Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Asus eee Fan Thread...


:.Dragunov.:

Recommended Posts

Dělám v 3DS maxu, Adobe After Effects a je mě jasný, že na to netbook opravdu není. V případě Maxu (klidně i Cinemy, Maya 3D, Rhino, Blenderu atd. ať to beru všeobecně) na to není ani stolní pc. Na photoshop, prezentace, filmy a nějaké ty hry (třeba Far Cry 1) netbook bohatě stačí (samozřejmě záleží na modelu).
Pravda, na Photoshop staci, ale vse by jsi mel tak male, ze to imho proste na grafiku moc neni. Na prezentace budiz, ale rozhodne bych z nej neprezentoval na projektor, jedine bych na tom ty prezentace vytvarel - a na to neni treba dotykac. Filmy samozrejme np a hry take np - na to ale asi budes chtit tu vydrz, protoze predpokladam, ze netbook si poridi clovek nekam na cesty, ci nekde, kde ho casto prenasi, ne, pokud ho rano a vecer prenasi z kanclu domu (to je ti pak vydrz sumak) - to uz se vyplati mit o tech par Kg navic a mit poradnej vykon.
Abych se přiznal, jsem rád, že jsi mě ujasnil pár věcí. Já sám jsem netbook v ruce nikdy nedržel (čerpám jenom z testů, videorecenzí, které beru většinou za pravdivé), když jsem si ho chtěl kupovat, tak nejlevnější stál kolem 30 000 (tuším že měl asi jen 7" display) a byl hrozně pomalý, dá se říct skoro k ničem.
No, kdyz pominu, ze jsem si ho zkousel hned, jak byl dostupny v Praze v Datartu, tak ho ted maji 2 mi spoluzaci..
Nesouhlasím ale s tebou v tom, že tvrdíš, že Gigabyte je špatná netbooková značka (netbooková možná, ale to je už jiný pojem), ba naopak, myslím si, že se ze dna, kde je například acer, vyhrabala.

Jen pro informaci, kdybych si měl koupit notebook, tak jedině HP, nebo fujitsu siemens.

Gigabyte proste nema takove zkusenosti, neni to zadna svetova jednicka, ani svetovy vyrobce. Tolik typu nema, myslim, ze ani nema v CR zastoupeni. Souhlasim, ze asi neni na dne, jako Acer, ale zaroven proste neni moc znamy - coz znamena, ze neni tolik uzivany, coz logicky zrovna moc o kvalitach nemluvi (samozrejme pouzivanost nevypovida o vsem - viz. Acer). Doporucuji ti vyzkouset Dell a IBM.. Pak mozna zjistis, ze HP je moc "plastak" a ze Fujitsu Siemens posledni dobou nema nejlepsi vzhled (u vetsich notebooku). Ale pravda je, ze jsem se s Gigabyte primo nijak moc neseznamil, zaroven ale tvrdim, ze proste NEMUZE dosahovat kvalit, co Dell/IBM/HP/FSC.. Asus neni take kdovijaka znacka, ale celkove je znamnejsi a hlavne.. EEE je overene a jiste, tam je to vse udelane dosti precizne, je to proste doladene, tam clovek vi, ze jde do neceho dobreho.
Ve vývojářských pracovištích jsem byl, vím, že 24" LCD monitor s rozlišením 1600x1200 je minimum (nebo spíš standart).

Já mám 19" LCD s rozlišením 1280x1024 (starý 2 roky) a popravdě řečeno, na nějakou práci s Maxem to je dost málo.

Vidis, tak si predstav praci na 10".. Ikdyby mel rozliseni vetsi jak 1280x1024, tak ty pixely budou tak malicke, ze by se o nejake presnosti, ve spojeni s dotykacem dalo jen tezko uvazovat..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 179
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

P.S: Dariusi líbí se mě, jak reaguješ na každý post anonymouse. Narozdíl od tebe aspoň pořádně argumentuje a osvětluje. Jestli je pro tebe Gigabyte v netboocích neověřená značka, tak jsi blb a podívej se na nějaký recenze prvotřídních časopisů, nebo nějakých internetových serverech. Tohle vlezloprdelství totálně nesnáším. Otáčet display do... a podívals ses blbečku (tímhle tonem prostě musím, ikdyby by byla karta) na tuhle videorecenzi?

Myslím, že z ní je celkem jasný k čemu to je. Podle mě je škoda když se někomu něco nepovede a dotyčný tak pak zůstane v očích ostatních až nadosmrti.

Například auta značky Opel, na začátku problémová, teď už celkem dost luxusní vozy střední třídy za směšnou cenu (díky tomu, že mají z minulosti tak špatnou pověst).

for lachtan: na kazdy post bych nerekl otaceni displeje imho na nic a zadny vlezprdelstvi to fakt neni jen souhlas s anonymem a gigabite je skutecne neoverena znacka a neser sem furt nejaky auta nejdriv to srovnavas s psp ted s autama

for zavorka: dikas urcite se na to forko juknu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen chci tady napsat mojí zkušenost s výběrem Tablet pc na vejšku za dost rozumnou cenu (do cca 15k) .. po opravdu velkém hledání a výběru jsem našel maximálně 4 rozumný tablet-pc který se daj v týhle cenový relaci sehnat.. je tu nějakej Umax R121 nebo tak něco pak Gigabyte, kterej tady ukazoval Lachtan, pak bazarovej IBM X41-Tablet se zárukou a pak jeden barazovej od HP (ted si nepamatuju typ) ale ten se se zárukou nedá sehnat. Takže tu máme Umax- u něj jsem opravdu nevěděl jak to bude fungovat a jaký je zpracování atd takže jsem ho vyřadil, pak HP jsme nechtěl páč záruka je (aspoň pro mě) dost důležitá. Takže mi tu zbyli IBM a Gigabyte... u IBM jsem věděl co je to za (super) značku a jak kvalitní ntb dělá, u Gigabytu jsem s ntb nesetkal ani jednou a ntb začali dělat docela nedávno a člověk si nemůže bejt jistej jak je to spolehlivý atd narozdíl od IBM. Proto jsme se rozhodl pro IBM a určitě nelituju, ikdyž je skoro rok starej tak to vůbec není vidět.

Lachtan: pokud bys chtěl vědět přesně proč jsem si nakonec vybral IBM tak ti to klidně rozepíšu ale né tady, napiš mi na icq.. (hlavní rozdíl je v zpracování, druh dotykový obrazovky, klouby, baterka)

-jinak mezi netbooky je EEE (pro mě 1000 řada) nejlepší, hlavně dostatečně velkej a jeho výdrž je opravdu skvělá za tak málo peněz ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže hošíííííí,uz mam taky Asus Eee PC 901 Pearl White spokojenost nejvyšší:D:D:D:D:D:D:D

jen,nevite nejakej dobrej antivir,nechci to hned zadelat virama:lol:

Hod si tam Linux Xandros, to je nejlepsi antivir..

.. pro win bych si tam asi nehazel nic - kazdy AV brzdi system a zrovna u EEE to je dost znat - staci nebejt idiot a aktualizovat a nestahovat kazdou hovadinu - pak se nemusis bat zadneho viru ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doufám, že se to tu už neřešilo. Chtěl bych se zeptat odkud byste mi doporučili koupit EEE nejlépe 901. Ještě jeden dotaz - vyplatí se koupit 701 jen tak na starší hry, filmy, hudbu nebo internet? Děkuji uctivě :)

EEE bych koupil bud z CZC.cz, nebo z alza.cz ..

.. 701 se na tyto "ukony" urcite vyplati, avsak na filmy a hudbu by jsi poterboval externi HDD, ci externi mechaniku .. Jeste rekni, co si predstavujes pod "starsi hry"? GTA 3 na tom treba jede, celkem np.. Ostatne, mrkni sem http://lukasovy.nazory.cz/page.php?detail=10&PHPSESSID=376ef32d720007c69029c2e08d2e4ba8 celkem pekny review o tom, co tam jede ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpověď, ještě jeden dotaz - ty hry zkoušel na 701? Díky.

Na 1000h, zavorka ale ma eee 4g (701), tak s nim muzes prodiskutovat :-)

To Lachtan: tak pak dej urcite vedet, ja myslim, ze jsi chybu udelal, kdyby, tak uz bych sel do toho FSC, je to mnohem lepsi firma a znacka, jejich notesy jsou luxusni ;-)

IMHO budes unesen Gigabytem, az ho budes mit - jako kazdy novou veci - ale kdyby jsi srovnaval Gigabyte a ten FSC vedle sebe, urcite by jsi mel jasno ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no pokud vím tak prstem nebo nějakým předmětem ;)

ono je docela rozdíl jestli potřebuješ na ovládání obrazovky spešl tužku(tablet reaguje jenom na tu speciální tužku) nebo to máš jako multitouch u iPhonu

oboje maj klady i zápory ale pokud si na to chceš psát zápisky tak je lepší ten první způsob

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžeš jak prstem a nebo takovou tužkou, kterou si vytýhneš z boku obrazovky. Je škoda, že se (jak to tak vidím) nikdo nepodíval na to video, který jsem postnul. Tam jsou nádherně vidět skoro všechny funkce tohohle netbooku.

Zajímavý taky je, že to lcd drží jen jeden kloub, ale přitom je to pevný a jen tak to neurveš. Navíc sranda je, že si pak můžeš přepínat, jestli chceš zobrazení na výšku a nebo na šířku. Na hraní strategií podle mě ideální. Otočíš o 180, zaklapneš, spustíš hru a drtíš pohodlně třeba v posteli s jednou tuštičkou.

No pokud si teda na to budeš chtít zapisovat poznámky ve škole tak nevim jak ti to půjde protože když budeš mít opřenou ruku o lcd tak budeš i tou dlaní psát na lcd takže si toho moc nezapíšeš ...

- to že to má jeden kloub a tlačítka na rotaci obrazovky má každej tablet

- kvůli tomu že to drží jeden kloub jsem si nevybral Gigabyte ale IBM kterej má ty klouby odolnější než nějakej plasťák

PS: mám IBM X41-Tablet takže vim o čem mluvim ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to že stál před rokem 2500 dolarů a na kurz byl někde o min. 8 korun jinde neznamená že si ho teďka nemůžeš koupit bazarovej s roční zárukou za 14 000 Kč ... i tedka na aukru prodává jeden týpek X60 Tablet za cca 18 000 kč (ted to tam má za 4200 4 dny do konce) take nevim proč

- takže nevim proč si kupovat skoro neznačkovej ntb, když si můžeš koupit kvalitu za rozumnou cenu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

promin ale já bych spíš srovnával Gigabyte a X41

kupoval jsem ho od seriozního člověka kterej prodává takovýhle hračky furt a má to napsaný na krám a ke každý hračce dostaneš smlouvu takže není možnost aby byl kradenej

- ale jak chceš, kup si co chceš já jsem ti chtěl jen pomoct

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, jenže každý nemá takový známý, takže musíš brát normální obchodní cenu.

Nenapsal jsem že ty máš kradený zboží, ale uvedl jsem na tom příklad.

Prostě nemám 30 000 navíc, na tom není co řešit.

sehnal jsem ho normálně na netu a pokud bys ho chtěl kupovat na ebay tak ho koupíš ještě levnějc (myslim tim bazar, dobrej tablet pc novej je za hrozný prachy který já taky nemám, ale rok používaný se daj sehnat a dost rozumný peníze)

ps: o tom webu: nechceš spíš udělat stránky o tablet pc než o netbookách? o tablet pc toho moc na není není a na českym už vůbec ne, pokud nepočítám notebook.cz kde stejnak o tablet pc je jen pár topiců a pokud je tak to jsou jenom nějaký krátký recenze, který nemaj skoro žádnou vypovídající hodnotu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu