Jump to content
  • 0

PhotoFast -16Gb karta nejde naformátovat. PSP ji načte, ale hry nevidí.


snejky
 Share

Question

Ahoj

Z nějakého neznámého důvodu mi nejde naformátovat 16Gb microsdhc v Photofastu. Při formátu napíše "Není vložen Memorystick" a složky se nevytvoří. Ruční nakopírování složek nic neřeší. Zkoušel jsem kartu formátovat v PC za použití adaptéru, což šlo, ale v PSP i poté nejdou hry... a vše je bezvýsledné.

Problém se objevil po flashnutí na 5.50GEN (jedna z prvních verzí). Flash proběhl bez problémů, ale firmware jako takový byl jeden velký BUG. Následoval tedy update na verzi D3, po restartu jsem dal formát Memorysticku a skočil tam kde jsem momentálně...

Aby toho nebylo málo, tak formát 2Gb microsd proběhl korektně. Obětoval jsem tomu už X hodin života a formátování, mám chuť psp rozšlapat. :cheesygrin:

Otázka tedy je co s tím? Zkusit flash na M33 a následný formát, nebo máte nějaké tipy?

EDIT: úprava formulace

SLIM, FW 5.50

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Pokud si pamatuji, tak jeden z problemu Photofastu je ten, ze nemusi jit naformatovat na PSP. Ale nevidim jediny duvod, proc bys nemel vystacit s formatovanim na PC. A pokud pri formatovani na PC vidis kapacitu jen jedne karty, musis v nastrojich pro spravu disku odstranit diskovy oddil a pak ti pujde zalozit novy s velikosti kapacity obou karet.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Díky za odpověď.

Používám jen jednu kartu. Formát na PC nepomohl a PSP se po i nahrání souborů tváří, že na ní nic není. Přitom ji číst dokáže.(mass storage)

nějaké další nápady?

EDIT: Špatně jsem popsal problém. Hry, aplikace.. nefungují ani po formátu v PC. Na formátu v PSP netrvám, pouze bych kartu rád zprovoznil. První příspěvek upraven.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Částečně vyřešeno.

Takže karta už v PSP funguje. Pomohl až "Format flash + reset settings" (mám pocit, že jsem to zkoušel už dřív bez výdledku). Potřeboval bych ale i tak nahrát nový firmware. 5.50 mi hrozne blbne, problémy s kartu jsou způsobeny určitě ním. Blbne VSH menu, PSP nejde obšas vypnout i když není zaseklé... je toho víc. Buď se něco podělalo pro flashi, nebo je 5.50 hroznej zmetek.

Mám ale problém s tím, že na mojí desce nelze vytvořit pandoru pro flash jiného, nižšího firmware... je nějaké jiné řešení?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. Privacy Policy