Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Výměna HDD - kompletní návod


tekken90

Recommended Posts

Na mé PS3 s 80 GBHDD jsem právě prvedl upgrade, chsi se podělit se zkušenostmi.

Zvolil jsem Seagate 500GB 7200 rpm. Zálohu jsem provedl na bežný (externí) disk 120 GB, hlaní komplikace byla nafomrátování na FAT32, používám Windows 7 a ty nabízí při formátování jenom NTFS, nebo exFAT )jestli se nepletu v názvu), kteréžto formáti PS3 nežere. Proto jsem si vygoogloval jakousi utilitku, která naformátování provedla bez problému.

Odzálohování trvalo 2 hodiny. Výměna disku jednoduchá, proti vido návodům (Youtube) je zajištění disku v PS3 trochu jiné, nic se nevysunuje do strany, prostě se to vytáhne. Po zapnutí chtěla mašina firmware, nenaběhla sama. z oficiálních stránek jsem stáhnul asi 120MB soubor, umístil na USB flash do adresáře PS3/UPDATE a sledoval návod na obrazovce. Konfiguraci jakoby nově zapnuté PS3 jsem přerušil a dal Restore. To trvalo opět asi 1,5 hodiny, Poté vše OK, PS3 se chovala jakobych nic neměnil, vše při starém, jenom HDD větší.

Jsem moc spokojený. teď konečně moho využít naplno playTV atd.

Tak asi takhle ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
  • Odpovědi 241
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Přidané obrázky

Koupil jsem novy 320GB disk a 4GB flashdisk ze provedu zalohu. Smazal vsechny dema, videa, mp3jky a fotky a ani me nenapadlo (nikde jsem nevidel zadny info kolik by melo bejt potreba mista) ze 4GB je malo. Chce to po me dalsi 2GB volnyho mista. Je to normalni ze to chce tolik mista? Aby si to ps3 nakonec jeste nerozmyslela a nevyhodil jsem zbytecne dalsi prasule za 8GB flasku. Dik za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem novy 320GB disk a 4GB flashdisk ze provedu zalohu. Smazal vsechny dema, videa, mp3jky a fotky a ani me nenapadlo (nikde jsem nevidel zadny info kolik by melo bejt potreba mista) ze 4GB je malo. Chce to po me dalsi 2GB volnyho mista. Je to normalni ze to chce tolik mista? Aby si to ps3 nakonec jeste nerozmyslela a nevyhodil jsem zbytecne dalsi prasule za 8GB flasku. Dik za info.

Proč si nekoupíš SATA HDD box, využiješ ho na ten disk co z PS3 vykucháš. Já to tak udělal, šoupnul jsem do něj ten nový disk, zazálohoval a přenesl data do kompu, vyměnil disky zformátoval jsem ten 40GB z PS3 nalil do něj zálohu co jsem si uložil do PC a šup s tím do PS3. A mám 40GB HDD na přenášení filmů mezi PC a PS3. Ten Box tě výjde na ty samé peníze (451,-) jako 8GB flashdisk (tedy kvalitní rychlý).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

u PS3 Slim se použivá stejné rozhraní pro disky , respektive když koupím napřiklad tento http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007H1TW1TSNO9 , na oficialních strankách sony je ve specifikacích totiz rozhraní disku u PS3 slim 2.5” Serial ATA ,pak by mne zajimalo jestli mohu vymnenit disk hned po prvním spuštení PS3 kdy neni na disku nic krom systemu , ten update FW mohu hodit na čtečku karet s kartičkou ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 weeks later...

ale prece mam takovej problemek, vse je v pohode jen se mi tam objevil k memu zctu jeste User1, nevite jak to ostranit aby tam byl zas jen jeden ucet a to mr.pecoun a ne s polecne s userem1, vadi mi to z toho duvodu ze kdyz zapnu PS3 tak mi to dava na vyber jaky ucet chci spustit !!!!

p.s. vyreseno prectenim navodu sorry :o))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale prece mam takovej problemek, vse je v pohode jen se mi tam objevil k memu zctu jeste User1, nevite jak to ostranit aby tam byl zas jen jeden ucet a to mr.pecoun a ne s polecne s userem1, vadi mi to z toho duvodu ze kdyz zapnu PS3 tak mi to dava na vyber jaky ucet chci spustit !!!!

p.s. vyreseno prectenim navodu sorry :o))

Male info k tomuto problemu, pokud je na konzoli vícero účtů dá se jeden nastavit na automatic login.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Zdravim mam problem. Prvne me muj novy externi HDD nechtel PS3 nacist protoze nebyl ve FAT32 a ted kdyz uz ho mam ve FAT32 tak pro zmenu mam problem ze na HDD nemuzu dostat film o velikosti 8GB protoze mi to napise ze cilovy soubor je prilis velky.. Prosim poradte uz sem zoufaly a nevim jak ten film dostat do PS3 :cry: dekuji moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

Tak zase píšu poněvač, jsem se konečně rozhodl že do toho půjdu, po přečtení topicu jsem, ale nenašel odpovědi na všechny své otázky.

1. Koupil jsem si limitku BC 2 (což je jediná věc která by mě mrzela ztratit), zadal jsem kód na V.I.P. content a mám tu mapu ztratí se po výměně HDD?

2. Vyskytlo se tu u pár lidi problémy se ztrátou profilů atd., je to možné, mám už docela hodně trofejí a nerad bych je hrál znovu.

3. Můžu instalace her odstranit, třebas takovej Naruto: Ultimate Ninja Storm zabírá hodně ta instalace, a já potřebuju aby se mi to vešlo na 8gb flashku.

Teď otázky ohledně HDD

1. Jakej 500gb koupit?: Tady jsou požadavky aby to nestálo více jak 2,500,- a aby to sedělo přesně, a kde nejlépe nějaký věrohodný obchod nebo osobka v Brně

2. Stačí koupit toto a je to, jak to propojím s PC, abych pravdu řekl, v HW se moc nevyznám, a nerad bych něco dokupoval, vím že tady (myslím huhla) říkal že se dá koupit nějakej box za cca 500, ale ani to se mi dávat nechce.

3. A ještě kolik tak zabírá FW, a zálohuje se do X(název flashky)/PS3/UPDATE/ ?

Předem díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) To se ukládá na tvůj PSN účet - v nejhorším stáhneš znova, protože ej to uloženo v aktuální instalaci hry

2) Stačí znovu zadat PSN účet a přihlásit se na něj, pokud by profil v PS3 nezůstal - trofeje, PSN DLC atd, tohle vše je uloženo na PSN serverech

3) Samozřejmě

1) Nejlépe ten Seagate nebo Samsung, který sedí do toho rámečku

2) S PC nic propojovat nemusíš

3) cca 130MB, složku máš správně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a ještě dotaz jakej budu potřebovat šroubovak, HDD už došel, a teď jsem si teprve uvědomil že potřebuju i šroubovak, na to je takej ten malej?

To si neumíš sundat tu plastovou krytku a podívat se?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám takový problém......data jsem zálohoval....hadr jsem naformatoval......pak pustím to restore....vše mi načte..i uživatele i všechny hry.....ale když ty hry chci spustit tak mi to hodí chybu (80029513 - Porušení Copyright při pokusu instalování hry),že mám každý účet znova aktivovat...nedalo by se to nějak obejít??? musím sehnat všechny údaje o účtech....za pomoc předem děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu