Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Final Fantasy XIII a Versus XIII


tekken90

Recommended Posts

  • Odpovědi 199
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Jen tekken "zapomnel" dodat, ze zmeny v Xbox verzi se tykaji prevazne CG filmu, ktere tvori snad polovinu hry, takze to vicemene stejne nebude poznat. Nebo jestli poznate rozdil mezi 320kbps mp3 a 256kbps mp3... Nezastavam se teda Xboxu, ten v zivote nepujde do domu.

To možná všude píšou, ale neřek bych, že rozdíl 15GB vykompenzují jen snížením kvality videí :cheesygrin:

To ze 13 Versus bude nejblize 7 bylo trochu videt i na trailerech ^^

Neni to samozrejme mako valka o zachranu planety, ale ta temna mestska atmosfera pripominajici uvodni Midgar sekci z toho dycha ^^

Navic po dlouhe dobe, se mi desne libi desing postav, zbrani a schopnosti i nepratel (z toho co bylo videt) :D Na 13 se mi na prvni pohled libil jen zacatek(boj ve vlaku a nejake pobihani) a Lightning. Jak zacli pridavat chary tak to uz nebylo ono, ale stejne se tesim ^^

Tak tak... Versus vypadá mnohem líp - teda alespoň pro mě :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
Divisive RPG Final Fantasy XIII has received its most damning print review to date, being awarded a pathetic 40% by an overseas rag evidently free of the need to toady up to Square’s advertising department. The game is a “swindle” and a “joke” it is said, and many who have played the game will likely sympathise with the criticisms made.

The game received the following score:

System: 1/10 “Such a crude system barely warrants being called an RPG at all.”

Scenario: 2/10 “An epic tear jerker.”

Graphics: 9/10 “Full marks here.”

Sound: 7/10 “Mostly quality.”

Enthusiasm: 1/10 “As if you could play this for 100 hours! I could put up with 8.”

Total: 4/10 “To think it got this bad…”

Criticisms include:

The game is complete linearity until the open areas near the end. You can’t even backtrack.

Of all the RPGs I’ve played in recent years, this is the first which has been so linear that it’s little more than riding an amusement park ride.

I had heard the opinion that “It’s amazing once you get to Chapter 11,” but why should you spend 20 or 30 hours on a game to get to the only enjoyable part? Just how do they intend to make me play this? Do they think I’m some kind of masochist?

He goes on to deride the gameplay for having become a button mashing puzzle game with no real strategy or RPG elements and a plethora of annoying features, saying the game as a whole is little more than a “digital novel” of sorts.

For such a game to approach 2 million copies sold must be due solely to the strength of the Final Fantasy brand, he opines, calling it in closing the “biggest swindle in gaming history” and the “biggest joke of 2009.”

The review, in Chinese:

http://img1.sankakustatic.com/wp-content/gallery/safe-misc-ii/chinese-ff13-review.jpg

Final Fantasy has never been so divisive and polarising; even Square Enix’s CEO seems somewhat sheepish about the title… Hardly the reception the supposed crowning masterpiece of the series should be receiving?

..........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spis ma dobre hadry. ^^ Presne takove nosi v Tokyu v Shibuye. :cheesygrin: Takze prozmenu alespon jedna postava s opravdovym oblecenim.

Když už mluvíš o tom oblečení z Shibuyi...

http://www.sankakucomplex.com/2009/12/07/serah-farrons-wardrobe-uncovered/ :lol:

Jinak, ten článek o těch 40% je z tadyma: http://www.sankakucomplex.com/2010/01/09/final-fantasy-xiii-biggest-swindle-in-gaming-history/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V cz

final fantasy 13 – největší podvod v herní historii?

jrpg final fantasy 13 vyšlo v minulém roce v japonsku pro playstation 3 a nevedlo si špatně. Milionové prodeje a hlavně i vysoké známky ve famitsu. Jak už jsme byli v minulosti svědky, famitsu hrám od square enixu dost nadržuje, takže jsme byli zvědaví, jak si povede final fantasy 13 v dalších recenzích. Tu třeba uveřejnil nowgamer, který udělil známku 7.9 a rpgland.com udělil 7/10. Nic to ale není proti tomu, kolik hře dal hong kong magazíne. Ten hru vůbec nešetřil a udělil ji známku 4/10 s komentářem, že jde o největší podvod v herní historii. Výtažky z recenze vám nyní nabízíme.

Příběh 2.0 – „epická mezera mezi příběhy“

bojový systém 1.0 – „tak nezáživný systém si vůbec nezaslouží nést název rpg“

grafika 9.0 – „plná známka“

sound 7.0 – „ve většině případů kvalitní“

trvanlivost 1.0 – „hru můžete hrát i 100 hodin! Já to po 8 vzdal.“

výsledek 4.0 – „kdybych věděl, že to dopadne takhle…“

„hra je symbol kompletní lineárnosti, až na otevřené oblasti u konce hry. Navíc se nemůžete ani vracet.“

„ze všech rpg her, které jsem v posledních letech hrál, je ff 13 tím nejlineárnějším, což znamená, že je o něco zábavnější jak jízda na horské dráze.“

„slyšel jsem názor, že hra začne být zajímavá až od 11. Kapitoly, ale proč bych měl hru hrát 20 až 30 hodin, abych se dostal do záživnější části hry? Jak mě chtěj donutit to hrát? Copak si myslí, že jsem nějakej masochista?“

„bavíme se tu o hře, kde jde jen o zběsilé mačkání tlačítek, bez špetky strategie nebo rpg prvků, plné přemíry otravných a zbytečných prvků, které ze hry dělají jen něco víc, než digitální komiks.“

„dva miliony prodaných kopií takové hry je jen potvrzující fakt toho, jak je final fantasy silná značka.“

„největší podvod ve videoherní historii“

„největší vtip roku 2009.“

...............

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
Dle recenze na NOW GAMERu ( 7.9 / 10 ) to vypada, ze vic nez hrat se bude clovek prochazet v uzasnem prostredi a koukat na videa - nic pro me...

Hmm taky nic zrovna pro mě, já radši víc akce a méně videí, co se dá dělat ať už makaj na versus...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmm :lol:

"Blížící se Final Fantasy XIII se bude skládat z tun video obsahu špičkové vizuální kvality, ale na to jsme od vývojářů ze Square Enix celkem zvyklý. Za kvalitu se sice platí hodně, ale tentokrát je to dost přehnané. Ze 40GB dat hry je plných 32.68 GB věnovaných pouze CGI filmům a pouhých 6,8 GB pro hru samotnou. Tak to je opravdu solidní nepoměr. Hra by měla vyjít v Evopě v březnu." zdroj sony-playstation.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Horší jak X-2 to prostě nebude (To snad ani nejde xD) ,takže v klidu xD

PS.: Taky se více těším na Versus,ale i přesto je tohle MUST BUY =)

PS: Vubec mi nevadí že se budu divat na nějaký zajimavý 40hodinový filmeček....Potrpím jsi na storylinu

to že nebudu sekat 4hodiny v kuse mi ani tak nevadí.....:D Dle mě to bude dobrá hra a do serie zapadne velice pekne...a když ne,zlepším jsi chuť starým dobrým FF VI,VII,VIII...nebo tím Versusem :P (který kdoví jestli výje xD TBA sux)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FF XIII bude paradni hra. Lidi cekaj, ze serii FF tvori nadlidi, kteri delaji jen spravna rozhodnuti. FF XIII muze obsahovat nejake chyby, ale fatalni zklamani to bejt nemuze. To je naprosto vyloucene... Ja se tesim, koupil sem si kvuli tehle hre PS3, ktere jinak vyuzivat ani nebudu, takze ja se nebojim, ze by me hra mohla zklamat.. :)

linearita? A co milovana FF X? neni snad linearni? vic k tomuhle tematu ani neni treba dodavat..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda trošku mám rozpaky z těch recenzí, FF je pro mě srdcovka - pamatuju si jak mě máma přivezla FF VII na PC z USA někdy v 99 roce a trošku se bojim co stou XIII provedli každopádně si to zjistím sám :)

btw nemáte někdo staženou VII z ps store? je to jen port, nebo to nějak předělávali co se týče VGA atp?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky mám obavy ze hry, sice né kvůli recenzím,ae hlavně kvůli popisu boje....tenkrát sem to nemohl vydržet a tak sem si pořídil last remnant...a ten styl boje, jako že kliknu na ůtok a pak minurtu čekám, to prostě bylo upe strašný, nechci zažít a bojim se, že XIII bude podobný, podle videí to prostě nejde popsat,chce si to skusit a pak si udělat názor...nejvíc mi asi seděl klasický tahový systém (FF VII),ale na ten můžem v tomto díle zapomenout, takže třeba ten jak byl v CC:FF VIII, ten byl téměř dokonalej.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda trošku mám rozpaky z těch recenzí, FF je pro mě srdcovka - pamatuju si jak mě máma přivezla FF VII na PC z USA někdy v 99 roce a trošku se bojim co stou XIII provedli každopádně si to zjistím sám :)

btw nemáte někdo staženou VII z ps store? je to jen port, nebo to nějak předělávali co se týče VGA atp?

Mam z PS Storu FF VII i VIII ...jedná se pouze o klasický port....Ale Overscaling na HD funguje,potom ale hra vypadá strašně... (hlavně VII)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevím jak vy všichni tady, ale já jsem u FF VII přes tu kostičkovanou grafiku žádnou atmosféru necítil :D, kdy jsem nákou pocítil tak to bylo až ve FF VIII:) ale po přečtění té rcenze se začínám docela dost těšit už aby to tady bylo, bude to takové zpříjemněné čekání na FF XIII versus :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasne to je krok zpet oproti FF12 a jinak co jsem koukal na videa tak me boje prijdou dost dlouhe i kdyz bojujete proti normalni vojakum no ale uvidime..

BTW nevite nahodou nekdo jestli je ve FF13 nakej ultimatni boss??Neco jako byl v FF10 Penance nebo ve FF7 Weapon's??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O FF XIII si toho muzete hafo precist na mem webu: http://ff.bonusweb.cz/

je tam pres 50 novinek jen o FF XIII, kde je rozebrano dost detailu, prelozeny nektery rozhovory s tvurci, trailery apod.

co se tyce souboju, tak ta soubojova obrazovka me taky nejdriv rozcilovala (z videi), ale nakonec sem si vzpomnel, ze treba ve FF X byla taky a nevadila mi. tam navic ani moby nebyly videt na mape, tady ano. takze clovek nema pocit, ze jde po prazdnym svete, kde se odnikud magicky nori prisery :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Reakce na Xbox 360 verzi hry Final Fantasy XIII

Herní vydavatel Square Enix vypravil po amerických městech speciální Final Fantasy XIII kamion, kde si mohou hráči zahrát tolik očekávané JRPG na Xboxu 360 a PS3. Z reakcí hráčů k nám nyní přicházejí docela zajímavé informace, tedy co se technického stavu obou her týče. Většina hráčů si totiž stěžuje, že při porovnání Xbox 360 verze s tou na PS3, vypadá Xbox 360 verze dosti neostře, je rozmazaná a má daleko horší textury. Jde o docela překvapivé zjištění, protože se v minulosti nechal Square Enix slyšet, že obě verze vypadají až na několik detailů stejně. Jak to nyní vypadá, těch detailů je daleko více.

„Šel jsem kolem dnes a jsem hrozně zklamaný tím, jak vypadá Xbox 360 verze,“ řekl jeden návštěvník FF13 kamionu. Tuto informaci dále potvrzují i vybraní herní novináři – „Jak se dalo čekat, Xbox 360 verze je méně detailní, ale pořád běží moc pěkně,“ dodal herní novinář.

Už dříve bylo třeba oznámeno, že všechny filmečky v Xbox 360 verzi nebudou v HD, stejně tak bude notně komprimovaný zvuk. Do vydání hry zbývá zhruba měsíc, takže na konečný verdikt si musíme počkat. Rozhodně to není dobrá zpráva pro majitele Xboxu 360. Dokud tu ale nebudeme mít finální verzi, neházejme flintu do žita.

.........................

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu