Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Final Fantasy XIV Online


tekken90

Recommended Posts

  • Odpovědi 193
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

To i já (VII). Klidně řeknu a nejspíš budu mít pravdu, že VII na PS1 zpopularizovala sérii, potažmo celý žánr. Ale nezačala tam, to se shodneme.

Nicméně, k věci: já docela chápu, že SE upřednostňuje PC verzi. Vždy jde o peníze. A situace MMORPG na konzolích je poměrně neznámá, vlastně jediná taková hra je FFXI. A i ta má největší podíl hráčů na PC.

Pravda, mohli aspoň dodržet slib, ale co už naděláme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uz se to blizi...za chvili beta a pak uz jen cekat na full :))

zdroj:FF beta test site

01/07/2010 13:54 Beta Test Client Availability

The date and time at which the installation client for FINAL FANTASY XIV Beta Version will become available for download has been decided.

Client Availability: Friday, July 2, 2010 from approximately 8:00 a.m. (GMT)

Details regarding the precise dates and times of the upcoming beta tests will be announced in the near future.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nanaki: Taky to chapu pac mnoho hracu(ne-li vsichni) pak casem urcite presli k PC verzi PS2 uz i v ty dobe bylo "stare zellezo" Ale co fakt nechapu udelat PC verzi a az za PUL ROKU udelaji "konverzi" ktera bude proste hrozna a tim spis se me vyplni cerny sny ze nebudou spolecny servry a tim FF 14 na PS3 zarve,protoze jit na servr kde budou hraci hrat pul roku pred tebou tak tam si ani neskrtnes.Nemusim tady urcite rikat jak moc uteces s postavou v MMO za piul roku. Square me timto "rozumnym" krokem a dvema verzemi jenom priblizil k tomu ze se na FF14 vyseru a pockam na WKCH2 kterej zatim vypada uzasne.

EDIT: At jde Square do PREDELE !! !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To není pravda. I parta nováčků, pokud má zájem, může dohnat ty, kteří hráli už déle. Jde jen o to chtít. Vždy je nějaké určité maximum, které se překonat nedá. Úplně na začátku se také nedá třeba nic koupit od hráčů, ale s rozjetou ekonomikou je něco jiného. K tomu si připočítej, že PC hráči, kteří přijdou do hry nebudou nic znát, kde expit, jaký je nejlepší equip a podobně. Různé tutoriály a Wiki jsou opravdu mocná zbraň.

Servery IMO společné budou, XI je také měla společné dokonce přes tři platformy. Stejně tak účty byly přenosné, nezáleželo na tom, z čeho jsi hru spouštěl. Tohodle bych se nebál. A pokud servery společné budou, nemůže žádná verze "zařvat", to maximálně celá hra.

Moc ale nechápu, jak je možné, že víš, že PS3 verze bude "hrozná". Že bude graficky horší, než PC je snad jasné, s něčím jiným se ani počítat nedalo, HW omezení jsou HW omezení. S tím možná souvisí i pozdější vydání, je možné, že PC verze je už hotová a PS3 verze ještě ne. Co je lepší? Nechat čekat část, nebo nechat čekat všechny?

Teď řekni upřímně, čekal jsi ještě před pár dny, že se hra objeví takhle rychle? Já tedy ne, já měl na mysli něco jako Vánoce, případně i ten březen (nebo hůř). Rozhodně ne takhle brzo. PS3 hráči jsou na tom víceméně stejně jako předtím.

Jediný, kdo na tomhle tratí je Sony, je jasné, že určitá část se vykašle na PS3 a půjde do PC verze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U MMO titulu bych uvítal rovný start pro všechny platformy, nevím jak je hra koncipovaná. ale u některých MMO by to mohlo být vražedné - třeba konkrétně Warhammer online ztroskotal na tom, že v některých zónách už nebyli lidi s kterými hrát a tak Public Questy, jinak výborná hra, nebylo možné dokončit.. Myslím, že tohle nebude případ FF, ale stejně - je to první mínus pro FF a to hra ještě nevyšla.. Dost mě tahle zpráva zamrzela.

Snad tedy hra dosáhne takové kvality, aby mě i přes tento mínus, nalákala..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nanaki: Datum vydani sem pocital tez na vanoce ale s tim ze to vyjde zaroven na obe platformy.A stim ze PS3 verze bude hrozna je samozrejme muj odhad..proste s tim pocitam.A jak jsem rekl pokud nebudou spolecne PS3 verze nama narok napreziti takova HC komunita na konzolich neni na tom si trvam a hlavne ten malej zbytek co se na to tesi uz 2 roky jako ja sahne po PC verzi.Tudis prodeje PS3 verze pujdou do prdele a proc podporovat hru na PS3 kdyz ji skoro nikdo nevlastni tim narazim na pozdejsi DLC ktere urcite budou.

Kazdopadne me tahle zprava dost odradila od toho abych se na to vrhnul.Celkove me prijde ze si S-E dela z hracu primo prdel.

BTW nevite nekdo jak to bylo u FFXI a s DLCckama na PS2.Tam zadny store nebylo a ze by vysly zvlast na disku o tom trochu pochybuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A přece to tak bylo. Jednotlivé expanze vyšly na DVD, plus samozřejmě poté různé kolekce, apod. Co přesně je na tom divného? Vychází tak spousta MMORPG, jako je třeba WoW. A nejenom MMORPG, ale i většina datadisků pro obyčejné hry.DLC jsou mor posledních pár let.

Ty pořád vycházíš z předpokladu, že budou oddělené servery pro platformy. Pokud ano, pak máš celkem pravdu, PS3 by tím utrpěla. Ale zatím není důvod předpokládat, že to tak bude. Naopak, SE má poměrně dost zkušeností s cross-gamingem, proč by to měnili?

A proč si dělají z hráčů prdel? Myslíš, že nějak extra tohle dělat chtějí? Nejspíš je k tomu vedlo něco nepředpokládaného, třeba nějaké problémy ve vývoji PS3 verze. A když už mají PC verzi v cajku, proč ji nevydat? Hlavně, když mají na PC větší část hráčské základny? Pokud ty nechceš hru hrát jen proto, že ji někdo má dřív, je to sice tvůj problém, ale IMO hodně úsměvné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Divny me na tom prijde to ze v ty dobe stala hra u nas 2K a tech DLC nebylo u FFxI malo tak me prijde divny ze by to nekdo koupil treba ten posledni DLC na PS2 to mohlo hrat tak 1% hracu(muj odhad)

Jasny pokud budou spolecny bude to OK

Proc si myslim ze si delaj prdel? Nemyslim tim samozrejme jen FF14.Tak treba FF13 prdel byla to ze PS3 verze byla davno hotova a cekalo se na zmrvenou shitbox verzi ktera oddalila vydani minimalne o pul roku.A co cert nechce s nejvetsi pravdepodobnosti se to stane i s Versus...tolik k S-E

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přestaň už s těmi DLC, expanze (datadisk) je něco víc. Datadisky obvykle stojí méně, než původní hra, tak třetinu, až polovinu ceny, obvykle tak $20. To byla cena datadisků pro WoW také. Normální stav. Asi je logické, že postupem času se podíl PS2 verzí snižuje, jak zlevňují PC, která zvládají hru. To je jasné a bude to platit i u XIV. Opět - dobré PC přinese lepší výsledky, než PS3.

Souhlasím s tím, že XIII byla prdel, ale ani ne tak kvůli Xbox verzi, ale sama o sobě. Byť papírově byla Xboxová verze horší, ve hře to poznat ani nebylo. A ani s tím čekáním to nebylo tak strašné, hra vyšla čtyři měsíce po japonské verzi, což je tak trochu zázrak, dřív se čekalo mnohem déle (X 10 měsíců, XII 11 měsíců, IX 7 měsíců, apod).To není důvod ke stěžování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pc verze jeste hotova urcite neni kdyz teprf bude Beta...ale ze to ma vyjit uz v rijnu me taky docela prekvapilo...ikdyz jak to byva tak urcite jeste bude par odkladu nebo neco podobneho takze do vanoc by to mohlo byt :)

The installation client for the FINAL FANTASY XIV Beta Version was scheduled to become available for download starting at 08:00 (GMT) on Friday, July 2, 2010. However, due to technical difficulties, the release will be postponed. The new schedule will be posted as soon as the issue is resolved.

We apologize for any inconvenience this may cause and thank you for your understanding in the matter.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, i já si myslím, že nějaký odklad ještě bude. Ale kdo ví, třeba ne. Zatím musíme vycházet z oficiálních zdrojů a ty říkají 30. září. 22. září pro majitele CE edice. No a i kdyby to vyšlo, je jasné, že za tři měsíce se hra pořádně otestovat nedá, takže "beta" bude vlastně dál, jen se za ní bude platit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě osobně přijde u MMO titulu šest měsíců jako dlouhá doba... Za tuhle dobu dojedeš postavu na nejvyšší lvl a můžeš chodit poslední instance a podobně. Takže ti, co budou nuceni počkat na PS3 verzi budou znevýhodnění - že je časem doženou? Pravděpodobně ano, ale přijde mi to dost na ho*no. A také tímhle dávají částečně najevo, že MMO je dominanta PC a nehodlají to změnit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže to samé mohou říkat hráči, kteří začnou hrát později, než při startu hry. Co dělat pak? Házet wipe každý týden? Vždy bude někdo znevýhodněný nad druhým.

Já se nehádám, že to není špatné pro PS3, určitě by si hráči zasloužili, aby dostali hru stejně, jako PC hráči. Jen nechápu postoj "na hru se těším, ale tohle beru jako křivdu, takže si naserte". Prostě chápu, že když je nějaká verze hotová, nebo bude v tu dobu, tak ji vydají. Hlavně u MMO her to má smysl, jsou už z toho prachy. Nechat hru ležet a nevydělávat, jen kvůli tomu, aby pár lidí se necítilo ukřivděných je sice super, peníze to nepřinese.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jen tak mimochodem, uvědomuješ si, že XI vyšla v Evropě po téměř dvou letech oproti Japonsku? A to ještě jen PC verze, PS2 byla sice paánovaná, ale nakonec zrušená. Co je proti tomu šest měsíců. Bouře ve sklenici vody.

Nene tohle nevim,ale tak jeste aby ne vzdyt PS2 nemela zadnou podporu online hrani tady v EU na to moc dobre vzpominam.

Mno a pul roku me prijde zasrane hodne kdyz uz je jedna verze davnno venku :) A prestante tady strasit ze se to na PC zpozdi to ta PS verze nevyjde nikdy,kdyz se s nejvetsi pravdepodobnosti bude vychazet z PC verze.Jenom by me zajmalo jestli udelaj jenom nakej odflaknutej port z PC nebo delaj primo verzi pro PS3.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neříkám, že je to tragédie, jen mě to mrzí, z toho důvodu, že pokud jsem to MMO chtěl vyzkoušet, tak jsem chtěl pěkně od začátku s ostatníma... WoWko jsem začal hrát později než byl oficiální start, sice jsem to dohnal, ale ta atmosféra je podle mě trošku jiná - děláš nové questy, které většina lidí ještě nedělala a všichni jsou v rámci možností noobové... Proto mě to štve, hru jsem samozřejmě neodpískal (zatím, uvidíme podle prvních review)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BETA System Requirements

OS Windows® XP SP3 *1

Windows Vista® 32-bit / 64-bit SP2 *2

Windows® 7 32-bit / 64-bit *2

CPU Intel Core 2 Duo (2.0 GHz)

AMD Athlon X2 (2.0 GHz)

RAM Windows XP: 1.5 GB

Windows Vista / Windows 7: 2 GB

Hard Disk Space Installing: 15 GB

Downloading: 12 GB on the drive containing the My Documents folder *3

Graphics NVIDIA® GeForce® 9600 or higher VRAM 512 MB

Radeon™ HD 2900 or higher VRAM 512 MB

Sound DirectSound® compatible (DirectX® 9.0)

Internet Connection Broadband (constant connection)

Monitor Resolution 1280 x 720 or higher; 32-bit

DirectX DirectX 9.0c

Other Mouse, Keyboard, Gamepad *4

*1 Windows XP users should install, run, and update the game using administrator settings.

*2 When using a 64-bit OS, the game will run on WoW64 (Windows on Windows 64).

*3 The amount of free space required on the drive containing your My Documents folder has been temporarily changed to reflect an increase in additional data not covered by the beta test installer.

*4 A gamepad is recommended, but not required to play the game.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak za odkladem hry pro PS3 stojí údajně technické problémy. Podle slov hlavního producenta hry toto nebyl jejich záměr, vydávat hru ve dvou odlišných datech a nyní dělají vše pro to, aby hra mohla, co možná nejdříve, vyjít i na PS3. Alespoň jedna dobrá zpráva je, že i majitelé PS3 se mohou těšit na betaverzi, kterou PC hráči již hrají. (info volně převzato z konzolista.cz)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

betu jeste nehrajem...prvni beta termin pro evropu je v utery od 20*00 do pulnoci :)

nejake eng. info j ffbeta webu....

Beta testing is almost upon us!

The beta test will see the implementation of many new features, including significant user interface, character creation, and battle system changes based on alpha test feedback. Before beta testing begins, I'd like to take the opportunity to touch upon certain areas that should be considered "under construction" for this next phase.

Disciples of the Hand

Due to internal processing complications, we will temporarily be disabling local levequests for Disciples of the Hand. These issues also prevent us from implementing the Disciples of the Hand tutorial currently available for classes of other disciplines.

This development will make it difficult for anyone attempting to raise an entirely crafting-centric character. Although this goes against one of the basic concepts for FINAL FANTASY XIV, we decided that releasing the beta version and having our testers experience other elements of the game as soon as possible was a higher priority.

In this beta test phase, we will also be introducing a system in which the condition of weapons, armor, and tools will degrade with use. Disciples of the Hand will be able to repair these degraded items. While NPCs can be asked to perform repairs, PCs and retainers will also be able to fix equipment via bazaars. Although it will be difficult to advance in a crafting discipline, we encourage everyone to attempt to repair their own or their companions' gear, or engage in repair-related transactions at least once during testing. Let us know what you think!

The materials and recipes necessary for repairing items will be announced on the Beta Test Site in the near future.

The User Interface

The user interface, or "UI," will see a significant overhaul for the beta version. There are, however, several UI issues that have yet to be fully addressed-in particular, the overall time delay experienced when navigating the item interface. We are aware of the amount of time required to display long lists of items, and hope to resolve this issue before the next phase of the beta test.

There are also cases where rapid input in the various sections of the UI is not properly registered by the server. We are working to resolve this issue, but meanwhile, if confronted with a "???" or similar error, please try waiting a few moments before reattempting the same action.

Recruiting Party Members

In an effort to bring new elements to party play, we decided to introduce a different recruitment method than was available in FINAL FANTASY XI, in which the usual flow was for the recruiter to send an invitation to the prospective party member. Now, however, players can join a party automatically if they meet the conditions designated by the recruiter.

In the future, we plan to add features such as allowing players to join parties based on skills with weapons not currently equipped, or to join a party in a different area. Give the current system a try and tell us what you think.

Teleporting and Warping

As of the beta test, using the Teleport and Return commands will incur a small cost in "anima" (a character's self-replenishing energy). Countdowns will continue to use the same temporary display used during the alpha test. Furthermore, when teleporting, returning, or logging out, you will no longer be able to cancel the action using the same command—you will need to use a different command, such as toggling active/passive mode. In the next beta test phase, we plan to not only add effects, but also allow for easier teleporting/returning when not in battle.

Delayed Features

Unfortunately, the auto-complete/auto-translation feature that allows players to communicate across languages could not be implemented at this stage. We are currently scheduled to introduce this feature in the next beta test phase.

Player macros, a feature required to fully realize the Armoury System, are essential not only for battle situations, but also for switching equipment and setting up action bar shortcuts. We are working to ensure the implementation of a macro system, but regret that this feature will also not be ready for testing until the next testing phase.

There are still many areas with room for improvement, but we have the same dedication and desire to continue building the realm of Eorzea alongside our players. We hope to see the same great level of feedback and support during the beta test!

FINAL FANTASY XIV Director

Nobuaki Komoto

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 weeks later...

Zdravicko, tak jsem si vsiml ze tu jede nejaka diskuse o FF XIV Online a rekl jsem si ze alespon nacerpam nejake informace ....

Nikdy jsem nejak nebyl zapaleny do JRPG az ted na Xindelovo doporuceni jsem si sehnal a zahral White Knight Chronicles a k memu prekvapeni me to zaclo pomerne dost bavit (i ten pribeh v singlu se mi libil),

hlavne mi tam vyhovuje ze souboje nejsou uplne tahovy, spis ty tahy jsou schovany za cooldown skillu. Ale abych se dostal k pointe...

Rekl jsem si ... prectu si neco o Final Fantasy, trebas to bude dalsi hra do budouciho seznamu :), po precteni prvnich prispevku jsem byl docela dobre nalazen a rikal jsem si, to az me omrzi White Knight budu vedet po cem sahnout a ono ouvej .... docetl jsem se zde dale v diskusi ze snad za to budou pozadovat mesicni poplatky a co jsem koukal ne zrovna maly, pokud to uz bude definitivni tak jim na to tedy pekne z vysoka ... vite co ....

Hlavne ze na PS3 stale propaguji ze hrani online je zdarma .... take by se toho mohli drzet :), myslim ze bohate staci cena kterou clovek za hru da ... jeste aby pak platil mesicne za hrani (kdyby aspon rozumnou castku).

Docela pochybuju o tom jak velka kolem toho vznikne komunita, budou urcite vychazet akorat novy Guild Wars 2 a podobne a trebas ty se hraji zdarma jen se prikupuji nove datadisky ... myslim ze FF by daleko lepe slusil model jako ve White Knight, nebo Guild Wars kde se plati jen za dalsi obsah, popripade za predmety kdyz je hrac liny shanet si na ne suroviny. Kazdopadne tema poplatkama si aspon u me zatloukla FF povestny hrebicek do rakve :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu