Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Pokec na téma: NOTEBOOKy


white

Recommended Posts

http://www.alza.cz/hp-pavilion-dv6-2140ec-d149868.htm

má to Windows 7 Home Premium a 4GB RAM - je to ok? není to zbytečné, že tu byly dohady o tom, že 32bit používá 3,5GB RAM ---> prostě jestli to jde dohromady, snad chápete (nepíšou tam jestli je to 32 nebo 64bit nebo jak to je) ^^

Jo, je to ok..

Pokud tam bude 64bit, tak si OS sezere vice RAM hned pri startu (32bit knihovny + 64bit knihovny), takze bych tam hodil 32bit OS, ale jedine s timto (link), pac jinak budes mit k dispozici 3,5GB (kvuli 32bit omezeni) minus 1GB, kvuli adresaci pameti grafiky. Takze bez toho by jsi mel pouze 2,5GB a to uz je fakt malo a nevyplatilo by se to.

Takze bud 64bit, anebo 32bit s SuperSpeed RamDisk Plus (se superspeedem vyjde lepe 32bit, bez nej vyjde lepe 64bit ;) ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 884
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

nikdy jsem s tím problémy neměl, to bych si zachvíli nemohl koupit nic, každej si píše svoje a ani nenapíše proč

+ refresh původní otázky

nejde o problémy ale o " horší " technologii turionů...

ve hrách se rozdíl od intelu a amd nepozná ale když konvertuješ videa, či upravuješ fotky atd..tak tam amd lehce ztrácí a je pomalejší..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přeinstaloval jsem visty, nespustím žádnou hru, nepřipojím se přes wifi...

v Správce zařízení u "standartní grafický adaptér s rozlišením VGA" to ukáže že jsou nejnovější ovladače, ale přesto je u toho vykřičník

u síťovýho adaptéru nedokáže najít ovladače, nainstaloval jsem ručně snad jenom připojení přes kabel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hotovo, všechno zatím funguje

Musis si prostě na všechno stahnout a nainstalovat ovladace... Jak prosté a lehké. ;)

problém byl, že sem neznal grafickou kartu ani síťovku, tak jsem stáhnul program Everest (někdo poradil v chatboxu) na zjištění informací o počítači...

tak jsem to stáhnul a nainstaloval a funguje to

chtěl bych poděkovat uživateli Anonymous_ a dark_user (tušim, že jsi to byl ty?) za jejich pomoc v chatboxu, na jednom problému jsem dělal celých 8 hodin a oni ho vyřešili během 5 minut (:lol:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Zdravím, chtěl bych si koupit netbook maximálně do 9 000,- , potřebuju ho do školy na psaní látky, internet a někdy puštění filmu, požaduji dobrou klávesnici a velkou výdrž, aby vydržel celej školní den

díval jsem se na tenhle samsung

http://www.alza.cz/samsung-n210-cerny-d154230.htm

co si o něm myslíte? jakej byste mi doporučili?

Předem dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a jakej máš názor na 10" display? dá se na tom psát a občas i zkouknout net?

jiste. Na net a na psani je to idealni. Samozrejme nepocitej s nejakejma AutoCAD aplikacema - ty jsou samozrejme take mozne, ale uz je to zlo, protoze tam se hodi opravdu poradny displej.. Ale web, chatovani (IM), mail, psani dokumentu a vytvareni prezentaci, nejake starsi hry v dosboxu + par nenarocnych her pro ukraceni dlouhych chvil + na filmy, kdyz nemas co delat, je to idealni. S trochou zvyku se s tim da i programovat, ale tam je to fakt o zvyku, je to docela sok, pokud delas normalne treba na 23", jako ja - ale da se to ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, chtěl bych si koupit netbook maximálně do 9 000,- , potřebuju ho do školy na psaní látky, internet a někdy puštění filmu, požaduji dobrou klávesnici a velkou výdrž, aby vydržel celej školní den

díval jsem se na tenhle samsung

http://www.alza.cz/samsung-n210-cerny-d154230.htm

co si o něm myslíte? jakej byste mi doporučili?

Předem dík

a jakej máš názor na 10" display? dá se na tom psát a občas i zkouknout net?

Se Samsungy zatím nemám téměř žádné zkušenosti. V netboocích preferuji raději EEEčka od ASUSu nebo Aspire ONE od ACERu. Ovšem pokud se podíváš na hardware, tak je to víceméně stejné. Výdrž baterie ber s nadsázkou, 12 h ti může vydržet jen s minimálním podsvícením, na nejmenší výkon a s žádným zatížením (o wi-fi, webce, ... ani nemluvě) a možná i to nebude stačit na výše uváděný údaj. Přesto si myslím, že je baterie dostatečná a problémy s ní mít nebudeš. Co se týče 10" monitoru - internet, textové editory a i filmy - na to vše ti monitor bohatě stačí. Horší je to s rozlišením, pokud si budeš chtít zahrát nějakou pářku. 1024 x 600 bodů nemají většiny her rády, nicméně starší hry - strategie, tahové, rpg či casual hry - by měli jet dobře. Nečekej žádné First Person orgie, i stařičké CS 1.6 má problémy s menším fps. A málem bych zapomněl na klávesnici! Pokud jsi zvyklý z klávesnice u stolního počítače bude ti ze začátku chvíli trvat, než si na malou klávesnici zvykneš. Chce to jen cvik a poté už budeš psát o dost rychleji. ;)

Do školy/auta/vlaku/autobusu netbook určitě doporučuji svou - do určité míry - nezávislostí na adaptéru a mobilitou a doufám, že budeš s tímto modelem spokojen. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v testu vydržel bez wifi a se sníženým jasem i kolem 13 hodin(na malej jas jsem zvyklej), já si taky prvně vybral ASUS EEE PC, konkrétně model 1015P(líbil se mi design a bluetooth 3.0 :cheesygrin:) s údajnou výdrží 10 hodin, ale v testu dosáhl jen něco kolem 5 a to je do školy málo...

Kdyby měl někdo nějaké další zkušenosti, ať klidně napíše...

BTW: kdyby někoho zajímalo jak je to s výdrží, tak tady je test :

http://www.zive.sk/displej-vydrz-chladenie-zvuk-klavesnica/recenzia-samsung-n210-trinast-hodin-na-bateriu/ch-197046-sc-3-a-287901/default.aspx

BTW 2: Zvládne integrovaná grafika toho samsungu HD video?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, ta grafika HD akceleraci nema - ale to ti muze byt preci jedno, protoze je hovadina spoustet na 1024x600 HD video. Jinak k tomu podsviceni. Na normalnim podsviceni podsvetlovacima trubicema je neprijemne jet na nejnizsi podsviceni. Ale na LED je uzasne, ze ma super kontrast, malou spotrebu a skvely jas i na minimalni podsviceni - takze ti to ani neprijde ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

zdravim,chtěl bych si pořídit notebook do 20 000 mám takové požadavky...značka Sony nebo lenovo chtel bych ho casto prenaset takze zadnýho obra,naopak ani netbook tak 14ˇ je ideální dále HDD 500GB minimálně občas bych si na něm něco zahrál protože do teď jsem měl k dispozici jen netbook a ten je fakt jen na net takže bych si rád zahrál Just cause 2,Test drive,gta 4,mafia 2 až vjde tak to nový Need For Speed a později určitě Test drive 2 alespoň aby mi to běželo na střední detaily a jako poslední nějakeé lepší lepší rozlišení displaye, v nějakým obchodě říkaly že když si budu kupovat Vaio tak alespoň s i5 a ta se tu momentálně v ČR po 20 000 sehnat nedá jinak zatím jsem si vybral toto má to teda i3 ale taky si to budu kupovat až za měsíc a půl a to už se snad najde něco s i5(jinak ještě taková blbost jaké vaio vypadá líp bílý nebo černý? :D)

http://www.alza.cz/sony-vaio-ea1s1e-b-cerny-d160294.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
zdravim,chtěl bych si pořídit notebook do 20 000 mám takové požadavky...značka Sony nebo lenovo chtel bych ho casto prenaset takze zadnýho obra,naopak ani netbook tak 14ˇ je ideální dále HDD 500GB minimálně občas bych si na něm něco zahrál protože do teď jsem měl k dispozici jen netbook a ten je fakt jen na net takže bych si rád zahrál Just cause 2,Test drive,gta 4,mafia 2 až vjde tak to nový Need For Speed a později určitě Test drive 2 alespoň aby mi to běželo na střední detaily a jako poslední nějakeé lepší lepší rozlišení displaye, v nějakým obchodě říkaly že když si budu kupovat Vaio tak alespoň s i5 a ta se tu momentálně v ČR po 20 000 sehnat nedá jinak zatím jsem si vybral toto má to teda i3 ale taky si to budu kupovat až za měsíc a půl a to už se snad najde něco s i5(jinak ještě taková blbost jaké vaio vypadá líp bílý nebo černý? :D)

http://www.alza.cz/sony-vaio-ea1s1e-b-cerny-d160294.htm

jestli ho chceš často přenášet tak na " herní " notebook do 20k zapomeň.. (:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic proti kluci,ale nebude lepší když se na otázky ve výběru nového notebooku zeptáte třeba na notebook foru? Tam jsou daleko zkušenější profesionálové než zde.Přeci jen je zde více než polovina náctiletých,kteří zdaleka nemají tolik zkušeností.Přeci jen je zdejší forum určeno převážně hrám apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Heh a kdo jinej, jsou "kluci"? To nejsou nactileti? Jsou. A neni tedy nejlepsi, kdyz se ptaji vrstevniku? Nactileti (deti) nactiletych? Navic i zde je spoustu dospelych lidi ;) A hlavne - stari rozhodne nikomu automaticky nerozdava inteligenci, takze je spousta nactiletych, kteri toho o HW vedi MNOHEM vic, nez spousta dospelych radoby odborniku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim, ze pokud nekdo chce nejaky notes doporucit a ty mas s nejakym notesem z te cenove kategorie dobrou nebo spatnou zkusenost, tak neni problem mu poradit - muzes mu rici, jaky notes nebrat a jaky ano. Kdyz tohle udela 5 uzivatelu a 2 nebo 3 se jeste shodnou, ze model XY je dobry, ze na nem nevidi problem, tak si myslim, ze to tu svuj ucel splni :) Stejne jako kdyz se nekdo pta na notes, ktery nekdo primo vlastni nebo kdyz se nekdo pta na parametry...

A navic - zadny normalni clovek - ani ajtak - neotestuje za 3 roky 200 modelu. To by musel byt PRIMO prodejce, betatester, vyrobce notebooku (ale ani ten by 200 neotestoval), recenzent (snad jedine ten by to mel uplne opravnene a samozrejme) nebo blazen. Pokud nekdo vymeni za 3 roky 200 notebooku, pak neni normalni. Navic je rozdil, pokud nekdo nejaky notes pouziva 24 hodin jen na zrecenzovani a dalsi den hned testuje dalsi notes a pokud nekdo dany model vlastni nekolik mesicu nebo let. Recenzent neodhali co se (ne)muze na notesu srat, s cim (ne)jsou problemy atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Tak jsem trošku změnil názor.

Rozhoduju se mezi tímto

http://www.gigacomputer.cz/cs/zbozi/178121-dell-alienware-m11x.html

a tímto

http://www.alza.cz/samsung-q530-tmave-sedy-d183315.htm

jasně jsou to 2 odlišné notebooky ale ten Alienware má například 2 Graf karty = výdrž na integrovanou 6,5 hodiny což se může hodit navíc to má výkon že by se na něm dalo i něco zahrát a jak jsem koukal na YT rozjede se na něm víceméně vše.

navíc vypadá o hodně líp než ten samsung....jediný problém by pro mě byl Windows,je k němu Alien windows kde jsou ty programy na barvu podsvícení atp. a ten je v ENG nebo v DE a já nevím jestli by se v tom dalo vyznat se základní Angličtinou...nejlepší by bylo kdyby šla někde stáhnou čeština přimo pro Alien Windows 7....kdybych nainstaloval normal Win 7 tak tam ty programy samozdřejmě nebudou a bylo by to složité hledat atp.

Jinak ten Samsung je samozdřejmě výkonější ale to je asi tak vše má mizernou výdrž,je docala velkej na přenášení a přiznejme si nevypadá nejlépe..

a teď bych prosil subjektivní Rady....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • spenat locked this téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu