Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Windows 7 - Vývoj, Verze, Klíče, rady a tipy!


ramalamadingdong

Recommended Posts

  • Odpovědi 234
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Visty jsou hlavně extrémně "blbovzdorné" a to není dobré, protože já opravdu nesnáším, když se Visty 3x ptají, jestli ten soubor chci opravdu smazat.

Do XP to bylo dobré, po XP to je hodně špatné. Jestli Win7 budou stejně tak chytré jako Visty, tak radši zůstanu na XP, nebo přejdu na nejnovější linuxe.

no, prvni vec, co delam po instalaci Visty je, ze vypnu UAC - zadne otravne dotazy, delam si co chi, jako v XP

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, prvni vec, co delam po instalaci Visty je, ze vypnu UAC - zadne otravne dotazy, delam si co chi, jako v XP

Visty bych vubec neresil....hlavní moto Vist je asi tohle "Extremni naroky a ultimátní debilita"

Windows 7 maji "ochranu" souboru cca jako XPčka.....žádné extrémně pitomé dotazy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
no, prvni vec, co delam po instalaci Visty je, ze vypnu UAC - zadne otravne dotazy, delam si co chi, jako v XP
Visty bych vubec neresil....hlavní moto Vist je asi tohle "Extremni naroky a ultimátní debilita"

Windows 7 maji "ochranu" souboru cca jako XPčka.....žádné extrémně pitomé dotazy

lepší když si prepnete na Admina hned po instalaci, pak funguji i gadgets :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou to kecy, Visty se nepovedli, tak chteji reklamni blaboly rozvest jeste vice. Pry chteji optimalizovat jadro, coz se imho nepovede, je to prakticky Vista, prozatim urcite. Vista vysla nedavno (ano, pro mne to je nedavno), tak je proste blbost, aby se neco zlepsilo. Na to, ze to ma byt novy OS, tak to nema moc vylepseni (blaboly). Je hovadina pouzivat nedodelanou alfa verzi, na kterou nejsou vyvojari pripraveni. Nevidim jediny duvod, proc to pouzivat - pro hry to ma mensi kompatibilitu nez Visty/XP, pro praci horsi a mene stabilni. Leda tak na nejake trapne frajereni - ale Windowsama se frajerit neda.. teda alespon ne, v mem kraji a v mem okoli.

.. Navic, je sice pekne, ze ses takovy fanda, ale Microsoft z tebe musi mit radost, kdyz jedes na ilegalu. Fandu si predstavuji jinak.

Navic jsem cetl vyjadreni Microsoftu a ten pry nechce do posledni chvile zverejnovat _ZADNE_ informace, pry to v minulych letech byla strateg. chyba. Takze vsechno tohle jsou zatim smyslene blaboly a final verze bude uuuplne jina.

Pěkný názor...Ale... už si W7 zkoušel? Jinak jaksi nemusíš mít třeba úplně pravdu a jen si dělat ideje...z nepovedených Vist myslím si že po propadáku u Vist si to jen tak Mrkvosoft nenechá líbit jak je vidět že umí udělat kvalitní systém (WinXP) a udělá jakoby Windows Vista ale dokonaly tak jak měl vyjít... Podle mě je W7 takový meziskok na další generaci na další boom něco jako u XP. Např. takhle to bylo i u starších OS... Po Win98/95 vyšel Win2000/NT který nebyl tak úspěšný...byl to takový meziskok mezi přelomovými WinXP

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno, tak musim uprimne rici.. Dnes jsem W7 nainstaloval a je skutecne nenazranejsi, nez wXP, je to znat, ale da se to prezit.. Zaroven je mnohem mene nenazrany, nez Visty.

Ale k faktum - na 1,5GHz | 1GB RAMek a 32MB grafice je pouzitelny, ale nepocitejte takovou sviznost, jako u XP. Pokud nemate grafiku s alespon 128MB, tak vam to Aero nijak nepusti (ani zadny "hacky" mi nepomohly). Je tu znat, ze to vychazi z Vist a dokonce spoustu dialogu je stale XP v blede modrem. Prakticky samotne spustene w7 zabiraji ~500MB RAM.. takze 1GB je opravdu minimum, pro prakticke pouziti. Zabiraji 7GB na HDD, coz je take rozdil oproti 1GB u XP. CPU mam zatizeny bezne tak na <10% ..

Co se mi zde opravdu libi? Dalsi inspirace Mac OS X - totiz dockovanim. V liste mate "rychle spusteni", ktere zaroven slouzi jako lista spustenych aplikaci - Applaci vi ;) Je to hodne luxusni zalezitost. Dale je tu dost dobra podpora HW hned od zacatku, vse je samozrejme hezci. Zvetsovani a zmensovani oken je luxusni - staci horni listou najet nahoru na monitor a je to maximalizovane, ze shora dolu a je to v klasicke velikosti, zahybat a vse ost. se zminimalizuje. Vpravo dole je pak mini tlacitko pro zobrazeni cele plochy. Samozrejme zde funguje widgety (gadgety). Dost dobra je sprava napajeni - lze nastavit maximalni vytizeni CPU (u SpeedStep), takze neni treba doinstalovavat SpeedSwitchXP a dalsi aplikace pro regulaci CPU, pokud chcete, co nejvetsi vydrz. Hodne dobra je sprava siti, hned krasne vidite, na cem jste pripojeni - u WiFi vam to proskenuje vsechny site v okoli a pak staci jen kliknout.. Jednoduchost opravdu dokonala. Dole v traybaru vam to pak hlasi ruzne chyby/etc..

Co me naopak stve? WMP jiz nema ovladaci panel v liste dole, jen v Aeru, kdyz se najede na jeho ikonku (jenze kdyz aero nemate, tak smula) a nehorazna indexace, ktera porad hrabe na HDD, nastesti se to da ve sluzbach vypnout.

Celkove si ale myslim, ze po Viste je tohle dalsi zdarily Windows a bude mit uspech, sice neni az tak revolucni, jako XP vs win 98, ale myslim, ze konecne prinasi dost zmen. Neni tu otravne UAC, ale jen obcas mirne, kdyz je treba neco nainstalovat, tak se to zepta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě doplním, že pokud chcete aby vám šli widgety tak nevypínejte UAC na nulu. Pokud hned po reinstalaci zablokujete ucet, ktery ste vytvorili a odblokujete Administratora, tak to jde a bez všech téch dotazu :)

f_Corel007m_e5efecb.png

Ja mam ted Admina na disabled, pac sem po instalaci nejak zapomel :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci se zeptat zkoušel jste někdo nainstalovat přes WinXP (SP3) tyhle Widle 7? Udělá se automaticky boot s výběrem při startu systému?

Zkousel jsem to. Instaloval jsem to primo ze systemu, pres toho wizarda - chtel jsem si to vyzkouset a nemel jsem ani prazdne DVD, tak jsem to instaloval normalne namountovanim v Daemon Tools. Pokud to instalujes na jinou partition, tak mas multiboot. Pokud to nainstalujes na soucasnou, kde mas Win XP, tak ti to slozky Documents And Settings, Program Files a Windows hodi do c:\Windows.old. Ostatni slozky a soubory to necha na svem miste a mutliboot neni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkousel jsem to. Instaloval jsem to primo ze systemu, pres toho wizarda - chtel jsem si to vyzkouset a nemel jsem ani prazdne DVD, tak jsem to instaloval normalne namountovanim v Daemon Tools. Pokud to instalujes na jinou partition, tak mas multiboot. Pokud to nainstalujes na soucasnou, kde mas Win XP, tak ti to slozky Documents And Settings, Program Files a Windows hodi do c:\Windows.old. Ostatni slozky a soubory to necha na svem miste a mutliboot neni.

Díky za info ještě někde musím dohledat jak se to dělá...když dělám tak max při formátování v BIOSu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 5 weeks later...

Pokud se ti nezapne sam, klikni na start, napis aero a dej Find and fix problems with transparency... blah blah.. pokud mas spravne ovladace a podporovanou grafarnu, zapne se ti np ;-)

Jinak, jeste jedno zjisteni. Instaloval jsem na AMD 2500+ (takt pouhych 1,2GHz cca), 512MB RAM, ale GeForce FX 5200 128MB, tudiz s Aerem.. A musim rici, ze mi to jede mnohem pomaleji, nez XP a mnohem pomaleji, nez na mem notesu, kde mam stejne Widle 7, ale bez Aera a na 1,5GHz, 1GB RAM, grafarna ATI Radeon 7500 32MB.. Musim jeste zjistit, zda je to Aerem (zda je to tim, ze grafarna ho proste nedava a tak je to tak pomale) a zda po jeho vypnuti vse pojede svizneji/stejne svizne, jako na notesu, anebo zda to je RAMkama - na ty to zatim vypada nejvice, jelikoz na notesu mi to jede svizne ikdyz podtaktuji CPU na 800MHz (!!)..

Takze jeste jednou - doporucuji alespon 1GB RAM.. jinak to bude strasne swapovat na HDD a fakt to bude pomale a spokojeni nebudete ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se ti nezapne sam, klikni na start, napis aero a dej Find and fix problems with transparency... blah blah.. pokud mas spravne ovladace a podporovanou grafarnu, zapne se ti np ;-)

kua asi sem lamka :D sem udelal co pises a zadny problemy to nenaslo, vsechno v poradku... vic co myslim?? takovej ten nahled jak na to koukas ze strany :D doufam ze to de :) nezapina se to nejakou klavesou? :D sorry sem lamka, visty sem nikdy nemel tak nevim :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak RC pry vyjde pro vybrane betatestery (a lidi, co umi stahovat :lol:) uz asi koncem unora. Bude to ale nejspise vychazet z posledniho buildu (takze je nejspise RC uz prakticky dostupna).

Ja osobne ale zustavam zatim stale na 7000 a az nekdy 1.8. si asi aktivuju TimeKiller, abych tuhle betu mohl pouzivat neomezene a casem bud prejdu na full verzi z warezu, anebo si ji koupim, dle ceny ;-) 10k do toho nedam a starter, ktery umoznuje 3 app naraz :lol: si kupovat fakt nebudu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu