Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Výměna HDD - kompletní návod


tekken90

Recommended Posts

Postup:

Záloha dat z nynějšího HDD

1 ) K PS3 připojíme externí USB disk, flashku nebo memory kartu. Musí být naformátovánn na FAT32.

2 ) V menu PS3 dejte Settings/System Settings/Backup Utility/Back Up.

3 ) Dejte Yes a vyberte disk na který chcete udělat zálohu. Zálohovací program vám ukáže velikost k zazálohování. Potvrďte a počkejte. Záloha může trvat od pár minut až do hodiny i více podle velikosti dat.

Zálohují se:

  • všechny média - fotky, muzika, filmy
  • všechny savedata - i PS1/PS2 memory card
  • instalace her, demo hry a placené PSN hry stažené na HDD

Profily, nastavení a firmware zůstávají ve vnitřní flash paměti PS3.

Upozornění: V poslední době přibývá případů, kdy nefunguje PSN obsah kvůli chybějíím údajům PSN. Proto je lepší před výměnou HDD PS3 deaktivovat od PSN účtů a po výměně znovu aktivovat (přihlášením na PSN)

Výměna HDD

Před výměnou vypojte PS3 od napětí. Mělo by stačit vypnout vzadu zdroj PS3 pro jistotu však odpojte všechny kabely.

1 ) Sundejte krytku od HDD na dolní straně PS3.

2 ) Odšroubujte modrý šroubek. Zvedněte malou pacičku a opatrným táhnutím (aby jste nepoškodili konektory HDD) táhněte na stranu a HDD vyndejte.

3 ) Odšroubujte HDD z kovové destičky - 4 šroubky a vyměnte za nový. Přišroubujte k destičce a vložte do PS3.

Formátování a obnova dat

1 ) Hned po zapnutí PS3 vám naběhne tabulka s formátováním HDD. Dejte Yes.

2 ) Po zformátování a zapnutí PS3 dejte Settings/System Settings/Backup Utility/Restore. Vyberte externí disk a obnovte zálohu z HDD. Proces trvá přibližně dlouho jako záloha dat.

pozn. Pokud vám PS3 nepůjde zapnout připravte si flashku na kterou nahrajte nejnovější aktualizaci FW do složky PS3/UPDATE a připojte k PS3.

ještě přehled kolik místa budete mít k dispozici:

HDD.....místo k dispozici

40GB - 27GB/37GB

120GB - 97GB/111GB

320GB - 263GB/298GB

- toto místo si bere systém

- pokud máte jiný model určitě budu rád když se podělíte s info kolik GB si systém bere

Seznam ověřených HDD

  • Seagate Momentus 5400 rpm - 320GB - pasuje přímo na kovovou destičku v PS3
  • Samsung M6 5400 rpm - 500GB - pasuje přímo na kovovou destičku v PS3

Rozdíly 5400 vs 7200

info z: http://boardsus.playstation.com

teplota:

5400rpm - 43.9c

7200rpm - 46.6c

při delším hraní můžou hodnoty dosáhnout max. (záleží také na podmínkách větríní PS3 apod)

5400rpm - 53.9c

7200rpm - 55.0c

Časy načítání her

GT-HD

5400rpm - 1:42.636

7200rpm - 1:32.993

Almost 10 seconds off the install time. About 10% increase in speed.

Jericho demo

5400rpm - 2:08.629

7200rpm - 1:58.685

Again, about 10 seconds off install time. And about 8% increase in speed.

Tony Hawk demo

5400rpm - 4:11.184

7200rpm - 3:32.045

Almost 40 seconds off it's install time. Coming in at a nice 16% increase in speed.

DiRT demo

5400rpm - 1:29.289

7200rpm - 1:25.385

This one had 4 seconds shaved off. Not as good, but still about 5% increase in speed.

All said. The installs averaged about a 9 - 10% increase in speed. Not bad really.

Now let's look at a file transfer. Although it still has the USB bottleneck of 480Mb/s and I am aware of this bottleneck. The results were different. I tested this with an external 7200rpm HDD.

188MB file transfer

5400rpm - 16.316

7200rpm - 14.882

That was 1.5 seconds off the transfer rate. Coming in at about 9% increase in speed. Again. This is not a bad increase in speed.

Moving along to game loading times. I used 2 Demos and 1 full game for this part.

Jericho level load

5400rpm - 17.417

7200rpm - 16.650

Shaved off almost a second. With almost 5% increase in speed.

Tony Hawk startup load

5400rpm - 18.285

7200rpm - 17.351

Same, almost one second off load time and about 5% increase in speed.

Now this last test I used Oblivion since it keeps a large amount of data on the HDD. This is a good way of seeing how games might act if future games incorporate the same abilities. I did 3 loading tests on this one.

Oblivion

Initial load

5400rpm - 21.355

7200rpm - 19.253

Just over 2 seconds off loading time. Close to 10% increase.

2nd load (map change)

5400rpm - 10.244

7200rpm - 09.543

Almost a second off load time. But a 7% increase in speed.

3rd load (another map change)

5400rpm - 12.479

7200rpm - 10.110

That one was nice at almost 2.5 seconds off. And a wopping 19% increase in speed.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 241
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Přidané obrázky

Super, skvělej tut tekku, jen se chci zeptat, takže do PS3 můžu narvat i 500GB harddisk a nic mi nebude vyčuhovat ? Vleze se do té ps3 stejně jako 320GB ?

samozřejmě, že se tam vleze...záleží pak ale jestli se vejde přímo na tu kovovou destičku v PS3 .. proto taky doporučuju raději SeaGate disky a samsung M6 ...Western Digital prý nesedí přímo a je potřeba úprava kladivem:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lol, to myslis vazne? Rozmery disku se s vyssi kapacitou nezvetsujou.

j, to vím, ale někde jsem myslím četl, že se 500GB nevejdou do ps3, protože se v té velikosti nedělají, já tomu fakt moc nerozumím :lol:, sry, omlouvám se, už tu nebudu spamovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

j, to vím, ale někde jsem myslím četl, že se 500GB nevejdou do ps3, protože se v té velikosti nedělají, já tomu fakt moc nerozumím :lol:, sry, omlouvám se, už tu nebudu spamovat

pravděpodbně si to nepochopil jelikož v PS3 500gigovy disk nefunguje, pouze externí ano, interní nikoliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Poradite mi nekdo prosim jak naformatuji HDD 80GB co mi zbyl z PS3? Potrebuji format FAT32 aby se mi ukazal v PS3...chci si udelat zalohu HDD co mam v PS3 a kdyz chci ten 80GB naformatovat v PC mam na vyber pouze NTFS(vychozi) a exFAT coz neni kompaktibilni z PS3.....moc diky za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Tak jsem si nemohl pomoct a chtěl jsem si navýšit velikost HDD ve svojí konzoli. Koupil sem výše jmenovaný podporovaný disk (Seagate Momentus 5400 rpm - 320GB) a ono nic. Zapnu PS3 a ona mi hlásí abych připojil ovladač přes USB a zmáčknul tlačítko "PS" To udělám konzole se restartuje a naběhne ta samá hláška. Pak to ještě dává možnost připojit flashku s aktuálním FW aby se obnovil system v PS3 (to samozřejmě taky nepomáhá) Nemáte s tímhle problémem nějaký zkušenosti popřípadě tipy jak disk rozchodit? Jinak konzole je v základu s 80GB HDD a disk jsem si nechal naformátovat na FAT32 rovnou na krámě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si nemohl pomoct a chtěl jsem si navýšit velikost HDD ve svojí konzoli. Koupil sem výše jmenovaný podporovaný disk (Seagate Momentus 5400 rpm - 320GB) a ono nic. Zapnu PS3 a ona mi hlásí abych připojil ovladač přes USB a zmáčknul tlačítko "PS" To udělám konzole se restartuje a naběhne ta samá hláška. Pak to ještě dává možnost připojit flashku s aktuálním FW aby se obnovil system v PS3 (to samozřejmě taky nepomáhá) Nemáte s tímhle problémem nějaký zkušenosti popřípadě tipy jak disk rozchodit? Jinak konzole je v základu s 80GB HDD a disk jsem si nechal naformátovat na FAT32 rovnou na krámě.

Vypadá to že ten HDD nelze naformátovat v tvé PS3, budeš to muset udělat přes PC a zkontrolovat zda je vůbec funkční.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...
Vypadá to že ten HDD nelze naformátovat v tvé PS3, budeš to muset udělat přes PC a zkontrolovat zda je vůbec funkční.

prdky staci jen dat posledni update na USB flash do adresare PS3\update\ a pak uz sledovat to co se nedarilo nekolik dlouhym hodin.))

Tak jsem si nemohl pomoct a chtěl jsem si navýšit velikost HDD ve svojí konzoli. Koupil sem výše jmenovaný podporovaný disk (Seagate Momentus 5400 rpm - 320GB) a ono nic. Zapnu PS3 a ona mi hlásí abych připojil ovladač přes USB a zmáčknul tlačítko "PS" To udělám konzole se restartuje a naběhne ta samá hláška. Pak to ještě dává možnost připojit flashku s aktuálním FW aby se obnovil system v PS3 (to samozřejmě taky nepomáhá) Nemáte s tímhle problémem nějaký zkušenosti popřípadě tipy jak disk rozchodit? Jinak konzole je v základu s 80GB HDD a disk jsem si nechal naformátovat na FAT32 rovnou na krámě.

stahni si posledni update vloz ho na usb do adresare PS3\UPDATE\ a pak uz si ho pri stisku select a start Plejna najde a uz te to bude samo intuitivne navadet.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

škoda, že to píšu i v návodu..stačilo by příště pozorněji číst ;)

pozn. Pokud vám PS3 nepůjde zapnout připravte si flashku na kterou nahrajte nejnovější aktualizaci FW do složky PS3/UPDATE a připojte k PS3.

doufám, že funguje jak má ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...
  • 1 month later...

jak uz psal tak to nepujde...udelej to jako jo...nejdriv si ten 250 pripoj k pc jako ext. a naformatuj na fat 32...potom to pripoj do ps3 a dej si backup....backup pak prekopiruj do PC, smaz backup z 250HDD a pak vymen disky...z 80 si udelej ext. a prekopiruj si tam tem backup z pc, pripoj k PS3 a dej restore

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu