Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Instalace Google Earth 5 do jiného než výchozího adresáře


Jojo

Recommended Posts

Poslední verze Google Earth, jak jste si možná všimli, se Vás při instalaci vůbec neptá do jakého adresáře ji chcete nainstalovat a rovnou se nainstaluje do C:\Program Files\Google\Earth. Většině lidí to asi nevadí a je jim to jedno, ale pro ty z nás, kteří používají disk C pouze pro systém a mají ho schválně nastaven jen na pár GB, z důvodů rychlé defragmentace, rychlého AV scanu atd. je to problém. Osobně mě nemožnost zvolit si instalační adresář přijde jako dost velká prasárna, které snad není schopen ani Microsoft. Když jsem naposledy spustil aktualizaci Google Earth, která mi odinstalovala GE z disku D a nacpala se na C kde mi nezbylo nic než pár mega, začal jsem na netu hledat postup, o který se s vámi rád podělím.

0.
Stáhněte si kompletní (tzv. standalone) instalační soubor z:

[url]http://dl.google.com/earth/client/GE5/release_5_0/GoogleEarth-Win-Plus-5.0.11337.1968.exe[/url]

9,9MB
. Nestahujte žádné
GoogleEarthSetup.exe
nebo
GoogleEarthWin.exe
s velikostí kolem 500 kB. Ty si stahují soubory z netu a nedají vám žádnou volbu adresář změnit.

1.
Otevřete
‘GoogleEarth-Win-Plus-5.0.11337.1968.exe’
v programu
7-zip
(
)

Najeďte myší na
"GoogleEarth-Win-Plus-5.0.11337.1968.exe",
pravým tlačítkem myši vyvolejte
kontextové menu > 7-zip > Otevřít > soubory rozbalte
(např. do adresáře C:\Earth\).

nebo

Spusťte
7-zip
> najeďte na soubor
"GoogleEarth-Win-Plus-5.0.11337.1968.exe"
> z menu vyberte
Soubor > Otevřít uvnitř
> soubory rozbalte.

2.
Otevřete příkazový řádek > přejděte do adresáře kde máte rozbalené instalační soubory (např.
C:\Earth\)
[font=Verdana][color=Navy][font=Courier New][size=2][color=Black][b]C:\CD Earth[/b][/color][/size][/font][/color][/font]

3.
Napište do příkazového řádku:
“Google Earth.msi” INSTALLDIR=vaše cesta kam chcete Google Earth instalovat

Např.
“Google Earth.msi” INSTALLDIR=D:\GOOGLE\Earth\

4.
Po skončení instalace smažte adresář s rozbalenými instalačními soubory (v našem případě
C:\Earth\
> Enter )

PS. Na webu jsou popsány i další možnosti spočívající např. v úpravě systémových proměnných a následnou úpravou registrů, ale před těmi bych vás chtěl varovat. Je to delší postup a rozhodně riskantnější pro vaše Windows :cheesygrin:.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu