane meny

Presne tak

btw: něktří obchodnici na ebay nemuseji chiti kreditku (na zkousku sem si koupil UMD a vertifikaci nechtel) ale rekl bych ze tohle je jen s 20% obchodniku na ebay jini ji proste chtej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

Lidi, jelikoz jsem zacal take nakupovat z eBaye ve vetsim rozmeru, zacal jsem se pochopitelne take zajimat o clo.. Takze jak se to tedy presne ma..

Pokud nakupujete z EU, clo se neplati, jak uz bylo vyse receno, prakticky vsak neplatite ani clo z Hong Kongu (takovy pripad snad jeste neni znam). Takze nakup z Anglie, z Nemecka apod. je bezproblemu!

Avsak pozor na USA/Kanadu etc.. Tam se plati 19% dan + X% clo - X zjistite na adrese http://www.cs.mfcr.cz/CmsGrc/Clo-online/tariccz.htm , kde si muzete vypocitat, kolik budete platit clo.

Clo se vsak neplati v pripade - osobniho predmetu - tzn. vec s celni hodnotou <1500Kc. Tzv. Gift, vam muze byt take proclen (varka novych hadru, vam bez cla asi neprojde, ani kdyby na tom byl Gift z milosti..), pouze v pripade Giftu je mensi pravdepodobnost, ze se v tom celnici budou vice rypat a vypocitavat celni hodnotu (zalezi na jejich nalade :lol: ). Takze doporuceni c.1, pokud si nechavate cokoliv zasilat z US, vzdy si nechte na balik napsat "Contains Gift" apod.. Nicemu tim neuskodite, naopak!

A ted pecka, kterou malokdo z vas vi! Pokud posilate notebook/PC a mozna i jina el. gadgety (PDA...), tak clo neplatite a nemusi byt na baliku ani gift! Toto malokdo vi!

Notebook/PC totiz patri do kategorie 8471300000:

Zařízení pro automatizované zpracování dat a jejich jednotky; magnetické nebo optické snímače, zařízení pro přepis dat v kódované formě na paměťová média a zařízení pro zpracování těchto dat, jinde neuvedené ani nezahrnuté

- Přenosná zařízení pro automatizované zpracování dat, o hmotnosti nejvýše 10 kg, sestávající nejméně z centrální procesorové jednotky, klávesnice a displeje

a zde je Celkové clo: 0 Kč - v pripade zadrzeni baliku platite pouze 19% DPH (ano i to docela naser*, ale lepsi nez dalsich par desitek % za clo, ne? :) )

A na zaver jeden dukaz, ze se clo pro ntb/PC opravdu neplati ;)

cloat3.th.jpg

Pro nekoho vsechno mozna stare, pro vetsinu asi novinka :)

Zde je take pomerne zajimava adresa, kde naleznete i nektere zajimave komentare - hlavne posledni (proste ten uplne dole), kde pojednava prave o 0% clu z PC..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jenom ještě menší zkušenost.....pokud prodejce nabízí možnost EXPRESS USPS službu, tak ji využijte (zásilka musí být pořád v pohybu a nikdo ji nesmí zdržovat)......ještě nikdy jsem neplatil clo......pokud to šlo pomalejší PRIORITY, tak jsem platil clo......nejhorší jsou jak už jsem avizoval DHL, UPS, FeDeX...vyberou od vás 250-500 za zprostředkování celního odbavení a na 100% zaplatíte aspoň DPH......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jenom ještě menší zkušenost.....pokud prodejce nabízí možnost EXPRESS USPS službu, tak ji využijte (zásilka musí být pořád v pohybu a nikdo ji nesmí zdržovat)......ještě nikdy jsem neplatil clo......pokud to šlo pomalejší PRIORITY, tak jsem platil clo......nejhorší jsou jak už jsem avizoval DHL, UPS, FeDeX...vyberou od vás 250-500 za zprostředkování celního odbavení a na 100% zaplatíte aspoň DPH......

Pravda, hlavne Fedex je nejhorsi, ten si bere 400Kc rovnou za manipulaci...

.. EXPRESS USPS je ale zase nekolikanasobne drazsi.. a napr. u notebooku, ci u veci pod 1500Kc, se to proste nevyplati, protoze tam se clo nebude platit tak jako tak - jak uz jsem psal vyse ;) (pokud nekdo balik chce rychle, tak je to samozrejme volba pro nej, pokud ale nekomu jde o cenu, tak se to vyplati opravdu snad jen v pripade lehcich drazsich veci ;) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

když je na EBAY napsáno "Free shipping" - znamená to, že je pošta zadarmo? (asi dost blbost co? :D)

Kolik se platí pošta např. za MSPD kartu (a když jich nakoupim třeba 20 tak cena pošty je stejná)?

pokud je tam napsáno:

Shipping costs: Free

Standard Flat Rate Shipping Service
Service to [url="http://cgi.ebay.com/8GB-SONY-PRO-DUO-MS-MEMORY-CARD-STICK-FOR-PSP-NEW-1_W0QQitemZ180294592058QQcmdZViewItem?hash=item180294592058&_trkparms=72%3A1205%7C39%3A1%7C66%3A2%7C65%3A12%7C240%3A1318&_trksid=p3286.c0.m14#ShippingPayment"]United States[/url]


Ships to: Worldwide

Item location: default, default, Hong Kong

tak pošta je pouze zadarmo v tý zemi? nebo když se to posílá do zahraničí tak se pošta musí zaplatit co?

Asi pitomý otázky, ale odpovědi pomůžou, díky

THX

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když je na EBAY napsáno "Free shipping" - znamená to, že je pošta zadarmo? (asi dost blbost co? :D)

Kolik se platí pošta např. za MSPD kartu (a když jich nakoupim třeba 20 tak cena pošty je stejná)?

pokud je tam napsáno:

Shipping costs: Free

Standard Flat Rate Shipping Service
Service to [url="http://cgi.ebay.com/8GB-SONY-PRO-DUO-MS-MEMORY-CARD-STICK-FOR-PSP-NEW-1_W0QQitemZ180294592058QQcmdZViewItem?hash=item180294592058&_trkparms=72%3A1205%7C39%3A1%7C66%3A2%7C65%3A12%7C240%3A1318&_trksid=p3286.c0.m14#ShippingPayment"]United States[/url]


Ships to: Worldwide

Item location: default, default, Hong Kong

tak pošta je pouze zadarmo v tý zemi? nebo když se to posílá do zahraničí tak se pošta musí zaplatit co?

Asi pitomý otázky, ale odpovědi pomůžou, díky

THX

je pošta free, ale nejdrive se koukni dole jestli i do tveho statu a taky si precti jestli si neco neuctuje za pridani dalsiho kusu. Neco jako An additional item... :) A u te karty neni napsane Quantity takže je pouze jedna ;)

A taky nechapu kde si vzal Worldwide :D Ships to: United States

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je pošta free, ale nejdrive se koukni dole jestli i do tveho statu a taky si precti jestli si neco neuctuje za pridani dalsiho kusu. Neco jako An additional item... :) A u te karty neni napsane Quantity takže je pouze jedna ;)

A taky nechapu kde si vzal Worldwide :D Ships to: United States

jj já to přepsal na Worldwide...ani nevim proč :)

takže pokud neni ČR na seznamu FREE zemí (pošta) tak když si ji tam vyberu ze seznamu tak je tam napsáno:

Shipping and Handling: US $2.00

To: Czech Republic

Service: Standard Int'l Flat Rate Shipping

Insurance: US $2.00 Optional

kolik by teda stála pošta, pochybuju těch $2.00 :D

je vůbec možný, aby byla někdy pošta z US > CR free? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj já to přepsal na Worldwide...ani nevim proč :)

takže pokud neni ČR na seznamu FREE zemí (pošta) tak když si ji tam vyberu ze seznamu tak je tam napsáno:

Shipping and Handling: US $2.00

To: Czech Republic

Service: Standard Int'l Flat Rate Shipping

Insurance: US $2.00 Optional

kolik by teda stála pošta, pochybuju těch $2.00 :D

je vůbec možný, aby byla někdy pošta z US > CR free? :)

$2 je uplne bezna cena ;) a další $2 je pojišteni ale neni povinný :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

^

a) na drahe veci jedine pojistka

b) pokud jsou to male veci a bude se to posilat jako "small", tak je np, pokud velke a bude to radne zabalene, tak take neni problem ;) Uz mi doslo dost choulostivych veci

c) no.. Pokud jsou to male balicky, neni problem. Pokud je vetsi a tezsi, celkem 100% to pujde na clo, na gift nekoukaji a budes jim muset dokazat, kolik jsi zaplatil - asi jsi moji vl. zkusenost cetl.

d) ano.. cetl jsem uz take nejake famy o vykradani zasilek.. Ale ja vidim prakticky jedine misto, kde se to da vykrast - na Prazske celnici.. Ale tam kdyz nemusi, tak baliky neoteviraji - vzlast ne ty, co se otevrou a uz nejdou zavrit - jen zalepit, ale to je pak videt, ze uz byly otevrene..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pojistu sem zatim nikdy nedaval, pac na to vzdycky zapomenu no.... melo by to vazit asi tak 600-700 gramu coz snad neni moc.... tak doufam ze nespadnu do cla jako ty to by me nastvalo.... prave jak nedavno bylo v tv ze nakej postak hazel baliky nekam do nakyho tunelu ci co apod ..... vcesku se dejou s postou hrozny veci.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

ahoj ,chtěl bych se zeptat ,jestli je možnost na ebay nechat si posílat věci na 2 adresy ,to co koupim v evrope aby me chodilo do ČR a věci z USA na americkou adresu k příbuzným .

Paypal mam na účet vedený u nás .budu rád za nejaky návod jak to nejjednodušeji vyřešit.díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu