Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Odstávka PSN serverů


huhla

Recommended Posts

  • Odpovědi 1,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Nejmin zaplatej poplatky za zruseni karet ....A taky bych rekl ze posunou termin vydani psp 2

ja mam vazne v planu obratit se primo na ceskou pobocku SONY, at mi zaplati tech 750 co me stala blokace vsech karet.

ja chapu, ze SONY je obet stejne jako vsichni uzivatele jejichz osobni data byly odcizeny, ale nekdo za to nejakou zodpovednost proste nest musi (i kdyby nebyl objektivnim vynikem).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam vazne v planu obratit se primo na ceskou pobocku SONY, at mi zaplati tech 750 co me stala blokace vsech karet.

ja chapu, ze SONY je obet stejne jako vsichni uzivatele jejichz osobni data byly odcizeny, ale nekdo za to nejakou zodpovednost proste nest musi (i kdyby nebyl objektivnim vynikem).

to jsi mel tolik internetovych karet, blokace se tykala pouze kartou pres internet, ja to mel u GeMoney zdarma, spravne by jsi za blokaci nemel platit nic

Oznaceni Zneuzita PK duvod zruseni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já s něčím takovým vždycky počítám.. Je to jen internetová služba, žádná není neproniknutelná, takže si po každým nákupu mažu údaje karty. Nemají sonáči furt ty hackery ♥♥♥♥ blokováním jailbreaků, to mají za to :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já s něčím takovým vždycky počítám.. Je to jen internetová služba, žádná není neproniknutelná, takže si po každým nákupu mažu údaje karty. Nemají sonáči furt ty hackery ♥♥♥♥ blokováním jailbreaků, to mají za to :D.

Presne tak, znate to "bozi mlyny...." a stane se to zrovna ted kdy si PS3 uz celkem jelo, ted v nej spousta uzivatelu ztrati duveru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, nejspis sem to napsal blbe, blokace jako takova je zdarma, ale samozrejme kazdej si hned necha vystavit tu kartu novou.

ja za posledni 2 roky pouzil na PSN 3 fyzicky vystaveny platebni karty (mam pocit, ze vsechny ty cisla tam zustaly i na ruznejch uctech ulozeny) a po tom co na jedny z nich (konkretne z ty co sem pouzival na US PSN, a shodou okolnosti mi nekdo predevcirem hijacknul i gmail ucet na kterej byl ten PSN acc registrovanej) nekdo 25.4. zablokoval $1 (v bance mi rekli ze nemuzou identifikovat odkud to bylo) sem nechtel nic riskovat a proste je vsechny stopnul. ted muzu aspon klidne spat. vsechny ty karty mely platnost jeste 3-5let, ale ja proste neminim cekat na to az mi nekdo za tejden nebo za rok vyrabuje uspory -_-

nejlepsi je ze ted nemam jedinou platebni kartu, v penezence 500 a musim vydrzet 10 pracovnich dni nez mi vystavi kartu novou ;D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to všichni co jste někdy zadávali údaje z karty do PSN účtu rušíte karty?

Říkej tomu třeba paranoia, ale prostě nikdy nevíš a když sony napíše že byly ukradeny osobní údaje (70-77 mega lidí) ,ale čísla karet ne a v druhý větě hned prohlásí že ale i to je možný tak mě to příjde za první divný a za druhý se mě zdá že si tim sony kryje záda aby pak moh lépe čeli případným žalobám atp. Oni pak řeknou ale my sme přeci nikdy nic takovýho nenapsali .............. mam ji zablokovoanou od rána ;) [údaje sem mazal po každym nákupu .........]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je hezky ze ma kazdej strach o kartu (jde jednoduse zablokovat) a osobni udaje (ty uz ma stejne kde kdo kdyz dnes a denne nakupuju na netu) ale ja se navic obavam toho ze si nekdo mohl nejak pohrat s udajema a obsahem u jendotlivejch uctu a to bych pak byl teprv na.ranej :roll:

Protoze nejak nevim jak bych Sony dokazoval ze jsem mel na uctu nakoupenej obsah v hodnote xx tisic kc ke kterymu se zaroven nemuzu dostat atd...

Proste pokud nekdo udelal bordel v uctech, heslech a nakoupenem obsahu tak to teprv bude bordel a doufam ze az PS3 zapnu pripoji se k PSN vse bude jako pred vypnutim a jen si nastavim nove heslo :idea: prd tomu rozumim tak doufam ze tohle se stat nemohlo :?

Dalsi veci je ze pokud bych nechodil na net a neprojizdel fora stale bych nevedel proc se nemuzu prihlasit k PSN o uniku udaju atd. ani nemluvim. Jak se tady psalo ze sony rozeslalo info email tak ja tedy zadny nedostal! Ze by se na CZ sralo nejen u cestin ale i u ostatnich sluzeb? Hlavne ze postu o novych produktech a obsahu na PSN mi chodi stale mraky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to všichni co jste někdy zadávali údaje z karty do PSN účtu rušíte karty?

osobne sem ji rano v bance zablokoval, zrusil a nechal si udelat novou... clovek nikdy nevi co se s tema udajema muze dit dal a jelikoz musim platit ucty, tak nepotrebuju mit vybilenej bank. ucet jen kuly laxnosti a rikani si "me se to treba vyhne, pockam a uvidim" ... =)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to si kua dělají p...l. Dnes čtu na Seznamu že Sony unikly data. Minimálně 14 dní jsem na PS3 nehrál, takže vůbec nevím o nějakým problému. Navíc žádnej email s upozorněním jsem od nich nedostal !!!! k...y šikmovoký .... omluvám se ale musel jsem. Takže hned jsem kontroloval gmail a už dva dny přes noc tam mám přihlášení od někoho z jů-es-ej. Takže dobrý!! Jediný štěstí že sem se neodhodlal k placení kartou. Na stránkách sony jsem marně hledal nějakej hotline telefon, nemáte ho někdo?? Rád bych tam zavolal a poděkoval jim :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tady je problem v tom, ze ty data muze nekdo zneuzit uz dneska a nebo taky za pul roku, az se bude zdat ze je vsechno relativne v klidu.

proste opatrnost na prvnim miste...

prave proto sem napsal co sem napsal, ze se rozhodne nevyplati se na to vyprdnout a ric si, ze me se to netyka a ze pockam a uvidim, to je asi nejvetsi chyba. To same si jen docasne kartu zablokovat... to nema zadny efekt. zrusit a udelat novou, to je jediny co asi v tomhle pripade ma nejaky smysl.

petrm3 CZ koukam, ze si otukavaj uzivatele s gmail.com emailem... uz si asi 5ty ktery pise, ze se mu nekdo prihlasil na gmail co tak ruzne vsude ctu... osobne sem si zmenil uz hesla uplne vsude, protoze patrim mezi tu skupinu co pouziva jedno heslo vsude :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Jedna věc je ochrana osobních údajů a tohle břemeno nese firma Sony od okamžiku, kdy jim svěříte svoje osobní údaje. To, že jim byla data ukradena, je jejich problém a je úplně jedno, jestli to bylo formou útoku na datová úložiště, aneno jestli by ty údaje měli v písemné podobě někde v trezoru a ten trezor jim někdo vykradl. Oni si mohou podat trestní oznámení na neznámého pachatele (což jak čtu už také udělali a dokonce do toho zapojili i FBI), ale zrovna tak majitel osobních údajů má nárok na náhradu škody, která mu vznikne. Žaloba postavená na tom, že se zcizili osobní údaje, je podle mého názoru na hodně tenkém ledě (vždyť při posledním sčítání lidu se našlo tisíce formulářu volně pohozených v popelnici a nevzpomínám si, že by za to kdy někoho postihli). Jiná situace ale nastane v okamžiku, kdy prokazatelně budou tyto údaje zneužity a majiteli tak vznikne škoda (předpokládám finanční). To už je silný základ pro podání žaloby a myslím, že tak jak to bývá v jiných případech, hromadné žaloby podané přes jednu právní kancelář, mají obbrovskou sílu i proti molochům.

Za druhé - podle mě Sony moc dobře vědělo od začátku, co se děje, jen si možná mysleli, že to zvládnou a ututlají. Narostlo to obřích rozměrů a tak museli s pravdou ven. Takže další jejich přítěž - zbytečný průtah s vydáním oznámení a liknavost v informovanosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu