Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Odstávka PSN serverů


huhla

Recommended Posts

  • Odpovědi 1,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

nemaj to na háku,prej makaj na lepší bezpečnosti a novým FW pro PS3...

nemaj a proto jim bude temer dva tydny trvat nez budou schopni nahodit PSN... :lol: (zabezpeceni uz meli mit vyrizene davno - ne to resit az kdyz se do toho nekdo prolomi).. :lol: obcas mi prijde ze ani sama sony nevi co dela :? kazdopadne jim drzim palce :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

oni to zabezpečený měli a až do této doby bylo dostačující...jen se ted par hackerů(možná jednotlivec) rozhodlo ze sebe udělat machry/a a toto zabezpečení prolomit!...misto toho ze sebe udělali ♥♥♥♥y,který ted každej nesnáší.Jsem rád,že Sony maká na nové ochraně,i když jim to bude trvat dýl,alespon to za to bude stat(doufam)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha... takze za to vlastne muzou oni a sony je v tom uplne nevine ze? kdyz to prolomili tak bylo evidente zabezpeceni nedostacujici...

kdyz je to obchod kde se toci miliony $.. tak proste musi pocitat s tim ze se to nekdo bude snazit prolomit..

ale nejak to nema smysl dal resit.. :? protoze vlastne sony je tak hodna, ze na ty ochrane este dela .. :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tysi snad mysliš,že sony řekla hackerům,že to maj napadnout?sony není nevinná,už jsem to tu někde psal,že to jak vtrhl graf_chokolovy do domu byla hnusarna,ty žaloby byli taky od nich hnusné,ale sony se prostě nějak branit MUSI!Nezastavej se těch hackerů,když vidiš jakou paseku nadělali!!...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

suchac500: všechno, co vymyslel člověk, může nějaký jiný člověk rozebrat a přijít na to, jak to funguje. Není na světě nějaký neprobouratelný systém. Sony není první firma, které utekly data a nebude ani poslední. |Naásledné vyšetřování, které určitě probhně jak u Sony, tak u úřadů zjistí, zda došlo k pochybení, nebo ne. Nakonec, žaloby už podané byly. Co se dá (a musí) teď udělat je se snažit zlepšít ochranu ana nejvyšší možnou míru. Ale ani to ti samozřejmě nedá 100% jistotu, že se něco podobného nestane někdy v budoucnu znovu.

Ten, kdo podobný útok provedl, je vinný zcela určitě, nikdo ho k tomu nenutil a naprosto určitě porušil celou řadu zákonů. Nezastávej se jich.

Zse na druhou stranu, lidé typu Geohot a Graf s tímhle IMO nemají nic společného, tohle je jiná sorta lidí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hackeri prolamuji ochrany z toho duvodu jako se sportovec snazi vyhrat nejakou hru, proste jde o ego o nic jinyho, to ze pritom ukradli i osobni udaje beznych lidi z nich dela zlocince, ale to si oni sami museli rozmyslet predtim nez to zacali delat. Ale za hack nikdo nikoho nemuze soudit, ze udelal neco desne spatnyho, diky tomu jsou sluzby pro nas obcany stale bezpecnejsi a rozmanitejsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si moc nemyslím, že hackeři jako takoví jdou po něčem takovém. Ti, jak jsi správně poznamenal, hledí na svoje ego, prostě aby se proslavili a o nějaký zisk jim ani tak nejde. IMO to je prostě jiná skupina, která tohle provedla. A pokud se pletu a jsou ti samí lidé, jejich problém. Někam proniknout, aby se o mě vědělo je jedna věc, která možná není úplně v pořádku (aspoň z hlediska zákonů), ale víceméně bych je nechal, jak jsi napsal, je to často plus. Ale když při tom ohrozím finance spousty lidí, je to o něčem jiném.

sibereus: Myslíš platební kartu? Ano, už jsem zažádal o novou. Sice "nejspíš" zbytečně, ale přeci jen, nechci riskovat. IMO je lepsí přijít o 200 Kč za vydání nové, než o všechny peníze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bylo hodne pripadu, samozrejme v USA, kdy typek doma v garazi hackoval bankovni ucty atp, nikdy v zivote penize z toho co ziskal, neutratil. Delal to jen z toho duvodu, aby vsem ukazal jakej je borec, to ze hackoval stylem svuj komp - ucet je jeho minus, protoze byl snadny identifikovatelny cil. Takovych pripadu je vic, proste to ti lidi delali z toho aby ukazali jak jsou nejlepsi. Potom meli nas*ano z toho jaky jim byly sdeleny obvineni, zato ze hacknuly 1 nebo 20 bankovnich uctu. Kdyz si v 90letech 15ti letej typek pustil telnet a zjistil co to umi, tak si tezko uvedomoval jaky z toho muze mit problemy.

Ale tohle ted, i kdyz nekdo nebude asi souhlasit, ma stejne podtext podle me, typove to udelali spis z duvodu aby sony posadilo na prdel, ale myslim, ze to co z toho muze vest za nasledky moc neresily az do ted.

Preci jen ukradnout udaje 80MIO lidem na celym svete, to uz pokud to bylo vedome za ucelem poskozovani a kradeze, potrebuje sakra velky koule.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O výměnu karty jsem už taky požádal. Sice nevěřím, že je riziko velký (proto mám osučasnou funkčni - jen internet platby jsem bloknul. A zruším ji hned jak dostanu novou.) Jeden nikdy neví. Kdyžjsou informace o kartě venku, někdo je může prodat (nebo někdo jinej zase ukrást :-D) a začít zneužívat kdykoliv. Třeba za rok. Za dva. Fakt nehodlám do konce platnosti karty hlídat účet jestli mi něco nemizí. Sony se sice obhajuje, že neukládala bezpečnostní kód. Ale ten má jen 3 čísla. A při prvním špatným použití se karta neblokuje. nevím jestli se vůbec kdy blokuje. Ale i když by se blokla hned po prnvím pšatným zadání, tak tatisticky skriptem budou schopní vybrat každou tisící kartu. Pokud jim to povolí 5 neúspěšných pokusů, vyberou jednu kartu z 200. Na to kolik jich vybrali je to pořád docela slušnej počet, kde pouhým random tipováním kód prostě uhádnou. Riskovat nebudu.

Pokud jde o Anonymous, tka si nemyslím,že by to byli oni. Dokonce trochu věřím názoru, že vůbec nemusí jít o aktuální hack. Že to proběhlo asi takhle: Anonymous pohrozili, Sony se pro jistotu mrkli na zabezpečení a do logů jestli se tma něco neděje a zjistili, že se jim v tom už někdo nějakou dobu hrabe. Zpanikařili a zjistili, že jsou v pěkným háji, že jediný řešení je přebudování celýho datacentra.

5ešení kd oje na vině a nevině... já nevím, proč se hádat jakoby byla na vině jen jedna strana. Podle mě v tom jedou obě strany. hakeři bez diskuse. A Sony taky. Zejména když jsem už někdy před půl rokem četl článek o tom, že informae o klientech jso usnadno získatelný. Když ne z databází, tak monitorováním packetů na síti - protože se všechno (včetně kreditek) posílá jako plain text. Co s tím Sony před půl rokem dělala? Nic. Takže když teď hrajou překvapený, jak to nečekali - tak sorry. Neodpustitelné. Pokud by tahle přestavba proběhal před půl rokem, tak by se dalo říct "jo Sony o tom netušila, někdo chytřejší na to přišel." Ale když byly bezpečnostní díry venku... a nedělo se nic do chvíle, než je někdo vykradl? Tak za to Sony nemůže?

To je jakoby Banka mě trezor s penězma a někdo zveřejnil "ale máte tam vzadu otevřený okýnko, který mse tam dá dostat." Všicni by to věděli a za půl roku by se banka vymlovuala, že to nebyla jejich chyba, když někdo vybral peníze všech klientů.

Osobně jsem zvědav jak Sony hodlá kompenzovat zákazníky? (sám jim pošlu účet za novou kartu. Schválně jak se k tomu postaví.) jsme zvědav jak přesvědčí klienty aby jim uložili novou kartu do systému a dali osobní údaje? (já je jen tak nedám). A jakej to bude mít na Sony vliv dál? neochota vkládat kreditky musí vyústit v nižší online prodeje jak arkád tak DLC. A odmítnutí koupě DLC přes PSN může vést multiplatformové hráče k tomu, že budou raději volit Xbox verze - aby potom DLC stáhli z Xlive. takže Sony na tom může docela dost tratit dlouhodobě. Pokud se tohle stane, můžou i někteří vývojáři přehodnotit svůj vztah k exkluzivním DLC apod...

Uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu