Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Jak nakupovat na eBay - všechny informace a rady


ramalamadingdong

Recommended Posts

  • Odpovědi 156
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

tak mam nejspis prvni spatnou zkusenost s nakupovanim s ebaye. koupil jsem ruzne veci v hodnote 15k a normalne vse prislo do cr jenze curaci ve varnsdorfu mi ten balik nejspis ukradli. na strankach ceske posty je napsano ze balik byl dorucen a stejne tak i na starnkach usps pritom me nic neprislo a uz je to asi 14dni. nesnasim ceskou republiku projde to pres celej svet a ztrati se to az u nas........ tak sem prisel o 15k .....supeeeeeeer, ale furt neztracim nadeji ze mi ten balik prijde :cry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Ma nekdo zkusenosti se zasilkovou sluzbou EMS ?

kde prý je dulezite moje tel.číslo z PAYPAL .Na toto číslo pak volá dopravce pro upřesnění dodání ? Je nejaky problem pokud zrovna nebudu na příjmu ? děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak mam nejspis prvni spatnou zkusenost s nakupovanim s ebaye. koupil jsem ruzne veci v hodnote 15k a normalne vse prislo do cr jenze curaci ve varnsdorfu mi ten balik nejspis ukradli. na strankach ceske posty je napsano ze balik byl dorucen a stejne tak i na starnkach usps pritom me nic neprislo a uz je to asi 14dni. nesnasim ceskou republiku projde to pres celej svet a ztrati se to az u nas........ tak sem prisel o 15k .....supeeeeeeer, ale furt neztracim nadeji ze mi ten balik prijde :cry:

Vidis.. ono si za to taky muzes sam.. Delat nakup za 15k a nepojistit si ho.. To si o to uplne sam rikas.. Ja jsem te o stranku (par stranek?) dozadu varoval, uz kdyz jsi psal, ze to mas objednane.. 15k je 15k a pokud to neni pojistene, muze si to kdokoliv na poste nechat a ty si na nich nic nevezmes.. Navic, vec za 15k se ma posilat doporucene (rekomando).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V souvislosti s ebay by jsem se chtěl taky zeptat.

Když bych něco nakupoval z Anglie, tak se mi na hranicích cena navýší? Mají stejné DPH? Řeší se to v EU?

Díky ;)

Pokud budes nakupovat z Anglie, ktera je v EU, tak nebudes platit navic nic. Pokud budes nakupovat ze zeme, ktera v EU neni, tak platis vzdy celni dluh, ten se sklada z DPH 19% a z cla pro urcenou vec (zase procenta), napr. notebooky maji clo 0.. dan tam ale platit musis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 weeks later...

nevím jak dlouho to funguje (asi jen pár dní), ale včera jsem si všimnul docela užitečný věcičky na eBay .. pokud vyhledáváte přes global.ebay.com (vyhledává ve všech ostatních eBay - .com, .de, .fr, atd) tak máte ceny uvedeny v korunách v kurzu z Paypal ... takže nemusíte zbytečně přepočítávat, v kurunách máte zobrazeno i pošotvné... vše funguje pokud si v pravém horním rohu nastavíte Českou Republiku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Mám takový problém.....u dvou prodejců se mi objevila informace, že už nejsou ne Ebay registrováni a že jim nemáme posílat prachy atd.....od jednoho jsem zboží obdržel, ale ten druhej co mi má poslat 16GB kartu tak jsem nedostal nic......máte zkušenosti s navrácením peněz??? Přece jenom 28 liber je docela dost, než abych jen tak mávl rukou....díky za odpovědi.........jaký je vůbec postup??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 weeks later...

Tak mi Ebay ukončilo první spor......vrátili mi komplet 28 Liber za FAKE kartu......ještě mi dluží za čtyři nedodaný flešky a jednu fake flešku (cca 5*8 Liber) :)

Když budete vést spor, tak je lepší říct, že nic nepřišlo, protože jinak Vám řeknou ať jim to pošlete zpět do HonkKongu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...

měl bych dotaz....podle jakýho kurzu je počítanej přepočet USD-CZK?

včera jsem totiž kopil hůl.....199,99+29,99 pošta.....ALE na kartě mám limit 5000 Kč

Když jsem si to počítal před tím než jsem to koupil vyšla mi částka 4900 a něco a dnesky chci platit a oni chtějí 5091, což by mi nevadilo ALE díky limitu 5000 mi to Paypal nevezme......teď de kurz dolů.........je možný že za 2 dny spadne o korunu.......budu platit méně? Nebo platí kurz, který byl dnem nákupiu????????

Díky za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle PayPal kurzu :D ... ale ten se zobrazí až při platbě...

Displaying Conversion Rates

PayPal will always provide information on transactions that include a currency conversion. The currency conversion rate will be displayed each time you:

* Send a payment in a non-local currency

* Accept and automatically convert a payment to your primary currency

* Withdraw funds in a non-local currency to your local bank account

* Transfer funds between currency balances

............. https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=p/sell/mc/mc_convert-outside

jinak platí vždy aktuální kurz...takže když koupíš věc teď, ale platit budeš třeba až za týden a kurz spadne třeba o 1kč tak ušetříš pár korun :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky....šlo mi o to, že když zaplatím o 2 dny později vejdu se do limitu 5000 Kč a nebudu muset volat do banky aby mi zvýšili limit... :D

tak to klidně počkám....

EDIT: tak není jak to říkáte....i včera i dneska po mě chtějí platit v pátečním kurzu....a pořád chtějí 5085 Kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozrejme, ze ta castka je fixni :-)

To tekk rikal, ze se dynamicky meni dle kurzu.

Ja jen napsal, dle ceho bere PayPal kurz pri placeni. Napr. neco koupim a ihned chci zaplatit a vedet kolik me to bude stat > kuk na xe.com/ucc, kalkulacka > +10Kc + 3,8% z celkove castky a vidis to :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu