Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

První GPS 290PSP v ČR!!!! UPDATE


Rixcz

Recommended Posts

  • Odpovědi 207
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Můžeš, ale musíš si stáhnout mapy Anglie a ČR a to ti zabere asi 2-3GB možná míň, podle toho jak je chceš mít podrobný, no a ještě asi celj den stahování. Naplánovat trasu z ČR do AN musíš ale na počítači. Pro anglickou mapu existují geodata, takže si cestu po Anglii můžeš plánovat už v PSP.

Jasně šlape to, ikdyž se mi to občas zaseklo.

to mak ty mapy tak hodně? :shock:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To uděláš v google map download.Tam si uděláš a nasměruješ tu svojí cestu (kraj) a potom v levém rohu je download map dáš to.Potom se tí zobrazí kam to chceš uložit ale musíš ten rar vybalit kde je ten google map download a cestu dáš do např.I:\PSP\PSP GPS\gmdl0.4.16b\Debug (podívej se hlavně na tohle:gmdl0.4.16b\Debug) a tam dáš mapu.potom se ti zabrazí čtverec a v něm se vyplní mapa.Potom až bude vyplněný tak nahoře je takový dlouhý text dej ho a potom se ti už tvoří mapa.

Tady je link na google map download:http://www.edisk.cz/stahni/31151/gmdl0.4.16b.zip_2.27MB.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muzete mi nekdo prosim poradit, jak si mam naplanovat cestu, a pak ji pouzit v psp. diky!

jak naplánovat trasu:

Creating a trip with directions for use with Mapthis!

NOTE: This is a better copy created by The-Avenger, all credit goes to him.

a. Start GMDL

b. Click the directions tab up the top.

c. Next to the list button, select 'Google'.

d. Change to maps.google.com to the appropriate address matching your country/where you live.

e. In the actual Google Webpage (on the left) press 'get directions' link.

f. In the 2 boxes that appear, type in the starting location in the first box, and the ending location in the second box. (Enter as precise as possible)

g. If went fine, you should see a line on the map going from the two locations, and directions on the left.

h. Type in the 'from' box on the right (not the google webpage, the GMDL feature on the right) whatit says on the left after 'From:'(that is on the google webpage).

i. Type in the 'to' under the 'from' box (The GMDL feature, not the google webpage) on the right what it says on the left after 'To:' (On the google webpage).

j. Press the 'Get Values' button.

k. Press the 'List' button.

l. If all went well, the directions down the bottom right should be the same on the left in the google webpage. (Please ignore the MIDPOINT things.)

m. Type in a name after the 'Save POI (start with _):' button. Such as: _To My Mum's House

n. Press the 'Save POI (start with _):' button.

o. The file should be in the debug folder.

p. Drag that file into the map folder that it belongs to in your PSP MMS.

to mak ty mapy tak hodně? :shock:

no, mapa skoro celé ČR, ale jen do třetího zoomu (to znamená že úplně malý ulice tam nejsou popsaný) zabírá asi 300MB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak naplánovat trasu:

Creating a trip with directions for use with Mapthis!

NOTE: This is a better copy created by The-Avenger, all credit goes to him.

a. Start GMDL

b. Click the directions tab up the top.

c. Next to the list button, select 'Google'.

d. Change to maps.google.com to the appropriate address matching your country/where you live.

e. In the actual Google Webpage (on the left) press 'get directions' link.

f. In the 2 boxes that appear, type in the starting location in the first box, and the ending location in the second box. (Enter as precise as possible)

g. If went fine, you should see a line on the map going from the two locations, and directions on the left.

h. Type in the 'from' box on the right (not the google webpage, the GMDL feature on the right) whatit says on the left after 'From:'(that is on the google webpage).

i. Type in the 'to' under the 'from' box (The GMDL feature, not the google webpage) on the right what it says on the left after 'To:' (On the google webpage).

j. Press the 'Get Values' button.

k. Press the 'List' button.

l. If all went well, the directions down the bottom right should be the same on the left in the google webpage. (Please ignore the MIDPOINT things.)

m. Type in a name after the 'Save POI (start with _):' button. Such as: _To My Mum's House

n. Press the 'Save POI (start with _):' button.

o. The file should be in the debug folder.

p. Drag that file into the map folder that it belongs to in your PSP MMS.

hele, tohle moc nechapu, dokazal by to nekdo prelozit a zpresnit? ja anglicky sice umim, ale fakt to nechapu... :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

Ještě dotázeček: když si budu chtít naplánovat cestu např. z ČR do Anglie, musím si extrahovat mapy všech států, kterýma budu projíždět?

A ten program se spouští z recorvery příkazem run program at... x/psp/game/eboot.pbp nebo jak, proč jsou tam ty ebooty?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vcera jsem koupil gps-290 ... pres pocatecni potize (gps state: off a usbhostfix) jsem se prehoupnul. gps zacala fungovat, ale pri vcerejsim testu doma nebyla schopna nalezt, natoz zafixovat, byt jediny satelit. dnes testuju v praci, kde je to sice lepsi, gps najde cca 5 satelitu, ale fixace na ne trva temer pul hodiny. otestoval sem temer vsechny verze fw (od 3.03oe-c po 3.51 m33), stejne tak sem protocil vsechny kombinace prx souboru, vysledek je porad stejny. cpu mam samozdrejme na 111, precetl jsem vsechny tutorialy a souvisejici topicy na deniska foru, ale zadne kloudne reseni jsem nenasel.

budu rad za kazdou radu, treba jsem jen blbej a neco delam spatne ;) je mozne ze prvni fixace by trvala takhle dlouho (mozna si gps ulozi informace o satelitech nekam a pak uz se pripojuje rychleji)? dekuji za nakopnuti spravnym smerem ;)

2eromar: to bohuzel nejde, geodata nejsou pro evropu volne ke stazeni, asi zbejva jen cekat na sony az vydaji ofiko mapy pro evropu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vcera jsem koupil gps-290 ... pres pocatecni potize (gps state: off a usbhostfix) jsem se prehoupnul. gps zacala fungovat, ale pri vcerejsim testu doma nebyla schopna nalezt, natoz zafixovat, byt jediny satelit. dnes testuju v praci, kde je to sice lepsi, gps najde cca 5 satelitu, ale fixace na ne trva temer pul hodiny. otestoval sem temer vsechny verze fw (od 3.03oe-c po 3.51 m33), stejne tak sem protocil vsechny kombinace prx souboru, vysledek je porad stejny. cpu mam samozdrejme na 111, precetl jsem vsechny tutorialy a souvisejici topicy na deniska foru, ale zadne kloudne reseni jsem nenasel.

budu rad za kazdou radu, treba jsem jen blbej a neco delam spatne ;) je mozne ze prvni fixace by trvala takhle dlouho (mozna si gps ulozi informace o satelitech nekam a pak uz se pripojuje rychleji)? dekuji za nakopnuti spravnym smerem ;)

2eromar: to bohuzel nejde, geodata nejsou pro evropu volne ke stazeni, asi zbejva jen cekat na sony az vydaji ofiko mapy pro evropu.

z popisu není jasný jestli seš v kanclu, nebo venku, venku by to jet mělo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sry zapomel jsem napsat, vcera sem to testoval doma v panelaku primo u okna, dneska v praci tez u okna ... ale na obouch mistech mam tunu elektroniky pocitacu serveru atd, takze to tu muze neco rusit. misto poledni pauzy na obed se pudu vyvalit do parku a uvidim jak se to bude chovat tam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sry zapomel jsem napsat, vcera sem to testoval doma v panelaku primo u okna, dneska v praci tez u okna ... ale na obouch mistech mam tunu elektroniky pocitacu serveru atd, takze to tu muze neco rusit. misto poledni pauzy na obed se pudu vyvalit do parku a uvidim jak se to bude chovat tam.

v místnostech se to moc nechytá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

oki snad to bude venku lepsi, ja jen ze sem koukal na tve video a tam ti to celkem slo i v mistnosti (i kdyz dobu fixnuti jsem z toho videa nepoznal). dam vedet jak sem dopadnul.

edit: takze mel sem spatne nastaveny baud rate, po oprave se to zafixovalo uz i v kancelari se slabym signalem v rozumne dobe na tri satelity (2-3 minuty). venku fixace do jedne minuty na asi osm satelitu, signal na plny koule obcas padne o jednu carku.

tak a ted dalsi dotazek ... na mapy.cz jsem nasel i turisticke mapy, ktere by se hodili na dovolenou, ktera me ceka za mesic. je nejaky zpusob jak je odtama dostat do psp? (pres gmdl to nejde nebo sem neprisel na to jak)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

oki snad to bude venku lepsi, ja jen ze sem koukal na tve video a tam ti to celkem slo i v mistnosti (i kdyz dobu fixnuti jsem z toho videa nepoznal). dam vedet jak sem dopadnul.

edit: takze mel sem spatne nastaveny baud rate, po oprave se to zafixovalo uz i v kancelari se slabym signalem v rozumne dobe na tri satelity (2-3 minuty). venku fixace do jedne minuty na asi osm satelitu, signal na plny koule obcas padne o jednu carku.

tak a ted dalsi dotazek ... na mapy.cz jsem nasel i turisticke mapy, ktere by se hodili na dovolenou, ktera me ceka za mesic. je nejaky zpusob jak je odtama dostat do psp? (pres gmdl to nejde nebo sem neprisel na to jak)

tak to bohužel nejde, jedině poslat tvůrci GMDL nějakou dotaci aby to tam dodělal. Musíš se smířit s googlem nebo MSN

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

Ujal jsem se pridani te podpory Mapy.cz do GMDL, protoze nemyslim ze ma autor programu tolik casu placat se s nasimi ceskymi mapami. Totoz uz jen skutecnost ze pozadavky na tily jsou mapserveru posilany v hex soustave je matouci. Nebylo lehke zjistit jak to tam fici... musel jsem si udelat program ktery rozepise Javascript bez novych radku na citelny s blokama a prijit na to jak jim funguje ona konverze pozice v mape do hex. To uz mam tak jdu to prepisovat primo do kodu GMDL, drzte palce ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu