Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Tuning UMD dvířek, podsvícení L a R tlačítek


Raczek

Recommended Posts

Tuning UMD dvířek + LED diody

Vše provádíte na vlastní riziko

V žádném případě nezodpovídám za škody způsobené neodbornou manipulací s čímkoliv

Jelikož se tu množily dotazy ohledně připojování LED diod do psp tak jsem se rozhodl že spleskám nějakej tutorial. Takže začneme. Já jsem si vybral podsvícení UMD mechaniky + prosklená UMD dvířka. Tento postup je prezentován na PSP Fat nicméně na psp slim a brite bude obdobný

1. Nejprve začneme kompletním rozebráním PSPčka podle videa níže

Pro Fat (1000)

Pro Slim a Brite (2000 a 3000)

2. Nyní se budeme soustředit na prosklení umd dvířek. Pokud nechcete prosklít dvířka přeskočte tento krok

Nejprve odstraníme stříbrné kolečko z umd dvířek

Aby šlo snadno sundat nahřejeme jej fénem

obraz015x.jpg

Poté lehce odloupneme šroubovákem nebo nožem

obraz016v.jpg

obraz017f.jpg

obraz018s.jpg

Nyní vyřízneme otvor na plexi sklo

Můžeme a) vyvrtat malou dirku a poté vyříznout lupínkovou pilkou

b) vyřezat otvor zalamovacím nožem (hrozná práce, doporučuji bod a)

obraz020j.jpg

Dále otvor vybrousíme do přesného kruhu buďto pulkulatým pilníkem nebo „strojem“ zvaným ENESKA(30 000 ot/min :D) ten má ale doma málo kdo takže použijte pilník já použil ENESKU

obraz022.jpg

obraz023c.jpg

Když máme otvor přesně vybroušený opatrně natřeme okraj vteřinovým lepidlem (já jsem použil LOCTITE 401 a nanesl jsem jej párátkem :D) pozor ať nepoblemcáte přední stranu dvířek

Btw kdyby měl někdo zájem o ručně/strojově vybroušené plexi jako mám já, není problém se dohodnout (pište pm)

obraz025f.jpg

Teď máme hotové prosklení umd dvířek

3. LED Diody

Aby byla dvířka krásně vidět i v noci musíme je rozsvítit LED diodami (dále jen LEDkami) a aby zbytečně nesvítila kdy nepotřebujeme můžeme okruh připojit na spínač HOLD

Takže nejprve si seženeme 3 LEDky (ideálně ze starého mobilu) které k sobě připájíme paralelně (všechna plus (+) na plus a mínus (-) na mínus) a poté je přilepíme tavící pistolí po obvodu plexiskla na umd dvířkách. Žádný rezistor (odpor) není potřeba. Čím víde bude zvuk zesílen tím více budou LEDky blikat

sn851171.jpg

Dvířka můžeme přidělat z5 k psp a drátky protáhneme umd mechanikou

4. Vypínač + repro

Takže už máme prosklená dvířka a připraveny LEDky. Teď zbývá připojit vypínač a celý „okruh“ na repráček

Vezmeme si power board a přerušíme obvod na zamykání tlačítek (aby se nám psp nezamykalo když chceme svítit :D)

powerboard.jpg

Dále připojte plusový (+) „drátek“ z umd mechaniky a jeden samostatný (podle obrázku níže) který povede na červený drátek (+) k repráčku a jak už tušíte druhý (-) od dvířek povede k černému (-) ke stejnému repráčku

a79f9a0a.jpg

Pro ty méně chápavé jsem nakreslil takévé "shémátko" podle kterého to pochopí snad každý

speaker-psp-fat.jpg

Teď PSP složíme a máme docela jednocuchý a působivý tuning PSP. Pokud byste chtěli podsvítit L a R tlačítka postup je stejný arorát LEDky povedete jinam :D

Tady moje video ze starší doby kdy jsem s tímto tuningem začal (pouze jedna ledka a žádný vypínač) Jakmile seženu nový kryt udělám další video tentokrát toho co vzniklo tímto postupem

ps. toho displeje si nevšímejte :D

Mini tuning - podsvícení L a R tlačítek

Vše provádíte na vlastní riziko

V žádném případě nezodpovídám za škody způsobené neodbornou manipulací s čímkoliv

Dnes jsem náhodou při hledání dostatečně detailní fotky základní desky na psp slim narazil na docela zajímavý a hlavně jednoduchý tuning, podsvícení L a R tlačítek. V praxi se jedná pouze o to že do zadního krycího plechu displeje uděláte díru aby světlo od podsvícení displeje prosvítalo i do L a R tlačítek. A co je nejlepší, že k tomu nepotřebujete žádné extra vybavení ani znalost pájení a podobně. No dáme se do toho.

Co vše potřebujete:

PSP Fat (nečekaně :) )

Malý křížový šroubovák

Ostré štípací kleště a dostatek síly nebo pilku na železo a svěrák

Postup:

1. Nejprve sundáme přední kryt od PSP (tím se zde zabývat nebudu, úplně nahoře je video jak psp rozebrat)

2. Potom vyndáme displej, pozor na konektory na desce ve kterých je flexkabel od displeje

3. Teď odšroubujeme plech co je pod displejem

Úprava plechu displeje:

Musíme sundat zadní krycí plech displeje, když jej sundáme, v obou horních rozích vystřihneme štípacími kleštěmi ďouru velkou přibližně 5x10 mm

17112010240.th.jpg 17112010241.th.jpg 17112010243.th.jpg

Úprava krycího plechu základní desky:

Oba horní rohy plechu dořízneme tak, aby světlo od podsvícení displeje mohlo prosvítat do L a R tlačítek

17112010238.th.jpg 17112010239.th.jpg

Když máme vše hotové, psp složíme. Za 15 minut máte hotovo a myslím že na to jak je toto jednoduché, je výsledný efekt docela dobrý.

17112010247.th.jpg 17112010251.th.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 89
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

takže odpor potřeba neni, nezkoumejte proč proste je to akorát. ledky jsem použil z mobilu, konkrétně nokia 5110. když sundáš kryt jakyhokoliv mobilu uvidis je ale samozřejmě jsou použít jakékoliv co jsou zhruba na 2V. Jinak obrázky jsem opravil takže by to mělo frčet všechno ale i tak je nekam upnu vsechny

edit: ano muzes tam dat i 3mm/na tom poslednim videu mam 3mm

edit2: LEDek tam muzes dat kolik chces(v rozumne mire) pokud je napojis paralelne budou svitit vsechny stejne at jich tam je 5 nebo 20 ale bude se ti rychlejc vybijet baterka("velkej" odběr proudu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze dakujem za informaciu kedze odpor nieje potreba tak je to len velke plus o starost menej no a zase stimy ledkami to nechem prehnat len ich tam chcem dat asik 5 a to mi doslo hned cim viac ledietk tym krastia vydrs baterie ... no dakujem dozvedel som sa co potrebujem tak idem na to :D dakujem za navod

mimochodom obrazky mi uz idu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

mám menší dotaz. diodku z mobilu žádnou nemám ale koupil bych si tuto http://aukro.cz/item945943809_led_modre_v_pouzdru_smd_jednotlive.html a v jednom návodu píšou, že bude potřeba 10 ohmový odpor, pro 4 ledky. takže to mě zblbo. sice jsem na půl elektrikář ale vim o tomhle úplný hovínko :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já použil červenou led 5mm ale tu jsem zbrousil do nejmenšiho tvaru a použil jsem modrou led 3mm a narval do předem vyvrtaných tlačítek (můžeš si je dát kamkoliv) . Žadný odpory jsem nepoužil na repráky to mam na tvrdo napájený .:cheesygrin::)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu