Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Pokec na téma: NOTEBOOKy


white

Recommended Posts

  • Odpovědi 884
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

HP a fujitsu siemens jsou nejlepší značky na trhu, ale taky většinou dražší.

+ Dell a IBM.. ty maji mnohem delsi tradici a vetsi kvalitu, Dell ma navic skvelej servis, IBM ma skvele a odolne sasi - proste drzak, klasika

^^ to ti rekne kazdy, co ntb rozumi

*IBM jsem zminil schvalne, dnesni Lenovo kvalitu zachovava jen u nekterych typovych vetvi

.. HP je kvalitou samozrejme nahore, ale na druhou stranu je to celkem plastak - ma proste hodne mekke plasty ..

Proc si mohu dovolit soudit? Mam presne tuto ctverici doma, takze mezi ni mohu plnne OBJEKTIVNE soudit - ne dle nejakych clanku, a subjektivnich kecu nejakeho p. Novaka.

ad. tentokrat jsi nenapsal - pro _MNE_ jsou to nejlepsi znacky a tvrzeni ze JSOU TO nejlepsi znacky je proste nepravdive a nerikam to tu tobe, nijak se s tebou nehadam, ale varuji ostatni, pred tvymi nepresnymi posty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lachtan: to HP2133 netbook jede pod vistama a seka se to jak svin pri pouhym prohlizeni netu jede CPU na 100% joo a v Computeru byl srovnavaci test toho HP a EEE vysel jako vitez EEE a to dost slusne

Termix: opravdu EEE je stokrat lepsi nez acer=popelnice jestli si to chces overit a jsi z Prahy zajed to OC Letnany Alza.cz tam ma stanek a jsou tam jak EEE 901,1000h tak i acer

EDIT: Lachtan: tak to pak jo urcite napis jak jedou XP vcera jsem vydel na Alze magora co chtel do Eee901 nacpat visty prej ze to v poho vzladne a jeste do toho chtel nacpat dalsi disk do ty mezery mezi ram. tak mu tam vysvetlovaly ze se to tam nevejde a tak imho lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry Brento, ale já sbirám Level od roku 1997 a v nejnovějším levelu psali o hp mini note toto:

Hledáte-li nejluxusnější netbook, máte jedinou volbu a to produkt od HP. Neuvěřitelně skvělá klávesnice, u které se ani nechce věřit, že je pouze v 8,9" stroji, píše se na ní opravdu skvěle. Stejně tak dílenské zpracování a kovové šasi vysoké kvality vám konkurence nenabídne. Displej má vyšší rozlišení 1280x768 a výrobce se tentokrát rozhodl použít ještě platformu Via s procesorem C7 na frekvenci 1,2GHz, ale v přípavě jsou už modely postavené na nové platformě Via Nano, o které jsem se již zmiňovali.

Operační paměti je rovný 1GB, pevný disk je klasický s kapacitou 120GB. Z další výbavy je dostupný ještě Express Card.....blablabla

Jediný problém je v tom, že kovová šase funguje jako chladič (teplo se rozkládá po celé ploše), takže s použitím na kolenou by mohl být problém, ale to nějak přežiju. Podle testů to je výborný notebook, tohle je navíc o něco rychlejší verze (v testech měl mini note většinou Intel Atom, 1GB ram a jako OS Windows Vista, což je podle mě šílenost na netbook).

Ja tedy Level nesbiram tak dlouho a v posledni dobe ho prestavam odebirat. Ale na tom nezalezi. V Levelu (2 cisla dozadu, motiv obalky - Diablo III) na tento Notasek meli recenzi na celou stranu od Michala Rybky. Notes si odnesl nelichotivych 4/10 diky naproste neprakticnosti, ktere bylo docileno libivosti funkci, desingu a vykonu - vsechno je jen na oko, takze nepouzitelne. To ze nejaky autor napsal povrchni recenzi na par radku je vedle toho nicota. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tady se mluvi o hp mini note..... cz je shit ma ho jedna holka co znam a je to fakt mega shit. wind je daleko lepsi. jo a lachtane podle me si furt trochu vedle protoze HP a Fs nejsou podle me luxusni znacky to jsou znacky ktere ma kazdej druhej clovek co vidis na ulici. luxusni bude spis to IBM Dell stejne jako v hudbe B&O .....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jelikoz jdu na pc skolu potrebuju notebook ,já mám notebook ale ten se bez nabíječky ani nezapne,takze budu potrebovat nejakej jinej

uvazuju o asus eee ktrej by mi mozna stacil

ale presto se ptam vas jakej by jste mi doporucily tam do 11 000,-

drazsi je pro me zbytecnost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co to vidím MSI ? :D Tak se taky ozvu :D... Nemám nic proti MSI, sám sem ho chtěl.. Ale v jednom nejmenovaném počítačovém obchodě, kterej je docela velkej, je to spolu s Acerama nejporuchovější značka.. Takže nakonec sem šel do Fujitsu Siemens (Amilo Pa 3553) .. V tejdnu přijde tak možná sepíšu nějaký dojmy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si zkousel MSI Wind na vl. kuzi a musim rict ze loleznejsi notes jsem nevidel :D Fakt nechapu, jakej lolec mel na starost design, ale notes se krasne preklapi - cely notes se "krasne" kinkla .. fakt zazitek :D Takze kdyz otevirate lid, nebo se hure oprete o klavesnici, uzijete si krasne houpani, ktere mne zrovna prijemne nebylo :D

.. radeji mam kvalitne stavene notesy; nic proti MSI (zadny jeho notes jsem netestoval dlouhodobe), ale tohle je dost strasne, docela mi to pripomnelo Acer (a podobne jejich kixy) - zlate EEE, at je treba drazsi, ta kvalita bytelnosti a celkove kvalita ZPRACOVANI je znat :-)

Kazdy ma jine preference, jen mluvim vlastni pocity - nikomu nic nevymlouvam, etc..

Jinak je celkem svizny, klavesnice take celkem v pohode.

BTW..

Při reálném kontaktu ale překvapily laciné plasty, situace není lepší ani v bílém provedení. Na leštěný povrch ASUSu Eee, Aspiru One nebo matně stříbrné HP nemá ani při sebevětší snaze. Černé plasty jsou matné, otisky prstů jsou na nich přesto vidět ve stejné míře, jako u leštěných povrchů a doporučujeme tedy spíše světlé verze.

Příliš nepotěšila ani konstrukce. Týká se to především víka displeje, které vypadá pevně, dosedá však příliš těsně na displej a ten se tak již při malém tlaku nebezpečně prohýbá. Při běžném používání bude proto lepší ušetřit MSI nešetrného chování.

Co však v praxi těžko ovlivníte, je četnost otevírání a zavírání samotného mini notebooku. Klouby displeje jsou poměrně tenké a víko nedrží příliš pevně - stačí do něj lehce klepnout a chvěje se ještě několik sekund poté. Jak budou držet klouby displej po půl roce, kdy ultramobilní počítač na cesty během dne pětkrát otevřete a zavřete, lze zatím jen odhadovat...

Zdroj: iDnes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohuzel jsem nemel dva notesy vedle sebe, tak jsem tedy na prvni pohled zadny rozdil u toho LED podsviceni nezaznamenal, prislo mi to stejne, jako u meho notesu, na plny stupen podsviceni, s podsvetlovacimi trubicemi. Asi to bude mit vliv hlavne na usporu a asi kontrast (bude to podsvetlene jen tam, kde bude treba a tudiz tmave plochy asi budou lepe zobrazeny - neco jako na plazme) - ale nevim, jak rikam, v tom jsem rozdil nevidel.

Ke kloubum - je pravda, ze je to resene celkem zajimave - netradicne.. lid zalejza jakoby za notebook a klouby jsou v takovych drazkach.. Ja bych se spis bal opotrebeni, ze se to casem proste osoupe a bude to drzet mene, pripadne se to namahou na ne pusobenou nejak zlomi - ale tak horke bych to nevidel. Pokud se k tomu budes chovat slusne, tak se s tim imho nic nestane - ale drzak to nebude, proste takovej citlivka.. Kazdopadne uvidis sam, klouby nejsou nijak masivni, proste celkem male, nadruhou stranu monitor je tak tenky (a celkem lehky), ze by jim to vadit nemuselo.. Spis aby to nekruplo jeste pred temi klouby - kdyz do monitoru "drcnes" tak se celkem rozvibruje - proste neposune se jen, ale jeste se pak kinkla, mozna to byl jen vadny kus, nevim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co to vidím MSI ? :D Tak se taky ozvu :D... Nemám nic proti MSI, sám sem ho chtěl.. Ale v jednom nejmenovaném počítačovém obchodě, kterej je docela velkej, je to spolu s Acerama nejporuchovější značka.. Takže nakonec sem šel do Fujitsu Siemens (Amilo Pa 3553) .. V tejdnu přijde tak možná sepíšu nějaký dojmy...

Amilo je dobry. Mam ho taky a nespokojenej rozhodne nejsem, ani vykon neni k zahozeni ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám pár otázek. Zjistil jsem, že Wind U100 je do 10 000kč s En klávesnicí a s En OS. Tu klávesnici bych snad přežil, EN os ne, takže jsem našel odkaz na cz do SP3 (můžu jen doufat, že OS bude xp home SP3 a ne nějaká starší verze)

http://old.nahraj.cz/download/120631861891/13703

Pak se vyskytl další problém a to text "non glare Led display" = žádný svítivý LED display?

http://electroshop.cz/notebook-u100009nl-cerna-wind-10atom1gb-80gbwifibtxp-p-8796.html

Jestli to tak je, tak se asi podívám po jiném netbooku.

P.S: Je to netbook z USA, takže non-glare Led Display znamená něco jako nehladký Led Display správně?

Nevim, jen ti mohu rici, ze EN klavesnice a EN OS neni problem. XPcka jdou bezproblemu pocestit MUI CZ packem - klidne ho upnu.. A EN klavesnice? Kdo dnes jeste pouziva QWERTZ..? :-)

Non-glare Led display znamena matny LCD panel.. Coz bych videl jako vyhodu.. Nekdo radeji leskly kvuli kontrastu, ale led podsviceni ma dobry kontrast sam o sobe, tak je blbost to kazit lesklym displejem..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj ja ten Wind mam ber to je to fajn...i display supr..ja mam teda ceskou verzi z Alzy no...

jinak tady skvely forum vsechno o Windu je to skoro nej notebook na OSX od Applu kze si muzete udelat takovej malej Macbook jen to chce vymenit wifi kartu...

forums.msiwind.net

Ty Xpecka dou ale Vista na tom jede skoro stejne rychle i s Aerem....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • spenat locked this téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu