Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Návod na DosBox


Georgeos

Recommended Posts

  • Odpovědi 106
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

pro DOS existovalo viru... a stalo by se to, co by se melo stat... infikoval by nejspise vsechny .com soubory (tech by moc nebylo - ba mozna zadnej) nebo by ti neco smazal (neco na C:\ , samo ze ne na flash0 atp..) atj. asi vsechno..

vetsina dosovejch viru ale utocila na boot sektor diskety... coz myslim ze by se mu na pspcku nepovedlo, resp.. musela by se mechanika nejak emulovat, proste by se vetsine virum jeste muselo pomahat aby neco napachal :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím vespolek... čet sem, že hranice je 10 let stará hra? Tak první Fallout vyšel přímo před deseti lety, je kompatibilní s dosem, myslíte že by to šlo? Nezkoušel jste to někdo? Bylo by to naprosto úúú-žas-ný:D

pochybuju ze by to slo tak, aby se to dalo hrat, myslim ze kdyz to pujde tak se to bude dost sekat

jinak hranice 10 let je zhruba, napriklad se mi kousala hra ktera byla o dost starsi nez 10 let

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...
pochybuju ze by to slo tak, aby se to dalo hrat, myslim ze kdyz to pujde tak se to bude dost sekat

jinak hranice 10 let je zhruba, napriklad se mi kousala hra ktera jeste 10 let stara nebyla

omg:blink: vsak je tam jasne napsane ze se hry budou kousat kdyz budou mladsi nez 10 ne starsi.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Heroes jsem zkoušel 1 i 2 a ani jedny nejdou :( dvojka teda de ale jenom multiplayer :) obě chtěji CD a to asi nejde na PSP emulovat :(

Zrovna se mě podařilo spustit HoM&M 1 tak se s vámi podělím o návod.

1. V souboru dosbox.conf na 36 řádku najděte hodnotu memsize a změňte ji na:

memsize=8

2. V adresáři kde máte HoM&M, vytvořte soubor bat (např. homm.bat) a napiště do něj:

mount d: -t cdrom ms0:/psp/game150/dosboxpsp/homm
heroes.exe

Cestu (ms0:/psp/game150/dosboxpsp/homm) samozřejmě napište podle toho v jakém adresáři máte hru nahranou. Dosbox ten adresář připojí jako cdrom, díky čemuž kontrola vloženého CD při startu proběhne v pořádku.

3. Spusťte homm.bat a hrejte. Trochu se seká zvuk a než hrdina zvedne nějaký předmět, tak to trvá delší dobu, ale snad to půjde doladit.

hommpsppb0.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud neznáte vesmírnou strategii Ascendancy, pak vězte že ve své době to byla zřejmě nejlepší hra svého druhu.

Dobrou zprávou tedy je, že jde bez problémů spustit na PSP pod DOSboxem (no zvuk se opět trochu trhá) a pro ty z vás kteří neumí anglicky i to, že čeština jede na psp bez problému.

Info o hře: http://www.abcgames.sk/?p=navody_zobraz&ID=319

Čeština ke stažení: http://cestiny.idnes.cz/a/cedicclanek0012A000301.html

ascendancydosboxpspcp4.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...
Heroes jsem zkoušel 1 i 2 a ani jedny nejdou :( dvojka teda de ale jenom multiplayer :) obě chtěji CD a to asi nejde na PSP emulovat :(

já teda rozjel obojí. i dvojku s cédem. ale jede to pomalu, chtělo by to zjistit ideální cycles

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

Asi jsem totální polenom, ale ještě nikdy se mi nepovedlo zprovoznit Dosbox na PSP :o nedávno jsem to zkoušel na slimu, ale tuším, že jsem někde tady četl, že to na něm nejde no a teď jsem to zkoušel na fat a stejně nic :D Poradí mi někdo? :D mám PSP fat s 3.71 m33-2 kelnery 3.71 a 1.5 - při obou mi to píše: Error Loading Application 80020148 click any key to continue :x Tak prosím napište sem nebo na 336515582 :) děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi jsem totální polenom, ale ještě nikdy se mi nepovedlo zprovoznit Dosbox na PSP :o nedávno jsem to zkoušel na slimu, ale tuším, že jsem někde tady četl, že to na něm nejde no a teď jsem to zkoušel na fat a stejně nic :D Poradí mi někdo? :D mám PSP fat s 3.71 m33-2 kelnery 3.71 a 1.5 - při obou mi to píše: Error Loading Application 80020148 click any key to continue :x Tak prosím napište sem nebo na 336515582 :) děkuji.

Tak se omlouvám :) Jsem vůl.. Stačilo se nad tím trochu víc zamyslet a už to jelo :o myslel jsem si že 3.71 m33-2 umí 1.5 kelner defaultně vzhledem k možnosti volby v recovery menu ale zřejmě jsem se mýlil a pomohl mi 1.5 kelner addon pro CFW 3.71 m33.. takže už vše ok :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Zdar, neupnul byste mi někdo někam ten Heroes of Might and Magic 1 s .bat souborem a dosboxem, tak aby to bylo funkční? Nevim kde dělám chybu, ale nejde mi to spustit..... díky

edit: Tak jsem to rozjem... měl jsem vadnej ten Heroes... ale seká se to příšerně... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Nevíte, proč se mi sekají ty hry? Předpřipravený Bomberman, Theme Hospital... sekají se, v Bombermanovi praská zvuk a jede to pomalu. Nevíte, co s tím je? CPU mám na 333, nezkoušel jsem míň, ale byl by to paradox na rychlém taktu pomalá hra, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 months later...

Chci si zahrát Dangerous Dave 2 (In Haunted Mansion), ale nevím jak nakonfigurovat pětku na numerické klávesnici... ví to někdo?

EDIT // Už jsem na to přišel, n1 až n9 jsou klávesy numerické části. ;)

EDIT 2 // Když už jsem si s tím dal tu práci, tak jsem vám uploadnul tu nakonfigurovanou verzi Dangerous Dave In Haunted Mansion. Ovládání:

X skok

O střelba

Δ ukázat skóre

SELECT a pak □ -> ukončení hry (SELECT = ESCAPE, □ = Y)

http://www.edisk.cz/stahni/51850/dandave.rar_195.06KB.html

Enjoy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu