Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Pokec o přetaktování


AlexXx

Recommended Posts

Čus,

tak jsem přišel na to, že taktování je super věc. Zatím taktuji jen grafiku přes RivaTuner a spousta her mi de lépe. Což jsem teda dost rád. Už se mi to 2x restartovalo, tak jsem musel dát méně MHz, tak hledám hranici. Procák jsem ještě nezkoušel, protože ten mám ještě dobrej a celkem se o něj bojím. Intel je prý na přetaktování blbej(větší nebezpečí zhoření), lepší je AMD, tak až mi něco nepůjde, tak to začnu studovat. No vždyť kdo chce moc, nemá nic.:) Co vy? Zkoušíte přetaktovávat?

Grafika: http://www.svethardware.cz/disc_doc-...60036A4F6.html

Procesor: http://www.extrahardware.cz/pretakto...ro-zacatecniky

Další:

Jak na přetaktování - Úvod a vysvětlení základních pojmů

Jak na přetaktování - Core i5 750 a socket LGA 1156

Jak na přetaktování - Athlon II a Phenom II pro AM3

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 53
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

to pretaktovani za super vec moc nepovazuju, vzhledem k tomu ze to spousta "overclockeru" pali jak muze .. na co nejvyssi frekvenci a obcas ani nevi ze maj udelat todle a tamto nedej boze ze pretaktovavaj este s boxovym chladicem (kdy na ukor tomu leze dost razantne teplota nahoru)

nicmene to chapu kdyz sem mel novy pc tak sem taky chtel z "machroviny" taktovat .. tak sem taktoval... vysledek byl ze pc nebylo tak stabilni pri 100% zatezi (pusteny treba 3-4 narocnejsi programy ) tak pc hazelo BSOD (nicmene to uz bylo trochu vetsi OC x) ) potom jsem to trochu podtaktoval a bylo to ok.. nicmene pak jsem se na to vybodl a CPU nechal na defaultni frekvenci... to ze mi udela o 30 bodu v 3d marku (kterej stejne nehraju) bodu min me opravdu netrapi.. ;) grafiku netaktuju bo tam mam funkci "dual core cell" tzv > se podtaktovava ve 2d (coz dnes dela drtiva vetsina karet :) ) a jak mile ji pretaktuju tak se tato funkce "zrusi"/ano jde nastavit pomoci riva tuneru samostatnej takt ve 2d a 3d ale je to zbytecny pro me :) /

----

k OC ntb.. notasy výrazně doporucuju nepřetaktovávat at uz z duvodu (hodne) omezeneho chlazeni, snizeni vydrze baterky (nedostatek chlazeni muze vest az k prehrani ;) ) atd....

tot moje zkusenosti za nejakych 5-6 let co delam s pc x) doufam ze pomuzou ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

borec od nás taktoval grafiku v ntb pak mu shořela a jelo mu to jen na nějakou tu integrovanou a když to chtěl reklamovat tak mu to neuznali :D tak že mazec no jinak já mám msi a to má přetaktování už v základu ;) z 2,4ghz mě to udělá 2,8ghz na C2D jo a k tomu chlazení stačí hrát celej den crysis a teplota je kolem 80C ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam Intel Celeron D 2,53 Ghz a nekdo tu napsal ze jsou nejlepsi na taktovani a ze s boxovym chladicem (coz mam ja) ho pretaktoval na 4,1 je to mozne jak jakym programem. jinak jak mam pretaktovat tu grafiku mam ATI Radeon 9550 128 mb

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cartman 182: Mám 8600GT a 512mb invidia.

S noťasem by to šlo taky. Některé notebooky jsou na to přímo tvořené. Pokud máš ale obyčejný nějaký pracovní, tak to nezkoušej. Nebo si pořiď nějakou pořádnou desku pod notebook, která ti bude odsávat teplo. Nebo si rovnou pořiť vodní chlazení nebo kapalným dusíkem. xD

Jdou taktovat ramky? xD To bych potřeboval.

Ještě se mi jen u jedné hry a to CoD4 se mi stane, že mi totál zamrzne obraz a pomůže jen restart. To mám moc přetaktovné? Nebo co to způsobuje?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mám procák e2180 taktován z 2,0Mhz na 3,0Mhz, takže 50% zvednutej výkon, ale hlavně systém je naprosto stabilní i při nejvyšším zatížení. Teplota procáku 29-46 stupnů. Je to výborně nakonfigurováno (hrál jsem si s tím dlouho) , kvalitní RAMky, ale hlavně nejdůležitější je CHLAZENÍ

http://s2.imgupload.cz/img/--/96298/tVRkm/jpg.jpg

jpg.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mám procák e2180 taktován z 2,0Mhz na 3,0Mhz, takže 50% zvednutej výkon, ale hlavně systém je naprosto stabilní i při nejvyšším zatížení. Teplota procáku 29-46 stupnů. Je to výborně nakonfigurováno (hrál jsem si s tím dlouho) , kvalitní RAMky, ale hlavně nejdůležitější je CHLAZENÍ

http://s2.imgupload.cz/img/--/96298/tVRkm/jpg.jpg

jpg.jpg

Procesor taktujete přes BIOS? Na procesory jsou taky nějaké programy ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se podívejte na můj procák co z něho udělali chudinka....(6gHz nechápu) :-D http://pctuning.tyden.cz/hardware/procesory-pameti/13303?start=5

Né ono opravdu AMD teď jde krásně taktovat já zatím jedu na 3,2gHz, protože to prostě stačí!!

proc chudinka?je to Black Edition a je to chlazeny dusikem takze by to mel zvladnout v pohode....akorat to chlazeni bude drazsi.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu