Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Jak udělat vaši plochu hezčí :) WIN XP i Vista


*Dave*

Recommended Posts

Po několika PMkách mi došli nervy a rozhodl sem se že udělám jakejsi jednodu chej a podrobnej návod na zkrášlit vaši plochu :)

Pro Win VISTA stejný postup, není potřeba TweakUiPowertoy (koš se dá smazat a navrátit v ovl. panelech) jen doporučuji používat novější verze programů

pro skinování Vist doporučuju používat Tune Up Utilities 2009

Například takto

Takže co budeme potřebovat ?

Rozhodně čistou plochu, s nějakým pěkným wallpem podle kterýho nám vznikne finální vzhled :) Všechny potřebné věci jsou ke stažení v příloze...

Stránka s wallpy, s hodně wallpy :D tadyyyyy

1. Program který použijeme s názvem TweakUiPowertoy

tento program slouží k ukrití ikon jako například Koš

Soubor stáhneme, nainstalujeme a deaktivujeme ikonu koše.

picture.php?albumid=265&pictureid=1113

Tak 1. krok by byl :)

2. Stáhneme program CD Art Display

který slouží pro zobrazení obrázku, názvu, interpreta atd. přehrávaného alba,

který funguje na přehrávačích jako Winamp 5.xx, Windows Media Player, Foobar2000, apod

Composite___CD_Art_Display_by_rjsmith2007.jpg

Různé skiny najdete na deviantART a skiny přidáte do složky kde jste si CAD nainstalovali, pokud nemáte vytvořenou složku Skins, tak ji vytvořte a vložte do nich stahované skiny (některé skiny nejsou uplne stejne nastavené a proto nekteré nemusí jít, nebo pokud chcete můžete si s nimi pohrát v nastavení :) )

Skiny měníte v nastavení CAD tzn. pravé tlačítko na CAD>Skin a vyberete skin, jednoduché ne :D (uploadnul sem vám i default skin už se složkou Skins, takže by neměl být problém :) )

picture.php?albumid=265&pictureid=1114

3. krok nainstalujeme si prográmek RocketDock

Který nám přidá na plochu Dock podobný jako je v Mac OS

flux_by_chromatix.png

není to nic těžkýho nainstalovat ani poupravit, zvládne každej podprůměrnej angličtinář :D ;)

++ doporučuju stáhnout do rocketdocku Stacks Docklet, který "nainstalujete" do C:\Program Files\RocketDock\Docklets\StackDocklet (složku StackDockled vytvoříte) a vložíte do ní soubory Images a StackDocklet.dll, který najdete v downloadu :) StackDock vám umožní toto :D

picture.php?albumid=265&pictureid=1120

4. další věc na vaši plochu se hodí aplikace zvaná Rainlendar

můžete stáhnout ze stahuj cz :)

picture.php?albumid=265&pictureid=1115

který vám umožní zobrazit kalendář s poznámkama na ploše

skiny můžete tahat ZDE a instalujete do C:\Program Files\Rainlendar2\skins, potom vypnete a zapnete Rainlendar

Kliknete pravím tlačítkem na kalendář zvolíze Možnosti (Settings) a viz obr

picture.php?albumid=265&pictureid=1116

a nastavíte váš skin :)

5. !POZOR! spusťte program UXTender, který vám přepatchuje uxtheme.dll v WINDOWS/system32 (myslim) který je potřeba pro to aby jste mohli nastavovat témata stáhnutá třeba a nejlépe z deviantART.com, takže spustte, klikněte na patch, vyskočí vám okno s tím že musíte restart PC, udělejte to a potom už jen stahujte témata :D měli by vypadat nějak takto :)

picture.php?albumid=265&pictureid=1117

picture.php?albumid=265&pictureid=1118

6. AveDesk ! taková vychytávka ikon :)

S touhle aplikací si musí pohrát každý sám, stačí nainstalovat, potom vám vyběhne okno s tutoriálem co a jak , který zavřete zmáčknutím CTRL a kliknete na křížek který by se vám měl ukázat a tak to uděláze u každé "miniapp" kterou nechcete po chvilce hraní s ikonama sem udělal tohle :)

picture.php?albumid=265&pictureid=1119

Všechny ikony najdete na deviantart.com, takže mě neproste hod mi odkaz na tuhle nebo najdi mi tady tu apod :)

A všecko děláte na vlastní nebezpečí, tzn jesi se vám pokazí něco ve WIN/sys32 apod neručim za to :)

SNAD SEM NA NIC NEZAPOMĚL A JESI JO TAK SE OMLOUVÁM :D

a vubec se nebudu zlobit na thx :D ;)

SNAD TO ASPOŇ NĚKOMU POMOHLO A NEBUDOU SE PTÁT ZBYTEČNĚ PO PM :D jesi máte nějakou otázku ohledně ▲▲▲ tak se ptejte :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 69
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Stejně se zeptám...to téma co tam máš ....nemáš ho náhodou stále u sebe ?? prosím pomohlo by mi :) kdybs mel k tomu i ty temata na rainlendar a dock tak mi to taky nebude vadit

tady to máš :) ;) krom docku nemuzu ho najit teda myslim ze je to cos myslel, ostatni skiny nyjdes na ty strance co je v navodu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Díky moc dave,vážně super :)

Hele,chci se zeptat tak trochu otázku mimo téma-jak můžu dát windows media player do lišty? :roll:

např.tady> http://kyosan1988.deviantart.com/art/Windows-Vista-Full-Glass-121622332

vpravo v liště tam má malý medi player.Je to dmntní otázka,ale pořád na to nemůžu přijít.V WMP jsem tu možnost nenašla :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc dave,vážně super :)

Hele,chci se zeptat tak trochu otázku mimo téma-jak můžu dát windows media player do lišty? :roll:

např.tady> http://kyosan1988.deviantart.com/art/Windows-Vista-Full-Glass-121622332

vpravo v liště tam má malý medi player.Je to dmntní otázka,ale pořád na to nemůžu přijít.V WMP jsem tu možnost nenašla :?

Pravym kliknes na Hlavni panel (lista dole u WinXP co je tam nabidka start, hodiny, atd.) a vyberes si panely nastroju a tam je volba Windows Media Player. Zaskrtnes a od te doby se WMP bude spoustet dole v liste.

PS: A mam pocit, ze kdyz WMP minimalizujes (aspon poprve) tak se te to zepta jestli ma bezet minimalizovany nebo v panelech nastroju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to super vychytávka ten RocketDock... také ho používám... jen dotaz, :)

Jak udělat, abych měl tu lištu start nahoře a ne dole? Docela dlouho to googluju, ale narazil jsem jen na skiny pro XP alá Vista (a přiznejme si, je jich docela hodně).

Odemkneš ten hlavní panel a přetáhneš myší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...

^^ ano návod stejný, akorát jak řikam používat novější verze :) pro visty není potřebný TweakUiPowertoy kvůli smazání koše, ve vistách se dá koš odstranit a pak znov vrátit v ovl. panelech

jinak díky anonyme :D já věděl že budu mít chybu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Tak nic proti Daveovi, můžu si za to sám ale jen chci varovat na todle fakt !POZOR! prave sem si zesral pc nejdriv mi po nacitaci obrazovky dell a a pote windowsuXP naskoci modra obrazovka rekne to ze to nemuze najit nejaky .dll o vypnuti zapnuti se to nacte objevi se kurzor a samo se to restartne, asi je to uplne po ale jeste zkusim http://console-forum.net/showthread.php?t=53517 pac mam pocit ze uz driv to bylo trochu zacpany a kdyby nijak jinak nainstaluju windows7, ale dyztak nevite pls aspon nekdo jak zachranit obrazky hudbu videa??? diky

jeste abyste se nedivili pisu z myho druhyho compu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

^^dobře, ale kdyby si minapsal po čem se ti to stalo ? Já používam všechnojak na XP tak i na Vistách, a jede to uplně v pohodě, tak jesi si za to můžeš sám, tak to nepiš sem, nebo aspoň teda když už napiš z jakýho důvodu se ti to stalo ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

po nainstalovani UXtendera a naslednym restartu jsem mel chybu vct3216.dll tedy nemohlo to najit to dllko a reklo mi to ze to nejspis odstranim opetovnym preinstalovanim aplikace asi to myslelo windows, ale vsechno sem pak tak nejak trochu poresil v nouzovym stavu a potom po obnoveni systemu vse jelo a pri spusteni UXtendera mi to uz nedavalo moznost Patch ale jen restore takze pocitam ze se to patchlo a snad mi to pojede, diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu