Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Práce pro grafiky - spray do css


au!

Recommended Posts

Já Photoshop nepoužívám, ale udělat v obrázku něco průhlednýho bych si troufl. Postni sem obrázek který chceš upravit a řekni co má být průhlednýho, to by nemělo trvat dlouho.

EDIT: Teď jsem si všiml že asi myslíš ty spraye? Tobě se v tom CS nezobrazují s průhledností? Já tedy CS nemám ale ty PNG co tam jsou jsou transparentní. I když jak se tak dívám na ten tutoriál, tak to asi používá TGA formát bez komprese. Převedu to do TGA a postnu.

EDIT 2: Převedl jsem ty malé spraye do TGA, tak to vyzkoušej jestli už se to zobrazuje korektně.

[url]http://uloz.to/1156317/spraytga.7z[/url]

EDIT 3: Tak ty předchozí spraye, kdyby nefungovaly, tak to bude zřejmě rozměry, které mají být buď 128x128, 256x256 atd. Formát má být 32bit TGA bez RLE komprese, což jsem použil, tak dej vědět jestli už je to ok. Převedl jsem radši ty velké, které mají rozměry 512x512 což by mělo být také ok.

[url]http://uloz.to/1156396/spraytga2.7z[/url]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to prosté.

1. Nejdřív si udělej logo, případně stáhni obrázek z netu. Vhodný obrázek by měl mít pokud možno jednobarevné pozadí, aby to dlouho netrvalo. Upravit se dá jakýkoliv obrázek s jakýmkoli pozadím, ale něco je pracnější. Pro účely tohoto tutoriálu vybereme třeba tento, s bílým pozadím:

rambo.jpg

2. Nepoužívám Photoshop a ani vy nemusíte pro takovéto úpravy obrázků stahovat stovky mega, crackovat atd. atd. Stačí stáhnout zdarma šiřitelný editor Paint.net, který má 1,6 MB !!! ale dokáže téměř to samé co Photoshop, když se s ním naučíte. Čeština do Paint.net, český web o Paint.net s návody, postupy atd.

3. Otevřete obrázek v editoru, vyberte Kouzelnou hůlku (Magic Wand) a klikněte na bílé pozadí obrázku a když je označené tak zmáčkneme klávesu DEL. Takto vymažeme veškeré pozadí až nám zbyde jen postava.

thum_5403496bbbb62000c.png

Pokud se po označení pozadí kouzelnou hůlkou, nebude označená oblast dotýkat postavy, případně označí i oblast uvnitř postavy, musíme si pohrát s nastavením Odchylky v panelu. Standardně je nastavena na 50% a pro tento obrázek je to tak akorát, ale stačí aby pozadí mělo jinou barvu a budeme muset odchylku změnit.

4. Teď už nám zbývá obrázek pouze uložit ve formátu podporujícím průhlednost. Což jsou z těch známých a hojně používaných především PNG, TGA a GIF (ten ovšem umí jen 255 barev, takže se hodí pro obrázky které jich mají míň, např. loga, podpisy, jinak klesá kvalita). Osobně doporučuji používat PNG. V žádném případě neukládejte takto upravený soubor ve formátu JPG nebo např. BMP, tyto formáty nepodporují průhlednost a práci kterou jste si s úpravou obrázku dali, by jste dělali zbytečně. Pokud chcete obrázek použít jako spray do CSS, uložte jej ve formátu TGA 32 bit bez RLE komprese.

5. Výsledný obrázek, má průhledné pozadí (respektive nemá žádné pozadí), takže na každé ploše kde bude umístěn, ať už na internetové stránce nebo na zdi v CS bude vidět jen postava.

5403496bbd20580c0.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...

cau, potrebuju rychlou pomoc. koupil jsem si css steam a nejde mi tam dat spraylogo.. v options dam advance a pak najdu obrazek (.tga, .vtf) kliknu, dam OK a napise to ze nemam opravneni k importu sprayloga. poradi nekdo?? predem diky. rychla pomoc = thanks

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 years later...

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu