Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Výměna HDD - kompletní návod


tekken90

Recommended Posts

Já mám takový problém......data jsem zálohoval....hadr jsem naformatoval......pak pustím to restore....vše mi načte..i uživatele i všechny hry.....ale když ty hry chci spustit tak mi to hodí chybu (80029513 - Porušení Copyright při pokusu instalování hry),že mám každý účet znova aktivovat...nedalo by se to nějak obejít??? musím sehnat všechny údaje o účtech....za pomoc předem děkuji

Zkus ty hry znovu stáhnout a na 5% přeruš stahování a spusť ji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 241
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Přidané obrázky

Já bych jen doplnil své postřehy a zkušenosti s výměnou disku.

Cca před 14 dny jsem vyměnil u rok staré PS3 80GB její původní Toshiba disk za nový 500GB WD500BEVT. Měl jsem dopředu zjištěno, že tento disk 100% pasuje a funguje.

Při výměně postupoval podle návodu tekkena a proběhlo to OK. Vše fungovalo perfektně až teda na PSN hry, který opravdu psali chybu a chtěli po mě aktivaci PS3 systému, jinak že smůla.

Osobně jsem si vyzkoušel 2 možná řešení teto situace:

1.) jít na PSN a stáhnout si to všechno znova

2.) vrátit na chvíli do PS3 původní disk, nastartovat PS3, jít do Account Managementu / System Activation / dat deaktivovat PS3 system (tohle je potřeba udělat pod všemi účty co v PS3 máte, já třeba nakupuju PSN hry jak na EU tak US uctu, takže jsem musel deaktivovat oba)

Opět nandat nový disk, jít opět do Account Managementu / System Activation / dat aktivovat PS3 system a již to žádny chybový hlášky nevypisovalo a všechny PSN šli spustit jako dřív.

V mém případě bylo teda asi 10x rychlejší znova prohodit ty disky a provest deaktivaci a novou aktivaci na novym disku, než to stahovat všechno znova. Obavam se ale, že i toto řešení je jen pro ty, kteří si kupují hry na PSN sami za sebe nebo pro ty, co znají přístupy k účtům, přes které ty hry kupovali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikomu se to zatím nestalo ani jsem podobný případ neviděl na jiném webu, takže sem to do návodu mohl těžko napsat... Řešení jsem ti napsal - sežeň si údaje těch účtů - jiný řešení není.

mě se to teda stalo a dokonce jsem to tady i psal pokud si neseženeš údaje a nedeaktivuješ je a pak zase aktivuješ tak ti nepůjdou

mrkni tady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě se to teda stalo a dokonce jsem to tady i psal pokud si neseženeš údaje a nedeaktivuješ je a pak zase aktivuješ tak ti nepůjdou

mrkni tady

Nevšiml jsem si. Jsem taky jenom člověk a ne robot, abych pročítal všechny návody :cheesygrin:

jo takže nejsem sám.......a lidí stále přibýva....chtělo by najít nějaký způsob jak to obejít...

Žádný takový způsob se nenajde... musíš prostě zadat ty PSN účty. (Kdyby na PS3 existovalo něco jako CFW, tak by to byla jiná...)

Možná je to jen náhoda, ale nemají s tím problém jenom lidi, co mají v PS3 více účtů, ze kterých kupovali hry na PSN?

To by na to snad nemělo mít vliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 months later...

Vzhledem k tomu, že původní Samsung 500GB HDD 2.5" Spin Point M7 2,5'', SATA/300, 5400RPM, 8MB měl zaplněných 430 GB až po "hrdlo" (bylo na něm kromě demo her cca 16 GB i 17 ripnutých Blue-ray filmů - jen AVATAR měl pouze s českým zvukem DD 5.1. téměř 35 GB) provedl jsem back-up, který trval celkem 12 hodin 17 minut. Pak jsem do PS3 vložil Samsung HM641JI, Spinpoint M7, 640 GB, 5400 rpm, SATA II, 8 MB - http://www.anacomp.cz/Default.asp?cls=stoitem&stiid=42605 a na FLASH disk 32GB (zformátovaný na FAT32) nahrál poslední FW 3.41 do adresáře PS3/update, jak popsal Immanuel dne 13.12.2008 (No.14) a PS3 si nový HDD 640GB sama zformátovala a nastavila připojení přes LAN na Internet. Ručně je třeba pouze doplnit ID a heslo na in-line hraní her.

Pak se provede RESTORE, který trval 10 hodin 51 minut. Po ukončení restore opět volných navíc 140 GB na dalších 7 - 8 BD filmů. Samsung HM641JI, Spinpoint M7, 640 GB, 5400 rpm, SATA II, 8 MB je opět absolutně tichý (velmi tichý chod zajišťují zřejmě fluidní ložiska, která zároveň snižují vibrace a prodlužují životnost) stejně tak, jako předcházející Spinpoint M7, 500GB (obrovský rozdíl oproti v původně zakoupené PS3 "chrochtajícímu" dodávanému FUJITSU 160 GB - Made in Malaysia). Jinak vše co bylo zazálohováno na externí 500GB HDD (předem nutno zformátovat během několika minut pomocí SW Paragon Partition manager 9.0 Professional na FAT32, jinak PS3 přes USB 2.0 pro back-up nenajde ), je opět po restore vše kompletně na HDD 640 GB!!!

Doufám, že v budoucnu výrobci přijdou s 2,5"HDD 1TB s tloušťkou pouze 9,5 mm (se 2 kotouči 500GB jak je to u 3,5" HDD tak, aby se mohl opět provést v budoucnu up-grade HDD i u PS3, protože TOSHIBA 2.5" 1000GB MK1059GSM je již v prodeji - http://www.alza.cz/toshiba-2-5-1000gb-mk1059gsm-d177592.htm, ale s nepoužitelnou, jak do NTB, tak i do PS3, s tloušťkou 12,5 mm!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...
Jak je to s trofejema pri vymene HDD??? je mi jasny ze na serveru jsou, ale pokud udelam zalohu, vymenim HDD a zalohu nahraju. Budou trofeje v profilu v konzoli??? dikes...

Pokud je máš synchronizovaný se servrem tak se ti po prvním příhlášení syncnou i na nový HDD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 weeks later...
Píšu jen,že jsem problém již vyřešil. Pokud by se toto někomu stalo tak píšu návod :

Musíte Váš HDD z PS3 vyjmout a navštívit kamaráda,který má také PS3 a je jedno s jakým firmware (já měl 2.80 a kolega 2.60). U něj vyměníte HDD a hle,najednou jeho PS3 nabídla formát HDD,tak jsem dal ano.. Po formátu nabídne restart a najednou i naběhla klasicky PS3 bez pomocí instalace přes firmware na flash. Koukl jsem do systemu a tvaril se PS3 jak 2.60. Vyjmul jsem tedy svuj HDD z jeho PS3 a vlozil do sve nefunkcni.. Najednou uz i ma PS3 nabidla format PS3 a po zformatovani restart,po restartu at vlozim USB disk s firmware,ten se nacetl a voala...uz mi vše funguje jak má :-)

Mám jednu otázku. Takže je možný tímhle způsobem snížit firmware? Asi ne, ale co kdyby. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jestli to chápu dobře , pokud ten starý vyjmu s FW 3,42 a vrátím ho tam zase s FW 3.42 , tak půjde , ale pokud ho vyjmu , dám tam nový HDD a updatuju na 3.50, tak PS3 bude chtít ten starší formátovat, nebo updatovat , ale ty data už nepůjdou.. Myslím že to bude asi takto , dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, jestli tomu teda dobře rozumím tak pokud mám fw 3.41, mohu potom znovu updatnout ten stejný a ne NEJNOVĚJŠÍ (3.50). Samozřejmě že bych neměl připojený PS3 k internertu...

Chtěl bych zvětší velikost HDD ale nechci z jasných důvodů přijít o stávající firmware.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, jestli tomu teda dobře rozumím tak pokud mám fw 3.41, mohu potom znovu updatnout ten stejný a ne NEJNOVĚJŠÍ (3.50). Samozřejmě že bych neměl připojený PS3 k internertu...

Chtěl bych zvětší velikost HDD ale nechci z jasných důvodů přijít o stávající firmware.

Nic updatovat nemusíš, pokud nemáš první pokoněnou verzi FW 3.41 jenž měl problémy s instalací nového disku, pokud se ti nebude dařit, vrať do PS3 původní disk a prověď upgrade na verzi 3.41 s odstraněným problémem s instalací nového disku. Poté dej nový disk do PS3. Nemusíš se bát stáhl jsem tuto verzi a není ošetřená proti JB.

fix 3.41

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Maikl.kom

Ahoj, jde teda pro rekapitulaci to, že když si koupím Ps3 40Gb Hdd, nahradím ho za interní 320Gb Hdd, updatuju na FW 3.41, zapojím přes FTP server, tak není problém jakoukoliv hru si nahrát na interní HDD 320gh?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu