Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Výměna HDD - kompletní návod


tekken90

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Odpovědi 241
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Přidané obrázky

Chtěl bych se zeptat k vánocům jsem dostal nový PS3 SuperSlim v základní verzi 12GB (Flash paměť). Mám už připravený pevný disk 250Gb jen bych se chtěl zeptat když se tam nyní nenachází žádný disk, musím také provédět zálohu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou zálohou by problém být neměl. S těma PSN účtama už jo, protože ty v záloze nejsou, zůstávaj v konzoli. Na nový bys je musel znovu založit a přihlásit se s nima na PSN. Nejsem si ale na 100% jistej, že když je teď na starý deaktivuješ, jestli ti půjdou pak na nový zase aktivovat.

Jen tak na okraj... ucty nezustavaji v PS3, ale backupuji se take s ostatnimi daty. Pokud vymenite disk bez zalohy tak tam ucty mit nebudete (muj pripad).

Ja se ale chtel take na neco zeptat. Jak je to s tou aktivaci uctu? Kdyz na starem disku dam deaktivovat a na novem aktivovat tak se jedna porad o "1" aktivaci? Doufam, ze rozumite, jak to myslim... Ja zil do ted v predstave, ze pokud muzu mit hru na 2 aktivace tzn. na 2 KONZOLE! A ne kdyz vymenim disk tak o jednu "aktivaci" prijdu.

Jak to tedy je? Diky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na 12Gb verzi je to úplně jednoduchý, stačilo zasunout disk, zapnout a hned po zapnutí na obrazovce naskočí dotaz jestli chci všechny data přesunout z Flash paměti na HDD. po stisknutí Yes se všechno začne přesouvat (u mě to trvalo asi 3 minuty) a potom všechno jede jak má

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

Ja by som sa Vas chcel opytat a viem ze to tu bolo pisane a cital som to ale mam taky problem.Podla toho co je na strane prvej som postupoval na mojom starsom ps3 40GB.Kupil som si 320 hdd WD3200B EVT-00ZCT0.Robil som vsetko podla navodu presne ako je popisane ...cize som urobil back up na hdd ktory som naformatoval na fat32.Po zalohe ktora bola asi hodinku som vypol ps3 a vybral hdd a vlozil som tam ten 320GB.Ked som to vsetko skompletizoval tak som ps3-ku zapol a chcelo odo mna aby som gamepad pripojil cez usb cabel a stlacil to ps tlacitko.Stalo sa a potom odo mna chcelo aby som stlacil to iste tlacitko aby urobilo restart alebo dve tlacitka select+start a zistilo ci je potrebny update.No ale ziaden update sa nekonal a vsetko toto slo dookola.no zacal som to robit poobede a asi vidite kolko je hodin a to som vsetko pozeral tu na fore a k tomu aj na youtube pozeral videa.Ani raz mi to neformatovalo novy 320 GB HDD.Skusil som potom iny HDD 60GB ci nie je ten 320GB nahodou zly,a to robilo uplne to iste ..dookola tie iste hlasky..System softweru mam : Versiion 4.31 aj to som si stiahol na 32GB usb kluc a skusal som to zastrcit do ps3-ky a aj som skusal to nakopirovat na HDD aby si to nacitalo a stale nic.Nakoniec som tam polozil ten starucky 40 GB HDD a spustil to ako pred tym,bez problemov.....vie mi niekto poradit v com je chyba? Ako som pisal pozorne som si postup precital hadam aj 100 krat ale mozno som nieco prehliadol fakt uz neviem co mam z tym robit a skusal som dva HDD jeden 320 GB,a druhy 60 GB.No pokial sa mi to nepodari tak asi hrat nebudem lebo stale mi to hadze ze nema miesto pre ukladanie veci na HDD.Dakujem za kazde pomocne slovicko a dufam ze sa mi to z Vasou pomocou podari este raz dakujem :party:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja by som sa Vas chcel opytat a viem ze to tu bolo pisane a cital som to ale mam taky problem.Podla toho co je na strane prvej som postupoval na mojom starsom ps3 40GB.Kupil som si 320 hdd WD3200B EVT-00ZCT0.Robil som vsetko podla navodu presne ako je popisane ...cize som urobil back up na hdd ktory som naformatoval na fat32.Po zalohe ktora bola asi hodinku som vypol ps3 a vybral hdd a vlozil som tam ten 320GB.Ked som to vsetko skompletizoval tak som ps3-ku zapol a chcelo odo mna aby som gamepad pripojil cez usb cabel a stlacil to ps tlacitko.Stalo sa a potom odo mna chcelo aby som stlacil to iste tlacitko aby urobilo restart alebo dve tlacitka select+start a zistilo ci je potrebny update.No ale ziaden update sa nekonal a vsetko toto slo dookola.no zacal som to robit poobede a asi vidite kolko je hodin a to som vsetko pozeral tu na fore a k tomu aj na youtube pozeral videa.Ani raz mi to neformatovalo novy 320 GB HDD.Skusil som potom iny HDD 60GB ci nie je ten 320GB nahodou zly,a to robilo uplne to iste ..dookola tie iste hlasky..System softweru mam : Versiion 4.31 aj to som si stiahol na 32GB usb kluc a skusal som to zastrcit do ps3-ky a aj som skusal to nakopirovat na HDD aby si to nacitalo a stale nic.Nakoniec som tam polozil ten starucky 40 GB HDD a spustil to ako pred tym,bez problemov.....vie mi niekto poradit v com je chyba? Ako som pisal pozorne som si postup precital hadam aj 100 krat ale mozno som nieco prehliadol fakt uz neviem co mam z tym robit a skusal som dva HDD jeden 320 GB,a druhy 60 GB.No pokial sa mi to nepodari tak asi hrat nebudem lebo stale mi to hadze ze nema miesto pre ukladanie veci na HDD.Dakujem za kazde pomocne slovicko a dufam ze sa mi to z Vasou pomocou podari este raz dakujem :party:

Ahoj,

ja mel neco podobneho. Kdyz to poprve nabehne s jinym diskem a nenajde to potrebou partition se systemem, tak to chce pripojit gamepad na kabel a udelat reset, pokud to po restartu zase nejede (jako ze ne) tak musis dat na USB firmware ktery ti to pise, pokud 4.31 tak ma cca 180 MB (pocitam, ze i ten flashdisk musi byt FAT 32). A pak drzit ten S+S vic jak 5 sekund a mel by si PS3 "zahrabat" na flashku a provest format / update.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

ja mel neco podobneho. Kdyz to poprve nabehne s jinym diskem a nenajde to potrebou partition se systemem, tak to chce pripojit gamepad na kabel a udelat reset, pokud to po restartu zase nejede (jako ze ne) tak musis dat na USB firmware ktery ti to pise, pokud 4.31 tak ma cca 180 MB (pocitam, ze i ten flashdisk musi byt FAT 32). A pak drzit ten S+S vic jak 5 sekund a mel by si PS3 "zahrabat" na flashku a provest format / update.

miz012 dakujem ale o tomm pisem ze som skusal aj tie s+s tlacit a stale dookola mi to robi a neviem uz ani preco lebo som skusal dva HDD ako som pisal jeden 60GB a druhy 320GB,lebo som si myslel ze ten 320Gb je zly ale aj druhy mi robil to iste,takze neviem kde je problem.A ten fireware mam na flashke cize na usb kluci ktory je jasne fat32 aby ho ps3-ka nacitala.takze ako som pisal ..precital som si postup naozaj pozorne a skusal robit tak ako bolo napisane ale ps3-ka je dost tvrdohlava a nie a nie povolit :cry: ale dakujem dnes to skusim este raz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak skusal som to a stale ps3-ka je tvrdohlava..skusal som hadam vsetky hdd co mam a aj nemozne veci a to ze v laptope mam 2 hdd po 250gb tak som jeden vybral a pouzil ten..a aj tak ziadny pokrok ps3-ka stale nie a nie nabehnut.Stale to iste dookola pripojte gamepad cez usb stlacenim tlacitka ps a potom ak chcete restart tlacitko ps alebo ak chcete kontrolu update a to stlacenim spolocne dvoch tlacitiel s+s a toto mam dookola..skusal som uz aj bez hdd a pisalo mi ze to nejde dalej lebo nevie najst hdd tak som ho vypol a zasunul hdd a zase nic..skusal som to vela krat a aj skusal som preformatovat hdd co davam do ps3-ky a stale ziaden pokrok, tak uz vazne neviem co a kde je problem?Moze byt ze to ps3 je nejako naprogramovane ze to nepusti iny hdd?Dakujem:roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak skusal som to a stale ps3-ka je tvrdohlava..skusal som hadam vsetky hdd co mam a aj nemozne veci a to ze v laptope mam 2 hdd po 250gb tak som jeden vybral a pouzil ten..a aj tak ziadny pokrok ps3-ka stale nie a nie nabehnut.Stale to iste dookola pripojte gamepad cez usb stlacenim tlacitka ps a potom ak chcete restart tlacitko ps alebo ak chcete kontrolu update a to stlacenim spolocne dvoch tlacitiel s+s a toto mam dookola..skusal som uz aj bez hdd a pisalo mi ze to nejde dalej lebo nevie najst hdd tak som ho vypol a zasunul hdd a zase nic..skusal som to vela krat a aj skusal som preformatovat hdd co davam do ps3-ky a stale ziaden pokrok, tak uz vazne neviem co a kde je problem?Moze byt ze to ps3 je nejako naprogramovane ze to nepusti iny hdd?Dakujem:roll:

Heled, jeste jedna vec (mozna blbost). Na tech discich co se snazis pripojit mas nejakou partitition? Treba ju PS3 neumi smazat / prepsat... Zkus ju nejdriv zrusit v PC

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Heled, jeste jedna vec (mozna blbost). Na tech discich co se snazis pripojit mas nejakou partitition? Treba ju PS3 neumi smazat / prepsat... Zkus ju nejdriv zrusit v PC

no to neviem ci je tam nieco alebo nie..skusal som to formatovat z ntfs na fat32 a neslo mi to a tak som to potom formatoval spat na ntfs(default) a aj tak to neslo a neviem ci tam nieco je lebo ked to formatujes tak by hadam nemalo nic ostat a ta partitition to je asi ci nema viac casti ako napr C: a D: tak to asi nemam ale ak by to tam blo ukazalo by mi to hadam nie? ten 60 gb hdd ma v celku 55,7 alebo tak nieco a ten 320 ma tak ako je pisane v postupe cize nejakych 298gb a ten 250 som ani nepozrel lebo som ho vytiahol priamo z laptopu takze fakt uz neviem co by som mal skusit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Normalne ten hdd preformatuj z NTFS na FAT32 toto ti pomuze http://www.ridgecrop.demon.co.uk/index.htm?fat32format.htm jiny format ti PS3 neuvidi HDD ikdyby stam vrazil nevim jak velky HDD pokud nebude formatnuty na FAT32 :cheesygrin:

Upraveno uživatelem maku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dáva sa full formát a nie quik formát. Stačí ak tam je nejaká skrytá partícia, čo občas u ntb existuje, tak rýchly formát hdd nepomôže. Treba disk zmazať v nejakom programe ktorý vie pracovať aj s týmito skrytými partíciami a následne takto čistý disk skúsiť vsunúť do ps3 samozrejme už s FAT32.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Neeo, pises nesmysly. Partisny jsou definovane v MBR (nebo GPT, ale to je ted jedno) a to je uplne na zacatku disku - v prvnich bajtech (tusim prvnich 512 bajtu je zavadec i s MBR? Nevim, mozna se mylim, nechce se mi to ted Googlit, protoze na tom nezalezi), takze kdyz formatujes disk, tak bohate staci quick format, jelikoz se zmeni FS, vytvori se tabulka souboru atd. Zadna "skryta particia" tam byt nemuze - nemuze byt definovana nekde uprostred disku. Vsechny jsou definovana na samotnem zacatku disku. Napsal jsi naprosty nesmysl.

Rozdil mezi full format a quick format je ten, ze full format projede disk bit po bitu a nastavi je na 0. Quick jen vycisti tabulku souboru, tzn. data na disku stale jsou, ale nejsou v tabulce souboru.. Coz je ok, protoze system se orientuje jen dle tabulky souboru a pokud je v tabulce souboru, ze na dane pozici nic neni, tak je uplne jedno jestli tam neco je, protoze se to prepise a nebere se v potaz to, co tam bylo.

400562_360013810691470_215629515129901_1529620_1132045024_n.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu