Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Pokec o přetaktování


AlexXx

Recommended Posts

  • Odpovědi 53
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Mám dva a půl roku starýho kompa:

Intel c2d 6320 šoupnutýho z 1.8 na 2.8GHz s deskou asus p5b

Grafiku Asus 8800GTS přetočenou o cca 30%. Když jsem tomu naložil víc, tak už karta začínala mít halucinace xD (špatný textury občas žádný..zkrátka artefakty)

Tenkrát když jsem to testoval mi to udělalo asi 4000 bodů v 3dmarku. S přetaktovánim nemám problém, jen je jednou za čas potřeba vysát/profouknout bednu od prachu, protože pak procík leze přes 70C (burn). Grafiku mi hlída utilitka od asusu, která si toči s ventilátorem podle teploty. Zatim žádný problémy, vše stabilní a s box chladiči ;)

btw. jo, přes bios.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

mám takovej problém. Totálně se mi začalo sekat pc. Nechápu hrál sem a najednou takovej lag a už se mi to seká furt. Nevíte jestli to je tím taktováním rivou? Jinak sem se dočetl, že se to u nvidí má zvýšit. "Pro nVidii je dále třeba učinit jeden důležitý krok, a to zrušit onu kontrolu frekvencí v ovladačích. K tomu je potřeba nastavit na záložce Power user hodnotu položky RivaTuner 2.0 RC 15.4 \ NVIDIA \ Overclocking \ DisableInternalClockTest na 1. Tím se kontrola zruší (viz screenshot na straně 6).

" a u nové verze 2.24c to tam nikde není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taktuju :)

Procesor C2D E6550 2,33GHz na desce Asus P5KR taktlej na 3,4GHz jen s AC Freezerem 7 PRO na 1300ot.

Ramky mám A-Data 2GB DDR2 800MHz 5-5-5-15 - "přečasovaný" na 4-4-4-12

Grafika Sapphire HD 2600XT GDDR3 Ultimate - pasivní chlazení takže netaktuju - nehraju hry, mám Xbox :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

ZDAR xD ja mam pretaktovanej procak: Athlon IIx4 620 z 4x2,6GHz na 4x3,1GHz a jede v pohode s BOXOVANYM CHLADICEM !! teplotu mam pri normalu kolem 40 a pri zatezi na 100% 61 stupnu.

Grafiku mam GF N9500gt od MSI a takty mam z 550,1500,400 tak sem to taktnul na 660,1620,476 a napr u COD 6 sem videl rozdil ze se to neseka a jede plynule na high detajly na extra je tam sem tam mensi lag :) piste vase pretaktovaci rekordy xD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

muzu se zeptat kde v biosu najdu taktovani cpu?

mam bios fheonix

uz hodne stary, jinak kde bych mohl aktualizovat? Z deska MSI

ted jsem si nataktoval o par % grafiku (3650 s cipem ati) a teplota je bez zatizeni 67% uz pred tim lezla dost vysoko a chci se zeptat jestli se nemuze znicit, a kdyz tak jaka je max teplota?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

muzu se zeptat kde v biosu najdu taktovani cpu?

mam bios fheonix

uz hodne stary, jinak kde bych mohl aktualizovat? Z deska MSI

ted jsem si nataktoval o par % grafiku (3650 s cipem ati) a teplota je bez zatizeni 67% uz pred tim lezla dost vysoko a chci se zeptat jestli se nemuze znicit, a kdyz tak jaka je max teplota?

vazne nikdo? potrebuju to zjistit

nahodou jsem cetl ze grafika by mela vydrzet az 120 stupnu celsia

je to mozne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jediný co mám přetaktovaný je 4jádrovej procesor na 8jádrovej

a hnedka jde crysis na max

co to meles????pretaktovat u cpu jde jenom frekvence a ne pridavat jadra mga u crysis nezalezi na cpu crysis je staveny na dvoujadra a vykonnou grafiku gts 250 gtx 260 9800gtx 8800gtx atd

vzbud se z pohadky kamo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sasa.lohr> jasne ze se muze znicit voe :D kdyz nebudes opatrnej...ze zacatku to chce zvedat tak o 5MHz pak po 2..vzdy zvysit, pustit 3D mark bo nejakou parbu (tim nemyslim zrovna maria) koukat po fragmentech a hlidat teplotu..tech 130°C mi pride jako kravina max bych to videl do 90ti. u CPU stejny postup ale zvysoval bych po 2MHz uz od zacatku a chce to snizovat frekvenci RAMek a AGP/PCIe (pretaktovanim sbernice se zvysuje frekvence na vsem)

kuba741> myslim ze si delal prdel ;)

btw tim ze pretaktujete HW treba o 10% nebude mi PC o 10% vyssi vykon..pisu to pac to vypada ze si to tady dost lidi mysli :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 weeks later...

Intel je prý na přetaktování blbej(větší nebezpečí zhoření), lepší je AMD, tak až mi něco nepůjde, tak to začnu studovat.

Zdar, Intel a blbej na přetaktování? Ty tomu asi moc nerozumíš co? AMD je nejhorší na taktování co může být...Jestli nataktuješ Phenom II, tak můžeš být štastnej jak blecha. S Intelem ti to nebude dělat žádný problém..A když chcete taktovat..tak asi ne z boxovým chladičem né? Fakt hloupost...8)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 months later...

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu