Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

PSX hry na PSP


myschoo

Recommended Posts

Takže v tomto tutoriály Vám vysvetlím ako si prerobíte svoje PSX hry aby boli použiteľné v PSP.

UPDATE:

Jeden náš člen s pspzone.sk urobil malý GUI, ktorý Vám skontroluje potrebné veci atď. Už netreba robiť CMD súbor.

pop2qs5.png

Download

Pozn.: Už fungujú aj *.bin a *.img súbory.

Názov imagu hry nesmie mať medzery a nesmie byť príliš dlhý.

1. Najprv si stiahnite OE-B update odtiaľto.

2. Vytvorte si nejakú novú zložku, nejaký folder do ktorého budete môcť všetko nahádzať.

3. Prekopírujte popstation.exe, ktorý ste si práve stiahli do tejto zložky.

4. Teraz si stiahnite CYGWIN.DLL.

5. Pre ďalší postup budete potrebovať nejakú PSX hru z PS3 Store. Malo by to ísť z hocijakou. DaX odporúča HOT SHOTS GOLF, stiahnite ju TU.

6. Subory EBOOT.PBP a KEYS.BIN prekopírujte do Vašej zložky, ktorú ste si vytvorili.

7. EBOOT.PBP premenujte na BASE.PBP.

8. Teraz do Vašej zložky prekopčite zálohu PSX hry vo formáte .iso. V názve nesmie byť medzera ([s:cec66faa96]NAZOV HRY.ISO[/s:cec66faa96], NAZOV_HRY.ISO).

9. Ok teraz vytvorte nový textový dokument. Dovnútra napíšte "popstation nazov_hry.iso". Súbor text.txt premenujte na popstation.cmd trebárs.

10. Vaša zložka by mala vypadať asi takto:

pophd3.png

11. Ok už len dvojklik na popstation.cmd a vuala, máte nový EBOOT.PBP.

12. Tento eboot prekopčíte do PSP/GAME/NAZOV_ZLOZKY spolu s KEYS.BIN.

13. Spustite v PSP s FW 3.02 OE-B.

14. Ak ste všteko spravili ok, hra sa Vám normálne spustí.

Pozn.: Je lepšie používať NTSC zálohy ako PAL. Menej grafických glitchov.

Taktiež sa nezlaknite ikonky a pozadia s hry Hot Shot Golf, to je Ok.

Ak chcete mať vlastné, tak do tej zložky pridajte PIC1.PNG (pozadie) a ICON0.PNG (ikona).

- myschoo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 277
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Vím, že je to trapný dotaz a shadow.wizard už ve svém topicu o tomto psal, ale stále nerozumím jak poznám, kterou PS1 hru mám zkusit překonvertovat do PSP, abych věděl, že bude správně fungovat? Já vím, já vím jsem strašná lama, ale docela by mne to zajímalo. Děkuji předem za jakoukoli odpověď (nejlépe s vysvětlením mého dotazu :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jedna důležitá věc.

Korektně fungujou asi jen NTSC verze her. Zkoušel sem teď svoje originální PAL Gran Turismo a emulace je strašně zrychlená. Někdy se taky objevujou chybný textury.

edit: Ikona a název hry mi zůstal z Tekkena 2. :lol:

Jj, taky mám Abe's Oddysee v PALu a rozsypává se občas obraz. Jinak pokud budeš chtít vlastní ikonu a pozadí, stačí si udělat svoje a hodit je do složky, kde máš popsation.exe (prostě tam, kde konvertuješ)

ICON0.PNG - malá ikonka (rozměry 144x80, 24-bit)

PIC1PNG - pozadí, co se objeví po chvilce, kdy zůstaneš na hře (rozměry 480x272, 24-bit)

PIC0.PNG - dodatečný informace - nepoviný, ale je lepší ho tam dát jako průhledný (rozměry 310x180, 8-bit)

Zdroj: www.maxconsole.net

EDIT:

Tak už hraju Gram Turismo!!! Bombaaa! Sry, ale mám teď druhej štědrej den :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hej vortex kde jsi vzal toho tekkena?? schánim ho..

Z pspiso.

Jj, taky mám Abe's Oddysee v PALu a rozsypává se občas obraz. Jinak pokud budeš chtít vlastní ikonu a pozadí, stačí si udělat svoje a hodit je do složky, kde máš popsation.exe (prostě tam, kde konvertuješ)

ICON0.PNG - malá ikonka (rozměry 144x80, 24-bit)

PIC1PNG - pozadí, co se objeví po chvilce, kdy zůstaneš na hře (rozměry 480x272, 24-bit)

PIC0.PNG - dodatečný informace - nepoviný, ale je lepší ho tam dát jako průhledný (rozměry 310x180, 8-bit)

Zdroj: www.maxconsole.net

THX, to s těma ikonama určitě zkusim, až seženu nějaký NTSC hry. Kde je všichni stahujete?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hej vortex kde jsi vzal toho tekkena?? schánim ho..

Z pspiso.

Jj, taky mám Abe's Oddysee v PALu a rozsypává se občas obraz. Jinak pokud budeš chtít vlastní ikonu a pozadí, stačí si udělat svoje a hodit je do složky, kde máš popsation.exe (prostě tam, kde konvertuješ)

ICON0.PNG - malá ikonka (rozměry 144x80, 24-bit)

PIC1PNG - pozadí, co se objeví po chvilce, kdy zůstaneš na hře (rozměry 480x272, 24-bit)

PIC0.PNG - dodatečný informace - nepoviný, ale je lepší ho tam dát jako průhledný (rozměry 310x180, 8-bit)

Zdroj: www.maxconsole.net

THX, to s těma ikonama určitě zkusim, až seženu nějaký NTSC hry. Kde je všichni stahujete?

Tady toho je hafec :-) http://www.mininova.org/sub/12

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no super prerobil som si Resident evil 2(PAL), 3(NTSC) crash bash(NTSC) a vsetko ide perfektne

Vortex: ja som prerabal z crash-om a tiez v pohode

myschoo:super navod thx

Edit: celkom dobre stranky na hry

http://yoshitora.6x.to/
http://nemix.ru/category/igrips/  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu